Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

Niby prawda z czterospadowym, ale jak ktoś ma murlatę bezpośrednio na wieńcu, to chyba troche trudniej to DOBRZE zaizolować.

Z tym, ze ścianki kolankowe to nic, poczujesz co to "stodola", jak wyjdziesz pod wierzchołek szczytowej z płytą styro w dłoni ;)

 

Dobrze, ze ocieplacie to juz teraz. Ja po posadzkach jakoś zajety byłem rozplantowywaniem ziemi przed i po wykonaniu przyłączy, a to nie była taka konieczna praca. Jakbym zaczał zabawe ze styropianem i sznurkiem wcześniej, to bym teraz nie musial tak gonić :/

 

Nauczony doswiadczeniem zadzwonilem po elektryka i w sobote bedziemy rozkladali instalację do punktów oświetleniowych na suficie.

Jeszcze tego tematu nie czuje... Tam, gdzie beda "oczka" LED jestem w stanie ilosc i rodzaj okreslic, ale tam, gdzie chcemy panele LED ?

 

Troche glupio juz teraz nastawiać sie na konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:D a wysokość w szczytach spora, oj spora :D:yes:

 

Dokładne rozmieszczenie wszelakich światełek na suficie też mnie stresuje .Mamy główne kable , ale resztę trzeba poprzerzucać od punktu do punktu .

Niby mniej więcej wiem co i gdzie chcę ,ale zawsze może się okazać że jednak chcę coś innego i nie będzie pasować :(

Też bym chciała jak najwięcej ledowych ze względu na niską temperaturę , ale coś na zwykłe żarówki też będzie .

 

A czasu na ostateczną decyzję zostało bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyty bedą krecone wkretami co 10 cm. To gesciej, niż standard, ale zwiazane jest to oczywiscie z celulozą leżaca bezposrednio na g-k

Dobrze że więcej wkrętów. Jeszcze mi się przypomniało:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania&p=5951341&viewfull=1#post5951341

żeby kręcić zygzakiem, dla uniknięcia "efektu znaczka pocztowego". Szczególnie chyba jak jest gęściej.

 

Jaki planujesz łączenie folii ze ścianą? Tego nie doczytałem i po prostu zwisała za płytą przy ścianie, a powinno się przykleić szczelnie do ściany, obciąć, a niżej dać taśmę separującą. Artix polecał jakiś klej do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć porannych. Wieczorem zrobie cos lepszej jakości, od góry.

 

Wieszak:

image.jpg

 

Odsunięcie wieszakow od sciany za pomoca odcinków kantówki

image.jpg

 

Tu były potrzebne dodatkowe belki umieszczone miedzy wiązarami co 60 cm:

image.jpg

 

image.jpg

 

Folia z zakladką 15cm

image.jpg

 

Pod profilami przyściennymi, co widać na zdjeciach przyklejona jest folia (taśma samoprzylapna), aby stworzyć połaczenie ślizgowe

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki planujesz łączenie folii ze ścianą? Tego nie doczytałem i po prostu zwisała za płytą przy ścianie, a powinno się przykleić szczelnie do ściany, obciąć, a niżej dać taśmę separującą. Artix polecał jakiś klej do tego.

 

U mnie też docięta do ściany. W sumie o tym klejeniu czytałm, ale wykończenie rogów, malowanie i 30 cm celulozy, która tam będzie wdmuchana ograniczy ruch powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt na moje oko wygląda ok. Fajny etap.

 

Akryl na pewno coś tam uszczelni. Celuloza też powinna być szczelniejsza niż np. wełna z rolki, nie wspominając o moim granulacie.

U mnie, zimą, zanim zaakrylowałem wszystkie połączenie sufitu ze ścianą, trochę pizgało na tym łączeniu. Pod profilem obwodowym ściśnięta pianka wygłuszająca, czyli ciągnęło w poziomej szczelnie między paroizolacją a profilem obwodowym.

Ale w sumie okna zamknięte, kilka otworów w kominach otwartych, to wciągało powietrze z zewnątrz którędy tylko się dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale WM wtedy nie działała ?

 

A tak w ogóle, to szwagrowi została po budowie prawie rolka jakiejś taniej membrany paroprzepuszczalnej Fakro.

Zastanawialem się, czy nie rozłozyc jej na ostanim etape ocieplenia na położonej wełnie.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WM ciągle nie działa. Jeszcze nie spiąłem wszystkiego do kupy, a teraz na strychu gorąco to też mi nie spieszno.

Od góry nie będę przykrywał membraną. Zastanawiam się nawet czy OSB nie za szczelne, chociaż obecnie to standard.

 

Rockwool zaleca nad wełną wentylowaną szczelinę i ażurową podłogę:

http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/3594/stropodachy-wentylowane-i-poddasza/ocieplenie-poddasza-nieuzytkowego-na-stropie-drewnianym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą folią paroszczelną nad GK to też się tak zastanawiam czy ma sens świrowanie, skoro np. na ścianie jest tynk gipsowy, więc chyba całkiem nie-paroszczelny (i narożnikiem może sobie zła para wędrować)...

 

Trochę zabawy z tymi "poprzeczkami" mają, bądzie to chyba troszkę przeszkadzać przy rozkładaniu wełny nad celulozą (między wiązarami)...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie wiecej zabawy by było, jaklby puścili profile głowne prostopadle do wiązarów. Wtedy nad każdym profilem musialaby być poprzeczka.

 

Co do foill, to jest ona jeszcze podziuraawiona wkrętami, rurą anemostatu, lampami...

 

WM ciągle nie działa. Jeszcze nie spiąłem wszystkiego do kupy, a teraz na strychu gorąco to też mi nie spieszno.

Od góry nie będę przykrywał membraną. Zastanawiam się nawet czy OSB nie za szczelne, chociaż obecnie to standard.

 

 

Taak, temperatura też mnie przeraża :) mam nadzieję, że słońce trochę odpuści, bo ja muszę to przynajmniej porozkładac i pospinac w skrzynkach.

Zresztą, od czerwca powinienem już czerpać gaz ;), a do tego potrzebuje działajacej WM

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie wiecej zabawy by było, jaklby puścili profile głowne prostopadle do wiązarów. Wtedy nad każdym profilem musialaby być poprzeczka.

 

Wiem że zawsze może być gorzej ;)

 

A jakby te poprzeczki bić do spodu wiązara (szersze, może deski calówki lub 32mm), tak aby były w warstwie celulozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial układ prostopadły, to pewnie bym tak kombinował - te deski byłyby przy tym oparciem dla wełny. Ale u mnie to kwestia dwóch, trzech profili, ktore muszą być w ten sposob "wspomagane", więc jakoś to przepchnę:)

 

Zresztą - ma 95% nie będe przed ta zima ukladal wełny. Jak się okazało, od górnej powierzchni płyty do sznurkowania miedzy wiazarami mam rowne 30cm, tyle, ile celulozy planuję.

Tylko, ze celulozy bedzie nadmuchane 35cm, te 5cm wiecej to na osiadanie, które moze potrwać pol roku, albo i rok. W kazdym razie, poki sznurkowanie nie wyjdzie spod celulozy, wełny nie kładę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za fotki :)

 

Ja dostałam informację że ta celuloza może wcale nie osiąść zbyt szybko , to znaczy że może to być więcej niż rok .

 

Też bym chciała tam gdzieś zrobić jakieś sznurkowanie jakby coś , ale zastanawiam się czy pchać tam jeszcze w ogóle tą wełnę :confused:

 

Upał na budowie masakryczny , czarny dach grzeje że aż strach , im wyżej tym cieplej :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufity się właśnie kończą.

Wkrety co 10-12 cm. Generalnie sufit sprawia solidne wrażenie.

 

image.jpg

 

image.jp

 

Troche mnie ta osiadajaca przez rok celuloza martwi... Bo teraz wełny nie ulożę na niej, a za rok na użytkowej części poddasza (na strychu) będzie już podłoga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiesia z metpolu są OK. Sztywne i siedzą pewnie.

 

Właśnie z elektrykiem "dziurawimy" sufit i przeciagamy kable od punktu, do punktu. Decyzje co do ilosci i rodzaju punktow świetlnych podlęlismy z piątek, w sobote i dzis realizacja :)

Muszę powiedzieć, że, jak sufit zakrywa podłoge, to się po wiązarach dużo lepiej smiga :)

 

Wypożyczylem ze sklepem z oświetleniem panel LED, 120x30 cm, grubość 14mm. 40W, 3200lm

Jak śię sciemni robimy próbę oświetlenia w kuchni.

 

Szukamy też plafonow do korytarza. Warunek - musi mieć mozliwośc wkrecenia źródła światła LED (w ostateczności świetlówki)

Poki co faworytem jest:

 

http://lumishop.pl/141-179-large/solid-c-plafon-mx-5030-ql-azzardo.jpg

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpg

 

Dwa panele. Mniejszy 18W, 1460lm barwa ciepła okazał sie za mocny do oświetlenia korytarza (biorąc pod uwagę przygotowane cztery punkty).

Drugi, 40W, 3200lm, barwa dzienna jest zbyt chłodny, aseptyczny, jak na kuchnię. Calkiem przyjemny efekt daje zmieszanie światła z tych dwóch źródeł.

 

Trzeba bedzie jeszcze poszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...