Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

A to moc na CWU i CO nie jest niezależna? U mnie serwisant obniżył moc maksymalną na CO do 5kW. Tak mu powiedziałem, ale nie wiem w sumie jakie to ma konsekwencje. Zapewniając przy tym, że na CWU nadal jest do dyspozycji pełna moc 26kW. Wspominał, że przycięcie maksymalnej mocy grzania przy uruchomieniu to standard, ale tak niski pułap ustawiał tylko dla mieszkań.

 

W sumie po tym sezonie i tak się wiele nie dowiem, bo jeszcze nie mieszkamy (grzeję do 16 stopni) i używam wody zimnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałbym ograniczyć moc kotła 24 kw do 14kw. czy jest możliwe zrobić to samemu czy jedynie zrobi to serwisant? Nie chciałbym niepotrzebnie wydawać pieniędzy na coś co prosto można zrobić samodzielnie.

 

Jest to opisane w instrukcji, parametr S1 na stronie 21.

 

A to moc na CWU i CO nie jest niezależna? U mnie serwisant obniżył moc maksymalną na CO do 5kW. Tak mu powiedziałem, ale nie wiem w sumie jakie to ma konsekwencje.

Tak, ustawia się niezależnie. Konsekwencje... jeśli byłoby zapotrzebowanie na więcej mocy, to piec nie będzie miał skąd jej wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ustawia się niezależnie. Konsekwencje... jeśli byłoby zapotrzebowanie na więcej mocy, to piec nie będzie miał skąd jej wziąć.

Z tego nie zdawałem sobie sprawy, że jest niezależne. Właściwie nigdy mnie to nie interesowało, bo nadal nie mogę sobie wyobrazić, jaki jest sens obniżania mocy, skoro kocioł dobiera sobie tyle ile potrzebuje. Z tego co zauważyłem, nawet podczas startu CO podnosi stopniowo w górę, a nie odwrotnie jak w przypadku CWU

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dom ogrzewam w 100% podłogówką. Sterowanie wyłącznie pogodówką. Przy obecnej temperaturze dzien 3 noc -4 piec mi zasila non stop temperatura 33 stopnie niezależnie czy jest na dworze plus czy minus. Jak patrzę na piecu parametr D4 pokazuje max temp zasilania 30 stopni a mnie nadal grzeje na 33 czasem 34 stopnie. Jak sprawdzam na piecu to pogodówka pokazuje prawidłową temperaturę zewnętrzną(sprawdzałem innym termometrem).

Min. temperature zasilania mam ustawioną na 20 stopnia max temp zasilania na 45 stopni. Przy tych ustawieniach mam w domu ok 21 stopni i krzywą grzania 3.

Pytanie Co można zrobić żeby pogodówka zmniejszała temp zasilania gdy jest na dworze plus 3 i zwiększala gdy jest minus????

Jakie macie zasilanie przy obecnej temperaturze i odpowiadającej krzywej.

Czy również wam więcej zasila niż pokazuje parametr D4. Jeśli tak to o ile?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny wątek.

Mój domek to 83 m2 , 240m3 kubatura. No i chyba lepszego kotła niz w temacie nie znajdę.Modulacja od 1,9 kW jednak tu pomaga.

U mnie we wszystkich pomieszczeniach grzejniki,zero podłogówki,moze ktos ma tutaj wiedzę jak dobrac grzejniki do tego metrazu i do tego kotła.Nie wiem czy on powiniem chodzic na wysokiej czy niskiej temp. a jesli na niskiej to o ile przewymiarowac grzejniki?

podłogówki na 100% nie bedzie!

 

Dodam ze u mnie ocieplenie to BK24+20 cm styro szary temoorganika,w stropie 30cm wełna,w podłodze 20 cm styro,went grawitacyjna.

zapotrzebowanie cieplne domu to jakies 4500-5500 kwh na rok (bez CWU)

 

Jak to poukładac? Jaki sterownik? Co sądzicie o czyms takim.

pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny wątek.

Mój domek to 83 m2 , 240m3 kubatura. No i chyba lepszego kotła niz w temacie nie znajdę.Modulacja od 1,9 kW jednak tu pomaga.

U mnie we wszystkich pomieszczeniach grzejniki,zero podłogówki,moze ktos ma tutaj wiedzę jak dobrac grzejniki do tego metrazu i do tego kotła.Nie wiem czy on powiniem chodzic na wysokiej czy niskiej temp. a jesli na niskiej to o ile przewymiarowac grzejniki?

podłogówki na 100% nie bedzie!

 

Dodam ze u mnie ocieplenie to BK24+20 cm styro szary temoorganika,w stropie 30cm wełna,w podłodze 20 cm styro,went grawitacyjna.

zapotrzebowanie cieplne domu to jakies 4500-5500 kwh na rok (bez CWU)

 

Jak to poukładac? Jaki sterownik? Co sądzicie o czyms takim.

pozdrawiam

 

Grzejniki i temperaturę zasilania przelicza sie na podstawie obliczeń ozc, ale nie z internetowych kalkulatorów, gdyz tam nie ma obliczeń poszczegolnych pomieszczen i dokładnosc tych obliczeń jest mała. Zapotrzebowanie na ciepło nie ma nic do rzeczy, wazne jest projektowe obciązenie cieplne budynku z podziałem na poszczególne pomieszczenia. Grzejniki nie dobiera sie do metrazu, tak było dawniej gdy domy nie były ocieplone i straty na m2 były podobne w róznych budynkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front, wątek jest świetny, więc proponuję z tego powodu nie robić śmietnika, to pytanie nie jest specyficzne dla tych kotłów, poszukaj https://www.google.pl/?q=site:forum.muratordom.pl+jak+dobrać+grzejniki i jak nie ma odp. na FM (w co wątpię) to napisz własny temat. Wesołych Świąt (tego posta usunę, nie cytować)

Pytanie jest bardzo specyficzne i celowe bo ten kocioł ma najmniejsza mozliwa moc a mój metraz także jest jednym z najmniejszych jako domek wolnostojacy,i mozna tu dobrac grzejniki na przynajmniej 2 specyfikacje...a pytanie moje bylo która się lepiej sprawdzi przy tych zalożeniach.

Także jak widzisz to nie mój ale twój post chyba nadaje sie do smietnika.Nie umiesz pomóc,to chociaz nie szkodz.Wesołych Swiat i pozdrawiam

 

 

asolt wiemy ze bardzo dobrze potrafisz wykonywac takie OCZ na zamówienie ale nie wiem czy zauwazyłes ja podałem w poscie zapotrzebowanie,z czego wynika ze mam je wyliczone,wiec wydaje mi sie ze reklamowanie w taki sposób swoich usług w tym wyspecjalizowanym watku jest co najmniej nie na miejscu.Jak bede potrzebował OCZ co do miliwata to napewno sie do ciebie zgłosze;)

pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeniu,być moze inni pomina moje pytanie milczeniem,ale dlaczego ty chcesz usilnie o tym decydować? Fora internetowe nie sa po to by zbywac milczeniem pytania ale wrecz odwrotnie - by pomagać odpowiadając na nie.Polecam zapoznać się z definicją ,,forum,, i polecam mniej zajadłości w tępieniu innych uzytkowników.

Dopóki nie dorobisz się funkcjii ,moderatora,, raczej nie mozesz decydować który pytania w których watkach sa na miejscu a które nie są,sypiesz tylko spamem na lewo i prawo...wypij sobie ćwiartke albo przebiegnij sie na mrozie pare minut to moze cie to odpręzy..bo jak widac masz problemy z emocjami.

pzdr

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front247, ale nie rozumoesz, że piszesz nie na temat ?

Piszesz o doborze grzejników, jakby do Immergasa nalezało dobrać inne grzejniki, niż do Beretty, Junkersa, czy Buderusa.

Tutaj ludzie moga Ci pomóc odnosnie ustawienia kotła, sterownika, ale nie tego, jak dobrać grzejniki. Są inne wątki.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt wiemy ze bardzo dobrze potrafisz wykonywac takie OCZ na zamówienie ale nie wiem czy zauwazyłes ja podałem w poscie zapotrzebowanie,z czego wynika ze mam je wyliczone..

pozdrawiam

Masz wyliczone zapotrzebowanie na ciepło a nie projektowe obciązenie cieplne ktore jest konieczne do doboru mocy grzejników. Zapotrzebowanie na ciepło nic nie da.

Jezeli chcesz to dobieraj do niego moc grzejników, zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front247, ale nie rozumoesz, że piszesz nie na temat ?

Piszesz o doborze grzejników, jakby do Immergasa nalezało dobrać inne grzejniki, niż do Beretty, Junkersa, czy Buderusa.

Tutaj ludzie moga Ci pomóc odnosnie ustawienia kotła, sterownika, ale nie tego, jak dobrać grzejniki. Są inne wątki.

Rzeczywiscie masz racje,z tym doborem grzejników,jednak sadziłem ze od ludzi juz uzytkujacych ten piec(który bedzie takze u mnie),dostałbym info jak to najlepiej zrobic w tym konkretnym przypadku,aczkolwiek rzeczywiscie troszke niefortunnie wyskoczyłem.Jesli jednak ktos ma wiedze i ochote mi odpowiedziec tutaj byłoby fajnie,jesli nie to mozna usunac moje posty nie na temat.

pozdrawiam

 

asolt ,mam wyliczone tyle ile mój dom ,,spali,, energii na ogrzewanie,wiec mając te dane wiem ile tej energii musze dostarczyć..a to zdaje sie wystarczy do doboru grzejników,biorac pod uwage duza modulacje tego pieca 1,9 - 12 kW ,bład przy przewymiarowaniu grzejników o nawet 50-100 w nie ma żadnego znaczenia...oczywiście w kontekscie wyliczeń OCZ.

pozdrawiam

Edytowane przez Kasia242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o komin poziomy, do posiadaczy.

 

Są dwa, serii "srebrnej" z kwasówki (K.012000), oraz serii "zielonej" (3.012000) z tworzywa (rura zew.) + alu (wew).

 

Czy ten serii "zielonej" jest lakierowany na biało (cały)? Czy nie ma tego talerza przy końcówce (tak mi wygląda z rysunków, nie chodzi mi o tę rozetę przy samym murze)? Czy wygląda schludnie (na ile komin może)? Takie foty znajduję w sieci, coś takiego:

1. http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/38/23/62/42/3823624281

2. http://www.ebay.it/itm/IMMERGAS-Condensazione-Kit-Scarico-Fumi-Terminale-60-100-mm-Code-3-012000-/360562115267

3. http://213.98.88.92/web_tienda/wmark.php?img=..//uploaded/gremisat/articulos/3.012000.jpg

?

 

Pytam bo odebrałem ten "srebrny" z kwasówki, i (!uwaga, może być śmieszne) trochę estetycznie mi nie pasuje. Będzie niestety w nieco widocznym miejscu, na ścianie tynkowanej na biało. Primo jest srebrny :) (to wiedziałem), ma niestety przy samej końcówce szerszy "talerz", a ta rura zewnętrzna, w miejscach łączenia akrusza blachy na długości, ma takie punktowe rdzawe (kolorem) przebarwienia. Średnio to wygląda. To ten (widać ten nieszczęsny talerz):

http://www.technika-grzewcza-sklep.pl/files/immergas_k012000_poziomy_1351946108_prev.jpg

 

EDIT, podrążyłem, te rury w kominie z nierdzewki można obracać względem siebie, więc to brzydkie (rdzawe) łączenie przekręcę do góry. Rurę można przyciąć wg. wymagań, infolinia nie wskazała minimum wystawania na zewnątrz (poza oczywistym odsłonięciem perforacji rury zew. zaciągającej powietrze), a w instrukcji (dla serii zielonej) podają 23cm. Podsumowując - nie będę sie wygłupiał, zostawiam ten komin z nierdzewki, ew. go okleję dobrą białą folii samoprzylepną dla koloru (hmm, czyli jednak się wygłupię? :) ).

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie pytanie się rozwiązało, mam dalsze:

 

Na jakiej wysokości instalować kocioł (można/trzeba)?

 

Dla komina przez ścianę, i przez układ elewacji (przełamanie na styku deska/tynk) pasuje mi kocioł umieścić od ca. 160cm od podłogi, oraz 30cm od sufitu. Będzie to dobre (panel sterowania na wysokości oczu, do serwisowania chyba też znośnie)? Pod kotłem planuję zasobnik Imm 160L (120cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzeniu:

pod kotlem musisz zostawic z 30-40cm na rozejscie sie przylaczy i zawory, wiec nie idzie wstawic zasobnika bezposrednio pod kociolek. Kolano immergasa (sa 2 typy 60/100 i 80/125) ma w wiekszej wersji niecale 25cm wys. Te 30 od sufitu moze byc na styk jak bedziesz chcial utrzymac spadek rury w strone pieca.

 

swoja droga, 160 moze byc dla niektorych deko wysoko - sterownik na wysokosci oczu fajnie, ale cale przeglady pieca to chyba tylko z drabinki albo serwisant koszykarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od piątku zaczynam grzać swoim kotłem Immergas Victrix 12Kw i ma prośbę. Mam zainstalowaną sondę zewnętrzną i sterownik Car V2. Chciałbym od razu od piątku zacząć wygrzewanie posadzek, czyli muszę zacząć początkowo od niskiej temp. Na co powinienem zwrócić od razu uwagę,co ustawić, żeby nie tracić zbędnego czasu. Czytam instrukcję, ale jest to na razie tylko teoria, której nie mogę wykorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniż sobie minimalną temperaturę zasilania CO do 20°C, maksymalną do 50°C (wszystko opisane w instrukcji + dodatkowo jakieś myki na sterowniku CARv2).

Do tego niska krzywa grzewcza tak żebyś sobie dobrze wybrał temperaturę.

Choć najlepiej to chyba odłączyć pogodówkę i regulować ręcznie.

Edytowane przez teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...