Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No no widzę że modre głowy się tu pojawiają. Chyba muszę śledzić ten wątek tyle ciekawych rzeczy się dowiedziałem z ostatnich paru stron:yes:.

 

Pozdrawiam

 

PS. pamiętaj żeby założyć dziennik będzie mi łatwiej liczyć dni;)

 

Dom 110 m2 parter z garażem zapotrzebowanie na energię końcowa 24kwh/m2/rok, z klimatyzacją i rekuperacją ogrzewanie elektryczne z fv.

Skrócony harmonogram wszystkie wazniejsze materialy zamówione i zaklepane terminy dostaw.

pierwszy tydzień płyta fundamentowa,drugi tydzień roboty na placu budowy ogrodzenie uzbrojenie płyta musi dojrzec

dwa tygodnie murowanie ścian zewnętrzne z wieńcem systemowym

piąty tydzień konstrukcja kratowa montaż ,membrana, łacenie obróbki blacharskie na dachu, szósty tydzień dachówka,siódmy tydzień elewacja to jest tylko 150m2 nisko ósmy tydzień rezerwa na poślizgi roboty drobne. cztery tygodnie środek ścianki działowe,tynki,instalacje.Czas to pieniądz im dłuższy termin tym wyższe koszty. Na budowie 3 osoby non stop po 10h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom 110 m2 parter z garażem zapotrzebowanie na energię końcowa 24kwh/m2/rok, z klimatyzacją i rekuperacją ogrzewanie elektryczne z fv.

Skrócony harmonogram wszystkie wazniejsze materialy zamówione i zaklepane terminy dostaw.

pierwszy tydzień płyta fundamentowa,drugi tydzień roboty na placu budowy ogrodzenie uzbrojenie płyta musi dojrzec

dwa tygodnie murowanie ścian zewnętrzne z wieńcem systemowym

piąty tydzień konstrukcja kratowa montaż ,membrana, łacenie obróbki blacharskie na dachu, szósty tydzień dachówka,siódmy tydzień elewacja to jest tylko 150m2 nisko ósmy tydzień rezerwa na poślizgi roboty drobne. cztery tygodnie środek ścianki działowe,tynki,instalacje.Czas to pieniądz im dłuższy termin tym wyższe koszty. Na budowie 3 osoby non stop po 10h.

Jeszcze zapomniales dopisac ze za 200 tysi i zostalo ci na wakacje pod palmami. Masz czas siedziec na forum zamiast budowac tak tanio i szybko takie super domy? Powiedz tylko gdzie od razu biore 3 dla siebie i dla szwagra tez 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniales dopisac ze za 200 tysi i zostalo ci na wakacje pod palmami. Masz czas siedziec na forum zamiast budowac tak tanio i szybko takie super domy? Powiedz tylko gdzie od razu biore 3 dla siebie i dla szwagra tez 3.

 

Czekam na pozwolenie robię w remontach i nie brałem robót i ten czas poświęcam na organizację budowy Kolego sprzedam ale za 3800 i za tą różnicę spędze pewien czas na teneryfie tam jest fajnie. mam juz troszkę lat i nie muszę gonic za każdą złotówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie murowanie ścian zewnętrzne z wieńcem systemowym

piąty tydzień konstrukcja kratowa montaż ,membrana, łacenie obróbki blacharskie na dachu, szósty tydzień dachówka,siódmy tydzień elewacja

 

Okna już zamówiłeś? Bez pomiarów? U mnie właśnie przestój, bo czekam na okna. Niby można położyć w tym czasie hydraulikę i elektrykę. Ale boję się sprywatyzowania kabli miedzianych. Z hydraulika chyba ruszę. Ale z podłogówką muszę się wstrzymać, bo ekipa od wylewek upiera się, że wylewki po tynkach można dopiero dobrze zrobić, a tynki po oknach. I kółko się zamyka. Wcześniej kilka miesięcy czekałem na ekipę od SSO. Była też przerwa na wiązanie stropu i przez pogodę. Będzie jeszcze na wygrzewanie podłogówki. I nie wiem ile losowych - a przy elewacji też pogoda będzie miała coś do powiedzenia.

Przyłącza i formalności też mogą trochę potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem buduję z siporexu mam potwierdzone wymiary stolarki dodaję po 1cm iok. tym bardziej że trzeba zadbać przy płycie o drzziach wejściowych i oknie w salonie.Przyłącz ekipa robi w maju jeszcze przed pozwoleniem, Nie mam podłogówki bo przy ciepłym domu nie ma ptrzeby jej stosować. Mi samemu w pewne wyliczeni trudno uwierzyc chociaż umiem to robić np pokój 11m2 wystarczy wkrecić 2 żarówki 100w starego typu i jest ogrzewanie takie jest wyliczone zapotrzebowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest temat dom do 300 tys, to raczej nikt normalny nie będzie chciał postawić domu 150m i zmieścić się w tej kwocie. Ale moim zdaniem 80-100m juz jest realne.

 

 

Umówmy się, że mały DOM zaczyna się od 120m2. powierzchni użytkowej, bo idąc tym tropem, to za rok zejdziemy do 70-90m2. za te 300 tys. i dalej będziemy pisać o budowie DOMU??? :bash:

I powiadam raz jeszcze, że wybudowanie DOMU (a nie budynku 80m2. przeznaczonego na mieszkanie), bez olbrzymiego wkładu własnego w robociznę, sięgającego około 70% prac własnych, JEST - na dzień dzisiejszy - PRAKTYCZNIE NIEMOŻLIWE!

Teoretyzować sobie możecie do woli, jednakże niewiele ma to wspólnego z REALNYMI KOSZTAMI.

No chyba, że zamiast domu, postawicie murowaną chałupkę, to może się w 300tys. zmieścicie.

I absolutnie nie pisze tego złośliwie - takie po prostu są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem buduję z siporexu mam potwierdzone wymiary stolarki dodaję po 1cm iok. tym bardziej że trzeba zadbać przy płycie o drzziach wejściowych i oknie w salonie.Przyłącz ekipa robi w maju jeszcze przed pozwoleniem, Nie mam podłogówki bo przy ciepłym domu nie ma ptrzeby jej stosować. Mi samemu w pewne wyliczeni trudno uwierzyc chociaż umiem to robić np pokój 11m2 wystarczy wkrecić 2 żarówki 100w starego typu i jest ogrzewanie takie jest wyliczone zapotrzebowanie.

 

No, mądrego to aż miło poczytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za problem buduję z siporexu mam potwierdzone wymiary stolarki dodaję po 1cm iok. tym bardziej że trzeba zadbać przy płycie o drzziach wejściowych i oknie w salonie.Przyłącz ekipa robi w maju jeszcze przed pozwoleniem, Nie mam podłogówki bo przy ciepłym domu nie ma ptrzeby jej stosować. Mi samemu w pewne wyliczeni trudno uwierzyc chociaż umiem to robić np pokój 11m2 wystarczy wkrecić 2 żarówki 100w starego typu i jest ogrzewanie takie jest wyliczone zapotrzebowanie.
Gdy już te dwie żarowki zgasisz to czym będzie ogrzewany ten pokój? Zejdziesz poniżej 1800/m2 gdy będziesz robił to wszystko sam i z b.tanim pomocnikiem. Z synem i pomocnikami oprócz hydraulika i gościa od więźby Budowa zajęła nam 15 miesięcy. Tylko że ja wtedy nie PRACOWAŁEM. Powinienem doliczyć te dziesiąt niezarobionych tysięcy, czy nie? Zszedłem poniżej 1700/m2, ale na zewnątrz nie mam zrobionego wszystkiego do dzisiaj i głównie chodzi o teren wokół domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli budowle 80m to już nie są domy? Nie każdy chce, ani może wybudować dom powyżej 100m, lepiej małe ale własne, niż mieszkanie 50m.

 

Kwestia definicji i nazewnictwa.

Na upartego, można przyjąć, że budynek o powierzchni mieszkalnej 40m2. jest domem. Ba! Nawet taki 25m2. będzie domem dopóty, dopóki ktoś go zamieszkuje.

No nie wiem, gdzie kończy się domek, a gdzie zaczyna się DOM.

Dlatego na potrzeby tytułu tego wątku, przyjąłem, że jest to 120m2.

Jeżeli przyjmiemy 100m2, to tez nic się nie stanie, natomiast poniżej tej wartości dojdziemy do absurdu.

Edytowane przez Zagurski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już te dwie żarowki zgasisz to czym będzie ogrzewany ten pokój? Zejdziesz poniżej 1800/m2 gdy będziesz robił to wszystko sam i z b.tanim pomocnikiem. Z synem i pomocnikami oprócz hydraulika i gościa od więźby Budowa zajęła nam 15 miesięcy. Tylko że ja wtedy nie PRACOWAŁEM. Powinienem doliczyć te dziesiąt niezarobionych tysięcy, czy nie? Zszedłem poniżej 1700/m2, ale na zewnątrz nie mam zrobionego wszystkiego do dzisiaj i głównie chodzi o teren wokół domu.

 

Taki doświadczony forumowicz, a na żarówkę dałeś się nabrać ;)

No chyba, że sam budujesz z Siuporexu? :D

Edytowane przez Zagurski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby potwierdzić moje słowa zobacz na stronę łukasz budowlaniec ,ogrzewanie tego domu to grzejniki na podczerwien i klimatyzacja jako pompa ciepla grzejniki pomocniczo przy dużych mrozach cena tej instalacji to 2500zł grzejniki klimatyzator 3000zł ile ty wydałeś na instalacje, ekstra dokładam fotowoltaikę na dachu 4kw 18000zł. ile u ciebie kosztowała cała instalacja dolicz do tego komin budowę np.kotłowni czas.Mój czas pracy przy tej instalacji 1 dzien, fv montuje ekipa, prawdopodobnie robiłeś strop nad parterem u mnie dach z dachówką ceramiczną obróbkami blacharskimi ociepleniem i podwieszonym sufitem bez malowania to koszt 22000zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem domek może być na działce rekreacyjnej, zaś dom zamieszkuje się cały rok. Jak ktoś ma mieszkanie 50m to mówisz, że ma mieszkanko?

Po co rodzinie 2-4 osobowej dom 200m? Mają się tam gonić, czy jak? No chyba, że budujesz po to, aby w przyszłości zięć albo synowa Ci się panoszyla no i wnuki. Bo i znam takich co budują na dwa pokolenia do przodu.

Ja się od rodziców wyprowadzilem kilka lat temu, choć mają chatę 200m i tez będę oczekiwał, że moje dzieci się wyprowadza jak dorosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby potwierdzić moje słowa zobacz na stronę łukasz budowlaniec ,ogrzewanie tego domu to grzejniki na podczerwien i klimatyzacja jako pompa ciepla grzejniki pomocniczo przy dużych mrozach cena tej instalacji to 2500zł grzejniki klimatyzator 3000zł ile ty wydałeś na instalacje, ekstra dokładam fotowoltaikę na dachu 4kw 18000zł. ile u ciebie kosztowała cała instalacja dolicz do tego komin budowę np.kotłowni czas.Mój czas pracy przy tej instalacji 1 dzien, fv montuje ekipa, prawdopodobnie robiłeś strop nad parterem u mnie dach z dachówką ceramiczną obróbkami blacharskimi ociepleniem i podwieszonym sufitem bez malowania to koszt 22000zł.

 

 

No to trzeba było od razu tak pisać!

Teraz to wszystko jasne jak sło..... wrrróć... jasne jak grzejniki na podczerwień!

Teraz dopiero rozumiem, że jak doliczę czas na te kominy, co je stawiałem - cały tydzień mi to zajęło i kręgosłup mi siadł. Teraz już bym widział, że należy zamontować fotowoltaikę, bo jak wszedłem na twoja stronę, to dopiero oczy mi się otworzyły (w przeciwieństwie do przeglądarki internetowej).

No chłopie, ty jednak mądrze piszesz i masz dar przekonywania!

Tylko z tym malowaniem nie jestem do końca pewien :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki doświadczony forumowicz, a na żarówkę dałeś się nabrać ;)

No chyba, że sam budujesz z Siuporexu? :D

Gazobeton to najlepszy materiał dla samorobów. :) Lekki, prosty w obróbce, wręcz banalny do murowania. Jako ścianki działowe ma swoje wady. Jako ściany zewnętrzne - praktycznie żadnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazobeton to najlepszy materiał dla samorobów. :) Lekki, prosty w obróbce, wręcz banalny do murowania. Jako ścianki działowe ma swoje wady. Jako ściany zewnętrzne - praktycznie żadnych.

 

Ale teraz żarty sobie ze mnie robisz, prawda? :p

No nie wierzę, nie wierzę, że ty tak na serio? :wtf:

Proszę napisz, że mnie przechytrzyłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...