Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mi sie bardzo podoba Twoje mieszkanko :)

 

Dzięki. Wydaje mi się, że w takim małym wnętrzu to jest w miarę optymalne rozwiązanie.

 

Ja jednak zdecydowałabym sie na naturalne, jasne kolory. To malutka przestrzen i trzeba uważać. Szafki kuchenne miałabym białe, albo bardzo jasne, ciepły bez kafelki, bukowe podłogi, takie meble, zielona/brazowa/ruda sofa...

 

W tej chwili mam meble w kolorze olcha miodowa, które na pewno jeszcze trochę tam postoją.

http://olik.bocznica.org/Salon/olcha_miodowa.jpg

 

zgodnie z Twoją sugestią meble do kuchni przewiduję jasne:

http://www.ikea.com/PIAimages/31380_PE094798_S4.jpg

 

a podłogę chciałbym mieć w takim stylu (buk jutlandzki):

http://www.ruckzuck.pl/pliki_graficzne/poziom_8/bukjutlandzki.jpg

 

Tylko nie wiem czy to wszystko będzie ze sobą dobrze współgrało?

 

Jeśli już, to np sciane kuchenna za bardziej zdecydowany kolor bym pomalowała. Ale jesli Ty nie jesteś pewien w jakich kolorach czujesz sie najlepiej to moze spróbuj z naturalnymi, a sciany białe a za pol roku najwyzej przemalujesz.

 

Tak naprawdę moim problemem nie jest wybór kolorów, które mi się podobają, ale wybór takich, które będą ze sobą współgrały.

 

Chyba prościej by mi było gdybym nie był daltonistą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pytanie - bo moze nie doczytalam - mieszkanie jest sloneczne (wystawa pd, zach) czy nie?

 

moze jak zdecydowane kolory ale jasne i nie p[rzytlaczajace - to pojsc w cos "wesolego" :wink: - rozne odcienie zolci, pomarańczowego (plus moze jakis dodatek czerwieni?), limonka (tak tak... wiem ze to jak ten nieszczesny "pomarancz";))

Troche bym sie obawiala jasnych ale zgaszonych lub "zimnych " kolorow w tak niewielkim wnetrzu - mozne byc oczywiscie ok - ale chyba trudniej ten efekt osiagnac :)

Z kolei pastele - hmmm - ladne, bezpieczne ale nie wiem czy nie za nudne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez rozmyslam nad kolorami do swojego wnetrza. Jezeli chodzi o Twoje meszanko - z reszta b. fajne - to moze celem proby zestaw w szkicu komputerowym jasne meble z ciemna podloga i zobacz, jak ci sie podoba. Taki kontrast doda wg mne wyrazistosci. Tapicerke i dodatki "tekstylne" mozesz dac w dowolnym dla siebie ulubionym kolorze (jak sugerowano wczesniej) Chociaz mowisz, ze nie jest wazne jakie kolory lubisz to jest to jednak wazne. jezeli masz w sobie duzo energii to dodatki raczej spokojniejsze ( delikatne beze, ecru, ewentualnie z lekka nutka zoltego,pomaranczu lub rozu) jakies szaroniebieskie- wg upodobania. Ggdy natomiast musisz sie doenergetyzowac i poprawic nastroj, to oczywiscie wiecej tych drugich ( wtedy czerwien zamiast rozu). Sciany jasne ( teraz widze w katalogach duzo sican w kolorze tzw. wanilii. jest to b. popularne ale taki kolor swietnie pasuje do kazdego umeblowania. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielonooka

mieszkanie jest od strony południowej, więc mam nadzieję, że będzie w miarę słoneczne.

 

podobają mi się Twoje propozycję i na pewno pójdę w tym kierunku. Żółcie ok. Limonka to rozumiem, że jakiś jasny odcień zielonego tak? :D

 

Z czerwieni to chyba bordo mógłbym zaakceptować :)

 

A co myślicie o różnokolorowych ścianach? U mnie może być to na tyle skomplikowane, że ten kuchnio-salon jest otwarty na korytarz, więc chyba musiałbym jakoś kolorystycznie te dwa pomieszczenia połączyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limonka - to dla mnie taki ...ciekawy odcien zielonego (ktory osobiscie bardzo lubie - zwlaszcza jako akcent kolorystyczny ) - dosyc intensywny ale nie jaskrawy ... bj. zgaszony ...

ojjj cos takiego: :wink:

http://www.salex.com.pl/oferta/images/greenland_limonka_.jpg

 

 

bo taka zielen "typowa" - z zolcia to nie wiem :-? - troche moze jak jajecznica ze szpinakiem wyjsc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm czy ja wiem :) chyba dosyc jaskrawe, mocne , taki jak dojrzala cytryna, pomarancza :wink:

heh... tak cytrusowo sie zrobilo :wink:

ewentualnie ten waniliowy[ dla mnie to bardzo jasno zolty lekko wpadajacy w bez :wink: ] lub (bezowy, ecru) z tym "zielonym" tez by gral

pewnie bylo by spokojniej i bezpieczniej

ale ja osobiscie chyba postawilabym na te "cytrusy" :wink: jak szalec to szalec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja trochę z innej beczki skoro to małe mieszkanie i jak widzę potrzebna duża ilość mebli starałabym się ich uporządkować. Za dużo uskoków półek wyższych niższych itp. Będzie za duży bałagan, no chyba że meble już są ?

jeżeli chodzi o kolor to proponuję bardzo jasne ściany a jasne meble na tle ciemniejszej , będą wtedy świetnie kontrastować i nie znikną. Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

od kilku dni śledzę fasze forum, szukając rozwiązania do mojego mieszkania, ale nie do końca znalazłam odpowiedż, w związku z powyższym bardzo bym prosiła

Was o pomoc:

za jakiś miesiąc biorę się za remot mieszkania. Niestety remont ten będzie tylko w dwóch pomieszczeniach: w salonie i sypialni i bedzie polegał głownie na zmianie kolorów ścian.

Niby proste. a jednak mam z tym starszny problem:

1) Salon- jest pokojem raczej mało słonecznym ( słońce jest tylko we wszesnych godzinach rannych) i do tej pory był pomalowany na niebiesko ( dwie ściany na jaśniejszy odcień, dwie na ciemnijszy - totalny niewypał- biorąc pod uwage nasłonecznienie. Mało tego w pokoju znajduje sie niebieska wykładzina dywanowa ( która zostanie usunieta i zastapiona panelami, w kolorze mebli - olcha). W pokoju znajduje sie też naroznik w kolorze ciemno niebieskim ( narożnik zostaje ) oraz stół i krzesła ( krzesła sa wysciełane jasno niebieskima materiałam)

Myślałam,, żeby ten pokój pomalować teraz na zółto albo pomarańczowo ( bo przy tym narożniki to chyba tylko te kolory wchodza w grę ), ale czy wszystkie ściany malować tak samo ?. Nie będzi to zbyt nudne ?

pokój na 17,5 m2

2) sypialnia ( słoneczna) - była pomalowana tak ( 2 ściany pomarańczowe, dwie ściany żółte) , całości dopełnia wykładzina dywanowa w kolorze bezowym , i meble- w kolorze " bukowym" . Myslałam tu o kolorze "jasny zielony goszek"

ale boje się czy nie za duzo zieleni będzie w mieszaniu ( kuchnia - zgnity ciemny zielny kolor, pokój 3- letniego dziecka - seledyn_

 

Bardzo was prosze o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory, które nadal lubię u siebie to:

- lawendowy - w słonecznej sypialni - relaksujący, świeży, fajnie zmienia odcień w zależności od nasłonecznienia,

- jaśniutka brzoskwinia - w niezbyt nasłonecznionym salonie - spokojna, elegancka, stanowi dobre tło dla roślin, mebli itp..

Sory ale zestawienie żółtego z niebieskim pasuje raczej do pokojów dziecięcych. Przy niewielkim salonie postawiłabym na delikatny jasny kolor, żaden pomarańcz/ pochłania dużo swiatła/, ewentualnie żółty ale jasny pastelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbym jedną z tych jasnych pastelowych ścian w tym salonie, pomalowała techniką tzw. przecierki - przy uzyciu dwóch pędzli pierścieniowych,ta jasną zółta z niebieskim ?? ( nascianie wychodza takie "mazgaje"- ostatni numer "Tak mieszkam " str 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak poprzednik poleciłabym ci do salonu bardzo jasny pastel w neutralnym kolorze, czyli coś wpadającego w beż, brzoskwinię, gruszkę..., tylko nic intensywnego, kolor musi być naprawdę jasny. Wtedy możesz sobie zrobić taką przecierkę na jedną ze ścian- za tym niebieskim narożnikiem, albo naprzeciwko. To zależy również od tego, ile masz okien i jak rozmieszczone. Jeżeli zamierzasz zrobić dekoracje okienne z niebieskimi elementami, to odpuść sobie ścianę, bo przesadzisz. 17,5 m to nie jest duży salon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Pod wpływem emocji związanych ze stresem kupowania farb wpadłam na pomysł abyście drodzy forumowicze, ci którzy już mają za sobą malowanie pokazali jak dany kolor wygląda na żywo na waszych ścianach.Na pewno ułatwi to wybór pozostałym.Małe próbki w sklepach nie daja obrazu całości i ciężko sobie wyobrazić kolor na całej ścianie.Pokazujcie swoje kolorki Duluxu,Dekoralu i innych. :wink: :wink: :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sytuacje ze ściana salonu i kuchni jest ciągła, gładka powierzchnia. Salon ma być w innym kolorze niz kuchnia jak wykonać styk tych kolorów? Czy zrobic poprostu na granicy pomieszczeń połaczenie czy wprowadzić może jakis 3 kolor. Moze ktos ma jakis pomysł -fotke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...