Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej! czy jest tu jakiś użytkownik paneli Tarkett Vox dąb szary brylant? Baaaaardzo mi się podobają, ale narzeczony nie chce paneli z połyskiem, bo podobno są bardziej podatne na zarysowania... Te o których mówię mają klasę AC5 i mają grubość 10 mm ... Albo czy ktoś mógłby polecić podobne - przede wszystkim chodzi o kolor, choć powiem szczerze, że cena też ma znaczenie, te kręcą się około 45 zł/m2. Dziękuję za wszelkie sugestie i wszelką pomoc! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć, czy mogłby wypowiedzieć się jakiś użytkownik paneli Balterio (np. Joliska czy Artmag) - jak oceniacie je po kilku latach użytkowania? Chodzi mi szczególnie o trwałość, głośność i "ciepłotę" (rozważane są do mieszkania z małym dzieckiem, które niedługo zacznie raczkować, więc ten parametr chyba ma sens :D)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
cześć, czy mogłby wypowiedzieć się jakiś użytkownik paneli Balterio (np. Joliska czy Artmag) - jak oceniacie je po kilku latach użytkowania? Chodzi mi szczególnie o trwałość, głośność i "ciepłotę" (rozważane są do mieszkania z małym dzieckiem, które niedługo zacznie raczkować, więc ten parametr chyba ma sens :D)?

 

Ja mam Balterio, serię Vintage. Po roku używania nie ma żadnych śladów, chodzi się po nich super, więc mogę polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Mam do położenia podłogę w sypialni. Będzie to jakieś 11m2. Co jest lepsze Sztuczna podłoga laminowana czy najtańsze drewno (deska berlinecka)?

 

Dużą popularnością także w sypialniach cieszą się ostatnio podłogi winylowe. Sa niezwykle trwałe, a jednoczesnie do złudzenia przypominają drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 months później...

Dobry wieczór wszystkim.

 

Powoli przymierzam się do zakupu i samodzielnego ułożenia paneli podłogowych w mieszkaniu. Łącznie około 73 m2 powierzchni (korytarz, 3 pokoje i salon). W związku z powyższym mam kilka pytań.

 

1. Jakie wybrać panele, drewniane czy laminowane - oczywiście w rozsądnej cenie za m2?

2. Jaka grubość będzie najbardziej optymalna?

3. Jaką klasę ścieralności wybrać, AC3 wystarczy?

4. Co na podkład, folia + korek, czy folia + polistyren?

5. Co będzie potrzebne do ułożenia paneli?

6. Czy najpierw ułożyć panele, a później montować ościeżnice, czy na odwrót?

7. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Proszę o wasze uwagi. Dziękuje.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Dobry wieczór wszystkim.

 

Powoli przymierzam się do zakupu i samodzielnego ułożenia paneli podłogowych w mieszkaniu. Łącznie około 73 m2 powierzchni (korytarz, 3 pokoje i salon). W związku z powyższym mam kilka pytań.

 

1. Jakie wybrać panele, drewniane czy laminowane - oczywiście w rozsądnej cenie za m2?

2. Jaka grubość będzie najbardziej optymalna?

3. Jaką klasę ścieralności wybrać, AC3 wystarczy?

4. Co na podkład, folia + korek, czy folia + polistyren?

5. Co będzie potrzebne do ułożenia paneli?

6. Czy najpierw ułożyć panele, a później montować ościeżnice, czy na odwrót?

7. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Proszę o wasze uwagi. Dziękuje.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Po pierwsze to najpierw panele a dopiero później ościeżnice a na kocu cokoliki paneli.

Jeśli chodzi o panele to najlepiej coś AC-4 o grubości minimalnej 8mm a reszta zależy od zasobności portfela i gustu.

Podkład i grubość paneli jest zależny od typu ogrzewania, ale lepiej zrezygnować z korka i miernej pianki od razu stawiając na coś porządnego.

Do układania paneli potrzebna będzie gilotyna, piła lub wyrzynarka pozwalająca na wycinanie kształtów dopasowanych do zakamarków ścian.

Układając panele np. na całym piętrze we wszystkich pomieszczeniach należy najpierw dopasować przymierzając na próbę tak aby powstawało jak najmniej ścinek.

W zależności od typu paneli można najpierw wyjąć wszystkie z opakowań segregując je i dopasowując wzorami te identyczne.

Ma to szczególne znaczenie przy panelach o wzorach synchronicznych.

Pomiędzy pokojami oraz przy ścianach należy pozostawić przynajmniej 1 cm dylatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam też mam zamiar położyć panele takie kupiłem KRONO PANEL PP DĄB PALLADIO AC 4 8 mm.

Podłoga to wylewka betonowa na niej wykładzina dywanowa,która będzie zerwana na beton płyta mdf 16 mm.

Czy to dobre rozwiązanie? Pokój 5,5 m x 4 m płyty pasują mi wymiarem praktycznie bez odpadu.

Proszę o jakieś rady,Pozdrawiam Zygmunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Kupiłam panele Quick Step 8mm wraz z podkładem z quick step 2mm (podkład i folia w jednym). Teraz zobaczyłam, że płytka podłogowa do łazienki ma 11 mm. Chciałabym zniwelować wysokość między panelami a łazienką. Czy mogę dokupić jeszcze jakiś podkład? Np korek bądź ten sam i dać dwa podkłady pod panel czy kupić nowy o grubości 4 mm?

Pomóżcie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coconut89, jeśli chcesz mieć podłogę na jednym poziomie, to poziom paneli musi dorównać do wysokości płytek łazienkowych co do milimetra. Jeśli wysokość będzie jednak różna, to jeszcze nic straconego, bo można to zniwelować listwami.

Najlepiej jakbyś oddała ten podkład i kupiła po prostu nowy. A płytki w łazience są już położone? Bo jeśli nie, to trzeba jeszcze uwzględnić klej pod płytkami. Zapytaj fachowca jak grubą warstwę kleju musisz uwzględnić.Jeśli ci nie spieszno, to poczekaj aż podłoga w łazience będzie położona, wtedy będziesz mieć 100% pewność co do tego jakiej wysokości podkład pod panele kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dzień Dobry,

 

Widzę, że wypowiadało się tu wielu forumowiczów, pewnie wielu z nich cieszy się swoimi panelami kilka a nawet kilkanaście lat. Może ktoś ma ochotę napisać, jakie ma doświadczenia z poszczególnymi producentami paneli?

 

Poszukuję dobrych paneli w rozsądnej cenie. Nie chcę kupować krono i innych spotykanych zazwyczaj w marketach. Z drugiej strony, nie stać mnie, żeby przy 160 m kw płacić za panel 100 zł za metr, tym bardziej, że do tego trzeba jeszcze dokupić podkład, listwy itp. Ostatnio kombinowałam, żeby choć na parterze domu - ok. 72 m kw (salon, jadalnia, korytarz i gabinet) kupić te lepsze quick step'a impressive 8 mm, ale potem znalazłam negatywna opinię na temat tych paneli (głównie czyszczenia) i zrezygnowałam z pomysłu. Chyba lepiej kupić panele w granicach 50-60 zł za metr, bo jak się okaże, że coś jest z nimi nie tak to tak serce nie boli, niż jak byśmy wydali stówę lub więcej...

 

Jakie macie zdanie na ten temat? Jakich producentów byście polecili?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Dzień Dobry,

 

Widzę, że wypowiadało się tu wielu forumowiczów, pewnie wielu z nich cieszy się swoimi panelami kilka a nawet kilkanaście lat. Może ktoś ma ochotę napisać, jakie ma doświadczenia z poszczególnymi producentami paneli?

 

Poszukuję dobrych paneli w rozsądnej cenie. Nie chcę kupować krono i innych spotykanych zazwyczaj w marketach. Z drugiej strony, nie stać mnie, żeby przy 160 m kw płacić za panel 100 zł za metr, tym bardziej, że do tego trzeba jeszcze dokupić podkład, listwy itp. Ostatnio kombinowałam, żeby choć na parterze domu - ok. 72 m kw (salon, jadalnia, korytarz i gabinet) kupić te lepsze quick step'a impressive 8 mm, ale potem znalazłam negatywna opinię na temat tych paneli (głównie czyszczenia) i zrezygnowałam z pomysłu. Chyba lepiej kupić panele w granicach 50-60 zł za metr, bo jak się okaże, że coś jest z nimi nie tak to tak serce nie boli, niż jak byśmy wydali stówę lub więcej...

 

Jakie macie zdanie na ten temat? Jakich producentów byście polecili?

 

Pozdrawiam

 

Hej, ostatni post strochę po czasie, ale jednak warto go nadal aktualizować i nie tworzyć nowych wątków. Panele podłogowe z marketów mają swoje wady i zalety- wiadomo. Wśród zalet- atrakcyjne ceny, wśród wad- w zależności od producenta różny poziom jakości. Obecnie polecanym producentem są panele Classen i Vox. Vox ma super serię paneli naturalnych, ale są drogie. Classen oferuje panele podłogowe w cenach rozsądnych, a w marketach można znaleźć atrakcyjne promocje. Czasami warto też wybrać się do mniejszych slaonów z panelami, one żeby przyciągnąć klienta czetso oferują darmowy montaż lub podkład.

Mam nadzieję, ze wtedy wybrałaś markę odpowiednią dla Twojego mieszkania. Daj znać jaka to marka:) Czy może wybrałaś na parter kafelki?

Edytowane przez Elfir
próba spamowania linkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Co do paneli Weningera 12mm AC6, to nie są to panele produkowane przez nich, tylko przez francuską firmę Alsapan lub jeszcze jedna firmę, lecz jej nazwy nie pamiętam. Niektóre panele 10mm AC5, również przez tą samą firmę są produkowane. Taką informację znajdziesz na opakowaniu. Mam położone 40m2 12mm AC6 paneli Alsapan Sunset i jest git. 10mm AC5 czekają na położenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...