Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W twym dzienniku nic nie ma ,,,,,,,,,,,,,,,obrażanie tak przyczepione do tego wątku nie powinno być przeszkoda by i twój dziennik pokazać...................Robimy fotki????Ta kulturę zostaw do kolacji............ona tam pasuje jak wszyscy domownicy są przy wspólnymstole.Rozgranicz to proszę............
Hmm...już się w tym całym obłędzie zaczynam gubić. Moje (mojego domu) zdjęcia są w dzienniku tylko trzeba znaleźć tajemny napis "dziennik budowy" kliknąć i już mamy wszystko podane jak na tależu. Klikam w twój link i nadal widzę w "zacnym"DB inwestora w gumiakach i fundamenty. Nie widzę hacjendy? O co lotto? Fake czy sąsiad już nie wpuszcza za płot z aparatem?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm...już się w tym całym obłędzie zaczynam gubić. Moje (mojego domu) zdjęcia są w dzienniku tylko trzeba znaleźć tajemny napis "dziennik budowy" kliknąć i już mamy wszystko podane jak na tależu. Klikam w twój link i nadal widzę w "zacnym"DB inwestora w gumiakach i fundamenty. Nie widzę hacjendy? O co lotto? Fake czy sąsiad już nie wpuszcza za płot z aparatem?:D

 

Są fotki domu za 200 tyś zł 100 m2??Ja chyba jakiś głupi jestem.Co mamy tu wklejać???Moją chałupę czy dla potomnych .domy za te w/w kwoty.

 

a może ja jako cham troll burek tego nie rozumie.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są fotki domu za 200 tyś zł 100 m2??Ja chyba jakiś głupi jestem.Co mamy tu wklejać???Moją chałupę czy dla potomnych .domy za te w/w kwoty.a może ja jako cham troll burek tego nie rozumie.
Upss.. przewaliłem jak na razie budżet o 9tys. To co jest w dzienniku kosztowało 209tys (prawie 140m2), sorki ale kupiłem napędy do bram i elektronikę do alarmu itd... Mam wysadzić garaż w powietrze, żeby wiewióra była usatysfakcjonowana? Od wczoraj zmieniłeś avatar czy tylko mi się wydaje? Wczoraj wiewiórek trzymał w łapach orzech za dużą bańkę, a teraz widać jak wpakował ten skarb w fundamenty , wysiaduje go i zastanawia się ciężko czy aby na pewno dobrze zrobił:D

ps. kulturę zostawiłem przy stole podczas kolacji, tak jak radziłeś:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sobie liczyłem ile mnie wstępnie będzie kosztował dom ...

wymiary rzutu 8470x13700mm wsyokość 8600 dach mansardowy.

Wszyło mnie 197 kzł .. w tym 63 kzł na izolację. Standard ... bez C.O itp .. praca własna projektowo-koncepcyjno wykonawcza

jedyne na co się nie szarpię to elektryka.

Teraz po zmianach wymiary rzutu 8970 x 14508mm wynikłe ze złotego podziału.

Oryginalnie dom z przed WWII( przed drugiej wojny światowej) jak by kto pytał, właśnie na tym podziale jest oparty.

Pierwsza kondygnacja wtopiona w brzeg, parter i poddasze.

łącznie licząc po obrysach kondygnacji 390 m^2 .

To będzie takie moje port folio ... łącznie z termomodernizacją domu rodziców do standardu pasywnego w skrócie.

 

Na obróbce drewna znam się, mam już maszynę tj strugarkę z grubościówką z dołączaną frezarką.

Tak że każdą listwę z drewna zrobię, wiem jak zrobić meble aby nie było w nich popękanych desek .

To wszystko zrobię, sam lub podjadę do kolegi na większą maszynę.

Za niedługo kupuję opałowe drewno, celem wysuszenia, na maszyny i mam za free parkiety itp ...

Wiem jak zrobić aby się to świeciło jak sabaczonce pod ogonkiem.

 

Dom będzie się opierał o konstrukcję z drewna klejonego, ramę do wyciskania, na dniach do projektu.

Dzięki temu, mam w nosie czy deska jest sucha czy nie ... deska wyschnie szybko, w przeciwieństwie do czegoś takiego jak "płatew"

np 14x14 . Selekcja drewna, aby sobie samej biela nie posklejać, do tego pomocna jest norma lotnicza.

 

Kto patrzy w stopkę widzi .. opis na pohybel EPS'a .. już można się domyśleć, jaki będzie materiał na ściany.

Kategorycznie zaznaczam iż nie jestem fanem pokazywania na elewacji tynków glinianych.

Wygląd ma być elewacji stylizowany na tradycyjną elewację z mojego regionu ...

Pionowe deski i na łączeniach listwy.

 

W "piwnicy" stanowisko na dwa samochody, na działce nie mam miejsca na garaż, bo był by bez piwnicy.

 

Zero bajerów związanych z C.O ...

Wentylacja mechaniczna połączona z CWU,. oparta na pompie ciepła powietrznej z zasobnikiem

Zasilanie możliwe z ogniw PV . wstępne pogrzanie powietrza w brudnym żwirowym wymienniku ciepła .

 

Okna fix tu na razie sza... oj japy polecą :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tych oknach to już tyle napisałeś, że właściwie nie ma tajemnicy
Nie bo fix'y mają pełne wsparcie.

Tu gra toczy się o zrobienie z okien maszynki to ogrzewania, nie tylko do izolacji.

 

 

Co na razie mam zrobione drenaż i gwc w jednym, napracowałem się z nawiercaniem rury, plus to że do granicy działki tylko 5 metrów od domu .

Brzeg iż koparką nie było czego szukać, przerzuciłem bodaj lekko 100 m^3 ziemi jakieś 2000 taczek ... przestałe liczyć jak było koło 1600.

Poszło na to 25 m^3 żwiru i geowłókniny za 390 zł. Wykop i rura owinięta. Nie chciało by mi się tego jeszcze raz kopać.

Stąd musiało być zrobione dobrze .

Do czego takie gwc może służyć ? właśnie pod pompę ciepła co jej nie potrzeba powietrza badanego przez sanepid ...

zje nawet dym z ogniska, byle by ciepłe było.

Wsparcie jest dodatkowe na dwóch studniach rewizyjnych, nie patyczkowałem się w jakieś rurki .. normalne kręgi fi 800mm wew.

jedna 2,5m druga 2m głęboka. Mam dwie pieczenie na jednym ogniu upieczone.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś innym wątku (chyba w stylu czy można wybudowac za 100 lub 150 tyś) podawał kwotę i wyliczenie stanu deweloperskiego swojego domu na 180 tyś.

 

To raczej kreatywna księgowość. Tzn. było by to 180 tys. gdyby nie to czy tamto.generalnie ta budowa nie jest dobrym przykładem taniego budowania. Może dlatego, ze budowa przypadła na szczyt cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kolejny materiał porównawczy podam jak jest u nas. Nie wybudujemy domu do zamieszkania za 200tys.zł, bo nie było takiego planu, ale wiem że jest to możliwe, a ten wątek bardzo nam się przydał.

 

Dom z8, 98m2. Do tej pory na budowę poszło 163.000zł, większość prac ekipami. Do stanu deweloperskiego brakuje ocieplenia stropu, zaspoinowania połowy sufitów, rekuperatora, przydałyby się też jakieś schodki wejściowe - powiedzmy jakieś 10tys.zł do stanu deweloperskiego.

Inne dotychczasowe wydatki to 10tys.zł za przyłącza i 8tys za formalności.

 

Do tej pory mieścimy się w zaplanowanych wydatkach, niektóre rzeczy wyszły taniej niż w pierwotnych kalkulacjach. Na wykończenie domu wewnątrz potrzebujemy jeszcze około 50tys.zł, większość prac planuję wykonać we własnym zakresie. Do tej pory sami zrobiliśmy podwieszane sufity, tymczasowe szczyty i rozłożenie instalacji WM.

 

Będą jeszcze wydatki z zewnątrz: tynk, taras, okiennice, brama, ścieżka, czy ogólne zagospodarowanie działki.

 

Zastosowane materiały:

BK Ytong

styropian na podłogę i ściany: Termoorganika grafitowa 032, 15/20cm

wiązary dachowe Mitek

dachówka ceramiczna marsylka Tondach

okna trzyszybowe 9cm na profilu Veka Alphaline

podłogówka po całości

kocioł gazowy kondensacyjny

 

Według obliczeń asolta (przed niewielkimi zmianami w izolacjach):

Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 3017W

Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 4721kWh/rok

 

W dzienniku budowy (link w stopce) opisuję wszystko dość dokładnie, łącznie z wydatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, którzy budują tanie domy, niekoniecznie chcą się tym chwalić, bo wiadomo, jak u nas jest. w imię czego mają być krytykowani - że marketowa półka, że nie dom a stodoła, że tak w ogóle to kłamią....ech, po co to komu. trzeba mieć lekkie skrzywienie (jak ja), żeby po forach latać i chwalić się bieda-domkiem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony Ogród - wielu z tego forum chciałoby mieć taki

Twój "bieda domek" !:yes:

 

A wielu z nas po prostu czyta - uczy się na dziennikach

budowy, co i jak wykonać na swoich budowach.

I dzieki Wszystkim którzy chcą dzielić sie swoim

doswiadczeniem !:)

A ten watek daje obraz co , jak i czego na budowie uniknąc!

Oczywiście pomijając wypowiedzi - niektóre - z ostatnich dwóch dni !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, którzy budują tanie domy, niekoniecznie chcą się tym chwalić, bo wiadomo, jak u nas jest. w imię czego mają być krytykowani - że marketowa półka, że nie dom a stodoła, że tak w ogóle to kłamią....ech, po co to komu. trzeba mieć lekkie skrzywienie (jak ja), żeby po forach latać i chwalić się bieda-domkiem

 

To z zazdrości, że Ci się udało :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...