Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja osobiście w obu tych pomieszczeniach robilbym nawiew. Ale np w wiatrolapie gdzie będą stały buty wywiew.

 

Przy okazji. Jeśli np kupię reku thesslagreen i dojdzie do awarii w okresie gwarancji to kontaktuje się z firmą montujaca czy z serwisem thesslagreen?

 

Dostałem dobra ofertę na montaż samej centrali, ale to firma z innego województwa i zastanawiam się czy to duże ryzyko.

Edytowane przez Owczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Mam prośbę o pomoc w ocenie projektu .

Dotyczy domu: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-awokado-2-g2n-m3d5221a2a5992

 

Rekuperator najprawdopodobniej AirPack 400v

 

a44844c904a51.jpg

 

Wyrzutnia przez dach , czerpnia z tyłu garażu.

Edytowane przez dawplo
podmiana zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna 200

Wychodzi mi sprawnosc 84%

Temperatury wszystkie Ok ale zastanawia mnie tylko dlaczego przy -3 pokazuje mi z czerpni na min biegu 1stopien na maxymalnym -0,5

Czerpania wyrzutnia przy reku

Nawiew wywiew w rozdzielaczu.

I jak przestawiam bypass nic sie nie zmienia z temperaturami.

Wskazania

Czerpania 1

Wyrzut 8

Nawiew 14,5

Wyciąg 17,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w obu tych pomieszczeniach robilbym nawiew. Ale np w wiatrolapie gdzie będą stały buty wywiew.

 

Przy okazji. Jeśli np kupię reku thesslagreen i dojdzie do awarii w okresie gwarancji to kontaktuje się z firmą montujaca czy z serwisem thesslagreen?

 

Dostałem dobra ofertę na montaż samej centrali, ale to firma z innego województwa i zastanawiam się czy to duże ryzyko.

Serwis prowadzi wyłącznie ekipa fabryczna. Instalator nie ma nic do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę o pomoc w ocenie projektu .

Dotyczy domu: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-awokado-2-g2n-m3d5221a2a5992

 

Rekuperator najprawdopodobniej AirPack 400v

 

Wyrzutnia przez dach , czerpnia z tyłu garażu.

Parter wygląda dobrze, ale poddasze chyba nie bardzo. W pralni zamiast nawiewu dałbym wywiew i na strychu zamiast dwóch nawiewów, jeden wywiew.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak prawdę powiedziawszy to patrząc na tabelkę peflex to dla prędkości 2m/s, strumień to jakieś 23-24 m3/h (niewiele się różni w zależności od długości). Przyjmując te 23m3/h to mam:

Wywiew

1. Kuchnia: 3x75, 3*23 = 69 m3/h

2. Łazienka dół: 3x75, 3*23 = 69 m3/h

3. Łazienka góra: 3x75, 3*23 = 69 m3/h

4. Pralnia: : 1x75, 1*23 = 23 m3/h

SUMA WYWIEWÓW: 230 m3/h

 

Nawiew

1. Salon: 2x75 + 2x75, 4*23 =92 m3/h

2. Gabinet: 1x75, 1*23 = 23 m3/h

3. Sypialnia 1: 2x75, 2*23 = 46 m3/h

4. Sypialnia 2: 2x75, 2*23 = 46 m3/h

5. Sypialnia 3: 1x75, 1*23 = 23 m3/h

6. Garderoba: 1x75, 1*23 = 23 m3/h

7. Kotłownia: 1x75, 1*23 = 23 m3/h

SUMA NAWIEWÓW: 276 m3/h

 

Czyli musiał bym gdzieś dodać dwie rury wywiewu 2x75: 2*23 m3/h żeby było idealnie, po równo wywiewu i nawiewu :)

Może dać na dole i górze w korytarzu ?

 

Parter.jpg

Piętro.jpg

piwnica propozycja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, chodzi o to, aby nie robić zbyt dużych różnic w oporach przepływu, które i tak będą różne w zależności od długości instalacji.

Jeśli zakupisz rekuperator który w sposobie wzorcowania filtrów(po wymianie) ma porównanie do oporów to po co mu komplikować pomiary i diagnostykę(zanieczyszczonego filtra).

Łatwiej również ustawić nadciśnienie (przy korzystaniu z kominka jeśli się posiada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Po przejrzeniu część tego wątku, całego ze względu na jego ogrom nie dałem rady :) mam pytanie:

- czy na forum jest ktoś, kto zajmuje się wykonaniem projektów WM i mógłby pomóc w zrobieniu takiego projektu? Do zakupu i montażu WM i reku podchodził będę już sam, natomiast mam spory problem z samym projektem, bo wykracza to jednak poza moje umiejętności :)

Z góry dziękuję, jeśli ktoś świadczy takie usługi i mógłby pomóc, proszę o PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parter wygląda dobrze, ale poddasze chyba nie bardzo. W pralni zamiast nawiewu dałbym wywiew i na strychu zamiast dwóch nawiewów, jeden wywiew.

 

Dziękuję za informację.

Pierwotnie na górze jest strych ale zostanie zaadoptowany dla dzieci jako pokój gościnny/pokój zabaw dlatego został tam celowo ustawiony nawiew Można zapewne zmienić kanały wywiewno/nawiewne w skrzynce ale chciałem uniknąć późniejszych kombinacji.

Pralnia ok, tylko gdzie dodać jeszcze wywiewy decydując sie na powyższe żeby zachować zrównoważony bilans na poddaszu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

Pierwotnie na górze jest strych ale zostanie zaadoptowany dla dzieci jako pokój gościnny/pokój zabaw dlatego został tam celowo ustawiony nawiew Można zapewne zmienić kanały wywiewno/nawiewne w skrzynce ale chciałem uniknąć późniejszych kombinacji.

Pralnia ok, tylko gdzie dodać jeszcze wywiewy decydując sie na powyższe żeby zachować zrównoważony bilans na poddaszu?

 

W sytuacji zamiany strychu na pokój, możesz usunąć niekonieczny nawiew w małej garderobie (nie będzie zamykana na głucho-szczelnie?), a na obecnym strychu (późniejszym pokoju), dać 1 nawiew i 1 wywiew, zachowując wywiew w pralni. Miałbyś "zrównoważoną" wentylację z +1 nawiewem na każdej kondygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak uda mi się zaczerpnąć jeszcze kilka opinii od was :) Co myślicie o rozmieszczeniu ? Pomieszczenie "15" z piecem kondensacyjnym i wentylacją grawitacyjną. Czy coś tutaj jeszcze zmieniać ?

Rekuperator to prawdopodobnie Thessla Green AirPack 300v dla 4 osób.

 

Wątpliwości jakie mi się nasuwają to:

- zostawić 10 nawiewów i 9 wywiewów ? przyłącza reku to fi200, prędkości będą raczej niskie

- standardowo co ze spiżarką "3" i garderobą "9"

- dodać wywiew w wiatrołapie ?

 

af258b92c27f7e77gen.png

 

Mam też pytanie co do wyrzutni, chciałem ją wpuścić w komin w takim pustaku

 

pustak-kominowy-k36_t.jpg

 

Uzasadnione byłoby dać do niego rurę PCV fi 200 i w jakiś sposób ją ocieplić ? Czy może powietrze może płynąć w samym pustaku, który mogę ocieplić styropianem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak obcinanie rury ze skrzynek rozpręznych w przypadku gdy wychodzą one z sufitu podiweszanego ? Na równo z sufitem ? Chodzi mi o to jak sie montuje anemostat czy musi być na równo czy ma być jakiś kawałek wystający ?

Moze głupie pytanie ale nie wiem jak obciąć rurę:D:D

 

Podwieszanego nie mam. Trzeba uciąć troszkę krócej by ta krótka rurka od anemostatu wklejona w środek na np. piankę nie wystawała z sufitu, by nie przeszkadzała w malowaniu. I to nie jest głupie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...