Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Dzisiaj był u mnie serwisant, który odpalił moj Victrix 12 kw + car v2. W całym domu mam podłogówki, ustawił mi krzywą na 4 i temperature pokojową 15 stopni. Teraz pytanie moje brze czy krzywa jest OK do wygrzewania posadzek. Czy da się ustawić temperaturę wody zasilania, bo nie chcę za szybko wygrzewać posadzek, a serwisant mi powiedział, że steruje się tylko temperaturą otoczenia na sterowniku car. - bardzo mu się śpieszyło więc chyba chciał mnie spławić.

 

Ktoś wyżej miał jakiś problem, w każdym bądź razie jeżeli nie podepniemy do kotła czujnika CWU to piec nie będzie grzał CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy montaż filtrów skośnych na wejściu (powrót CO) do kotła "pionowo" główką filtra do góry jest dopuszczalny?

 

Z tego co wiem, położenie jak na foto @wg39070 jest błędne. Nie jedyne to świadectwo że do profeski trochę brakuje...

Mówiąc krótko: jaki wykonawca, takie wykonanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był u mnie serwisant, który odpalił moj Victrix 12 kw + car v2. W całym domu mam podłogówki, ustawił mi krzywą na 4 i temperature pokojową 15 stopni. Teraz pytanie moje brze czy krzywa jest OK do wygrzewania posadzek. Czy da się ustawić temperaturę wody zasi

lania, bo nie chcę za szybko wygrzewać posadzek, a serwisant mi powiedział, że steruje się tylko temperaturą otoczenia na sterowniku car. - bardzo mu się śpieszyło więc chyba chciał mnie spławić.

 

Ktoś wyżej miał jakiś problem, w każdym bądź razie jeżeli nie podepniemy do kotła czujnika CWU to piec nie będzie grzał CWU.

 

Ludzie co wy z tym grzaniem czy nie grzaniem cwu. Mam zestaw victrix 12 erp i zasobnik ubs 160. Wszystko podłączone i od ponad miesiąca działa. Jak jeszcze nie mieszkałem a grzałem w chacie, to żeby kocioł nie grzał cwu po prostu przekręcałem gałkę od cwu na kotle na minimum, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie moje brze czy krzywa jest OK do wygrzewania posadzek.

Ja koniec końców do wygrzewania odpinam czyjkętemp. zew. Wówczas (jak pamiętam) możemy sterować temperaturą zasilania, a więc ustawiamy wg. programu (ręcznie, automatu do wygrzewania CAR nie ma), tylko trzeba ustawić odpowiednio nieosiągalną temp. wew. (aby pracował non stop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto moja kotłownia gazowa.

 

wg39070 U Ciebie Piecyk bardzo estetycznie powieszony, profeska :)

Pełna profeska bo? Bo w miarę ładnie wygląda? :no:

1. Brak zaworów pod kotłem na rurach łączących zasobnik z kotłem

2. Brak zaworu na powrocie z CO

3. Rury do zasobnika z PP

4. Brak jakichkolwiek otulin

5. Brak filtra na powrocie z zasobnika

6. Filtr na powrocie instalacji CO zamontowany nieprawidłowo

7. Filtr na przewodzie gazowym zamontowany nieprawidłowo

 

I to by chyba było na tyle...

 

Dziękuję za opinię. Mówiąc krótko: jaki wykonawca, takie wykonanie. Pozdrawiam.

To jest świetne podsumowanie tego "wykonawcy". :D

 

 

Czy montaż filtrów skośnych na wejściu (powrót CO) do kotła "pionowo" główką filtra do góry jest dopuszczalny?

Nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teres, ty ćwoku niedouczony. Wszystko jest tylko niewidoczne, zawory od cwu są za zasobnikiem. Co Ty kuźwa myślisz, że instalację robił mi czesiek spod sklepu? Jakby mój instalator usłyszał te Twoje dyrdymaly to tak by Ci mordę obił, że byłaby grubsza od tego zasobnika. Jest wszystko co ma być, nie pisz jak nie widzisz tylko najpierw zapytaj.

 

Kultrurę się wynosi z domu... Jaki dom taka kultura.

 

Ok zawory od zasobnika masz, a zawory od CO?

A filtr powrotu CO wyczyścisz bez spuszczania wody z kotła?

A PP się używa w instalacjach CO zamkniętych?

A otuliny? też ich nie widać?

A filtry wie jak się zakłada?

 

Weź już nie pier**l lepiej chłopie, bo pośmiewisko z siebie robisz :p

Nie wiem czy Twój fachowiec jest spod sklepu czy spod budki z piwem, ale instalacji poprawnie zrobić nie umie. Nie płacz ;)

Edytowane przez teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultrurę się wynosi z domu... Jaki dom taka kultura.

 

 

Ok zawory od zasobnika masz, a zawory od CO?

A filtr powrotu CO wyczyścisz bez spuszczania wody z kotła?

A PP się używa w instalacjach CO zamkniętych?

A otuliny? też ich nie widać?

A filtry wie jak się zakłada?

 

Weź już nie pier**l lepiej chłopie, bo pośmiewisko z siebie robisz :p

Nie wiem czy Twój fachowiec jest spod sklepu czy spod budki z piwem, ale instalacji poprawnie zrobić nie umie. Nie płacz ;)

 

A jakie panuje ciśnienie przy zasilaniu zasobnika? PP jest wytrzymalszy niż możesz sobie wyobrazić. A otuliny? Na odcinku metra to ile zgubię tego ciepła, no ile? A filtry, do czego? Mam na wejściu do budynku stację zmiękczającą a i filtry na zasilaniu też są, jeszcze więcej potrzeba? A zresztą zdjęcie, które wstawiłem nie było dla ciebie, więc nie udzielaj się bo kociej mordki dostaniesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie panuje ciśnienie przy zasilaniu zasobnika? PP jest wytrzymalszy niż możesz sobie wyobrazić. A otuliny? Na odcinku metra to ile zgubię tego ciepła, no ile? A filtry, do czego? Mam na wejściu do budynku stację zmiękczającą a i filtry na zasilaniu też są, jeszcze więcej potrzeba? A zresztą zdjęcie, które wstawiłem nie było dla ciebie, więc nie udzielaj się bo kociej mordki dostaniesz!

 

Użytkownik z daleko większą od twojej wiedzą zwraca ci uwagę na popełnione błędy, a ty, zamiast podziękować, chamsko wykłócasz się, że jest OK.

Jak nie chcesz, by radosna twórczość twoich fachowców była komentowana, to wysyłaj je na priva.

 

EDIT:

 

O.... widzę kolejny ban...

Masz regularność szwajcarskich kolei :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moglibyście mi pomóc w ustawieniach kotła. Mam car V2 i czujkę zewnętrzną, czytam instrukcję, ale nie do końca ogarniam jeszcze temat. Mam podłogówkę w całym domu, dom 90 m2 (dom energooszczędny) Jakie wstępnie zrobić ustawienia na sterowniku, żeby piec był energooszczędny i zużywał najmniej gazu przy optymalnej temperaturze 20 stopni. Prędzej wyczytałem, że mimo podłogówki mam build ustawić na 1 a nie 20 i Modulacje na Off, na co jeszcze zwrócić uwagę. Krzywą ustawiłem sobie dzisiaj na 0,2 Edytowane przez meczesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiadomości Panów którzy twierdzą że filtry na powrotach do kotła powinny być montowane główką do dołu, jesteście w błędzie, poprostu na filtrze jest strzałka w którą stronę ma płynąć woda, jeżeli twierdzicie że jest inaczej, proszę o konkretne uzasadnienie

 

tak czy siak Pan Teres się myli

Edytowane przez kumorow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiadomości Panów którzy twierdzą że filtry na powrotach do kotła powinny być montowane główką do dołu, jesteście w błędzie, poprostu na filtrze jest strzałka w którą stronę ma płynąć woda

 

Nie chodzi o odwrócenie tego filtra tam, lecz ulokowanie go w innym miejscu, na odcinku poziomym (hint dla @wg: raczej nie główką w górę :) ) lub w dół (hint2: kotła lepiej nie odwracać 'do góry nogami"), strzalka ma sie przy tym zgadzać.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o odwrócenie tego filtra tam, lecz ulokowanie go w innym miejscu, na odcinku poziomym (hint dla @wg: raczej nie główką w górę :) ) lub w dół (hint2: kotła lepiej nie odwracać 'do góry nogami"), strzalka ma sie przy tym zgadzać.

 

i to jest dla mnie konkretna odp.:D szkoda że panowie tak ostro pograli pytam, słucham, uczę się

zwracam honor teres

Edytowane przez kumorow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z ustawieniem pieca.

 

Ustawiłem na CAR v2 temperaturę ekonomiczną i komfortową na 20 C, mam sterownik pogodowy, Bezwładność na 01, Auto A - off, Offset 0, temperatura minimalna i max bez zmian na kotle, ale krzywą ustawiłem na 0,4 - w domu cały czas mam ok 21,5 - 22 stopnie i piec co jakiś czas włączy (dwa - trzy razy na godzinę), żeby chwile podgrzać i się wyłącza. Problem w tym, że chcę mieć 20 stopnie a nie 22. Czy robię coś źle? Na sterowniku ma być "Auto" czy migająca rączka, bo mam Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...