Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator LUNA +zestaw. Kto ma i czy zdaje u Was egzamin


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 470
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie troszkę z innej beczki;) Moja Luna stoi na nieogrzewanym poddaszu i zimą tam też mam czerpnię. W domqu zamontowałem kozę i jak będzie zimniej to będę sobie ją użytkował. Komin z tejże przechodzi przez poddasze - jest go tam ok 1,5 m. Zastanawiam się w jaki sposób ogarnąć "przytulenie" czerpni do tego komina by jego ciepło ogrzewało czerpane powietrze. Typowy wymiennik tam się nie zmieści :( Może macie jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dużo tych kabelków. One wszystkie wchodzą do Luny u Ciebie? Jeżeli tak to być może ktoś ją przerobił i wyprowadził kable na każdy silnik oddzielnie. Korzyść z takiego wyjścia jest tylko jedna - gdy Luna jest narażona na zamarzanie. Gdy przymarca załącza się tylko wyciąg. Ale to moim zdaniem - a elektrykiem nie jestem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest widocznie wersja Luny z silnikiem trzybiegowym.

 

http://dospel-comfort.com/pliki/dtr/DTR_luna200_trzybiegowa.pdf

 

luna-3-bieg.jpg

 

 

Wynika z tego, że przewód brązowy oznaczony LH (Linia High - najwyższy bieg) powinien być podłączony do ARW i to on przejmie regulację obrotów napięciem.

 

Czyli niebieski i brązowy do ARW do wyjść U1 i U2 oraz odpowiednio żółto-zielony PE ze sobą.

 

// edit U1 i U2 zakładając, że to zwykły ARW, a nie z przyrostkiem " /S " bo w tej wersji było więcej styków - bazuję na dokumentacji

Edytowane przez ktl
gramatyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny lub biały lub brązowy to są biegi oryginalne silnika z Luny podłącz do U2 (jeden) w arw,a U1 do niebieskiego Luny, sprawdź na najmniejszym napięciu arw czy chodzą wentylatory, w ARW po lewej stronie N to zero robocze L z dopiskiem (nie mogę odczytać) to "faza" , a żółtozielone razem i do kontaktu.

Powodzenia

Edytowałem

Edytowane przez RedEd
poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Na hałas bardzo pomagają sztywne tłumiki. Mam bodajże metrowy z Alnora na nawiewie i jest bezgłośny, w sypialniach absolutna cisza nawet przy odkręceniu na maksa. Na wywiewie dałem krótszy, tańszy, w sumie też wystarczy. Ale np. elastyczny Akustiflex był do niczego.

 

Wibracji nie miałem. Może coś niewyważone? A może daj jakieś piankowe podkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...