Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Właśnie zakładam trawnik więc będzie mi potrzebna kosiarka.

Trawnik będzie z automatycznym nawadnianiem, docelowo chciałbym go kosić raz na tydzień, czasami raz na dwa tygodnie jak czasu nie starczy.

Powierzchnia trawnika ok 500m2 podzielona na trzy skwery 200m2+150m2+150m2.

Trawa zbierana do pojemnika.

Przez to ze sa trzy strefy trawy, oddzielone od siebie schodami, krawężnikami kosiarka automatyczna odpada :(

 

Mocno sie zastanawiam nad kosiarką akumulatorową Makita DLM431pt2

Plusy dla mnie to: waga, mniejszy hałas, bezobsługowy silnik, baterie kompatybilne z innymi urządzeniami ogrodniczymi

 

Czy to będzie dobry wybór czy raczej wybrać kosiarkę spalinową która zapewne będzie miała większą moc, zasięg ale czy to istotne przy częstym koszeniu?

Ile waży typowa kosiarka spalinowa i jakie jest natężenie hałasu w dB bo ciężko mi znaleźć takie dane.

 

Zakładany Budżet to 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Poszukuję porządnej kosiarki, która pochodzi dłuższy czas.

 

Ogród ma około 20 arów i nie jest idealnie płaski. Szukam czegoś porządnego, z napędem, o sporej szerokości koszenia i chyba na większych kołach. Koszę wyłącznie z założonym koszem, więc opcja mulczowania nie jest potrzebna.

 

I najważniejsze: szukam czegoś z porządnym serwisem - że jak już się zepsuje, to żeby można to było szybko i sprawnie ogarnąc, a nie wysyłać kosiarkę na drugi koniec polski, czekać tygodniami na części zamienne i płacić za to majątek.

 

Do tej pory używam kosiarki Murray MXMH 850EX (swego czasu to kosztowało ~1.600PLN) i w zasadzie ona mi wystarcza, gdyby nie fakt, że po latach częściej stoi w serwisie niż pracuje - dlatego szukam czegoś mniej awaryjnego.

 

I jeszcze jedna sprawa, ale to pewnie nierealne - jestem wysokiego wzrostu (2m) i idałem byłaby dla mnie kosiarka, do której nie musze się ciągle schylać (kręgosłup).

 

Dysponuję budżetem o kwocie do 3.000PLN, ale oczywiście nie muszę wszystkiego wydawać. Nie musi to byc pierwsza liga, ale z pewnoscia nie chce nic made in China ani chińczyka z supermarketu.

 

Proszę o poradę co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup robota, jak nie masz czasu kosić.

 

Czytasz co ludzie piszą? Jesteś moderatorem to powinieneś dawać przykład i nie pisać komentarzy, które nic nie wnoszą do tematu bo to zwykłe nabijanie postów, a to raczej zakazane jest w regulaminie.

 

500m2 równej, gęstej trawy - akumulatorowa kosiarka w cenie do 2k czy spalinówka w cenie do 2k?

Czy są spalinówki o wadze ok 20kg? Jeśli tak to jakiś przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalinówka do 20 kg raczej nie ma. 24 kg ma ta: https://www.husqvarna.com/pl/produkty/kosiarki/lc-140/967636701/

Akumulatorowa - wcale nie jest taka dużo cichsza od spalinowej . 500 m2 wydaje mi się ze trzeba mieć 2 dobrej pojemności akumulatory i to nie wiem czy zaliczysz przerwy na ładowanie. Fakt - temat kosiarek akumulatorowych rozkminiałem 2 lata temu i wtedy wyszło mi że moje 700 m2 musiałbym kosić na dwa razy lub dokupić trzecią baterię za milion boliwarów. I odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz co ludzie piszą?

 

Napisałeś, że możesz nie mieć czasu na prawidłowe, cotygodniowe koszenie trawnika. Roboty koszące Nac w markecie budowlanym są za ok. 2300 zł.

Co takiego bulwersującego jest w mojej poradzie?

Lepiej wydać kupę kasy na kosiarkę i zaniedbać trawnik, bo zdąży zakwitnąć i będzie do przekopania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Active będzie lepszym wyborem,widzisz tak to jest na świecie że internet ma duża siłę przebicia i dużo pisało się o tzw.marketingu szeptanym gdzie użytkownicy bezinteresownie pisali o tym czy o tamtym ale teraz ten marketing zrobił się płatny i tak jest w tym przypadku za Weibanga pewni Panowie biorą kasę i opinie są pochlebne a za Active która nie płaci nie jest promowana i opinie są raczej nie pochlebne

 

Popełniłem dzisiaj Active 5800.

Zależało mi na oddzielnej regulacji każdego koła, jak w poprzedniej kosiarce

Wrażenia po pierwszym koszeniu trawnika ok. 1 500 m.

Trawa mokra i końcówka w lekkim deszczu.

1. Od nowa nauka koszenia. Poprzednia kosiarka napęd na przód i duże tylne koła, Active napęd na tył. Zupełnie co innego w manewrowaniu.

2. Trawnik niby spory, ale z łukami + 2 wyspy. Jest problem z zakrętami i zawracaniem. Na razie zwalam na brak wprawy.

3. Zbiera dobrze wysoką i mokrą trawę. Czekałem 5 dni na dostawę i trochę porosła ponad jej termin.

4. System mycia po koszeniu wypłukał wszystkie resztki.

5. Odpalanie 1:1

Zobaczymy co będzie dalej. Tfu, tfu ;)

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kosiarkę elektryczną możecie doradzić na działkę o powierzchni koszenia ok. 400 m2 dla wysokiej osoby?

Mam ok. 2 m wzrostu i nie chciałbym aby koszenie trawy związane było z bólem kręgosłupa ze względu na pochyloną pozycję ciała przy koszeniu.

Działka płaska, bez krzewów i rabatek, z tujami.

Budżet, max. 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cub Cadeta uzywam od tamtego roku i po początkowym zachwycie nad napędem (system my speed - genialne rozwiazanie) trochę mi zapał opadł bo jak tylko trawa jest troszkę większa lub delikatnie wilgotna to kosiarka ma problem z rzucaniem do kosza - pokos zostaje w gardzieli i zapycha początek kosza. na krótkiej i suchej trawie problemu nie ma. W innych kosiarkach u moich sąsiadów (viking i oleo mac) ten problem nie istnieje - kosimy w tym samym czasie podobną trawę.Serwis powiedział że trzeba podnieść obroty i nie powinno być problemu. Jadę w piątek to zrobić - zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja mam Hondę i chwalę Hondę. Kto ma rację, każda pliszka?

 

Obaj macie rację. Jedna złota zasada, którą łatwo potwierdzić choćby oglądając kanał YouTube KoBaMixa - nowym konstrukcjom Briggsa mówimy stanowcze "NIE"

 

I koledze, który kilka stron wcześniej napisał, że opinie o Briggsie to "zła fama wyłącznie z powodu problemów z gaźnikami", również polecam kilka filmów KoBaMixa - kompendium wiedzy od strony serwisanta.

Edytowane przez grisza76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie a co myslicie o tej kosiarce:

 

https://cedrus.com.pl/kosiarka-spalinowa-weibang-wb537slc-3w1

 

Chińczyk ale sprzedawca umiera z zachwytu. Macałem i wykonanie budzi zaufanie. Jeszcze jest model wyższy z wałem cardana ale to chyba zbytek łaski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj macie rację. Jedna złota zasada, którą łatwo potwierdzić choćby oglądając kanał YouTube KoBaMixa - nowym konstrukcjom Briggsa mówimy stanowcze "NIE"

 

I koledze, który kilka stron wcześniej napisał, że opinie o Briggsie to "zła fama wyłącznie z powodu problemów z gaźnikami", również polecam kilka filmów KoBaMixa - kompendium wiedzy od strony serwisanta.

 

Silnik w mojej Hondzie to GCV 160, dość leciwa konstrukcja i może dlatego ...niezawodna? Kupując kosiarkę nie brałem pod uwagę super designu z wodotryskami a niezawodność. Honda właśnie taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy działek pagórkowatych, polecam kosiarkę z napędem na wszystkie koła:

Husqvarna LC221AH

[ATTACH=CONFIG]430734[/ATTACH]

Trzeci rok używania bez zastrzeżeń :)

 

Nikt ze średnio zarabiających nie wyda 5 tys zł na taką kosiarkę, chociaż jest naprawdę dobra. W tych pieniądzach można już mieć traktorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ze średnio zarabiających nie wyda 5 tys zł na taką kosiarkę, chociaż jest naprawdę dobra. W tych pieniądzach można już mieć traktorek.

U mnie kosztuje zaledwie 400 usd ?

https://www.mowersdirect.com/Husqvarna-961-43-01-29-Lawn-Mower/p71878.html

 

... czyli mniej niż dwa dni pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...