Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Witam

 

To jeszcze podpytam dla kontrastu: Rehau Termo Clima. Co sadzicie?

 

doprecyzuj, podobnie jak uczyniłeś w 1 pytaniu, przez kogo toto PRODUKOWANE - i zapewne otrzymasz jasną odpowiedź.

 

Z różnic w profilach Rehau 6 komór - Veka 5 komór, szerokość zabudowy Rehau 88mm - Veka 70mm - ale czy to AZ tak istotne ? no nie wiem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można opowiedzieć wprost na tak postawione pytanie - dopiero bilans cieplny domu Ci odpowie na nie

Skłaniałbym się w stronę nowoczesności i najcieplejszych rozwiązań dostępnych na dzień dzisiejszy czyli zabudowa 88 w Rehau - ale czy to ma sens ekonomiczny ? Tylko bilans da ci odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie można opowiedzieć wprost na tak postawione pytanie - dopiero bilans cieplny domu Ci odpowie na nie

Skłaniałbym się w stronę nowoczesności i najcieplejszych rozwiązań dostępnych na dzień dzisiejszy czyli zabudowa 88 w Rehau - ale czy to ma sens ekonomiczny ? Tylko bilans da ci odpowiedz

 

słuszne słowa

 

jednak reklama i jeszcze raz reklama powoduje aktualnie takie cuda jak montaż okien o możliwie minimalnym współczynniku U w .... 35 letnim bloku, który NIGDY nie uświadczył remontu o termomodernizacji nie wspomnę - a to absurd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

słuszne słowa

 

jednak reklama i jeszcze raz reklama powoduje aktualnie takie cuda jak montaż okien o możliwie minimalnym współczynniku U w .... 35 letnim bloku, który NIGDY nie uświadczył remontu o termomodernizacji nie wspomnę - a to absurd.

 

Pozdrawiam

Ale w takim bloku termomodernizacja może być w ciągu kilku lat przeprowadzona i kupując okna zwykłe znajdujesz się później w punkcie wyjście bo okazuje się, że przez okna nagle zaczyna uciekac najwięcej ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ale w takim bloku termomodernizacja może być w ciągu kilku lat przeprowadzona i kupując okna zwykłe znajdujesz się później w punkcie wyjście bo okazuje się, że przez okna nagle zaczyna uciekac najwięcej ciepła.

 

teoretycznie masz rację,

 

W praktyce wygląda to też tak, że taki blok nawet po modernizacji nie ma większych szans na osiągnięcie takiej szczelności aby był sens stosowania tak "ciepłych" okien, chodzi to o kwestie wentylacji itp, których się nie zmienia, dodatkowo w tak "ciepłych" oknach montuje się .... nawiewniki bo ... spółdzielnie wymaga itp itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lada moment będę wstawiał okna i zastanawiam się nad oknami antywłamaniowymi. Lepiej dopłacić i kopic antywłamaniowe czy lepiej kopic zwyczajne okna z 3 szybami ?

 

Kiedyś już gdzieś pisałem na tym forum - moi teściowie mają antywłamaniowe szyby, ale nie mieli kluczyka. Złodziej zrobił mikro dziurkę wkrętarką, wsadził drucik, otworzył drzwi balkonowe klamką i w trakcie ich obecności (noc) opierdzielił im pół chałupy.

 

Moim zdaniem okna antywłamaniowe to tylko koszt i ciężar (gorzej okna pracują). Kup 3 szybowe, będziesz miał cieplej, a na złodzieja zainstaluj alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio okna z okuciami WK2 i szybami P4. Nie wiem czy mieli problemy (widząc zniszczenia raczej niewielkie) ale weszli i tak. Jeden plus - szyba ocalała i nie trzeba nowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?

Kupowałem okna MS w zeszłym roku w listopadzie czy grudniu i też była promocja na pakiet 0,5 za 1zł,oprócz tego załapałem się na promocję zimową -15% i za płatność od razu -10% :)

Suma sumarum okna wyszły w bardzo fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem okna MS w zeszłym roku w listopadzie czy grudniu i też była promocja na pakiet 0,5 za 1zł,oprócz tego załapałem się na promocję zimową -15% i za płatność od razu -10% :)

 

Tak, ale dla Tytanowych ta promocja za 3szyby była "od zawsze" (jak pamiętam) a dla Line'ów od niedawna i trudno mi podejrzewać czy zostanie czy chwilowa (a to jednak robi z 10% jak nic). Ale jak na starcie zimowej dawali -15% to ładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dla Tytanowych ta promocja za 3szyby była "od zawsze" (jak pamiętam) a dla Line'ów od niedawna i trudno mi podejrzewać czy zostanie czy chwilowa (a to jednak robi z 10% jak nic). Ale jak na starcie zimowej dawali -15% to ładnie...

Skoro zdecydowany jesteś na MS to poproś jeszcze o wycenę Bluevolution.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, z rabatami to trzeba uważać.. bo bywa różnie Czasem okazje pojawiają się już w listopadzie (w firmach które mają długie terminy realizacji) - to pozwala na zapewnianie sobie zamówień na styczeń - luty. Ale ile więcej można dostać? Wg mnie nie więcej niż 3-5%, a 10% to już chyba desperacja.

Wszystko jednak jest poplątane przez te magiczne cyferki rabatu..

Mój dostawca ogłosił podwyżkę - pokombinował, poprzesuwał rabaty i wyszło w sumie jesienią 1% podwyżki. Mi też już chodzi po głowie zrobienie promocji zimowej - dołożę od siebie 2-3oczka więcej niż zwykle, plus rabat za pełną wpłatę od fabryki ok 5%, standardowy rabat producenta i zrobi się w sumie ponad 40%.. tylko że dla Klienta to będzie taniej faktycznie o te 2-3 oczka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...