Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To jakiej szerokosci masz przejscie, jak otworzysz HSa?

Trzeba projektować z glową. Jak mamy otwór 1,8m - ruchomy slupek i mamy szerokie przejście. Jak mamy >3m - HS ma sens. Lepiej nie robić pomiędzy - bo trzeba dzielic albo cuda wymyślać, żeby to miało sens.

 

Po otwarciu HS-a jest 140 cm przejścia (szerokość hs-a 300). A projektował ...projektant i nie poprawiałem go, gdyż wszystko nam pasuje. Swoją drogą jak wyglądałby mój dom (styl nowoczesny) ze zwykłymi drzwiami balkonowymi? Co najmniej dziwnie. Do każdego typu budynku pasuje coś innego ale nikt nie przekona mnie, że ruchomy słupek jest lepszy od przesuwki. Tak piszą ci, którzy przesuwek w rękach nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te dwie dwu skrzydłówki mają otwory szerokości 208 cm. Nie zmieniałem bo i po co.

 

Swoją drogą jak wyglądałby mój dom (styl nowoczesny) ze zwykłymi drzwiami balkonowymi? Co najmniej dziwnie.

 

Moja logika idzie na spacer, bo boz poł litra nie rozbieriosz jaką tezę argumentujesz - robisz jak proponowałem, a negujesz niby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja logika idzie na spacer, bo boz poł litra nie rozbieriosz jaką tezę argumentujesz - robisz jak proponowałem, a negujesz niby.

 

Do brzegu. Mam i przesuwkę i rozwierno-uchylne. Temat zaczął się od drzwi tarasowych i ...zaczęło się. Na taras preferuję HS-a a boczne w domu normalne r-u. Niczego nie robię jak proponowałeś bo niczego mi nie proponowałeś. Co za dziwny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nika - a czy ten wysoki kran miał wyciąganą wylewkę? Jeśli nie to polecam.. ;) mam taki i jest zdecydowanie lepszy niż niski (przynajmniej w mojej opinii - być może zależy też od baterii) - nie chlapie, nie ma problemu z włożeniem i umyciem większych rzeczy.. :yes:

 

Faktycznie jest bez wyciąganej wlewki, więc może tu jest problem. Ale o ile przy myciu garnka to wydaje mi się, że wlewka faktycznie rozwiąże problem, to o tyle czasem potrzebuje przepłukać ręce pod bieżącą wodą i mnie trafia. Na razie robimy instalacje, więc jeszcze chwile mam czasu na zastanowienie,. ale wysoka bez wlewki na pewno odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo rozsądne zdanie :) Brawo :)

 

W zasadzie tutaj jeszcze mogłabym dodać kwestię metrażu zastaw się a postaw tzn. wielu z nas wychodzi z mieszkań 40-60 metrów, a dom na 100-120 m2 to dla niektórych klitka/kurnik. Oczywiście różne są potrzeby danej rodziny, w zależności przede wszystkim od ilości dzieci.Ale mam wokół siebie znajomych/rodzinę gdzie ilość pokoi zdecydowanie przekracza ilość domowników. Problem pojawi się w momencie wykańczania domu i dalszego jego utrzymania. Ekstremalny przypadek w rodzinie, to po 16 latach mieszkania, "góra" nadal nie wykończona.Ale z zewnątrz ameryka, niech ludziom oko zbieleje jaki duży dom mamy:no: Czyli reasumując za duży metraż to też najczęściej większy kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest bez wyciąganej wlewki, więc może tu jest problem. Ale o ile przy myciu garnka to wydaje mi się, że wlewka faktycznie rozwiąże problem, to o tyle czasem potrzebuje przepłukać ręce pod bieżącą wodą i mnie trafia. Na razie robimy instalacje, więc jeszcze chwile mam czasu na zastanowienie,. ale wysoka bez wlewki na pewno odpada.

 

ja mam niską z wyciąganą wylewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest bez wyciąganej wlewki, więc może tu jest problem. Ale o ile przy myciu garnka to wydaje mi się, że wlewka faktycznie rozwiąże problem, to o tyle czasem potrzebuje przepłukać ręce pod bieżącą wodą i mnie trafia. Na razie robimy instalacje, więc jeszcze chwile mam czasu na zastanowienie,. ale wysoka bez wlewki na pewno odpada.

 

I dlatego oprócz tego, że ma być wylewka wyciągana, to powinna mieć dwie funkcje - prysznic albo napowietrzony, nierozbryzgujący, strumień wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateria Franke z marketu budowlanego. Ma przełączanie prysznic i strumień i wyciąganą wylewkę, kiedy trzeba nalać do gara stojącego na blacie czy wysokiego dzbanka

Srednia cena dziś to ok. 300 zł

 

615468_1.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest bez wyciąganej wlewki, więc może tu jest problem. Ale o ile przy myciu garnka to wydaje mi się, że wlewka faktycznie rozwiąże problem, to o tyle czasem potrzebuje przepłukać ręce pod bieżącą wodą i mnie trafia. Na razie robimy instalacje, więc jeszcze chwile mam czasu na zastanowienie,. ale wysoka bez wlewki na pewno odpada.

 

To, jak wcześniej napisano, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Kiedy potrzebujesz coś opłukać pod strumieniem wody tak, żeby nie chlapać dookoła, wyciągasz - opuszczasz końcówkę i masz "niską" baterię :yes:

 

 

http://www.southcapetapware.com.au/wp-content/uploads/2013/09/12781-Tower-Sink-Mixer-Extract-Spray.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To, jak wcześniej napisano, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Kiedy potrzebujesz coś opłukać pod strumieniem wody tak, żeby nie chlapać dookoła, wyciągasz - opuszczasz końcówkę i masz "niską" baterię :yes:

 

 

http://www.southcapetapware.com.au/wp-content/uploads/2013/09/12781-Tower-Sink-Mixer-Extract-Spray.jpg

Z tym "chlapaniem" to faktycznie racja.

Jak znajduje się przy zlewie to zawsze wokół jest mokro przy sztywnej wylewce i co rusz słyszę,że mam zmniejszyć strumień ;)

Ale znając mnie nie wyciagalbym czegoś tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest bez wyciąganej wlewki, więc może tu jest problem. Ale o ile przy myciu garnka to wydaje mi się, że wlewka faktycznie rozwiąże problem, to o tyle czasem potrzebuje przepłukać ręce pod bieżącą wodą i mnie trafia. Na razie robimy instalacje, więc jeszcze chwile mam czasu na zastanowienie,. ale wysoka bez wlewki na pewno odpada.

 

Jeśli masz regulowaną wylewkę to nie ma problemu z chlapaniem.. ;)

Ja mam coś takiego:

bateria.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie 9 lat na mieszkaniu, czyli czego nie zrobię w przyszłym domu:

 

- zlewu narożnego w kuchni, szczególnie przy blatach laminowanych. Łączenia blatów wypadają bardzo blisko zlewu i po 6 latach w jednym miejscu na łączeniu pojawiło się spuchnięcie (na szczęście jest nieduże i wygląda, że nie postępuje, ale jednak jest). Można by było dać listwy alu na łączeniu, ale nie podoba mi się to - skraca optycznie powierzchnię blatu.

Taka szafka narożna sama w sobie zajmuje dużo miejsca a pożytek z niej niewielki, wąskie drzwiczki. Dlatego w przyszłej kuchni będę starał się uniknąć całkowicie szafek narożnych (trzeba o tym pomyśleć na etapie projektowania domu). Niby jest od groma systemów, które mają jakoś rozwiązać ten problem, ale i tak ta przestrzeń nie jest wykorzystana optymalnie.

- stojących mebli w łazience. Wyłącznie wiszące szafki - mycie podłogi między nóżkami to zmora.

- plastikowej obudowy wanny. Mam wannę narożną, więc łatwiej i szybciej było dać gotową obudowę. Ale teraz mnie denerwuje, bo się ryla i sporo kurzu wpada pod nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w sklepach są również promocje tych nowości, trzeba tylko pilnować :)

ogólnie czego bym nie powtórzył? Głośnej klimatyzacji. Naprawdę, zwracajcie uwagę na emitowany hałas. Firma mnie zapewniała że będzie fajnie a tu masa hałasu..

A jaką masz, właśnie wybieram?

 

napisałem przecież, "bo najczęściej ludzie używają duluxa, to i problem będzie występował najczęściej"

na 100 osób 80 używa duluxa, a problem występuje w 20% czyli przy których farbach pojawi sie najczęściej?

Aby ocenić czy na pewno tylko przy duluxie, trzeba pół ściany pomalować duluxem a pół inna farbą.

 

Oczywiście nie bronie duluxa, tylko tok rozumowania jest błędny.

 

Ten sam pokój, te same przewody.... Decoral, paski od kabli i przebarwienia od słońca , dulux to samo. Dziś Beckers od 3 lat ani śladu przebarwienia

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, granit na blat jest drogi w zakupie, ale sprawdza się w zupełności, jego codzienne używanie to przyjemność. Po impregnacji absolutnie nie chłonie wody, rozlana woda stoi w formie kropli, nie wnika do wnętrza. Ewentualne uszkodzenia (spowodowane przez walnięcie młotkiem w kant) usuwa się za pomocą żywic o dobranym kolorze. Bardzo jestem zadowolony z mojego blatu granitowego, naprawdę warto było...:rolleyes:

 

A możesz się przyznać ile Was to wyniosło? W końcu będę mieć podobną kuchnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...