Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Żeby był punt wyjścia do porównania, moje wiązary z transportem i montażem do z8 mają kosztować 13840 zł brutto.

Do kosztu zmiany trzeba doliczyć usługę konstruktora i przeliczenie nowej więźby. Ile weźmie konstruktor?

Ciężko tak porównywać,ja na dach 230m2 i strop drewniany 180m2 za więźbę i belki zapłaciłem 10tys.zł.

Robociznę miałem łącznie z położeniem dachówki 14tys.zł.Miałem jedną wycenę na wiązary na 28tys.zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gorbag Twój dziennik mam w ulubionych i czekam na ciąg dalszy :)

Też mam w ulubionych i też czekam na ciąg dalszy :)

Jutro wracamy z wakacji i lada dzień startujemy z budową. Zaczyna się.

Wcześniej zaglądałem głównie do wątku dom do 200 tys. czy jest sens marzyć, ale ten też już przeglądam. Marzyć można, ale zrobiłem bardzo orientacyjną kalkulację i wyszło mi 260 tys. ze wszystkim oprócz działki - taras, chodniczki, okiennice, przyłącza, instalacje, wykończenia, kuchnia itd. Może uda się coś zaoszczędzić.

 

Zastanawiam się jeszcze czy uruchamiać dziennik na forum muratora. Może minidziennik się pojawi, a może będę dodawał wpisy w wątku nowym wątku o z8 (ze stopki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był punt wyjścia do porównania, moje wiązary z transportem i montażem do z8 mają kosztować 13840 zł brutto.

Do kosztu zmiany trzeba doliczyć usługę konstruktora i przeliczenie nowej więźby. Ile weźmie konstruktor?

Miałem kalkulację od cieśli, który ewentualnie robiłby tą więźbę tradycyjnie i wycenił mi samo drewno na 8-9000 zł plus robota.

Zostaje jeszcze kwestia wyboru jakości drewna i wykonania, gwarantowanej przez producentów wiązarów, a różnej przy więźbach tradycyjnych. Nie widziałem na forum nikogo z problemami z jakością wiązarów. W takiej sytuacji wybrałem jednak wiązary.

 

U mnie na Z7 najtansze wiazary z transportem dostałem za 17.700 zł ...dla porównania te same wiązary zrobione przez moich cieśli to koszt 7000 zł z materiałem lub więzba w odpowiadającym systemie za 6500 zł.Materiał to jakies 4.500 zł(4,7m3)...dlatego róznica jest kolosalna. Po rozmowie z naprawde fachowymi cieslami i moim kierbudem zgodnie oznajmili że jesli chodzi o sama wytrzymałośc konstrukcjii dachu jak i samej estetyki nie bedzie kompletnie żadnych róznic. Wiązary prefabrykowane to tylko lepiej wysezonowane drewno i prasa wbijająca płytki kolczaste...wg konstruktora,cieśli i kierbuda ,absolutnie bez znaczenia dla mojej konstrukcjii a...około 10.000 zl zaoszczedzone. Więc jak macie rozgarnietego ciesle to polecam takie rozwiązanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów:)

To moja pierwsza wiadomość na forum muratora. Od kilku miesięcy regularnie przeglądam tematy o budowie domu, w końcu zebrałam się na odwagę i postanowiłam napisać. Otóż od dłuższego czasu zastanawiamy się z mężem nad budową domu. Cały czas przeglądamy projekty i nie ukrywam, że śledzimy blogi budowlane by zorientować się jak aktualnie wygląda sprawa kosztów budowy. Zależy nam na bardzo małym domu metraż ok.90-110m2. Dom miałby być z poddaszem użytkowym ponieważ bardzo zależy nam na całkowitym podpiwniczeniu. Gotowych projektów z podpiwniczeniem jest niewiele nam najbardziej przypadły do gustu te dwa projekty Ada plus i Adela z Studia Atrium

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-483-Ada-Plus,534.html

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-344-Adela,384.html

Projekty są prostymi domkami, bez żadnych bajerów z prostym dwuspadowym dachem. I teraz pytanie ile kosztowałaby mniej więcej budowa tych domków w stanie surowym zamkniętym, budowa raczej metodą gospodarczą. Na stronie biura projektowego jest zestawienie materiałów, niestety nie jestem w stanie zorientować się ile mniej więcej kosztowałyby same materiały budowlane do tych domów? Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witajcie,

powoli przymierzam się do budowy domu, nie chcę pytać czy zmieszczę się w np 300k, bardziej interesuje mnie ile rzeczywiście kosztowałoby wybudowanie takiego oto domu:

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-439-Ostoja-Plus,475.html

powierzchni użytkowej 115mkw, jednakże całkowitej 208mkw. Czy w takim razie jeżeli przyjmę koszty na poziomie ok 2000/1mkw całkowitej to się znacząco pomylę? Budowa raczej na zasadzie systemu gospodarczego, ale bez zbytniego zaangażowania osobistego w pracę, raczej z koordynację i logistykę. Zdaję sobie sprawę, że garaż, szczególnie 2stanowiskowy, to luksus za który się płaci, ale tak bym właśnie chciał, a dom to jakby nie patrzeć to również, a może przede wszystkim spełnianie marzeń.

 

Bardzo proszę o bardzo obiektywny koszt budowy takiego domu, uwzględniając właśnie jakieś ogrodzenie, kostki, etc, po prostu tak aby się wprowadzić do całkowicie gotowego domu i nie rozkładać budowy na x lat.

 

Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie ile kosztowałaby mniej więcej budowa tych domków w stanie surowym zamkniętym, budowa raczej metodą gospodarczą.

Witam, my z mężem właśnie wybudowaliśmy dom o powierzchni użytkowej 109m2 + pełne podpiwniczenie (http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/6276-jaworzepiwnice.html). Nie liczyliśmy co prawda zbyt dokładnie wszystkich kosztów, ale teraz robi się wykończeniówka (łazienki, podłogi itp.), na zewnątrz mamy już schody, taras i opaskę (wszystko z kostki brukowej) i wydaliśmy w sumie niewiele ponad 300 tys. a na materiałach nie oszczędzaliśmy zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak porównywać,ja na dach 230m2 i strop drewniany 180m2 za więźbę i belki zapłaciłem 10tys.zł.

Robociznę miałem łącznie z położeniem dachówki 14tys.zł.Miałem jedną wycenę na wiązary na 28tys.zł :)

Arturo Ty czy Ty zatrudniasz Ukraińców na tej budowie? ;-)))) 14 tys za wieźbę i dachówkę? U mnie cena za położenie dachu to 55zł/m2, mnie wyszło 10 tys a za robociznę za więźbę chcieli kolejne 10 tys. Belki 10 tys? Ja pod Szczecinem za więźbę musiałbym zapłacić 13 tys na mniejszy dom (sprawdzałem we wszystkich składach drewna). Przy takich cenach nie dziwne, że zmieścisz się w 250 tys ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za udzielenie ważnych informacji. Bardzo się martwiłam, że koszty piwnic strasznie wpłyną na podwyższenie kosztów budowy. Nam chodzi o to by w 200tys. zamknąć SSZ, a później powoli wykończać resztę domku. Kosztorys przeglądanych przeze mnie projektów domów z pełnym podpiwniczeniem i poddaszem użytkowych w granicach 95-110m2 powierzchni użytkowej z reguły przekraczają kwotę 400tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeniosłam się tu z wątku o budowie za 200 tys :)

I mam pytanie. Przymierzamy się do zmiany lokum na większe bo się zrobiło mocno ciasno na naszych 56m. Badam nasze możliwości finansowe.

Czy takie domy

http://www.z500.pl/projekt/Z8.html

lub

http://www.z500.pl/projekt/Z91.html

realnie da się postawić za 300 tys w województwie mazowieckim w stanie do wprowadzenia się? Nasz jedyny wkład to praca koncepcyjna i bieganie za papierkami. Nie jesteśmy budowlańcami a mąż ma chore serce więc wszystkie prace obcymi rękami.

Nie chcę zaczynać załatwiania niczego dopóki nie będę pewna, że nas będzie stać na wybudowanie domu.

 

Hej, myśle, że bez problemu zbudujesz taki domek za mniej niż 300 tys. Ja budując swój rękoma generalnego wykonawcy ( czas jest dla mnie kluczowy ) aż do stanu surowego z kompletnym dachem, a dalej już ekipami i własnymi siłami wydam ok. 340 tys. Przy czym wliczam w to już przyłącza, zbiornik szczelny, podjazd. Mój dom o pow. netto 136mkw jest z poddaszem użytkowym, bez garażu, ma prostą bryłę, dość duże okna, kominek, i w miarę przyzwoite materiały itp. Nie mam garażu. W wymienioną kwotę wliczam juz wykończenie, płytki, panele, biały montaż. Większosć prac mam już za sobą a te pozostałe mam już zakontraktowane i znam ich cenę, więc moje obliczenia są raczej ok. W Twoim przypadku wybrany przez Ciebie dom to ideał jeśli chodzi o tanie budowanie - czyli nieduża parterówka. Pozostaje pytanie o wybór działki, konieczność ciągnięcia mediów, warunki gruntowe - to może storpedować Twoje plany. Tak więc musisz ostrożnie wybrać działkę. Sam do jak najbardziej nadaje się do taniego budowania. Oczywiście wskazana wstrzemięźliwość jeżeli chodzi o wykończeniówkę :)

Aha buduję pod Warszawą.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za udzielenie ważnych informacji. Bardzo się martwiłam, że koszty piwnic strasznie wpłyną na podwyższenie kosztów budowy. Nam chodzi o to by w 200tys. zamknąć SSZ, a później powoli wykończać resztę domku. Kosztorys przeglądanych przeze mnie projektów domów z pełnym podpiwniczeniem i poddaszem użytkowych w granicach 95-110m2 powierzchni użytkowej z reguły przekraczają kwotę 400tys.

 

Myślę, że przy tych projektach, o których pisałaś wcześniej, spokojnie możecie się zmieścić w 200tys. za SSZ. A wykończeniówka to wiadomo - wszystko zależy od przyjętego standardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czy dom typu Z115 kwalifikuje się do tego wątku? Domek prosty, na rzucie prostokąta, z małym dwuspadowym dachem, jednak ludzie na stronie z500 piszą o tym, że wybudowali go za 400-500tys -ciekaw jestem dlaczego?

Dom generalnie z zewnątrz szpetny jak stara szopa, ale wnętrze to dokładnie to, czego szukam no i przede wszystkim brak skosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem parę miesięcy temu wycenę*SSO dla Zacisze 2B, czyli projekt o który pytał autor wątku:

- ytong 40 cm, 24 cm na ściany, ścianki działowe, nadproża - 68 400 zł brutto

- Betony, bloczki, folia, drewno, stal, kruszywo i inne - 83 900 zł netto

- Robocizna 400 zł netto/m, powierzchnia wzięta pod uwagę przez wykonawcę*250 m^2, czyli 100 000 zł + VAT

 

Od innego wykonawcy, wycenę*robocizny dostałem na 78 800 zł robocizny, 182 500 zł materiał (ściany zew. 24 cm + styro, ceny netto).

 

Podpytuję teraz o ceny i są nieco niższe, zwłaszcza przy mniejszych "firmach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bongiorno

 

Moze w tym temacie bede blizszy jezeli chodzi o moj potencjalny projekt. Chodzi o liv 3 g2 (rzut http://www.tooba.pl/i/p/33/veLUX3-ps_big.png), Mysle o "przytanieniu" projektu, nie wiem tylko na ile bedzie to realnie mozliwe. Stropu nie bedzie, okna w duzej mierze beda zmniejszone/wstawine fixy/, brak okien dachowych, nie wiem na ile mozna uproscic bryle by mialo to uzasadnienie ekonomiczne, dach prawdopodbonie w blachodachowce. Dzialka jest, budowa sys gospodarczym, instalacje troszke taniej niz srednia w regionie(tarnow), wykonczeniowka we wlasnym zakresie(procz plytek), elewacje tak samo. Ogrzewanie kotlownia ekogroszek i moze alternatywa gazowa+podlogowka na calej powierzchni(sam poloze). I zastanawiam sie czy mozna w ten sposob wejsc do tego domu za ok 350tys, pozostawiajac 2 pokoje z samym tynkiem i ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...