Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

---moje dobre pomysły---

...

2. w małych domach, zamiast obwieszać łazienki praniem polecem suszarkę elektryczną wywiewową, ( latem suszymy na tarasie ). Dzięki temu pralnia z suszarnią zajmuje 0,5 m2.

...

pozdro

 

Czy możesz podać co to jest za urządzenie? Jakiś Model? Producent? Link?

 

Szukałem czegoś takiego, żeby zamontowac w łazience: wentylatory nawiewne ew. podgrzewane na bieliznę wiszącą ale nigdzie nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeżeli chodzi o kuchenne meble, z cokołem to najlepiej (bynajmniej ja tak mam i tyo sobie chwale) gdy ten cokół ma jeszcze na samym dole taką przeźroczysta uszczelkę która jest wkładana w ten cokół i w tym momencie już nie ma prawa nic wpaść za cokół który oczywiście jest za Klikach/zatrzaskach.

 

Czego bym nie zrobił:

1. Po dzisiejszej nocy... nie przyklejał bym listw ozdobnych (sztukateri) kartonowo gipsowych na kleju do płyt kartonowo gipsowych niewiadomego pochodzenia. TYLKO polecany przez producenta (sztukateri) - dlaczego? bo dziś o czwartej w nocy budziłem się w momencie jak w sąsiednim pokoju spadały po kolei wszystkie listwy z sztukaterii...

 

 

2. Nie pomalowałbym ścian pokojowych na kolor choć trochę przypominający biały (coś w deseń kremowego itd.) kolor musi być dalece od białego, powodem jest że po jakimś czasie, kolor kremowy nie wygląda jak kremowy, tylko jak biała ściana pobrudzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt jeszcze nie wspomniał o szafkach na nóżkach w kuchni -zdecydowanie NIE. Kilka lat temu zmienialiśmy szafki w kuchni i wymyśliłam, że jak szafki będą na nożkach, to będzie o wiele łatwiej pod nimi posprzątać /nie będę musiała ich odsuwać/. Nic podobnego! Mimo, że wysokość nóżek to ok. 20 cm, trudno jest nawet mopem sięgnąć tak głęboko. Nóżki stajacych obok siebie szafek prawie się stykają - i jak to umyć? A za to o ile wiecej tam wpada. Tak więc - szafki tylko z cokołem!!!

 

wazna dla mnie wypowiedz, właśnie niedługo będę kupować meble do kuchni i wciąż zastanawiam się czy jednak nóżki czy cokół...i myslę, ze właśnie z praktycznych względów stanie na cokole :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czytam ten wątek od momentu projektowania domu i wiele z waszych pomysłów i rozważań zastosowałam, a część zaczerpnęłam z własnego doświadczenia. Choć życie pewnie wiele jeszcze zweryfikuje to trochę podsumuje. Kolejność przypadkowa (jak mi się przypomni)

1/ garaż dostawiony do budynku (2 stanowiskowy) za garażem gospodarczy, z półkami na większe marketowe zakupy

2/ w kuchni i wiatrołapie szufelka od odkurzacza centralnego

3/ płytki na podłodze jakieś melanżowate (nie mam na myśli takich wykropkowanych), żeby nie trzeba ich było co godzine myć i konicznie fuga 1-2 mm

4/ skrytka w kuchni, postawiłam sobie taką z cegły ręcznie formowanej i teraz każdy się nią zachwyca

5/ zmywarka 60, żeby swobodnie garnki myć

6/ bateria zlewozmywakowa z wyciąganą wylewką

7/ zlew w gospodarczym z wylewką U, żeby można bez problemu napełnić wiadro wodą

8/ świetlik rurowy z żarówką w środku na ciemnej klatce schodowej

9/ garderoba w sypialni

10/ oddzielny pokój na wszystkie mniej potrzebne rzeczy, taka pakamera

11/ rolety zewnętrzne w oknach (bardzo pomagają w upalne dni)

12/ przy rynnach zamontowane zbieracze deszczówki

13/ zlew w kuchni graniitowy beżowy (mam dość metalowego i czyszczenia go do sucha, żeby plamek po wodzie nie było)

14/ kominek z wyprowadzoną rurą, żeby korzystać z ciepłego powietrza również na piętrze.

Jak mi się coś jeszcze przypomni to dodam, ale zdecydowanie warto korzystać z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pare pytaan:

 

3/ płytki na podłodze jakieś melanżowate (nie mam na myśli takich wykropkowanych), żeby nie trzeba ich było co godzine myć i konicznie fuga 1-2 mm

czemu koniecznie 1-2mm??

 

4/ skrytka w kuchni, postawiłam sobie taką z cegły ręcznie formowanej i teraz każdy się nią zachwyca

mzoesz pokazac zdjeice? o co chodzi z ta skrytka?

 

12/ przy rynnach zamontowane zbieracze deszczówki
co to za zbieracze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy w zyciu nie zrobilabym zielonej lazienki!!!jest po prostu brzydka i bede musiala na nia patrzec przez dluzszy czas!!

poza tym lazienke mam w skossach i nie bedzie linek do wieszania prania, balkonu rowniez brak :(

nie zmamowilabym okien w kolorze debu tylko ciemniejsze bo drzwi rowniez musza byc debowe a ten kolor jest sraczkowaty:)

w gornej sypialni zamontowalabym okno- a tak oszczedzilismy ponad 1000 zl a jest mega goroco

 

no coz troche tego nazbieralam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Ja chyba troszkę wdepnęłam, bo mam rolety zewnętrzne na oknach, w których jedno skrzydło jest fixem. Prowadnice rolet przymocowane do ram - jak ja sierotka to umyję?

 

marta

 

Rolety się demontuje (jak zapytaj producenta i wykonawcy, bo zalezy od systemu) - trochę problem, ale raz w roku starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo żałuję że dałam białe okna (zawsze podobały mi się brązowe, ale cena przeważyła :( ,

żałuję że dałam rolety zewnętrzne tylko na calym dole a na górze nie, oj jak żałuje..

no i że nie wszędzie dałam zmywalne farby, teraz chodzę tylko z pędzlem i zamalowuję paluchy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo żałuję że dałam białe okna (zawsze podobały mi się brązowe, ale cena przeważyła :( ,

żałuję że dałam rolety zewnętrzne tylko na calym dole a na górze nie, oj jak żałuje..

no i że nie wszędzie dałam zmywalne farby, teraz chodzę tylko z pędzlem i zamalowuję paluchy itp.

Rozwiń, proszę, myśl o tych roletach na górze, dlaczego tak bardzo żałujesz? Nagrzewa się w upały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba źle się wypowiedziałam, żałuję że nie dałam rolet na górze bo z roletami które mam na dole jest super, w upały znacznie chłodniej a tak dałam na górze miniroletki i to juz nie to samo :(

 

To nie tylko sprawa rolet, ale specyfiki poddasza i ewentualnego za słabego izolowania (ja mam 30 cm wełny i jest tylko nieznacznie cieplej) oraz nie wystarczającej wentylacji. To wszystko składa się na różnicę miedzy prterem a górą.

Miniroletki to badziew, tylko rozpraszają światło - są specjalne rolety termostop z folią z odblaskiem na zewnątrz lub jeśli okna dachowe markizy zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...