Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

A ja na szczescie nie mam skosów i jakos wyzej cenie izolacje nadmuchiwane, niz układane.

A celulozę wyżej, niż z uwagi na lepsze zachowanie parametrów izolacyjnosci pod wpływem wilgoci i korzystniejsze przesuniecie fazowe.

Cenowo większych różnic nie ma - celuloza droższa, ale jakos nie drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj minąl rok od wbicia pierwszej łyźki koparki :)

Zreszta, w poniedziałek znów powrócą historie koparkowe, bo robić zacznie sie przyłącze wody, kanalizacji i gazu.

 

Nie ukrywam, że rok temu sadziłem, iz o tej porze będę powoli przymierzal sie do przeprowadzki i gdyby nie historia z oknami pewnie by tak bylo...

Teraz cel to pazdziernik.

Kolejny sezon w domu komfortowym, ale zużywajacym z sezonie zimowym gazu za ok 1000zł na miesiac nie uśmiecha mi sie zbytnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a my dziś mamy naszą pierwszą rocznicę od wbicia łopaty pod budowę domu. Sama jestem ciekawa jak długo nam jeszcze zejdzie, ale ponieważ od lipca mam mieszkać u teściowej (to nawet o samą teściową nie chodzi, tylko o gnieżdżenie się u kogoś po kątach), to chcę jak najszybciej (mogę nie mieć mebli i żyrandoli, i tylko jedną łazienkę, nie przeszkadza mi to, byle być u siebie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod tym katem mam luksus, bo mieszkamy teraz w użyczonym nam domu na 190m2 we trojkę... Choć, w zimie sredni to komfort, jak przychodza rachunki za gaz :)

Dlatego kolejny sezon grzewczy musi byc już u siebie.

 

elmagra, na jaki metapie jestescie aktualnie ? Co planujesz na najbliższe tygodnie ?

 

Mnie przyłaczyli dziś do kanalizacji, wody i gazu. Działka wyglada jak poligon w Drawsku :)

W przyszłym tygodniu chciałbym zamówić drzwi zewnętrzne i rekuperator z osprzetem.

Jeśli chodzi o drzwi, to najbardziej przypasowaly nam Porta Eco Polar:

 

http://www.oknonet.pl/img/newsy/porta_2/_big/eco_polar.jpg

 

Zastanawiam się tylko, czy nie zlecić produkcji drzwi szwagrowi... Tu gdzie mieszkam teraz zamontowane sa drzwi, ktore wyszły spod jego ręki i złego słowa powiedzieć o nich nie można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi to drewno... Urzedowski za 3.5k ? Niezła cena, ta Porta Eco Polar 4.2k, u szwagra podobnie :)

Muszę sprawdzić wzory Urzędowskiego, moze coś podobnego znajdę.

 

Co do reku, to szukam czegoś o wydajnosci 180-300m3.

Kiedyś najbliżej bylo mi do Mistsubishi Lossnay, teraz troche sie waham, nie wiem, czy odzysk wilgoci nie oznacza tez odzysku zapachów :)

Ostatnio na alledrogo byl wystawiony Sentinel Kinetic+ 250 w dobrej cenie, ale akurat bylem out of money :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dobrze się składa bo ja teraz też myślę o drzwiach i wentylacji :)

Ta Porta wygląda całkiem całkiem ale ja chciałem drzwi bez klamki zewnętrznej tylko z takim dłuższym pionowym chromowanym uchwytem.

 

Co do recku to mi wpadł w oko http://www.zawex.pl/?p=productsMore&iProduct=129&sName=rekuperator-bezskroplinowy-b3b-wx-20-(250m3-h) ale stan mojej wiedzy na tym etapie nie pomaga mi wywnioskować czy to był by wystarczający sprzęt do mojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dobrze się składa bo ja teraz też myślę o drzwiach i wentylacji :)

Ta Porta wygląda całkiem całkiem ale ja chciałem drzwi bez klamki zewnętrznej tylko z takim dłuższym pionowym chromowanym uchwytem.

 

Co do recku to mi wpadł w oko http://www.zawex.pl/?p=productsMore&iProduct=129&sName=rekuperator-bezskroplinowy-b3b-wx-20-(250m3-h) ale stan mojej wiedzy na tym etapie nie pomaga mi wywnioskować czy to był by wystarczający sprzęt do mojego domu.

 

A co za problem z ta klamka ? Chcesz bez klamki, to dopłacasz za pochwyt i dostajesz z pochwytem... Przeciez u kazdego producenta tak jest...

 

Co do reku, to jakiś no-name z wymiennikiem celulozowym. Jeśli już bym się na taki wymiennik decydował, to tylko w Mitsubishi, które ten wymiennik opracowalo jako pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod tym katem mam luksus, bo mieszkamy teraz w użyczonym nam domu na 190m2 we trojkę... Choć, w zimie sredni to komfort, jak przychodza rachunki za gaz :)

Dlatego kolejny sezon grzewczy musi byc już u siebie.

 

elmagra, na jaki metapie jestescie aktualnie ? Co planujesz na najbliższe tygodnie ?

 

Mnie przyłaczyli dziś do kanalizacji, wody i gazu. Działka wyglada jak poligon w Drawsku :)

 

My przygotowujemy się usilnie do zrobienia wylewki po świętach, czyli oby oby w środę za tydzień. Chłopaki dziś kończą układanie rurek na parterze (góra już zrobiona) no i zostanie im poskładanie tego do kupy + przygotowanie przyłączy pod dwie drabinki w łazienkach na górze. No i potem myślę, że przynajmniej do połowy maja zostanie nam jedynie otwieranie okien i wietrzenie wietrzenie wietrzenie. Będę miała czas na wizyty w studio mebli kuchennych (lub Ikei), kogoś kto mi zrobi schody i balustrady, wizyty w większych hurtowniach płytek, aby coś na łazienki wybrać.... Potem sufity KG na parterze, potem wełna na skosy i KG... i pewnie szybciej niż się spodziewam nastanie lato i wakacje... Aktualnie jestem w głębokiej depresji, bo intensywnie rozmyślam nad przydomową oczyszczalnią ścieków... (kanalizy oficjalnie w pobliżu brak przynajmniej jeszcze 12 m-cy, a to dla mnie za długo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reku, to jakiś no-name z wymiennikiem celulozowym. Jeśli już bym się na taki wymiennik decydował, to tylko w Mitsubishi, które ten wymiennik opracowalo jako pierwsze.

To akurat jest sprzęt firmowany przez firmę Tywent, ale dobrych opini nie ma zbyt wiele. Kiedyś jasiek71 sugerował Tywenta jako tanią alternatywę.

Jest na rynku trochę chinoli z celulozowym wymiennikiem, które różnią się "producentem" na metce i czasem dostępnym sterowaniem. W Polsce wymienniki celulozowe ma Tywent, Alnor, Neogeotherm, jeszcze co najmniej ze 2-3 inne firmy.

 

Z bardziej znanych marek jest Mitsubishi i Samsung, ale czy i o ile są lepsze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB zawsze zaznaczał że odzysk wilgoci to wada i takie sprzęty przeznaczone są do współpracy z klimą, która zajmie się odprowadzeniem wilgoci.

Nie znam się, chociaż nie wykluczałem Tywenta, albo pozostałych jednostek, które mają dużo lepsze niż Tywent sterowanie.

 

Alnor sprzedaje do swoich sprzętów same wymienniki:

http://www.alnor.com.pl/produkty_pl/rekuperacja-–-centrale-wentylacyjne/Centrale-wentylacyjne-z-odzyskiem-ciepla.html

W razie zużycia można wymienić :)

 

W wątku o Mitsubishi użytkownicy są zadowoleni. Jeśli nawet wymiennik podobny, to wentylatory pewnie już lepsze, chociaż też były wątpliwości na forum co do stosunkowo niskiego sprężu. Wszyscy za to podają że reku z celulozą są ciche, ale nie słuchałem, a papier wszystko przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Powoli finalizuję rozmowy z wykonawcą sufitu podwieszanego i zakupem instalacji do WM.

 

Robocizna za sufit 45zl/m2 przygotoway pod malowanie. Sporo, ale nie mam pomocnika, żeby myślec o zrobieniu tego samodzielnie. Może coś urwie z okazcji tego, że wykonawca mie ociepla sufitu wełną.

Sufity beda robione na przelomie maja/czerwca.

Sam za to uloże instalacje WM.

Jedna z ofert na materialy opiewa na 8300zl. Tez sporo :) ale to opcja z reku Onyx Dream 200 i na kanałach PE.

Jest tez opcja z regu Vent- Axia Kinetic 250, albo Mitsubishi Lossnay za 7000zl.

Albo na Brink Renovent 300 za 7300.... Chyba padnie na cos z duetu Brink/Kinetic

 

Harmonogram prac na ten mieciac jest nastepujacy - napierw sznurkowanie miedzy wiazarami (pod wełne mineralną) później skrzynki i kanały wentylacji, sufit podwieszany, rozprowadzenie instalacji elektrycznej do punktow oswietleniowych, zasypanie syfitu warstwa celulozy

 

Chyba kupię tez styropian na elewacje, bo choc nie bede jej robił za szybko ( drzwi i rolety beda dopiero za 6 tygodni, a pózniej bedzie zbyt słonecznie na klejenie grafitu) to nie chce kupowac go na jesień, bo wtedy bywaja klopoty z jakoscią....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...