Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obydwa będą pewnie OK.

 

Kleiłem Swisspora, docieplajac ściany szczytowe od wewnątrz. Był równy, jedyne moje zastrzeżenie to fakt, ze zdażały się paczki, w których jedna plyta była o 1-1.5mm ciensza od pozostałych. Na pewno łatwiej było dostrzec na powierzchni płyty puste przestrzenie między kuleczkami, w Austrothermie jest ich mniej.

 

Daty produkcji (czy też cięcia) styropianu, który do mnie wczoraj przyjechal, to 05/08/14 w przypadku białego i 17/07/14 w przypadku grafitu.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony inwestor myśli już o wykończeniu wnętrz, z drugiej musi powrócić do grzebania w ziemi :/

Korzystając z możliwości taniego wynajęcia minikoparki, która pracowała w sąsiedztwie wziąłem się za instalację wody deszczowej.

Deszczówka będzie magazynowana w zbiorniku o pojemności 1,75m3, z przelewem, z któego rurą drenarską o długości ok 10 metrów trafi do studni chłonnej, czyli dołu o wymiarach 1.2x1.2, głębokiego na 1m, wypełnionego żwirem 16-32, przykrytym geowłókniną.

Magazynowana woda będzie dostarczona do pomieszczenia gospodarczego rurą PEX w peszlu i wykorzystana do podlewania i WC.

 

Rów pod rurę doprowadzającą wodę:

image.jpg

 

Zbiornik przed wypoziomowaniem i zasypaniem:

image.jpg

 

dół do zasypania żwirem:

image.jpg

 

Pod warstwą humusu (40-60cm) znajdują się piaski drobne i średnie, nieznacznie zaglinione, poziom wody gruntowej 1,9m.

System powinien dać radę.

 

Cena 1m3 wody z odprowadzeniem ścieków przekroczyła u nas 15zł (a nie wiem, czy nie zbliża się do 20zł).

Koszt instalacji:

Zbiornik: 1200zł

Hydrofor: 250zł

 

Tak więc inwestycja zwróci się po 55.napełnieniu zbiornika :)

Jeden zbiornik to 350 spłukań WC. Jeśłi przyjmiemy, że średnio w domu wykonujemy 15 spłukań, to (nie licząc podlewania) zbiornik wystarczy na 23 dni.

Biorąc pod uwagę okresy bez opadów można założyć, że 10 zbiorników w ciągu roku się wykorzysta, czyli zwrot po 5,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zbiornik na 3 tys litrów i trochę zawaliłem sprawę z wykorzystaniem tej wody do spłukiwania w sedesach. Tez czeka mnie zrobienie dołu chłonnego do odprowadzania nadmiaru wody z tego zbiornika. Jeden porządny deszcz i pusty zbiornik się zapełnia w 100% :eek: Planuję 2m x 1m na 1,5 m głęboki. Wysypany żwirem a na żwir dokupię i położę tunele graffa i przykryję geowłókniną a boki tuneli także zasypię żwirem do połowy wysokości i na to także geowłóknina - podobnie jak przy Pośce tylko na mniejszą skalę. U mnie wody gruntowe poniżej 2,2m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota z łopatą... Na szczęście pod koniec dnia z odsieczą pojawiła się minikoparka i wszystko zostało zasypane.

 

Kanaliza deszczowa spieta ze zbiornikiem:

image.jpg

 

Doprowadzenie deszczówki do budynku. PEX16 w otulinie szarej 24mm, w osłonie z resztówek rur wentylacyjnych. Wszystko to dlatego, że przy domu i przy zbiorniku rura biegnie wyzej, niz strefa przemarzania.

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piance.

Jeśli płyty będą przylegały idealnie, to nie będę dawał na styk, bo to tylko psuje efekt - pianka się rozpręża i odsuwa płyty od siebie, tworząc niewielką szczelinę, która w 100% wypełniona nie jest

Ta, gdzie z uwagi na docinki, czy ewentualną nierówność płyt będę widział szczelinę, będę nakładał piankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

za ten styro płaciłeś 217 zł m2 czy m3 . jaka grubość ?

 

oczywiście za m3 :) grubość 20cm

 

polecasz jakas konkretna pianke? ja mialem kilka i roznice ogromne. np tytan to totalny szajs jak dla mnie.

 

A co masz do Tytana ? Swoją drogą lepszy jest Tytan do XPS (szary)

Mnie najbardziej przekonuje InstaStik i Szary Tytan właśnie.

Ale wiele zależy od warunków pracy - temperatura, wilgotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do styropianu - ja kupowałem dwa razy w Bednarku Swisspora za 203 zł /m3. transport w pierwszym przypadku gratis ze względu na ilość zamówionego towaru, w drugim przypadku tak zorganizowali, że mieli do mnie po drodze i też wyszło gratis ;).

 

wspominałeś o wykończeniówce - masz już wybranego producenta i sprzedawcę/montażystę drzwi wewnętrznych? będzie coś typowego? zastanawiam się nad różnicą w jakości wykonania między najpopularniejszymi producentami (Porta, Pol-Skone, Erkado, DRE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podkładów sprawdzony jest Pianomat 3mm.

Pozbawia panele nieprzyjemnego odgłosu stukania.

To chyba producent paneli określa, czy musi być folia - jak nie zastosujesz, tracisz gwarancję (nie wiem, jak na poddaszu)

Ja folii nie daję.

 

Z tą gwarancją to nie wiem czy trzeba się tak przejmować. Co się może stać z panelami? (Mieliśmy 9 lat w mieszkaniu i wytrzymałyby jeszcze kilka spokojnie). Ten Pianomat widziałam, ale trochę drogi, potrzebuję ok 100mkw. A folia zasadniczo jest ochroną od wilgoci, tak? To na parterze jeszcze ma sens, ale na poddaszu, gdzie pod stropem jest ogrzewany parter? My pewnie też nie damy folii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podkładów sprawdzony jest Pianomat 3mm.

Pozbawia panele nieprzyjemnego odgłosu stukania.

No aż tak dobrze nie jest :) Dałem pianomat 3mm i całkiem nieprzyjemnie stukają.

 

Ten Pianomat widziałam, ale trochę drogi, potrzebuję ok 100mkw.

W Komforcie 8,99 na allegro za 6,50 z darmową wysyłką przy większej ilości. Przy pianomacie ostrzegali mnie że nie zawsze jest liniowy i stosunkowo łatwo się rwie. I rzeczywiście tak jest, ale rwanie nie przeszkadza jak już pod panelami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...