Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2


Recommended Posts

Mam tylko ręczny odpowietrznik na końcu belek.

http://www.hydronetplus.pl/allegro/gorgiel/rs7pt.jpg - ja ma dziewiątkę.

Odpowietrznik automatyczny jest w kotle i to on wypuszcza powietrze. Kocioł jest najwyższym punktem instalacji (chyba tylko naczynie wzbiorcze cwu jest wyżej) więc w rozdzielaczu nie ma powietrza. Teraz mieszkam w domu z dwoma kondygnacjami i piwnicą w której znajduje się kocioł i muszę odpowietrzać na rozdzielaczach.

 

Próba szczelności co i cwu była robiona powietrzem. Przy okazji wykazała nieszczelność instalacji cwu, okazało się, że rurka biegnąca do kuchni została (30cm obok ściany) uszkodzona - najprawdopodobniej przez tynkarzy.

Ponieważ wylewki były robione trzy tygodnie po tej próbie, instalatorzy pojawili się jeszcze raz, nabili podłogówkę powietrzem do 4bar na czas kręcenia posadzek.

To powietrze zeszło po 2-3 tygodniach, ale z powietrzem to ponoć norma.

 

Po uruchomieniu instalacji miałem chwilę zwątpienia - pięciokrotnie w ciągu czterech dni uzupełniałęm wodę z poziomu 1,1bar do 1,4 bar. Już nie wiedziałem - czy to jeszcze powietrze, czy nieszczelność.

W końcu uruchomiłem Victrixowi tryb automatycznego odpowietrzania instalacji, w którym przez 18godzin mieli wodę, otwiera/zamyka zawory 3-dr i w ten sposób pozbył się powietrza

 

Teraz od tygodnia stoi już na 1.4bar (1.5 przy pracującym kotle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@fotohobby, rozumiem że z belek zasilania i powrotu u Ciebie rura do kotła idzie tylko w bok i w górę (a nie w dół>bok>górę)? Wtedy rzeczywiście może na belkach nie ma potrzeby odpowietrzać...

 

Ja mam piętro, więc jak sądzę na górze odpowietrzników nie uniknę (na zasilaniu i powrocie). A szczypę się z tym bo mam 4 rozdzielacze (parter + piętro, razy 2 bo bliźniak) po dwie belki = 8 sztuk * 50zł (odpowietrznik auto z kranikiem).

 

No i jeszcze muszę pomyśleć jak to napełniać. Może uda się tak zrobić, aby te odpowietrzniko-kraniki dać tylko na piętrach...

 

EDIT: Jak tak patrzę w katalogi np. Prandelli czy Gorgiela, to oni w większości kompletne rozdzieacze mają z ręcznymi odpowietrznikami (a te to parę złoty)... Hmm

 

PS. Jak czytam o Twoich bojach ze styrkiem elewacyjnym to (znów) jakbym siebie czytał :D Ja miałem rusztowania, ale na szczytach (nad piętrem) już peniałem...

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rozdzielacza rury idą dół-poziom-góra, ale wstepnie był odpowietrzany podczas napelniania instalacji (choc w przepływomierzach bylo jeszcze 3/4 powietrza), pózniej, po tym 18-godzinnym cyklu odpowietrzania przez kocioł powietrza było mniej (aktualnie prawie go w przepływomierzach nie widać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeziebienie dopadło szefa ekipy, która ma dokończyc ocieplańie domu i położyc warstwę zbrojacą. Szkoda, bo pogoda idealna do takich prac.

Ja cały czas dopieszczam obróbkę okien :) Postanowiłem też zmierzyć soę z parapetami:

 

Kieszonka wycieta w węgarku - konieczna, aby otworzyc klapkę rewizji rolety:

image.jpg

 

Węgarek zakrywa większą częsc prowadnicy rolety, klej i tynk zakryją jeszcze trochę:

image.jpg

 

Ciepły parapet z XPS wyznacza spadek własciwego parapetu. Nie widac tego, ale nakleiłem na niego 1,5 cm paski styroduru, zeby podniesc poziom pod parapet stalowy:

image.jpg

 

Osadzilem dwa. Wieczorami kiepsko się pracuje z pianką, bo z uwagi na niską temperaturę praca się wydluza. Tzn z Tytan EOS, bo Insta Stik radzi sobie lepiej - tyle, ze mi się skończył.

image.jpg

 

A w środku, w przyjemnej temperaturze pracuje sobie glazurnik:

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje 2h dziennie z temperaturą zasilania 32C. Powrót startuje od 18C, po dwoch godzinach dochodzi do 22C.

To wystarcza, żeby mieć 17,5 stopnia w momu.

Glazurnik pytany o to grzanie machnał reką i powiedział, ze latem bardziej mu sie podłoga i płytki rozgrzewają od słonca wpadajacego przez okna, wiec nie widzi najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
foto - na pewno chcesz płytkowac każdą wolną powierzchnię łazienki?

 

Nie, tam gdzie grafika będzie gładź :)

 

A na poważnie, dlaczego nie ?

De facto - nie muszę, ale mam ściany wykończone "na ostro" wiec musiałbym kłaśc gładź.

Gładź, czy jasne płytki.... Efekt podobny, a malowania mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...