Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Choćby stawiał na kamieniach to w obecnych czasach za 300tyś nie postawi się domu ani nawet domku.

Jak się ma ściany z poro to napewno nie ;)

Jest mnóstwo rzeczy na których można zaoszczędzić albo zmieniając technologie budowy czy materiały budowlane albo dokładnie szukać lub zaangazowac do budowy głowę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No niestety robocizna zżera większość pieniędzy. Ekipa budowlana za postawienie naszego domu do stanu surowego otwartego zażyczyła sobie 32 tys. Zgadzam się z tym, że oszczędzić można jedynie wykonując część prac we własnym zakresie.

Bardzo fajna cena. Ja za SSO 7 lat temu płaciłem 36tys.zl,10 płyta,12 murowanie i 14 dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki projekt? U nas za sso 55k.

 

https://z500.pl/projekt/16128/Z381,parterowy-dom-z-dachem-2spadowym-oraz-3-sypialniami-na-100m2/dane-ogolne.html

 

woj. mazowieckie

 

Z tym, że zrezygnujemy prawdopodobnie z zabudowy tarasu oraz zostaniemy przy wiązarach ( wstępnie wliczono nam w wycenę strop lany). Mam nadzieję, że jeszcze parę groszy nam opuszczą.

Edytowane przez ZzKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu porównywać ceny za sso skoro każdy dom jest inny? Co innego oznacza sso przy parterowce i przy użytkowym poddaszu, co innego jeśli budujemy z lekkiego i duzego suporexu a co innego z ciężkiej i małej silki, nadproża lane czy kupowane, jest dużo sztukowania i cięcia czy wogole, dom ma 90 czy 190m, jest budowany w Podlaskim czy Śląskim województwie itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak tu porównywać ceny za sso skoro każdy dom jest inny? Co innego oznacza sso przy parterowce i przy użytkowym poddaszu, co innego jeśli budujemy z lekkiego i duzego suporexu a co innego z ciężkiej i małej silki, nadproża lane czy kupowane, jest dużo sztukowania i cięcia czy wogole, dom ma 90 czy 190m, jest budowany w Podlaskim czy Śląskim województwie itp

Oczywiście,że ciężko to porównać tym bardziej,że ja dostawalem wyceny od 30 do 76tys.zl za ten sam dom ;)

Wybrałem ekipę,która miała do mnie ok.300km a więc czasami a nawet koniecznie warto wysciubic nosa poza własną wioskę a nie rozkładać ręce i biadolic że drogo ;)

Dobra ekipa nie patrzy na materiał do budowy a jak wydziwia tzn chce ugrać wyższą cenę od inwestora.

Umowę podpisywalem jeszcze jak ściany miały być z BK,po zmianie na silikat mówię szeryfowi o tym a on,że jemu jest bez różnicy z czego buduje :)

 

Polecam,zerknijcie na "obszar działania"...

https://mmdepo.oferteo.pl

 

Wow,teraz patrzę w galerii,że tam jest moja Mila :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby stawiał na kamieniach to w obecnych czasach za 300tyś nie postawi się domu ani nawet domku.

 

Co masz na myśli pisząc "postawi się" ? 103 tysiące kosztował znajomego domek w SSZ (okna, drzwi,dach, bez ocieplenia) i stoi :) Z tego co pamiętam ma 82m2.

Ja mam ekipę, która za postawienie 84m2+26m2 garaż za SSO chce 25 tysięcy. Mają sprzęt, koparkę agregaty itd a chcą o wiele mniej od oferentów, którzy chcieli stawiać za 36-42tysiące i trzeba by było we własnym zakresie załatwiać koparkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ekipę, która za postawienie 84m2+26m2 garaż za SSO chce 25 tysięcy. Mają sprzęt, koparkę agregaty itd a chcą o wiele mniej od oferentów, którzy chcieli stawiać za 36-42tysiące i trzeba by było we własnym zakresie załatwiać koparkę.

 

I nic Cię nie niepokoi, że tak bardzo odstają od innych oferentów?

Ciekawe, na czym oszczędzają czy za co dopłacisz, bo chyba nie masz dokładnie sprecyzowanego zakresu i technologii? Czy z więźbą, z więźbą i deskowaniem, z kryciem? Jak np. łączyć ścianę działową z konstrukcyjną, czy ławy w szalunku czy bezpośrednio do gruntu itd. itp?

"SSO" różnie jest definiowane. I te 40K za 110m2 to i tak byłaby dobra cena nawet z samą więźbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I nic Cię nie niepokoi, że tak bardzo odstają od innych oferentów?

Ciekawe, na czym oszczędzają czy za co dopłacisz, bo chyba nie masz dokładnie sprecyzowanego zakresu i technologii? Czy z więźbą, z więźbą i deskowaniem, z kryciem? Jak np. łączyć ścianę działową z konstrukcyjną, czy ławy w szalunku czy bezpośrednio do gruntu itd. itp?

"SSO" różnie jest definiowane. I te 40K za 110m2 to i tak byłaby dobra cena nawet z samą więźbą.

Sami nakrecacie spirale cenowa takim podejściem do spawy.

Jest wiele powodów dla których może być tak niska cena za robocizne i nie koniecznie wiąże się to z jakimiś "kruczkami".

Tak jak wyżej pisałem ja dostawalem oferty na szczegółowo wypisany zakres budowy od 30 do 70tys.zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen, nie mam obaw, jestem budowlańcem od 1983r, tyle że już nie mam zbytnio sił, ochoty i co najważniejsze czasu, bo nie mogę powiedzieć klientom, którzy czekają i kilkanaście miesięcy bym im robił remont, że im nie zrobię bo stawiam sobie. . Ekipa sprawdzona, w mojej okolicy mają kilkanaście postawionych domów i wszyscy chwalą. Cena od wykopu po wieniec, bez więźby.

PS - miałem poniekąd niezły ubaw, kiedy przyjeżdżali do mnie różni oferenci ze swoimi wizjami, które "usprawiedliwiały" ich wysokie wymagania finansowe. Nasłuchałem się, jakiż to mam niesprzyjający grunt, podmokły (rzeczka niedaleko) że dojazd i manewry sprzętem też utrudnione, bo teren mały, że tyle trzpieni w murach....

Cóż - teren piasek do 2,5m i sucho, działka 30x32m plus 6m drogi prywatnej. Trzpienie...nosz jak ktoś ma problem zrobić szalunek na ścianie, by zrobić 20cm szeroki trzpień, to o nim bardzo "dobrze" świadczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym firmom się głowach poprzewracało , ale duży wpływ na to mają inwestorzy ...

 

Pamietam w 2016r wybierałem sobie firmy i negocjowałem i skoczyło się że za stan SSO + kompletny dach + wykonanie płyty fundamentowej zapłaciłem 26tys.

Ale też u mnie budowa ruszyła w "martwym sezonie" , więc możliwości negocjacji wyższe ..

W hurtowniach też negocjowałem ceny i warunki i otrzymywał dobre ceny i świetne warunki płatności (odroczone terminy płatności , raz na miesiąc płaciłem).

Dodatkowo dogadałem się że hurtownia za darmo będzie mi obróbki blacharskie wyginała , bo mieli jakąś nowoczesną maszynę :)

 

Teraz rozmawiałem z wykonawcą i mówił że obecnie musi płacić więcej pracownikom , bo boi się że mu pouciekają i koszty poszły sporo w górę. Dodatkowo mówi że ma tak wielu chętnych , że teraz on wybiera gdzie chce budować i komu i wybiera takie oferty jak najbliżej jego domu (u mnie też dzięki temu on budował bo stwierdził że ma blisko na budowę).

 

Z wykonawcą mam dobry kontakt , mimo że było kilka pewnych spięć i prawie kłótni , to problemy rozwiązaliśmy i tematu nie było.

Wykonawca później otrzymał od nas fuchę i robił nam oczyszczalnie i przywoził nam piasek i ziemię :)

 

To samo w hurtowniach . Teraz ceny materiały idą w góre , a hurtownie mają olbrzymie zyski , bo mimo że podnoszą ceny to i towar tak sie sprzedaje ...

 

Obecnie jest to najgorszy czas na budowę. Ceny usług i materiałów z kosmosu a najgorsze że obecnie do "budowlanki i wykończeniówki" napłynęło mnóstwo partaczy i amatorów i zwykłych szkodników , bo wyczuli możliwość szybkiego i dobrego zarobku ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Potwierdzam, najgorszy czas na budowę. W tamtym roku szukałem ekipy do dokończenia budowy to na około 100 firm, tylko kilka chciało w ogóle rozmawiać, reszta pierwsze terminy wolne za 1-2 lata. Przykładowa wycena wylania słupa (fundament pod słup był już wylany) o wysokości około 4m - 8000zł za 3 słupy 25cm grubości. Sama robocizna bez materiału. Czyli za 1-2 dni pracy 8000zł. Takie to są obecnie realia niestety.

 

Jak teraz czytam, że komuś zrobili SSO za 26tyś to nic tylko się cieszyć. U mnie około 80tyś poszło na SSO z dachem, 190m2 po podłodze, sama robocizna. Dodam tylko, że cena i tak jest niska bo to było w tamtym roku, teraz pewnie już ze 100tyś by zawołali.

Bo to nie ma pstryk i jest firma od razu na placu.

Dobre ekipy tak jak piszesz mają zaklepene terminy na rok czy dwa naprzód. Ja mialem podobnie ze swoją. Umowę podpisalem na rok przed rozpoczęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie ma pstryk i jest firma od razu na placu.

Dobre ekipy tak jak piszesz mają zaklepene terminy na rok czy dwa naprzód. Ja mialem podobnie ze swoją. Umowę podpisalem na rok przed rozpoczęciem.

 

Nie każdy chce czekać 2 lata na rozpoczęcie budowy więc się przepłaca byleby było na już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie każdy chce czekać 2 lata na rozpoczęcie budowy więc się przepłaca byleby było na już

Zanim kupi się działkę,zanim wybierze projekt,zanim dostanie się pozwolenie,zanim załatwi się przyłącza,zanim zrobi się adaptacje minie kilka miesięcy a jeszcze kilka miesięcy i już można rozpoznawać temat szukając np.na oferteo czy innym tego typu portalu ogłoszenia i oferty z ceną tam skladane.

Tak przynajmniej ja robiłem.

Najgorzej i najdrożej przystąpić do budowy z marszu bez przygotowania i wiedzy o domu.

Później odpowiedzi w tym wątku "nie da się" czy "zapomnij" ale na własne życzenie bo da się nawet dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Taaa będę czekał dwa lata ... dwa lata budował ... przeca życie trwa wiecznie. Taki rynek mamy albo partacze, albo cena kosmiczna, albo czekanie 2 lata, nawet mi się nie chce komentować.

Usluga expres kosztuje także życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...