Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No mam taka koldre - na zdjeciach widac.

 

Teraz mam nawiew 11 st, wywiew 14,5 st, i -1,0 na dworze. Na strychu ciagle 7 st. Obroty 30% (100 m3/h).

Jak widac wywiew sie utrzymuje bez zmian. Nawiew spadl i sprawnosc to juz 77 %.

 

Fantom

ps. Jak znajde troche czasu, to zbadam temp w kazdym z kanalow na strychu, i bede wiedzial ktore maja najwiecej strat. Czy to te najdluzsze, czy te najslabiej zaizolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potrzymuję tezę,że rozłożenie kanałów wentylacji nie potrwa więcej niż dwa dni,ze stropem drewnianym nawet jeden :)

szybki jesteś, mnie nigdy nie udało się zrobić domku w dwa a tym bardziej jeden dzień

A czym różni się centrala za 3tys.zł od tej za 7tys.zł poza bajerami,wyższym poborem prądu i niższą skutecznością ?

tym samym co jaguar od fso1500, żadna ekonomia nie wytłumaczy kupienia tego pierwszego, każdy towar ma kupca, sęk tylko w tym by kupcowi sprzedać to co chce i potrzebuje a nie "bajera"

Potwierdzam :)Dobieranie reku do kubatury robią tylko "pseudoinstalatorzy" ;)
kubaturę też należy brać pod uwagę i małe ma znaczenie że w domu 300m2 mieszka 2 osoby, norma jest i instalacja musi ją spełniać, od zmniejszania wydajności są układy sterujące a nie za małe centralki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dałem sobie spokój...

Po jakiego diabła tłumaczyć komuś kto zjadł wszystkie rozumy świata i jest guru wentylacyjnym..

Pozdrawiam wielkiego mistrza Arturo72...

Aby moc flexa była zawsze z Tobą :)

Szkoda mi ludzi którzy słuchają Twojego doradztwa...

Ale jak widać masz swój "elastyczny" świat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doradzam,nie jestem instalatorem/naciągaczem :)

A ludzie mają swój rozum,chcą być owcami do strzyżenia to prosze bardzo ale dla nie chcących takimi być powinna być chwila wyjaśnienia ;)

 

Narazie nikt z instalatorów nie odpowiedział mi na pytanie jaką centralę dobierze dla domu 1000m2 z kubaturą 3000m3 dla jednej osoby :)

Boicie się Panowie instalatorzy odpowiedzi ?

 

Jeżeli nazywasz kogoś "naciągaczem" to musisz mieć podstawy ku temu.

Jak widzę każdego który się zajmuję tym zawodowo jest naciągczem..

Po co odpowiadać Tobie.

Niezależnie od odpowiedzi będzie to według ciebie naciąganie ;)

A na samym końcu stwierdzisz że luna i parę flexów i zrobisz to w dwa dni za 9k pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podstawy bo boisz się i inni także odpowiedzieć na moje pytanie...

 

Absolutnie,to by było właśnie naciąganie ;) Instalacja z Luną i kanałami ok.100mb z samodzielnym rozłożeniem kosztuje max.4tys.zł :)

 

A przy okazji Luny,czy Luna w domku 1000m2 z kubaturą 3000m3 i jedną osobą sprawdzi się czy nie ? :D

 

 

Szczerze jesteś śmieszny.

Jeżeli byś wrzucił na 1000m2 lunę to porażka tak wielka jak ty...

Musisz być pełnym żalu zapłakanym kolesiem...

Kończę dialog z Tobą...

Bo to jest bez sensu.

Naciągaczu nieświadomych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jeżeli byś wrzucił na 1000m2 lunę to porażka tak wielka jak ty...

Bzdury gadasz !!!!

Nie liczyłem na taką odpowiedź,nawet instalatora/naciągacza.

Jakie są polskie normy dotyczące wentylacji domku ?

Może tutaj zyskam prawdziwą odpowiedź...

Chociaż nie,bo instalatorzy/naciągacze sami siebie by pogrążali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, może trochę wyhamujesz z nazywaniem wszystkich wkoło złodziejami / naciągaczami / oszustami / idiotami etc.?

Można chyba mieć inne zdanie, mylić się, mieć inną ekspresję (tobie się na pewno nie zdarzyło ale inni nie są tak doskonali)? Koniec końców jak sądzę i z tego wynika sporo wiedzy na FM, z której korzystamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o inne zdanie.To chodzi o fakty,które są jasne.

Ja nie poswolę sobie wcisnąć reku o wydajności 400m3 na kubaturę 460m3 bo to jest tylko wydanie bezsensowne kasy.

Myślę,że pozostali forumowicze powinni się dowiedzieć na jakiej zasadzie to działa...

 

Napisałem też "mylić się" jeśli nie zauważyłeś (nie koniecznie w tej dyskusji). Ty kiedyś jak pamiętam planowałeś BK na mury zew, to jak sądzę też były "jedynie słuszne fakty"? Dyskutuj kulturalnie i nie obrażaj ludzi, bo to ci moim zdaniem za łatwo przychodzi i raczej świadczy o tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc norma dobierana jest do "minimalnych" warunków które trzeba spełniać :)

Ja zaproponował bym klientowi centralę o wydajności około 600-800m3/h

Uwzględniając sumę wyciągów z pomieszczeń brudnych plus mieszkańców domu i to byłby maksymalny wyciąg z budynku.

Oczywiście to byłoby maksymalny wydatek centrali bym dobrał ją ze sterownikiem w zakresie 0-100 o skoku co 1 stopień.

Oczywiście dużo firm zaproponowało by centralę o wydatku większym niż 1000m3/h.

Mam w obsłudze - serwisie około 60 domków ( dwa razy do roku wymiana filtrów plus czyszczenie centrali, ewentualna aktualizacja oprogramowania )

Mam po podpięciu laptopa o godzinach pracy i wydajności plus opinia klientów i ich uwagi.

Gdyby byli niezadowoleni to bym to wiedział.

Do domów do 120m2 idą centralki pomiędzy 200-250m3

od 120 do 180m2 centralki pomiędzy 300 - 350m2

a od 180m2 w górę większe.

Za każdym razem mówimy dobór na maksymalny wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze o kasie

W obecnym numerze muratora Pan Aleksander Dariusz Panek z wykształcenia fizyk budowli i matematyk ,adiunkt na wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej , PREZES NARODOWEJ AGENCJI POSZANOWANIA ENERGII (kim jeszcze jest nie chce mi się przepisywać ,bo pół strony zajmuje) wybudował swój dom (parterowy ,bo poprzedni miał wielopoziomowy i miał dość schodów) i o GWC napisał tak ,przepiszę z artykułu:

 

"GWC okazał się chybionym pomysłem,przy oszczędnościach 200zł rocznie koszt budowy nie zwróci mi się nigdy.Z oczekiwaniami na efekt działania gruntowego wymiennika też nie ma co przesadzać-to nie jest tak skuteczne,że zimą wpada do domu ciepłe powietrze,a latem mamy naturalną klimatyzację"

 

To zdanie nie jest wyrwane z kontekstu.Tyle powiedział o GWC.ALe WM z reku ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiłeś się tej kwoty 4 tys... i mocno nią manipulujesz.

Są flexy po 80 zł za 10m. są także za 230 zł za 10m

Są wentylatory po 150 zł za szt. są po 1200 zł za szt.

Możesz kupić anemostaty za 8 zł za szt a możesz za 58 zł za szt.

Możesz wybudować dom własnymi silami za 16o tys, a możesz własnymi siłami za 560 tys.

Można tak wymieniać prawie bez końca..

 

Więc nie wiem, co chcesz udowodnić, komu i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem też "mylić się" jeśli nie zauważyłeś (nie koniecznie w tej dyskusji). Ty kiedyś jak pamiętam planowałeś BK na mury zew, to jak sądzę też były "jedynie słuszne fakty"? Dyskutuj kulturalnie i nie obrażaj ludzi, bo to ci moim zdaniem za łatwo przychodzi i raczej świadczy o tobie.

 

Grzeniu666 kolega może ma w sobie za dużo jadu.

Może nikt go nie kocha, nie lubi i to jest jedyna szansa wyładowania na innych forumowiczach.

Łatwo mu wychodzi nazywać złodziejami, oszustami, naciągaczami nawet nie znając tych ludzi na forum.

Ale jeżeli mu to pomaga to może niech się wyładowuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze o kasie

W obecnym numerze muratora Pan Aleksander Dariusz Panek z wykształcenia fizyk budowli i matematyk ,adiunkt na wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej , PREZES NARODOWEJ AGENCJI POSZANOWANIA ENERGII (kim jeszcze jest nie chce mi się przepisywać ,bo pół strony zajmuje) wybudował swój dom (parterowy ,bo poprzedni miał wielopoziomowy i miał dość schodów) i o GWC napisał tak ,przepiszę z artykułu:

 

"GWC okazał się chybionym pomysłem,przy oszczędnościach 200zł rocznie koszt budowy nie zwróci mi się nigdy.Z oczekiwaniami na efekt działania gruntowego wymiennika też nie ma co przesadzać-to nie jest tak skuteczne,że zimą wpada do domu ciepłe powietrze,a latem mamy naturalną klimatyzację"

 

To zdanie nie jest wyrwane z kontekstu.Tyle powiedział o GWC.ALe WM z reku ma

 

A czy każde wydane pieniądze w życiu muszą się zwrócić???

Np. czy zakup klimatyzacji do domu to coś co się zwróci czy coś co zapewni komfort??

Myślę że jeżeli cię na coś stać a poprawi to komfort twojego życia to kup to i się nie stresuj faktem czy to się zwróci czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu aż taką dużą ??? Ile jedna osoba "produkuje" wilgoci,żeby wymieniać aż tak dużo powietrza ???

To może pomocnicze pytanie-dom 1000m2,kubatura 3000m3 nie zamieszkały...Jaką centralę dobierzesz ???? Jak to się ma do 1 osoby ????

 

 

A co zrobisz jak nagle w tym mieszkaniu zamieszka 6 osób.

Instalacja powinna być dobierana do optymalnego wykorzystania a nie po minimum.

Nie masz kasy to rób po swojemu i kupuj te flexy + centralkę z tywentu i do przodu...

A jak będziesz miał wszystko zrobione to pochwal się zdjęciami wykonania instalacji i reku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...