Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fotohobby irytuje mnie twój brak wiedzy i w pewnym sensie bezczelność. Domownikowi mów czego ma szukać a czego nie. Mnie możesz poprosić a ja ci odpowiem, że Twoja prośba jest beznadziejnie denna bo im większa częstotliwość pola magnetycznego w badaniach tym większe szkody w materiale badanym bo dochodzą skutki termiczne. Wzrost pola magnetycznego=wzrost temperatury=uszkodzenie badanych tkanek. W badaniach stosuje się poziomy pól, przy których nie stwierdza się przyrostu temperatury. Zatem im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość. Ośmieszasz się dalej czy czekasz na linki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście, że czekam. Musisz jeszcze wziąć pod uwagę natężenie, czyli energię.

Takie, jak w przypadku plyty indukcujnej

Bo sama częstotliwośc niewiele znaczy.

 

I mam nadzieję, że wiesz, iż pole indukowane przez nią nie powoduje "skutków termicznych" w tkankach

 

Gdybys nie pamietała z lekcjiji fizyki, to:

"Wielkość siły pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenie zależna jest od częstotliwości, na jakiej pracuje. Im niższa jest ta częstotliwość, na jakiej działa urzą zenie, tym silniejsze pole ono wytwarza. oznacza to, że używany przez nas prąd sieciowy o niskiej częstotliwości 50 Hz jest źródłem silnych pól elektromagnetycznych."

 

 

EDIT:

 

I jeszcze jedno - weź pod uwagę, że w miarę wzrostu częstotliwości, zmienia się stosunek pochłanianej przez ciało człowieka składowej elektrycznej pola elektromagnetycznego, a magnetycznej.

Wiec raczej podlinkuj materiały, traktujące o polu zmiennym o częstotliwości 20-50 kHz

Bo 60Hz, to byle lampka nocna emituje, czy Tv

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem specjalnie dla Ciebie będzie link dotyczący powstawania mikrojąder jako rezultat pęknięć DNA . Bawisz się jak dziecko z tymi kHz więc proponuję warunki dla dużych naukowców 835 MHz i 7,7 GHz. I nie pytaj dlaczego w tym przypadku materiał nie uległ zniszczeniu bo wszystko sobie doczytasz;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ze sie bawię, ale rozważam konkretne urządzenie, generujące pole elektromagnetyczne o konkretnych parametrach.

 

Opracowania na temat pół o częstotliwości Ghz byłyby przydatne, gdybyśmy rozmawiali o kuchenkach mikrofalowych.

Ale rozmawiamy o czymś innym.

 

Ciało człowieka (mózg i procesy biochemiczne) pracuje z określonymi częstotliwościami.

Dlatego niektóre pola, o szczególnych częstotliwościach szkodzą bardziej.

 

Super, ze znalazłaś materiały dotyczące "powstawania mikrojąder jako rezultat pęknięć DNA . "

Tylko, że w tej dyskusji są one tak samo wartościowe, jak artykuł dotyczący powstawania kamieni nerkowych przy nadużywaniu suplementacji wapnia.

Dlaczego ?

Dlatego, ze jak sama zaznaczyłaś, bedzie to traktowało o zupełnie innych częstotliwościach, których płyta indukcyjna nie osiąga.

Zresztą, Twoje stwierdzenie "bawisz sie jak dziecko tymi KHz" świadczy, ze słabe masz o tym pojęcie...

 

 

EDIT: ciekawe, co maja powiedzieć użytkownicy płyt ceramicznych, w których natężenie PEM osiąga wieksze wartosci, a gotowanie trwa dłużej....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Fotohobby przyznaję się, że nie wiem za bardzo o czym piszę, mam słabe rozeznanie w temacie, moje myślenie jest płytkie, nie stoję 30 cm od płyty i dopisz sobie co tam chcesz:(

 

Trzeba było tak od razu....

 

Żeby jeszcze zamknąć temat:

 

 

http://szkodliwepromieniowanie.pl/?p=22

 

Można spojrzeć na pomiary.

 

 

 

BTW

Absolwent, to nie student, tylko ktoś, kto juz ten etap UKOŃCZYŁ... ...

Kilka, kilkanaście lat temu

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle w urządzaniu, ale przy budowie postawiłbym na większy garaż, obecny nie spełnia moich oczekiwań

Z tym się zgadzam mam jednostanowiskowy (dwustanowiskowy nie wchodził w grę bo dom wyglądałby głupio ) i przemyślałbym poszerzenie go, bo jak się wiedzie większym autem to nie ma miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak, że jak się nieco pomieszka, to życie weryfikuje nasze pomysły na mieszkanie czy dom. Ja najbardziej nienawidzę decyzji o tym, że mamy pralkę w piwnicy (wspólnie z teściową), co dla mnie oczywiście oznacza bieganie po schodach z każdym praniem. Inna koszmarna decyzja to było zrobienie tylko jednej, wspólnej kuchni piętro niżej, my swojej nie mamy. Porażka na całej linii. Niestety, te decyzje na placu budowy zapadały, kiedy jeszcze nie znałam męża, więc nie miałam na nie wpływu. A teraz się użeram ze skutkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotohobby na zakończenie. Piszę oczywiście jako osoba nieznająca się na temacie.

Najpierw piszesz, że nie jest wcale powiedziane, że im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość. To ja Ci mówię, że jest powiedziane, że skutki cieplne (biologiczne) są zależne od częstotliwości i od wartości prądu. Im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość.

 

Potem piszesz, że muszę wziąć pod uwagę energię. To ja Ci mówię, że w eksperymentach nie ma ona znaczenia. Protekcyjna odpowiedz komórki nie jest bezpośrednio zależna od poziomu zaabsorbowanej energii.

 

I na koniec cytujesz jakiegoś przygłupiego autora, który pisze, że wielkość siły pola ( swoją drogą ciekawa jednostka, myślę, że autorowi chodziło o natężenie)

elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenie zależna jest od częstotliwości na jakiej pracuje. To ja Ci piszę , że wielkość natężenia pola elektromagnetycznego zależy tylko od odległości od przewodu w jakim płynie prąd i od wartości płynącego w tym przewodzie prądu.

Dalej piszesz w cytacie, że im niższa częstotliwość na jakiej działa urządzenie tym silniejsze pole ono wytwarza. Hmm..., co autor miał na myśli? Pewnie to, żeby wywołać te same skutki grzewcze to musi być przy niższej częstotliwości wyższe natężenie pola elektromagnetycznego.

 

Taka dyskusja jakie zródła wiedzy. Taka dyskusja jak nie wiemy czym różni się częstotliwość od natężenia pola magnetycznego a jak dorzucimy jeszcze natężenie prądu, indukcję, poprawimy energią to jest ogólny syf informacyjny, w którym się gubisz.

 

Na absolutne zakończenie dodam, że każdy absolwent był kiedyś studentem i odniosłam się do procesu nauki a raczej procesu dezinformacji jaki zaprezentował tutaj przedstawiciel polibudy.

Edytowane przez Aga11*
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adk oczywiście służę pomocą, chociaż coś tam wspomniałam wcześniej o lenistwie bo każdy z nas ma jednakowy dostęp do internetu. Skupię się na najciekawszych publikacjach naukowych dot. badań eksperymentalnych w warunkach in vitro. Badania in vivo nie dają tak jednoznacznych wyników. Oczywiście badania prowadzone tylko w małych częstotliwościach pola elektromagnetycznego do 60 Hz a nie częstotliwościach przemysłowych:) Badania niestety tylko w wersji anglojęzycznej ale myślę, że w dzisiejszych czasach nie ma z tym większych problemów. Wieczorkiem usiądę i wkleję linki.

 

Jeśli chodzi o płyty indukcyjne to chyba nie doczytałaś, że nie nie mam takiej wiedzy ani dowodów. Znając tylko wyniki badań, do których wkleję linki mam prawo być ostrożna bo płyta indukcyjna z polem magnetycznym ma silny związek;)

 

Nie rozumiem dlaczego wspominasz o lenistwie a propos mojego posta? To miał być przytyk do mnie?

Nie, nie każdy ma taki sam dostęp do internetu wyobraź sobie.

Strasznie generalizujesz. Znam wiele osób, które nie mają internetu, z różnych przyczyn od finansowych po techniczne.

 

Nie interesują mnie ciekawe teksty, tylko potwierdzone badaniami. A ponieważ nie jestem fizykiem, ani inżynierem, tylko najzwyczjniejszym zjadaczem chleba to poproszę o linki do stron / tekstów napisanych dla takich zwyczajnych ludzi.

 

I na koniec

Nie rozumiem Twoich postów. To w końcu o szkodliwości czego piszesz? Bo ja wyraźnie napisałam, że interesuje mnie tylko szkodliwość czy też nieszkodliwość płyty - czy używając jej szkodzę sobie czy nie.

 

Z tego co czytam Tobie wciąż nie o to chodzi.

W dodatku jesteś dosyć złośliwa tylko dlatego, że ktoś się z Tobą nie zgadza.

 

Jeśli chodzi o płyty indukcyjne to chyba nie doczytałaś, że nie nie mam takiej wiedzy ani dowodów. Znając tylko wyniki badań, do których wkleję linki mam prawo być ostrożna bo płyta indukcyjna z polem magnetycznym ma silny związek;)

To chyba w tej sytuacji, skoro tylko coś podejrzewasz, powinnaś tak napisać na samym początku, że jest taka możliwość, że płyty indukcyjne są szkodliwe.

 

 

Myślę, że dobrze by było wyłączyć całą tą dyskusję do osobnego wątku, bo zupełnie nie dotyczy ona głównego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotohobby na zakończenie. Piszę oczywiście jako osoba nieznająca się na temacie.

Najpierw piszesz, że nie jest wcale powiedziane, że im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość. To ja Ci mówię, że jest powiedziane, że skutki cieplne (biologiczne) są zależne od częstotliwości i od wartości prądu. Im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość.

 

Potem piszesz, że muszę wziąć pod uwagę energię. To ja Ci mówię, że w eksperymentach nie ma ona znaczenia. Protekcyjna odpowiedz komórki nie jest bezpośrednio zależna od poziomu zaabsorbowanej energii.

 

I na koniec cytujesz jakiegoś przygłupiego autora, który pisze, że wielkość siły pola ( swoją drogą ciekawa jednostka, myślę, że autorowi chodziło o natężenie)

elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenie zależna jest od częstotliwości na jakiej pracuje. To ja Ci piszę , że wielkość natężenia pola elektromagnetycznego zależy tylko od odległości od przewodu w jakim płynie prąd i od wartości płynącego w tym przewodzie prądu.

Dalej piszesz w cytacie, że im niższa częstotliwość na jakiej działa urządzenie tym silniejsze pole ono wytwarza. Hmm..., co autor miał na myśli? Pewnie to, żeby wywołać te same skutki grzewcze to musi być przy niższej częstotliwości wyższe natężenie pola elektromagnetycznego.

 

Taka dyskusja jakie zródła wiedzy. Taka dyskusja jak nie wiemy czym różni się częstotliwość od natężenia pola magnetycznego a jak dorzucimy jeszcze natężenie prądu, indukcję, poprawimy energią to jest ogólny syf informacyjny, w którym się gubisz.

 

Na absolutne zakończenie dodam, że każdy absolwent był kiedyś studentem i odniosłam się do procesu nauki a raczej procesu dezinformacji jaki zaprezentował tutaj przedstawiciel polibudy.

 

 

Mieszasz terminy, mieszasz podstawowe pojęcia..... Trollujesz.

Możesz być pewna, pole o częstotliwości 6hz i odpowiedniej energii mogłoby sprawić, że poczułabyć się niezbyt dobrze, a pola o częstotliwości 60Hz, czy 6kHz tej samej mocy nawet być nie poczuła.

 

Wyśmiewasz określenie "siła pola elektromagnetycznego" nie wiedząc, że natężenie jest równe sile działającej na jednorodny ładunek próbny i można te określenie stosować zamiennie.

 

Teraz zadam Ci zagadkę, może jak sie nad nią zastanowisz, to coś zrozumiesz:

mamy płytę ceramiczną 5kW i indukcyjną 5kW.

Ta pierwsza działa z częstotliwością 60Hz, druga z 20kHz

Pierwsza wytwarza pole elektromagnetyczne o natężeniu niemal 10-krotnie większym.

Dlaczego ?

 

Reszty nawet nie komentuję, w tym wszystkim prawdziwe jest tylko jedne Twoje zdanie:

 

 

Piszę oczywiście jako osoba nieznająca się na temacie.
Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adk przepraszam, że tak to odebrałaś, nie chciałam cie urazić. To cytat z mojego pierwszego postu w tej sprawie "naukowcy się spierają a do ich wiedzy mi bardzo daleko więc nie jestem w stanie ocenić kto z nich ma rację. Na wszelki wypadek nie zamontowałam u siebie". Inaczej pisząc, nie posiadam wiedzy 100% o nie/szkodliwości płyt indukcyjnych. Oczekujesz ode mnie gwarancji, na tak lub nie, wynik 0-1. Nie podam ci go, a jeszcze tym bardziej w sytuacji kiedy przyznajesz, że nie jesteś za bardzo w temacie i chcesz do poczytania łatwe teksty:( Ja takich nie mam:(

"Płyta indukcyjna z polem magnetycznym ma silny związek" (oczywista oczywistość) wiec dyskusja o polu magnetycznym rzeczywiście mega przydługa ale jak najbardziej w temacie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...