Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie to drzewo?


Recommended Posts

No właśnie - liści nie ma i nie wiem, czy dąb, czy lipa :(

Drzewo stoi tuż przed granicą Rezerwatu zaborów, więc to prawdopodobnie któreś z tych:

 

6 205 Zaborów Leśny Lipa drobnolistna 3,9 26 Kampinoski Park Narodowy oddz.269 obok leśniczówki, przy drodze

7 206 Zaborów Leśny 3 dęby szypułkowe 3,0-3,6 20-28 j.w. w pobliżu drogi

8 567 Zaborów Leśny Jesion wyniosły 2,8 17 j.w. przy drodze wiejskiej, Buda nr 11

10 1229 Zaborów Leśny-Buda Lipa drobnolistna 3,28 25 Kampinoski Park Narodowy, oddz.268i,w lasku na zach. od leśniczówki

11 1230 Zaborów Leśny-Buda Dąb szypułkowy 3,30 24 Kampinoski Park Narodowy, oddz.269 f,od strony pół.-wsch. leśn.

 

Ale które? I czy na pewno...? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Witajcie,

 

mam na działce takie cudo/cuda. Chciałabym to wyciąć. Nie wiem co to jest, czy traktować jako jedno drzewo? czy jako kilka? Teoretycznie z bliska to wychodzi z jednego pnia i gdzieś z 10-15cm nad ziemią się rozdziela.

 

[ATTACH=CONFIG]424009[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]424010[/ATTACH]

Serio oczekujesz że na podstawie nieostrego zdjęcia, na którym nie widać kory, ktoś zidentyfikuje drzewo bez liści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno - obecnie mierzy się obwód na poziomie gruntu a nie na pierśnicy jak kiedyś.

 

Po korze patrząc, wygląda jak grochodrzew (Robinia akacjowa - Robinia pseudoaccacia). Wielopniowe jest pewnie dlatego, że kiedyś ktoś próbował wyciąć. Zobacz czy na pędach są ciernie.

 

Może być ewentualnie wierzba biała, też jest to drzewo ruderalne, które może rosnąc krzaczasto. Wówczas na pędach powinno być widać "kotki" pod pączkami.

 

najlepiej zrobić zdjęcie pędów z bliska, by było widać pączki. Może pod drzewem są suche liście?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zawsze trzeba zgłosić (lub wystąpić o pozwolenie na wycinkę), o ile drzewo przekracza wymiary określone w ustawie.

 

Zgłoszenie dla osób fizycznych jest bezpłatne, podobnie jak zgoda na wycinkę.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1090773,wycinka-drzew-na-posesji-w-2018-przepisy-zezwolenie-gminy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam męża na działkę, bo dokładniejsze oględziny. To chyba jednak inne drzewo, bo kolców nie było. Wrócił z dokładniejszymi zdjęciami. drzewa nr 1

drzewo nr 1 gałąź.jpg

drzewo nr 1.jpg

Dodatkowo zrobił zdjęcia dwóch innych gatunków, ktore niestety też wymagają zgłoszenia. Drzewo nr 2

drzewo nr 2 liście.jpg

drzewo nr 2.jpg

Te zielone liście, to oczywiście od krzewu, nie drzewa nr 3

drzewo nr 3.jpg

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 years później...

Witam, podłączam sie do tematu:

Z zakupem nowej działki trafiło się na niej tajemnicze drzewo, rośnie blisko ogrodzenia, więc nie chcę go wycinać. Problemem jest jednak co to jest? Liście przypominaja śliwę, natomiast kwiatostany czeremchę. Może ktoś bedzie wiedział co to takiego?

 

Zdjęcia ponieżej

 

aa17ee1cdb3b.jpg

 

4b21e6950681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...