Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Taki sobie piecyk ceramiczny...


eniu

Recommended Posts

Czy płuca człowieka rozróżniają czy dymi z prywatnego czy z państwowego komina?

Fakt, ilości spalin są różne ale też jest różny zasiąg oddziaływania. Prywatny dymi na najbliższą okolicę. Kilkanaście prywatnych też na najbliższą okolicę.

Z tych kilkunastu jest większa lokalna szkodliwość niż z państwowego z filtrami.

 

Wiele małych PEC-ów nie ma obowiązku zakładania filtrów i ich po prostu nie ma. Wiesz jaki rodzaj węgla się tam spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prywatny domek z kominem niskim może być upierdliwy dla sąsiadów jak piec jest byle jaki a palacz dusi opał. Jeszcze gorzej jak palacz dorzuca do pieca ZABRONIONE paliwo.

Kraków np leży w niecce i przy niskim ciśnieniu i braku wiatru wszystkie dymy STOJĄ NA ULICY. Rozumiem radnych, że chcą się pozbyć paliw stałych.

Już chyba zlikwidowali wszystko co ten Kraków zatruwa, a tu niemiła niespodzianka: jakiś syf przekracza 800 razy normę !!!!!

Może to Krakowianie puszczają bąki po owsiance i należałoby zabronić owsianki, ale raczej trzeba szukać co spala niemiaszek w cementowniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mnie oświecić, d7d, jaki rodzaj paliwa nie emituje wymienionych przez ciebie substancji?

Żadne z tzw. normalne używanych do spalania.

Spalanie gazu ziemnego powoduje mniejszą emisję szkodliwych emisji niż spalanie drewna czy węgla.

Dane o emisji są powszechnie dostępne.

Spalanie drewna emituje podobne ilości szkodliwych substancji jak spalanie węgla.

Wyjątkiem jest znacznie niższa ilość SOx przy spalaniu drewna niż przy spalaniu węgla.

Biomasa może być spalana ale jako produkt kaskadowego użycia a nie celowego ścinania drzew w celu spalania.

Czy rolę drzew widzisz jako materiał do spalania w kominkach lub w piecach zduńskich?

 

Spalanie gazu też w przyszłości pójdzie w odstawkę.

 

"Paliwa" ekologiczne to PV, wiatraki, woda, może geotermia.

 

Czy Ty uważasz, że spalanie drewna nie powoduje emisji tych substancji o których pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z tzw. normalne używanych do spalania.

Spalanie gazu ziemnego powoduje mniejszą emisję szkodliwych emisji niż spalanie drewna czy węgla.

Dane o emisji są powszechnie dostępne.

Spalanie drewna emituje podobne ilości szkodliwych substancji jak spalanie węgla.

Wyjątkiem jest znacznie niższa ilość SOx przy spalaniu drewna niż przy spalaniu węgla.

Biomasa może być spalana ale jako produkt kaskadowego użycia a nie celowego ścinania drzew w celu spalania.

Czy rolę drzew widzisz jako materiał do spalania w kominkach lub w piecach zduńskich?

 

Spalanie gazu też w przyszłości pójdzie w odstawkę

 

"Paliwa" ekologiczne to PV, wiatraki, woda, może geotermia.

 

Czy Ty uważasz, że spalanie drewna nie powoduje emisji tych substancji o których pisałem?

 

Gaz w odstawke? Spalasz1700m3 gazu. Jakiego paliwa użyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d7d, oczywiście, że nie uważam. Ale drewno jest paliwem odnawialnym. Można tak zarządzać gospodarką leśną, że uzyska się równowagę między pochłanianiem CO2 przez drzewa w procesie wzrostu, a jego wydzielaniem do atmosfery podczas spalania tego drewna.

Nie dyskutuję o innych substancjach (!).

 

Problem w tym, że nie każdego stać na zmianę posiadanego kotła na gazowy, czy w ogóle zmianę systemu ogrzewania na jekiekolwiek inne.

 

Moje podejście do gazu jest calkowicie na nie, ponieważ po moim, córki i ojca wypadkach, panicznie się go boję. Nie jest bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz w odstawke? Spalasz1700m3 gazu. Jakiego paliwa użyjesz?

 

Państwa Unii Europejskiej zobowiązały się, że do 2020 ileś procent energii wykorzystywanej w całej Unii będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Gaz nie jest paliwem odnawialnym. Niektóre państwa, chyba Dania i Holandia już prawie całkowicie zrezygnowały z używania gazu w domach prywatnych.

U nas na razie wyciąga się od ludzi, nieświadomych nadchodzącego zakazu korzystania z gazu, horendalne ilości pieniędzy za gazyfikację. Ktoś musi zarobić teraz i ktoś na tych biedakach za parę lat znowu zarobi, gdy trzeba będzie kotły gazowe wyrzucić na śmietnik.

Poczytaj troszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum naprawdę schodzi na psy. Ten wątek był raczej na temat i dość merytoryczny a staje się jakimś dziwolągiem. Mało wam wątku g...no tasiemca czy ktoś go zamknął i nie ma gdzie głupot pisać?

 

Co nazywasz głupotą kominkową zostawiam Tobie bo znasz jej znaczenie.Nie wiem kiedy eniu zakończył eksperyment nad w/w .Jak wyszedł na tym przedsięwzięciu ?Czytałem go do pewnego momentu i zakończyłem. Jak to mówisz w gó....o tasiemcach nie bierzesz udziału to skąd nagle tyle agresji? Znasz zasadę działania prostego piecyka ceramicznego? :lol2: Jeśli znasz to się nie wypowiadasz co jest bardzo zrozumiałe.:lol2:. Jeśli natomiast nie znasz to zauważ gdzie piszą przedmówcy , tu i w podobnych , nie mając gdzie głupot pisać to piszą o tym problemie gdzie się da.Czy to P.Ceramiczny ,czy inny rodzaj pieco-kominka jest grupa forumowiczów która twierdzi ,że grzać w tym wynalazku sprzed stuleci, ekonomicznie się nie da. Połączeń ekonomicznych dających ekonomiczny komfort cieplny pomijając jakikolwiek kominek , jest wiele. To tylko pielęgnują nad tym deliberują. Nie wiem jak Ty to rozwiązałeś i na ile jest to rozwiązanie ekonomiczne nikt nie uwierzy jak nie przedstawisz konkretnego zapisu ,wyliczeń to udowadniających.Nikt. Dlatego w powstałych wątkach i ich dyskusjach temat umiera bez takich dowodów. Myślę ,że eniu chciał to udowodnić ,że można tanio ,ekonomicznie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowody NIE POMOGĄ !

Ogrzewam się dwoma piecami:w domu jest bardzo ciepło za male pieniądze, urządzenia są bezawaryjne,a opał w mojej okolicy dostępny "na dotyk". Przy okazji jeden z pieców "gotuje". Nie mam w okolicy NAŚLADOWCÓW.

Pice, który pokazuje bagi69 nadaje się do współpracy z pompą ciepła i podłogówką. ze względu, że to gabaryt "jednoklockowy" Domu nie ogrzeje ale uzupełni w pełni braki pompy ciepła. Tak właśnie to realizują w Kanadzie i Rosji z pełnym powodzeniem.

Osobiście nie mam podłogówki ani pompy wiec GABARYT JEDNOKLOCKOWY podzieliłem na dwa lub trzy, co dało większą ilość ciepła i większa skuteczność jego rozprowadzania, gdyż zwiększyła się powierzchnia oddawania.

Powiewa mi , czy ktoś raczy, czy nie to zrozumieć, a nawet przyznać rację szeptem czy głośno,

ponieważ konsumuję w pełni korzyści jakie osiągnąłem z budowy własnego układu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowody NIE POMOGĄ !

Ogrzewam się dwoma piecami:w domu jest bardzo ciepło za male pieniądze, urządzenia są bezawaryjne,a opał w mojej okolicy dostępny "na dotyk". Przy okazji jeden z pieców "gotuje". Nie mam w okolicy NAŚLADOWCÓW.

Pice, który pokazuje bagi69 nadaje się do współpracy z pompą ciepła i podłogówką. ze względu, że to gabaryt "jednoklockowy" Domu nie ogrzeje ale uzupełni w pełni braki pompy ciepła. Tak właśnie to realizują w Kanadzie i Rosji z pełnym powodzeniem.

Osobiście nie mam podłogówki ani pompy wiec GABARYT JEDNOKLOCKOWY podzieliłem na dwa lub trzy, co dało większą ilość ciepła i większa skuteczność jego rozprowadzania, gdyż zwiększyła się powierzchnia oddawania.

Powiewa mi , czy ktoś raczy, czy nie to zrozumieć, a nawet przyznać rację szeptem czy głośno,

ponieważ konsumuję w pełni korzyści jakie osiągnąłem z budowy własnego układu grzewczego.

 

Może niezbyt dokładnie ,niezrozumiale tekstowo wspieram życie kominków , walcząc z adwersarzami co zarzucają mi ,a teraz nawet Remiks to wypowiedzi jak Twoja bardzo mnie motywują. Piszesz prosto o problemie w tym wątku, który jest przeszkodą w życiu w pozyskiwaniu ciepła dla tych których kominek nie rajcuje.Nie wiem ile tabelek i wyliczeń trzeba adwersarzowi przedstawić by ślepo nie patrzył li tylko np. na PC,PV.itp. Połączenia bez udziału kominka są ekonomiczne......................jak podważyć w takim razie tą tezę z jego udziałem? masz pomysł? Ten który przedstawiasz doskonale rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz w odstawke? Spalasz1700m3 gazu. Jakiego paliwa użyjesz?

Nadal gazu ziemnego. jest najtańszy i najwygodniejszy w użyciu. Jest całkowicie bezobsługowy. Jest bardziej czysty niż spalanie węgla, drewna i pelletu.

Nie używam gazu łupkowego ani importowanego z USA.

Czysty rosyjski gaz ziemny :)

Jeżeli wydobycie gazu ziemnego zatruwa środowisko to jest to rosyjskie środowisko... bardzo daleko od Polski. :)

Spalając węgiel, drewno lub pellet zatruwasz środowisko w Polsce, przy własnym domu.:mad:

Spalając pellet przyczyniasz się do wycinki drzew. Drzewa są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeżeli wydobycie gazu ziemnego zatruwa środowisko to jest to rosyjskie środowisko... bardzo daleko od Polski. :)

Spalając węgiel, drewno lub pellet zatruwasz środowisko w Polsce, przy własnym domu.:mad:

Spalając pellet przyczyniasz się do wycinki drzew. Drzewa są potrzebne.

Rosyjskie środowisko a właściwie Syberyjskie. Jest tam wieczna zmarzlina i ostatnio coś spieprzyli wiec odmarza. Jak odmarznie, to będzie bieda na całym świecie. Dopadnie też Ciebie, Twoją rodzinę i Twój dom.

Na uprawie lasu się nie znasz i głosisz kiepskie poglądy podobne do tych o gazie. Część ludzi lubi coś głosić bo bez tego czuje się pusta. Głoszenie poglądów bez sprawdzenia ich wiarygodności jest dużym ryzykiem.

Nikt nie wycina lasu na pellet podobnie jak nie robi się kiełbasy z tuszy wieprzowej.. Formuje się szynki, balerony i łopatki zdatne do wędzenia w jednym kawałku a te mniejsze skrawki i wycinki idą wtedy na kiełbasę. W lesie jest analogicznie: najlepsze kawałki ściętego drzewa klasyfikuje się na deski baliki itp a pozostałe na drewno układane w stosy, z których wprawdzie można też coś jeszcze wymanipulować ale mogą też w całości trafić na pellet lub po manipulacji(wycięciu cennych kawałków). Ja np poluję w lesie na powierzchnie gdzie sporo pozostawiono odpadów, bo cena jest powalająco niska. Jak nie zabiorę to zgniją i wypuszcza CO2 do atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal gazu ziemnego. jest najtańszy i najwygodniejszy w użyciu. Jest całkowicie bezobsługowy. Jest bardziej czysty niż spalanie węgla, drewna i pelletu.

Nie używam gazu łupkowego ani importowanego z USA.

Czysty rosyjski gaz ziemny :)

Jeżeli wydobycie gazu ziemnego zatruwa środowisko to jest to rosyjskie środowisko... bardzo daleko od Polski. :)

Spalając węgiel, drewno lub pellet zatruwasz środowisko w Polsce, przy własnym domu.:mad:

Spalając pellet przyczyniasz się do wycinki drzew. Drzewa są potrzebne.

 

OJ, d7d, piszesz dziwne rzeczy, a na dodatek nie czytasz odpowiedzi na twoje posty. Zajrzyj do postu 2855. Przydałoby się, bo jak słusznie zauważył Bogusław_58 niewiele wiesz.

Niewiele wiesz o gazie. Nic najwyraźniej nie wiesz o drewnie i jego odnawialności, a także ekonomice spalania w piecach i skąd biorą się pellety.

 

A najdziwniejsze jest to „Jeżeli wydobycie gazu ziemnego zatruwa środowisko to jest to rosyjskie środowisko... bardzo daleko od Polski.” To najwyraźniej napisał człowiek, ktory w ogóle nie myśli i jest mu obojętne jak będą żyć jego dzieci (jeśli je ma).

Ziemię mamy jedną wspólną i wszystko co dzieje się na jednym jej krańcu prędzej czy później ma odzwierciedlenie nawet w najdalszych rejonach. No, napisałam tak jakbym moim wnukom tłumaczyła. Sorry, ale pomyśl trochę zanim się wypowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............Jeżeli wydobycie gazu ziemnego zatruwa środowisko to jest to rosyjskie środowisko... bardzo daleko od Polski. :)

Spalając węgiel, drewno lub pellet zatruwasz środowisko w Polsce, przy własnym domu.

Spalając pellet przyczyniasz się do wycinki drzew. Drzewa są potrzebne.

 

Z czego ty masz dach w chałupie? Analogicznie odpowiedź powinna być ,że z gazu :lol2: , skoro nie wiesz i nie znasz gospodarki leśnej to wychodzą ci potem takie babole.

 

Spalając pellet przyczyniasz się do wycinki drzew. Drzewa są potrzebne.

 

[h=3]Ustawa o lasach[/h]Art. 6 ustawy o lasach definiuje gospodarkę leśną jako "działalność leśną w zakresie urządzania, ochrony i zagospodarowania lasu, utrzymania i powiększania zasobów i upraw leśnych, gospodarowania zwierzyną, pozyskiwania – z wyjątkiem skupu – drewna, żywicy, choinek, karpiny, kory, igliwia, zwierzyny oraz płodów runa leśnego, a także sprzedaż tych produktów oraz realizację pozaprodukcyjnych funkcji lasu". W tym samym artykule ustawa definiuje także trwale zrównoważoną gospodarkę leśną, którą jest: "działalność zmierzająca do ukształtowania struktury lasów i ich wykorzystania w sposób i tempie zapewniającym trwałe zachowanie ich bogactwa biologicznego, wysokiej produkcyjności oraz potencjału regeneracyjnego, żywotności i zdolności do wypełniania, teraz i w przyszłości, wszystkich ważnych ochronnych, gospodarczych i socjalnych funkcji na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym, bez szkody dla innych ekosystemów".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d7d, czy wiesz, że z racji zamkniętego cyklu CO2 – drzewo pochłania tyle samo tego gazu, ile go emituje przy spaleniu. Dlatego drewno zakwalifikowano jako paliwo odnawialne i w dodatku nie zwiększające emisji CO2 do atmosfery, a więc neutralne jeśli chodzi o zmiany klimatu.

Drewno wiąże i magazynuje CO2, co jest korzystne dla środowiska i klimatu, bo ogranicza efekt cieplarniany.

 

Bronię drewna, bo wielu gospodarstw nie stać na nowoczesne ogrzewanie urządzeniami 5-tej generacji.

Same alarmy antysmogowe, ani kampanie w typie nie wolno palić węglem i drewnem, nie przynoszą rezultatów, bo nie uczy się ludzi jak i czym prawidłowo palić w kominkach i piecach. W innych krajach członkowskich UE właściwe techniki palenia drewna są od lat standardem, u nas dopiero zaczyna się głośno o nich mówić. Możemy palić w kominku bez smogu, tylko musimy tego chcieć i wiedzieć jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...