Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Reflektorki LED kupiłem w necie, ale to akurat prosta sprawa. Część firmowych, o dźwięcznej nazwie OSRAM, część trochę mniej firmową, ale z możliwie wysokimi parametrami.

Te z OSRAM są wyraźnie lepsze w oddaniu barw.

Oprawki na reflektorki kupię chyba w markecie, lamp wiszących jeszcze nie oglądałem, zresztą poerwszeństwo oddaję tu projektantce.... Dopiero póżniej będe sprawdzał ceny, ewentualnie szukał zamienników.

Źródła światła typu LED mozesz wypożyczyć ze sklepu przy ul. Wyzwolenia.

Fajnie ludzie go prowadzą, przerabiają też tradycyjne kinkiety, czy plafony na zasilane LEDami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec krotkiego urlopu, teraz tydzień na prace na budowie. Temperatura niestety nie pozwoli na ocieplenie domu, więc pozostanie plan B - wykonanie podłogi na strychu i wypłytkowanie pomieszczenia gospodarczego.

Dostałem SMS (szkoda, że nie MMS) że drzwi wejściowe już wstawione. Jeszcze bez docelowych wkładek i klamki, ale ponoc prezentują się bardzo OK.

Przyjedziemy, ocenimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem SMS (szkoda, że nie MMS) że drzwi wejściowe już wstawione. Jeszcze bez docelowych wkładek i klamki, ale ponoc prezentują się bardzo OK.

Przyjedziemy, ocenimy :)

Będzie niespodzianka drzwiowa na powrót .

Moje drzwi już też wszystkie powstawiane :) W wejściowych popsuła się od razu wkładka , więc nie mogę się nimi w pełni cieszyć ( ale wyglądają super )

Fotohobby czy już kupowałeś tego Immergasa ? Czy może wybierasz coś innego ?

Ja mam go zarezerwowanego ale coś tam czytam na forum że ludziom zaczął "tykać "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi są zamontowane, kolor dobrany idealnie do okien, zamek listwowy, jaki być powinien, podwojne uszczelki po obwodzie. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to niczym nie odbiegają od "fabrycznych" a plus był taki, że są wg mojej wizji. Czekam jeszcze na wkładki, no i klamki jeszcze nie zamontowne.

Te z KMT też wygladają przyzwoicie, najważniejsze, źe montaż wyglada na profesjonalny.

Jedyne, czygo żałuję, to faktu, że nie wyrownałem otworow przed momtażem, bo przed wytynkowaniem otworów chcę przykleić od wewnątrz taśmy paroszczelne. Jakoś to nadrobię w tym tygodniu.

 

Jakie drzwi wybraliście ? Cal/KMT, czy Weissner/KMT ? Może jeszcze coś innego ?

 

Kocioł chcę kupic w tym tygodniu. Wygrywa Immegras, choć ma się pojawić jakiś przyzwoicie wygladajacy Termet, w sierpniu.

Nie wiem, na ile to "strzelanie" dokuczliwe, bo chyba na pracę kotła nie ma wpływu...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oby się dobrze sprawowały.

Swoją drogą, to przypatrywałem się im dzisiaj pod kątem ocieplania elewacji (węgarki :) ) i widzę, że w moim przypadku (mam drzwi otwierane na zewnątrz) to bardziej skomplikowane, niż w przypadku okien - zawiasy trochę przeszkadzają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzę , mierzę i wychodzi mi że te węgarki to chyba trzeba będzie robić ze styropianu o grubości 6 cm :rolleyes:

Co planujesz przy oknie ? listwy plastikowe czy coś innego ? .

Zostawiasz jakieś kieszonki dla rewizji z rolet czy zasłaniasz ? My myślimy zasłonić a jakby coś to się wytnie dziurę ;)

 

Priv poszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własńie wszystko zalezy od rolet.

Można zrobić wegarki 3cm i nie zasłaniać klapy rewizji, albo 6, zaoszczędzic na tym pare złoty na sezon, a w razie awarii rozwalic elewację i ja naprawić za kilkaset zł.

 

Moim zdamiem awaria w ciagu 10 lat jest nieunikniona...

Na styku okno-tynk listwa z siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własńie wszystko zalezy od rolet.

Można zrobić wegarki 3cm i nie zasłaniać klapy rewizji, albo 6, zaoszczędzic na tym pare złoty na sezon, a w razie awarii rozwalic elewację i ja naprawić za kilkaset zł

Moim zdamiem awaria w ciagu 10 lat jest nieunikniona..

Dziś znów przymierzaliśmy i wychodzi nam jednak styropian 4 cm :) , z czego nie więcej niż 3 cm wejdzie na ramę :rolleyes:

Awaria jest raczej możliwa , niestety

 

Jaki chcecie zrobić kolor elewacji ? :)

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modena: te 4 cm zakryją Wam klapkę, czy nie ?

Kolor, o jakim myślimy to biel złamana szaroscią. Z reguly jest to pierwszy, albo drugi odcień szarosci we wzornikach producentow.

Jedynie zastanawiamy się, czy ma być zimna, czy ciepła, bo takie niuanse pokazują wzorniki.

Do tego imitacja desek (panele Rodeo ?) we wnece wejściowej i między oknami na frontowej elewacji. Ale to pewnie za rok-dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma budowie przyjemny dzień urlopowego wypoczynku.

W hałasie, pyle i oparach chemii:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

Przygotowuję deski będące podłogą na strychu. Oczywiscie sa to pozostałosci szalunków, przezimowaly pod folią. Na deskach bedę miał jeszcze 5cm grafitowego styropianu, na nim płytę MFP 12mm. Kanapka :)

 

A wewnątrz ekipa wykańcza sufity. Z uwagi ma mnogość wkrętow padla decyzja o tym, że kladą gładż na całej powierzchni płyty. Jutro idzie druga warstwa, w sobote szlifowanie.

 

Jutro też sąqdny dzień, przyjeżdza 36m3 styropianu. Padło na Austrotherm - 30m3 grafitu, 6m3 białego, na szczyty. Myślalem, ze wrzucę to wszystko do salonu, ale pewnie do poniedziałku poleżą obok domu.

Chyba, ze rozlozę jedną warstwę na 60m2 domu, na to dam płyty OSB i karton-gipsy i szlifowanie będzie odbywało sie z takiego podestu. Tylko, co na to styropian ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desek mam jakieś 12m2, powierzchnię strychu 24m2, czyli bede je kładl "w kratkę", w odstepach rownych szerokościom desek, aby wystarczylo na cały strych. Mają dlugośc 1,20-1.30m, będą na ite na belki.

Na to 5cm styropianu podlogowego, klejonego do desek. Dlaczego tylko 5 ? Bo taki mi został po robieniu podłogi (i to dokładnie 24cm).

A poza tym, pod tym jest 30 cm celulozy, więc nie przesadzaljmy już z ta izolacją ;)

Płyta MFP, jako wykończenie podłogi, chwycone wkrętami do desek. 12mm, bo najtaniej, a nośnosc i tak zapewnią deski...

 

 

Szlifuję wiertarką z drucianą szczotką, maluję "wszystkomogącym":) (antygrzybicznym, owadobójczym, przeciwogniowym) impregnatem do drewna konstrukcyjnego Diall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zaskakuje ta kanapka. Izolacja termiczna ok, ale obawy miałby co do wilgotności. Jakoś tak dziwnie z tym zamykaniem od zewnętrznej przez dość szczelne styropian i MPF.

 

Deski na wiązary pod OSB też pewnie zastosuję. To co mam, jednak raczej jest za rzadkie, a grube płyty sporo kosztują.

Zastanawiam się czy dawać deski po prostej, czy po skosie i będą trochę rzadziej niż u Ciebie.

 

Masz 24m2 strychu, to liczysz tylko otwartą przestrzeń bez krzyżulców? Podłogę robisz tylko na środku? Co po bokach między wiązarami? Tam tylko część kanapki, czy bez kanapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy celulozą, a deskami i styropianem bedzie docelowo jakieś 6-8 cm pustki powietrznej. Te 24m2 lecą prostokątem, w przybliżeniu 4x6 od jednej ze scian szczytowych. Poki co nie będę zamykał tej przestrzeni (czyli na skrajach tej podłogi nie będe lączył jej z izolacją między belkami.

Poza tym pamietajcie, ze celuloza to nie wełna, potrafi wchlonac wode z pary wodnej w prawie 12% swej wagi bez szwanku dla lambdy i trwałosci.

Jest jeszcze wentylacja mechaniczna i folia alu...p

 

Za jakiś czas mogę zresztą podnieść jedna płytę MFP, zajrzeć pod styropian i sprawdzić, czy coś tam żyje ;)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bede je kładl "w kratkę", ... 1,20-1.30m, nabite na belki.

Na to 5cm styropianu

 

Płyta MFP, jako wykończenie podłogi, ... nośnosc i tak zapewnią deski...

 

Szlifuję wiertarką z drucianą szczotką, maluję "wszystkomogącym":) (antygrzybicznym, owadobójczym, przeciwogniowym) impregnatem do drewna konstrukcyjnego Diall.

 

Pomiędzy celulozą, a deskami jakieś 6-8 cm pustki powietrznej.

 

 

Deski calowe? Jeśli tak, to nie sądzę aby _same_ zapewniały nośność, z MFP kręconym do nich i/lub do wiązarów (bez styro) OK.

 

Skoro jest pustka to tym bardziej nie widzę sensu tego styro.

 

Nie uważacie że deski na podłogę na strychu nieuż. "zaimpregnowane" cementem (z betonu) starczą? Nie chce mi się :D Mam na to deski 32mm.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska calowa miedzy wiazarami, jak na niej stanę, to zapewnia nośnośc mojej skromnej osoby. A styropian i płyta MFP, skrecone z deskami, przeniosa obciążenia na sąsiednie deski. Wiec nie ma problemu.

Impregnacja betonem jest ok, ale to tylko jedna strona deski. Drugą (i krawędzie) po roku spedzonym pod folią warto odświeżyć.

 

Co do tej "kanapki" - pewnie ją zamknę plytami z welny mineralnej, wpuszczonymi pionowo w warstwę celulozy. Po roku, kiedy wyjdzie wilgoć technologiczna.

Zawsze moge umieścic tam czujkę temeratury/wilgoci ze stacji pogodowej (mam taką z trzema czujkami) i monitorować wilgotność.

Jeśli okaże sie, że nie jest ok, to usunę płyty, choc wątpie, abym musiał to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...