Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator LUNA +zestaw. Kto ma i czy zdaje u Was egzamin


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 470
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Temperaturę domową znam, zewnętrzną też.

Dodatkowe czujniki dałem w okolicy wentylatorów, czyli na wyjściu wywiewu z wymiennika na zewnątrz - wiadomo kiedy może zamarzać - i na nawiewie za wymiennikiem - wiadomo jaki odzysk, czyli temperatura nawiewu. W sumie to też mówi kiedy może zamarzać, bo temperatura nawiewu wyraźnie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Lune 350 i chce kupic sterownik ARW. Mam kilka pytań, bardzo proszę o pomoc:

1. Jaka jest róznica miedzy i który byłby lepszy dla luny 350. (ja osobiście zastanawiam sie nad ARW 3,0/2 bo nie chce zeby na 1 biegu glowe urywało od podmuchu)

ARW 3,0/2 1: 70V/1,5A, 2: 85V/1,8A, 3: 105V/2,2A, 4: 145V/2,7A, 5: 230V/3A

ARW 5,0 1: 80V/4A, 2: 105V/4,3A, 3: 135V/4,6A, 4: 170V/5A, 5: 230V/5A

2. Czy ktoś zastanawiał się nad inna automatyką do sterowania Luny np.Vents Srs-1 Dotykowy Regulator Obrotów Z Przełącznikiem i czy to by dało sie podłączyć do Luny.

3. Jeszcze pytanie odnośnie programu czyste powietrze i rekuperatora Luna. Czy Luna się łapie bo jednynie co przeczytałem w instrukcji to sprawność odzysku max 95%. dokładne wymagania:

a)Graniczna sprawność temperaturowa odzysku ciepła dla centrali wentylacyjnej ≥ 85%, osiągnięta przynajmniej w jednym z zakresów pomiarowych. Zgodnie z normą PN-EN 308 „Wymienniki ciepła – Procedury badawcze wyznaczania wydajności urządzeń do odzyskiwania ciepła w układzie powietrze-powietrze i powietrze-gazy spalinowe”.

b) Maksymalna wartość współczynnika nakładu energii elektrycznej ≤ 0,50 Wh/m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy ktoś zastanawiał się nad inna automatyką do sterowania Luny np.Vents Srs-1 Dotykowy Regulator Obrotów Z Przełącznikiem i czy to by dało sie podłączyć do Luny.

.

 

To jest regulator tyrystorowy. Nie sprawdzał się ten typ regulacji w Lunach (wg relacji użytkowników, o ile pamiętam generował większy hałas silników i zmniejszał ich żywotność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi sprawnosc 84%

Temperatury wszystkie Ok ale zastanawia mnie tylko dlaczego przy -3 pokazuje mi z czerpni na min biegu 1stopien na maxymalnym -0,5

Czerpania wyrzutnia przy reku

Nawiew wywiew w rozdzielaczu.

I jak przestawiam bypass nic sie nie zmienia z temperaturami.

Wskazania

Czerpania 1

Wyrzut 8

Nawiew 14,5

Wyciąg 17,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Wie ktos moze jaki model wentylatora siedzial w luna 200 z EBM

Ja mam jakies badziewie m40-2e192-3

Padły po 14 dniach wentylatory i obawiam sie iz po wymiańie znowu bedzie to samo.

 

Czy to sterowanie było aby na pewno na ARW? Buczenie wskazywało na tyrystorowe sterowanie. Może nie odłączyłeś oryginalnego i dołączyłeś ARW? Sprawdzałeś czy w tym arw aby na pewno siedział ciężki transformator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...