Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

R&K buduje nowy dom ZX35 ...standard PASYWNY w rozsądnej cenie


Recommended Posts

bloczki mam lokalne Solbet Kolbuszowa , dokładność +/-1 mm

1 puszka starcza na ok 40-45 bloczków

przy cenie 32 zł za sztukę ok 20-25 szt wystarczy na takim dom , nie pamiętam jaką wydajność ma klej z worka i jaka cena , ale te 2-3 stówki a tym etapie są warte swojej ceny i nie babrania się z rozrabianiem kleju

o piony nie ma się co bać , je też "piankuję"

 

biorąc pod wagę fakty

1) nie śpieszy mi się

2) isomur itp. są b. drogie

3) muruję rano po 1h ,w piątki i soboty więcej jeśli pogoda pozwoli

4) nie wykładam od razu kasy na cały materiał na dom -bloczki są 500m ode mnie na składzie i dowożą mi tle ile potrzebuję

 

to rozwiązanie jest dla mnie idealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

na ten tydzień zapowiadali deszczowe dni aż do soboty włącznie

nie nastawiałem się więc na o że coś pomuruję ale i wczoraj i dziś udało się nieco podgonić

w 2 h robię 1warstwę w większej części domu

 

warstw będzie 11 = 2,75 + wieniec i stop tym o 20 cm na WM

 

takim tempie do końca przyszłego tygodnia będę miał wymurowaną 1 część domu większą , to oczywiście uśredniona ilość o w tą sobotę rozpoczynam 1 warstwę w mniejszej części

 

etap murowania ścian nośnych potrwa max do końca listopada

w 80% wykonam go 1-osobowo

 

koszt ścian w tym domku z własną robocizną zamknie się w ok 6000 zł

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czy 2-go dnia wydawało mi się że bardziej przytyka ona pistolet , kupiłem czyścik i po każdej pracy dokładni go czyściłem , od 2 dni bezpośrednio po ostatnim użyciu zakręcam pistolet i następnego dnia rano znów go używam bez problemu , czyścik jest jakby co w gotowości ;)

 

poziomy to raczej kwestia równości bloczków , przy ich dokładności +/- 1mm kładąc 2 i 3 warstwę (też ze względu na małe nierówności 1 warstwy kładzionej na zaprawie ) wspomagałem się gwoździami w celu wyrównania poziomu , przy kolejnych widzę że to już jest zbędne

 

jak dla mnie wymurowanie takiego domku w 4-5 dni roboczych to fajna zabawa, przyjemna i mega satysfakcjonująca

 

 

dziś rano w 1h (pełne przygotowanie + wykonanie) ułożyliśmy z tatą na zaprawie 5 bloczków - 4 w drugiej części domu by móc murować łączenie ściany pod kątem 90*, oraz jeden bloczek w ścianie działowej w którym będą szły od razu rury z ciepłą i zimną wodą

 

podobnie 2 bloczki koło wejścia do domu zostały wycięte tak by poprowadzić w nich elektrykę do skrzynki - widać to na zdjęciu poniżej

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=334972&d=1445601328

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=334971&d=1445601318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konrad, nie masz obaw o właściwości takiej ściany na piance? Wiem że są niby "Purotermy" (szlifowane) na piankę, ale czy one nie mają przypadkiem większej dokładności wymiarowej? Taka pianka nie ma przecież żadnej wytrzymałości np. na ściskanie...

Solbet niby ma taki system, ale chyba tylko do ścian niekonstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana czy klej cienko warstwowy , jeden ciul , 1mm lub mniej , powoduje wypełnianie szczelin i "skleja" bloczki ze sobą , na każdej zaprawie jak "kopniesz" w bloczek to go odparzy od zaprawy/kleju , mur pracuje w pionie a nie w poziomie - więc spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego że pracuje w pionie, podawane są "marki" zapraw do elementów murowych. Cośtam że musi być oczko czy dwa oczka niższa niż wytrzymałość cełgy/bloczka (na ściskanie). A pianka to ma z pińcet oczek mniej :) Czy _całkiem_ nie dotyczy to zapraw cieńkowarstwowych to nie mam pewności. No i dlaczego u Solbeta mówią o murach niekonstrukcyjnych... Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, znalazłem twój dom Zx35 w katalogu z500 i zauważyłem że oni proponują system SNG Home jak centralę do obsługi "inteligentnego domu".

 

Również piszą że dom jest:

 

"SMART Ready czyli że można dostać dodatkowe schematy niezbędne do wykonania PRE:instalacji czyli dodatkowy montaż kabla magistralnego oraz pogłębionych puszek kieszeniowych w miejscach w których znajdują się przełączniki elektryczne"

 

Rozumiem że akurat twój projekt takich dodatków nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom ma być prosty i łatwy w obsłudze tj bezobsługowy = żadnych wymyślnych, drogich i skomplikowanych rzeczy

w Z500 za wszystko się dopłaca - ja kupiłem goły projekt

 

tak sobie muruje i muruje

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=335710&d=1446280662

 

i już koniec pierwszego pomieszczenia widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potrzebne zapisy ?

myślałem że podam termin i wszyscy przyjadą :D

 

ścianę południową dziś zakończyłem - pozostały 2 nadproża nad dużymi przeszkleniami wieczorem je zabetonujmy i przestawiam rusztowani na część wschodnią gdzie już jedno nadproże zostało wylane podłużnym oknie w sypialni które będzie nad łóżkiem (nad zagłówkiem ) i zostało jeszcze jedno nad oknem w łazience - to temat na jutro, czwartek i piątek ściana północna oraz działowa nośna w środku domu

od soboty prace nad 2-gą ,mniejszą częścią domu, między czasie wylewanie 3 słupów/filarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan z dziś - mocno nadgoniłem prace murując ponad 4 h

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=336296&d=1446731942

 

miałem jakiś mieszane uczucia co do tej zaprawy aż do dziś , przykleiłem źle bloczek - po ponad 30 min nie udało mi się go oderwać , w bloczku z BK zostały tylko dziury po młotku, próbowałem też przecinakiem , bloczek nie oderwał się, a ukruszył w znacznej części

 

wieczorem zalewam ostatnie nadproże i zaczynam jutro murować drugą część domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan na dziś - po mocnym nadgonieniu prac 11 listopada

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=337355&d=1447338622

 

w zasadzi jutro jak dobrze pójdzie zakończę murowanie z grubsza , pracować będziemy nad filarami i podciągami , zwłaszcza tymi dużymi nad przeszkleniami w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K, Twój pierwszy dziennik wciągnąłem na jednym oddechu i wyglada na to, że z drugim jest podobnie :yes:

 

Sposób, w jaki podchodzisz do tematu, przywiązanie uwagi do szczegółów i chyba najważniejsze przy drugiej budowie - co i jak robić, żeby się nie urobić, a było dobrze :D

 

Twoje dzienniki są skarbnicami wiedzy, a ze względu na moją lokalizację, dziennik Twój i Przemka Kardysia bardzo głęboko siedzą w moich realiach. Macie może Białą Listę wykonawców wartych polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PERFEKT Marcin Konieczny - usługi ogólnobudowlane. Nie korzystałem, ale znam ludzi którzy korzystali i go chwalą.

Hydro Lux Jan Ryś - hydraulika, kanalizacja, gaz, instalacje. Pomagali mi. Szczerze polecam.

Plaster System Witold Stefanowicz - tynki gipsowe mi robili. Chwalę.

ARTI-MAR Wanda Trawczyńska - parapety z aglomarmuru. Tanio i dobrze.

Lestol Zdzisław Leśniowski - drzwi drewniane. Zajebiście, choć niezbyt tanio.

Stolarnia Bronisław Kapinos - schody drewniane, wykończenia drewniane. Rewelacyjnie.

BTE Działowski - przyłącza energetyczne, instalacje, panele PV.

 

No i jeszcze sprzedawcy:

 

Betoniarnia Pietras - beton towarowy. R&K może być innego zdania, ale ludzie chwalą.

Betoniarnia Dubiel. Praktycznie same pozytywy.

Budoterm Turkot - prawie wszystko do budowy, oprócz izolacji termicznych i instalacji. Mają, ale bez rokakoka.

Kwant - kabelki, elektryka.

Heating-Instgaz - elementy pozostałych instalacji.

Edytowane przez Przemek Kardyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...