Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła powietrze woda


hydraulik_

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • malux20

    1045

  • miki121

    1020

  • Pyxis

    1002

  • hydraulik_

    766

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mogę wiedzieć na jakiej podstawie tak uważasz ?

Kto to jest Adam M. ? Firma chyba dość świeża bo bardzo mało opinii na jej temat.

 

Znaleźć mnie nie umiesz?

Na tym forum jestem od 2005 roku...

CO Cię interesuje?

Z CZYM masz problem?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć mnie nie umiesz?

Na tym forum jestem od 2005 roku...

CO Cię interesuje?

Z CZYM masz problem?

 

Adam M.

Chcę założyć pompę ciepła PW do tego domu: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/399u

w ostatni sezon grzewczy spaliłem około 3,5 t węgla, utrzymując w domu temp około 25 stopni. prawie w całym domu podłogówka, dodatkowo 6 grzejników w tym dwa łazienkowe.

 

-Jakich marek pompy polecasz ?

-jakie są rozwiązania na to żeby chociaż te grzejniki w łazienkach działały ?

-czy pompa o mocy 13kW będzie odpowiednia ?

-jeśli dobiorę pompę o takiej mocy żeby w sezonie grzewczym utrzymywała temp 23 stopnie, a w trakcie użytkowania uznam że chcę jednak 25, to czy ta pompa da radę i jakie są ewentualne konsekwencje ?

 

Na razie tyle mam niewiadomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę założyć pompę ciepła PW do tego domu: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/399u

w ostatni sezon grzewczy spaliłem około 3,5 t węgla, utrzymując w domu temp około 25 stopni. prawie w całym domu podłogówka, dodatkowo 6 grzejników w tym dwa łazienkowe.

 

-Jakich marek pompy polecasz ?

-jakie są rozwiązania na to żeby chociaż te grzejniki w łazienkach działały ?

-czy pompa o mocy 13kW będzie odpowiednia ?

-jeśli dobiorę pompę o takiej mocy żeby w sezonie grzewczym utrzymywała temp 23 stopnie, a w trakcie użytkowania uznam że chcę jednak 25, to czy ta pompa da radę i jakie są ewentualne konsekwencje ?

 

Na razie tyle mam niewiadomych.

 

No, jezeli CHCESZ, to wiele tu się doradzić nie da...

Mam Cię unieszczęśliwić DOBRĄ poradą?

Przecież CHCESZ!

Nie przyjmiesz czegoś, czego NIE CHCESZ!

 

Polecam gruntówkę, którą JA robię.

Grzejniki zaopatrz w grzałki elektryczne z termostatem - i zadziałakją nawet w lipcowe zimne dni!

Chodzi o te łazienkowe...

13000 W / 35 W = 371,43 m2 chałupy...

A Ty masz coś koło 180m2

Sito masz a nie dom!

Konsekwencje przewiduję spore i raczej finansowe.

 

Grzałki w PC powietrze - woda nawet w największe mrozy sobie poradzą z COPem =1.

Co ustawisz - to będzie!

Tylko...

PO CO wtedy ta PC P-W?

Grzałki (same grzałki) są tańsze....

Ja Ci tu niewiele pomogę, bo Ty czegoś CHCESZ.

Za coś, co ma sens, ale czego NIE CHCESZ nie zapłacisz przecież.

Nawet tyle samo co za PC P-W którą CHCESZ!

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie jest dodany gratis więc moje pytanie - czy jest to obowiązkowe wyposażenie czy nie jest konieczny przy pompie ciepła?

 

Zmiękczacz konieczny nie jest. Przy twardej wodzie zdecydowanie wydłuży żywotność zasobnika CWU i armatury. Być może oferent uznał, że bez tego zasobnik nie dotrwa w sprawności do końca gwarancji albo nie ma ochoty czyścić zasobnika z kamienia w czasie przeglądów, żeby dotrwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na dwa typy pompy ciepła (ten sam producent, ta sama moc) - inwerterowa i typu on/off. Różnica w cenie to ok. 6tys. Czy warto wydać te dodatkowe "złocisze" na inwerterową (np. pod kątem przyszłych wydatków na eksploatację, naprawy itp.) czy on/off dla domu o pow. 155m2 ogrzewania jest wystarczająca (z ekonomicznego punktu widzenia także)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na dwa typy pompy ciepła (ten sam producent, ta sama moc) - inwerterowa i typu on/off. Różnica w cenie to ok. 6tys. Czy warto wydać te dodatkowe "złocisze" na inwerterową (np. pod kątem przyszłych wydatków na eksploatację, naprawy itp.) czy on/off dla domu o pow. 155m2 ogrzewania jest wystarczająca (z ekonomicznego punktu widzenia także)?

 

PC PW on-off? Co to za producent i model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na dwa typy pompy ciepła (ten sam producent, ta sama moc) - inwerterowa i typu on/off. Różnica w cenie to ok. 6tys. Czy warto wydać te dodatkowe "złocisze" na inwerterową (np. pod kątem przyszłych wydatków na eksploatację, naprawy itp.) czy on/off dla domu o pow. 155m2 ogrzewania jest wystarczająca (z ekonomicznego punktu widzenia także)?

 

Pytanie typu - która pompa lepsza?

CZERWONA CZY ŻÓŁTA?

 

Brać tę, która jest LEPIEJ dopasowana do potrzeb.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć na jakiej podstawie tak uważasz ?

Kto to jest Adam M. ? Firma chyba dość świeża bo bardzo mało opinii na jej temat.

 

Chcesz PC znajdź dobrą firmę z doświadczeniem działającą na terenie całej Polski ---dobiorą ci PC i bedziesz zadowolony. Ja zakładam jesienią

PS. A z tym (Adam)---- daj sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz PC znajdź dobrą firmę z doświadczeniem działającą na terenie całej Polski ---dobiorą ci PC i bedziesz zadowolony. My pracujemy w branży już od lat.

PS. A z tym vojmarem ---- daj sobie spokój.

Na Tobie ma się fachu uczyć?

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Vojmar

Wiem jak bardzo mnie nie lubisz.

Okazywałeś to niejednokrotnie.

Odpuść!

Rób swoje tak dobrze, jak się da.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz PC znajdź dobrą firmę z doświadczeniem działającą na terenie całej Polski ---dobiorą ci PC i bedziesz zadowolony. My pracujemy w branży już od lat.

PS. A z tym vojmarem ---- daj sobie spokój.

Na Tobie ma się fachu uczyć?

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Vojmar

Wiem jak bardzo mnie nie lubisz.

Okazywałeś to niejednokrotnie.

Odpuść!

Rób swoje tak dobrze, jak się da.

 

Adam M.

 

Na mnie niech się nie uczy .Niech polega na sobie , swoim rozumie i wyciąga wnioski z forum. Analizuje i podejmuje słuszne decyzje.

PS. Ja nie powiedziałem że cię nie lubię . Stwierdzam tylko fakty które wyciągam z twoich wpisów z 5 lat. Kiedyś miałem zdanie - gość OK Dziś---zwykły bajerant. I jeszcze jedno- na pewno cię nie śledzę fakt jest taki że zakładam ( mam zamiar) PC więc pojawiam się tam gdzie są wątki o PC i PV. Kolego -Doradzaj jak zrobić tynki lub jeszcze lepiej że WYKONUJESZ tynki bo koledzy prosili abyś pomógł ---tam nie zaglądam. Będziesz lał wodę na całego i nikt nie załapie że to blef.

Co do PC ---to wybór instalatora jest ważny ( najważniejszy) U takich z za rogu to tak super jest do montażu ,a po to---( tel. zajęty) radź se sam---( wyciągnięte wnioski z forum jak i bezpośrednio od inwestorów) PC to nie zapiekanka którą kupisz i jak ci nie smakuje to wyrzucisz i pójdziesz zjeść gdzieś indziej. TYLE.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż takiego żeś waść uczynił że Vojmar cię nie lubi?

Żonę czy córkę mu uwiodłeś?

 

Gorzej było!!!

:lol:

ON często pisze - "Załozyłem sobie panele PV", ale...

Nie był na dachu, nie przykręcał srubek, nie oprawiał kabli, nie rysował schematu, nie budował sprzetu...

Zadzwonił, przyjechali, zmontowali, zapłacił i MA !

Znaczy ZAŁOZYŁ SOBIE.

JA tymczasem te śrubki dokręcam, wybieram (czasem ze zwykłego złomu) komponenty, rysuję schematy, buduję urządzenia a do tego - często nie dla mnie a za kilka groszy od kogoś, kto tego potrzebuje.

No i na dodatek... w bardzo wielu dziedzinach...

Z jeszcze złośliwiej - to wszystko działa mi DOBRZE! :lol:

Ogrzewanie, wentylacja (z odzyskiem i bez), chłodnictwo, grzejnictwo (jestem palaczem kotłowym, z doświadczeniem zawodowym), kotłownie, klimatyzatory, ale i samochodówka, alarmy, kamery, grupy interwencyjne (znaczy - ochrona mienia), uczenie w szkołach (fizyk jestem z zawodu jednego z wielu).

TERAZ namówiony przez przyjaciół - składam bardzo dobre gruntowe pompy ciepła. (Temat znany mi praktycznie od lat ponad dwudziestu).

Pomijam już hydroforownie i pompy wraz z sieciami (tak jest w papierku), wymiennikownie woda-woda i para - woda, bycie czeladnikiem (Cechowym) w jednym zawodzie i mistrzem w innym...

Wychowywałem się w ... ogrodnictwie mego tatki...

Ostro gnał do roboty i mocno do łba kładł wiec co z ziemi i na ziemi - to znam. Tatko był stanowczy! :lol:

Strzechę robiłem i pamietam jak się to robi... Koniem orałem i bronowałem, zakładałem sady, oczkowałem, szczepiłem drzewka...

 

JEMU się nie dziwię...

Sam się czasem zastanawiam - czy ludzie tyle żyją? :lol:

 

W wojsku byłem...

W stanie wojemnym mnie capnąli w wieku 28 lat SKOŃCZONYCH!

Ale i to nie jest wszystko, bo mam jeszcze kilka talentów... :lol: :lol: :lol:

 

No i właśnie TEGO ON znieść i zrozumieć nie potrafi!!!

Jak napisał a ja błędnie zrozumiałem - POMPĘ CIEPŁA SOBIE ZROBI. a nie - załozy firmę co robi pompy ciepła.

:lol:

Czyli?

Coś poczyta, ominie wielkim łukiem mnie i firmę dla której działam, zadzwoni, przyjadą, zamontują i BĘDZIE MIAŁ POMPĘ

Znaczy - POMPĘ SOBIE ZROBI!!!

 

Różnie interpretujemy takie same wypowiedzi.

Rozumiesz, ze to naprawdę moze boleć?

 

Jak ja remontuję sobie silnik samochodu - to znaczy, ze go rozebrałem i ponownie poskładałem zgodnie ze sztuką.

Jak On - to znaczy zawlókł gdzieś, zaplacił i ma.

OBAJ zrobiliśmy remont silnika!!! :lol:

Tylko, czy aby napewno?

:lol:

 

Ścieraliśmy się w wielu wątkach, tematach...

Czasem bardzo ostro.

ŻADEN Z NAS nie zmienia sposobu patrzenia na to - co znaczy - ZROBIŁEM SOBIE...

 

No i chyba za to mnie tak nie lubi. :lol:

 

 

Gratuluję Mu dobrych wyborów zyciowych, które sprawiają, ze ma to co Go uszczęśliwia.

Ale...

Mnie uszczęśliwia to co JA robię! Też to co robiłem i MOGĘ PONOWNIE robić.

Jego - raczej skutek dobrych wyborów a nie to CO ON ROBI (poza tymi wyborami).

Tu się różnimy boleśnie w poglądach.

:lol:

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pomp ciepła jakie robię...

Chyba tylko MY mamy programowy regulator ciśnienia skraplania - w pełni programowalny!

Nie spotkałem się z czymś takim w innych podobnych konstrukcjach.

Chyba dlatego, ze stosują pompy obiegowe "normalne" a my - sterowane PWM.

Ostatnie poprawki wprowadzone przez naszego programistę wprawiły mnie w szczery zachwyt!

TAKIEJ pompy jeszcze nie widziałem a temat znam dobrze!

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...