Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką książkę aktualnie czytacie ?


mu77

Recommended Posts

  • 1 year później...

Kindle jest najlepszym produktem użytkowym na jaki wydałem pieniądze. Polecam każdemu. Miałem sytuację, że pękł mi ekran, to przysłali mi nowego zza oceanu, a na tego popsutego przysłali nalepkę do odesłania. Żadnych pytań. Zadzwoniłem, powiedziałem jaka sytuacja i po minucie usłyszałem, że wysyłają nowego.

 

Książki papierowe są fajne, ale ciężkie, a od komputerów i tabletów oczy bolą.

 

A to dziecku czytasz? Mój młody na początku samym, szybciej zasypiał słysząc głos, więc poszła Wyspa Skarbów, a później Fight Club :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ktoś ci skutecznie wmówił, że czytanie bajek daje wolność. Zapewne byłeś dumny gdy Głowa Państwa składała kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie. Chichot historii. Jaki był stosunek Kościuszki do bajek możesz poczytać np. w Liscie Kosciuszki do Adama Jerzego Czartoryskiego

https://www.tygodnikprzeglad.pl/kosciuszko-o-religii/

Jak lud Warszawy uhonorował biskupa Ignacego Massalskiego w dniu 28 czerwca 1794 nie doczytałeś?

http://www.zw.com.pl/artykul/672894.html

O innych targowiczanach nie słyszałeś?Wierszyka krakowskiego też nie znasz?My krakowiacy, nosim guz u pasa/ powiesim sobie króla i prymasa.

Nie ma dymu bez ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bajkach jest morał i można spać snem sprawiedliwego. Te masowe bajeczki kosztują nas szalenie drogo ( z budżetu, nieopodatkowane przychody a jesli opodatkowane to śmieszną stawką + zus który płacimy im wszyscy - także nie bawiący się w te bajki) plus w pakiecie afery pedofilskie z których tylko kilka procent ujrzało światło dzienne a jeszcze mniej sprawiedliwego wyroku i ZADOŚĆUCZYNIENIA dla ofiar. Delikatnie przypominam, że spowiedź sprawcy jest nieuczciwa i nieważna jeśli - tu cytat:

Warunki dobrej spowiedzi:

1. Rachunek sumienia.

2. Żal za grzechy.

3. Mocne postanowienie poprawy.

4. Szczera spowiedź.

5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.

 

Przynajmniej piąty punkt jest łatwy do sprawdzenia i udowodnienia że nie został wykonany.

 

Dlaczego take pytania musi zadawać ateista a nie każdy uczciwy parafianin.

 

Cokolwiek to słowo oznacza według SJP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Polecam tradycyjne budownictwo na przykładzie Nieszawy, w której plenerach Smarzowski nakręcił "Wesele" PL 2021. Powtórka z historii i przewietrzenie sumień, ściególnie przydatne dla patriotów, apologetów aut na pierwszą i druga literę alfabetu łacińskiego. Zmieniają się tylko stroje i kartki z kalendarza, zachowania ludzkie są takie same. Rację miał Kochanowski "...Polak przed szkodą i po szkodzie głupi", to Pieśń 5.. Pół tysiąclecia upłynęło a wszystko trwa. Chyba trwa mać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
W dniu 26.06.2020 o 23:44, Bertha napisał:

Ktoś ci skutecznie wmówił, że czytanie bajek daje wolność. Zapewne byłeś dumny gdy Głowa Państwa składała kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie. Chichot historii. Jaki był stosunek Kościuszki do bajek możesz poczytać np. w Liscie Kosciuszki do Adama Jerzego Czartoryskiego

https://www.tygodnikprzeglad.pl/kosciuszko-o-religii/

Jak lud Warszawy uhonorował biskupa Ignacego Massalskiego w dniu 28 czerwca 1794 nie doczytałeś?

http://www.zw.com.pl/artykul/672894.html

O innych targowiczanach nie słyszałeś?Wierszyka krakowskiego też nie znasz?My krakowiacy, nosim guz u pasa/ powiesim sobie króla i prymasa.

Nie ma dymu bez ognia.

Ten post to dowód, że ignoranci nie powinni się zajmować historią. Jak były traktowane i obsadzane biskupstwa w tamtych czasach (przez króla), nie doczytałeś? Kim byli tacy duchowni, jak Kołłątaj, Konarski czy bp Adam Stanisław Krasiński, współtwórca konstytucji 3 maja, nie doczytałeś? Jak powstańcy Kościuszki razem z nim samym przysięgali Bogu przez bitwami, to wszystko ignorujesz, bo nie pasuje ci to pod z góry upatrzoną tezę. A do tego atakujesz innego człowieka, który jedynie podzielił się informacją o tym, co czyta. Jeśli tak ci frustracja uderza do głowy, to może zapisz się na siłownię albo w inny sposób ją rozładuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...