Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O kominach, krótko i na temat ...


kominiarz

Recommended Posts

Witam, posiada ktoś może normę EN 13084-1? Bardzo potrzebuje jej do pracy inżynierskiej, niestety nie moge nigdzie znaleźć a perspektywa kupowania jej żeby sprawdzić jeden czy dwa wzory nie przemawia do mnie :D W takim razie mogłby ktoś może ją mi wysłać w pdf? Albo odpowiedzieć na kilka pytań?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, posiada ktoś może normę EN 13084-1? Bardzo potrzebuje jej do pracy inżynierskiej, niestety nie moge nigdzie znaleźć a perspektywa kupowania jej żeby sprawdzić jeden czy dwa wzory nie przemawia do mnie :D W takim razie mogłby ktoś może ją mi wysłać w pdf? Albo odpowiedzieć na kilka pytań?

 

Nie musisz kupować jest czytelnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szybkie pytanko,

Budynek na etapie wyboru projektu

Pow. 110-120m2, parterowy, poddasze nieużytkowe, ocieplenie 20+20+30, brak gazu.

Ogrzewanie małą PC + kominek w centralnej części domu.

Czy rozprowadzenie rekuperacją da radę?

Jaki kominek będzie najlepszy żeby nie przegrzewać salonu? Czy musi być akumulacyjny czy wystarczy zwykły lub koza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko,

Budynek na etapie wyboru projektu

Pow. 110-120m2, parterowy, poddasze nieużytkowe, ocieplenie 20+20+30, brak gazu.

Ogrzewanie małą PC + kominek w centralnej części domu.

Czy rozprowadzenie rekuperacją da radę?

Jaki kominek będzie najlepszy żeby nie przegrzewać salonu? Czy musi być akumulacyjny czy wystarczy zwykły lub koza?

 

Reku nie jest od rozprowadzania ciepla z kominka, troszkę zamiesza. Czy wystarczy zwykły , koza to zależy co chcesz uzyskać (jak palić), jako wspomaganie pc w największych mrozach ok inaczej raczej przegrzewanie i ciągłe dokładanie. Akumulacja - raz rozpalasz nie przegrzewasz i starczy na ileś tam godzin, nie musisz palić ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie miałeś do tej pory urządzenia typu koza czy kominek, to nikt nie zgadnie, co będzie dla Ciebie najlepsze. Najlepszy jest zwykle piec akumulacyjny z fajną wizją ognia, ale zacznij swoją przygodę może od najtańszego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...