Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobrze, ale co to jest w takim razie ten konglomerat i kto to sprzedaje :roll: Okazuje się że wszyscy znajomi, którzy myśleli, że mają z konglomeratu, mają kompozyt :-?

 

Konglomerat, inaczej aglomarmur lub aglomerat to produkt przemysłowy będący połączeniem 95% kamienia naturalnego - łamanego i 5% żywicy poliestrowej jako łącznika o doskonałych właściwościach fizyczno mechanicznych. Produkt końcowy posiada parametry fizyczno mechaniczne podobne, a nawet często przewyższające kamień naturalny wchodzący w jego skład. Do tego dochodzą zalety takie jakie daje produkcja przemysłowa w sensie kontroli, jedności koloru i jakości. Konglomerat jest doskonałą alternatywą dla kamienia naturalnego, płytek ceramicznych i lastrika.

 

a kompozyt jest robiony (tak mi sie wydaje) z wysokiej jakości żywic akrylowych, trudnopalnych środków wypełniających i środków barwiących.

KOmpozyt ma bardzo szerokie zastosowanie, od blatów kuchennych, przez stomatologię i wiele innych dziedzin

na pierwszy rzut oka rózni sie od konglomeratow temperaturą :D jest cieply w dotyku, a konglomerat jest zimny, jak kamien

 

i na pewno Wojtek ma razje - zlewozmywakow konglomeratowych nie ma w sprzedazy - chociaz, na specjalne zamowienie - zaklad kamieniarski na pewno moglby taki zrobic :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Okazuje się że wszyscy znajomi, którzy myśleli, że mają z konglomeratu, mają kompozyt :-?

 

No wlasnie i stad nieporozumienia.

Jeden ma z konglomeratu i mowi "be" a drugi mysli ze ma z konglomeratu chociaz ma z kompozytu i mowi "cacy".

I komu tu wierzyc?

Konglomerat to zlepek - zywica/akryl,epoksyd/ +wypelniacz/kruszywo piaskowca, granituitp./ = udawanie jakiegos materialu bez jego wlasciwosci.Np nibygranit, nibymarmur ot ersatz.

Kompozyt to nowa sybstancja o nowych wlasciwosciach zazwyczaj lepszych niz skladniki np kevlar, stalian,zelbet, bakelit a z naturalnych np laka,a takze stopy np duraluminium.

Kompozyty to cala inzynieria /makro i nano kompozytowa/ konglomeraty w porownaniu z nimi to zupelnie przypadkowa i nieprzewidywalna mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Okazuje się że wszyscy znajomi, którzy myśleli, że mają z konglomeratu, mają kompozyt :-?

 

No wlasnie i stad nieporozumienia.

Jeden ma z konglomeratu i mowi "be" a drugi mysli ze ma z konglomeratu chociaz ma z kompozytu i mowi "cacy".

I komu tu wierzyc?

Konglomerat to zlepek - zywica/akryl,epoksyd/ +wypelniacz/kruszywo piaskowca, granituitp./ = udawanie jakiegos materialu bez jego wlasciwosci.Np nibygranit, nibymarmur ot ersatz.

Kompozyt to nowa sybstancja o nowych wlasciwosciach zazwyczaj lepszych niz skladniki np kevlar, stalian,zelbet, bakelit a z naturalnych np laka,a takze stopy np duraluminium.

Kompozyty to cala inzynieria /makro i nano kompozytowa/ konglomeraty w porownaniu z nimi to zupelnie przypadkowa i nieprzewidywalna mieszanka.

 

 

Dziękuję za wyjaśnienie :) Chylę główkę i posypuję popiołem :oops:

Na moje usprawiedliwienie mam tylko to, że sprzedawca w sklepie też używał nazwy konglomerat :roll: A w końcu to on powinien lepiej wiedzieć co sprzedaje...........

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Po dwóch miesiącach mieszkania musiałam sie dośc długo zastanawiać, co bym zmieniła, czego nie zrobiła w nowym domu. I wymysliłam :

 

1. Okna fixy. Sa tańsze od otwieranych, sa zamotowane w miejscach, w których i tak by nigdy nie były otwierane, ale mycie ich to koszmar. Z zewnatrz bez drabinki dobrze sie nie domyje a rozstawianie się z drabinką i oprzyrządowaniem na zewnątrz od jesieni do wiosny nie jest zbyt przyjemnym zadaniem.

2. Terakota w holu. Niby antypoślizgowa a sliska jak diabli. Sasiedzi mają gres polerowany i wbrew pozorom on nie jet sliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Blanco produkuje zlewozmywaki z konglomeratow czy kompozytów?

 

I jak sie sprawują?

 

 

 

My mamy Blanco - kompozytowy - Delta - jaśminowy czyli baaaardzo jasny, na razie - kilka miesięcy - sprawuje się bez zarzutu

 

http://www.comitor.com.pl/kuchnia/zlewozmywak.php?id=41

 

podrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To moj pierwzsy posta na tym forum, ale mysle ze bede go teraz odwiedzal czesciej :-)

Nosze sie z zamiarem kupienia dzialki i rozpoczecia przygody w budowanie domu.

 

Czego nie zrobie w moim domu na 100%?

 

Czarna podloga w kuchni! Mam w mieszkaniu... ogolnie zestawienie czarnego z pomaranczowym jest rewelacyjne, ale na czarnej podlodze widac nawet najdrobniejszy kurz, pylek, okruszek!

Nie polecam!

 

W ogóle ciemne powierzchnie są trudne do utrzymania w czystości, a raczej upierdliwe w ciągłym odkurzaniu.

Też teraz raczej dałabym wszędzie jasne podłogi, chociaż moje badi w salonie strasznie mi się podoba 8)

akurat ja ma inne doswiadczenie ,jesli chodzi o podlogi. Mam w domu jasna podloge i wszystko na niej widac ,Kolezanka ma czarne plytki w kuchni i kompletnie nie widac brudu.Wszystko zalezy z czego wykonana jest podloga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wiecej wysokiej baterii w kuchni.

Okna zachlapane :evil: , woda na blacie i dookoła zlewu :evil: - mimo,że zlew jest głębszy niż standardowy.

 

Może i ona ładnie wyglada (wg mnie)- mi sie bardzo podobały takie grube wysokie krany w kuchni. Podobaja mi się nadal, ale w uzytkowaniu - koszmar.

 

http://kdamian2.photosite.com/~photos/tn/1856604_348.ts1150114664382.jpg

 

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

 

Kasia zrobiliscie jeden podstawowy blad :wink: zamontowaliscie dluga nablatowa baterie na zlewozmywaku. Jakby bateria byla zamontowana za zlewozmywakiem na blacie i wylewka siegala tylko ok 1/3 w glab komory, to efektu takiego rozchlapywania wody niet.

 

Ja mam swoja baterie zamontowano dalej i tez chlapie. Za kazdym razem jak sie cos w czasie mycia w gore podniesie to pryska dookola. :cry:

 

 

Też mam taką baterię i jest to moje największe (dotychcczas) niepowodzenie. Do tego architektki wymysliły mi zlew pod oknem, a ja głupia - nie sprawdziłam, tylko zaufałam i teraz żadna najbardziej składana bateria nie pozoli mi na otwieranie okna. Jestm wściekła, bo nie dość, że szyba pochlapana, to okno nieczynne. A miało służyć do podawania herbatki na tarasik :evil:

 

Odkrzacz centralny też średnia rewelacja. Wcale nie jest taki cichy, a rura sie pląta :cry: , chociaż i tak jest lepiej niż z tradycyjnym. Może miałam zbyt wygórowane oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku źle zaplanowana ciepła woda.

Teraz ciepłą wodę w umywalkach i w zlewie w kuchni dostarczałbym podgrzewacza zamontowanego pod umywalką i zlewem, a nie z pieca CW.

Z pieca tylko do wanny i kabiny.

Ekonomiczniej i wygodniej, nie trzeba się złościć, że od razu nie ma ciepłej wody.

Można załączyc cyrkulację cały czas, ale wtedy przy kiepsiej jakości otulin run ciepła woda się wyziębia i piec musi ją podgrzewać, co generuje puste przebiegi i koszty.

 

Mobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pieca tylko do wanny i kabiny.

Ekonomiczniej i wygodniej, nie trzeba się złościć, że od razu nie ma ciepłej wody.

 

Ja mam wszystko z pieca. Łazienka nie najbliżej a kuchnia w ogóle daleko i jakoś nie ma tego dyskomfortu oczekiwania na ciepłą wodę. Za to podgrzewacze przeplywowe działają dobrze tylko przy odpowiednio wysokim ciśnieniu co nie zawsze jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wiecej wysokiej baterii w kuchni.

Okna zachlapane :evil: , woda na blacie i dookoła zlewu :evil: - mimo,że zlew jest głębszy niż standardowy.

 

Może i ona ładnie wyglada (wg mnie)- mi sie bardzo podobały takie grube wysokie krany w kuchni. Podobaja mi się nadal, ale w uzytkowaniu - koszmar.

 

http://kdamian2.photosite.com/~photos/tn/1856604_348.ts1150114664382.jpg

 

 

Też mam taką baterię i jest to moje największe (dotychcczas) niepowodzenie.

 

 

 

Daliście mi do myślenia, bo też chciałam taką baterię... :-? A jeśli będzie miała wyciąganą wylewkę i do zmywania "chlapiących" rzeczy trochę się ją wyciągnie (tak żeby wylot był tuż nad zlewem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...