Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobra, już przypomnieliście że "domowej się nie mierzy".

 

Ja też jestem ciekaw (jakąś "kaskę" za to dostanę?). Wydaje mi się że ten wymiar (ale ja się nie znam):

https://drive.google.com/file/d/0By7oxu71awcfNENnZklYcV9BUnc/view?usp=sharing

 

Grzegorzu, Ty możesz wiedzieć, podpowiesz? :)

 

Co Wy z tymi wymiarami anemometru? Przecież to urządzenie mierzy prędkość przepływu w m/s, a od tego to blisko do obliczenia objętości m3 na jednostkę czasu. Do obliczeń potrzeba tylko zmierzyć odpowiednie wymiary/wymiar kanału, aby policzyć pole powierzchni jego przekroju poprzecznego.

 

Pozdrawiam

Cezary

Edytowane przez cezary.pl
był anemostat, jest anemometr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobra, już przypomnieliście że "domowej się nie mierzy".

 

Ja też jestem ciekaw (jakąś "kaskę" za to dostanę?). Wydaje mi się że ten wymiar (ale ja się nie znam):

https://drive.google.com/file/d/0By7oxu71awcfNENnZklYcV9BUnc/view?usp=sharing

 

Grzegorzu, Ty możesz wiedzieć, podpowiesz? :)

 

Co mam podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam podpowiedzieć?

 

Jak policzyć przepływ powietrza (objętość w czasie), gdy mamy tani chiński anemometr, który podaje prędkość.

 

Czyli to o co pytał @hajnel (rano).

 

PS. Ja dla odmiany źle zapamiętałem (teraz spojrzałem ponownie) o co pytał, i moja odp. (ta z linkiem do rysunku) była myląca, sory.

 

@cezary, sądzę że się mylisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ch..... ktoś wciska głupoty ludziom że się reguluje - skoro tak wygląda z Tobą dyskujsa. Nie wie ten kto spieprzył za przeproszeniem instalację i teraz po forum trzeba szukać pomocy co i jak. Prawidłowo w domu robi się na skrzynkach i mamy po sprawie. Tak jak plusfoto napisał te "regulacje" dają tyle co nic.

 

Co do kominka to masz w airpacku taką funkcję jak kominek właśnie.

 

Nie rozumiem po co piszesz jak nie masz nic do powiedzenia.

Nie pytałem czy się mierzy czy nie.

Ale skoro o tym dyskusja to zapytam wszystkich tych co uważają, że domowych instalacji się nie mierzy:

Po co producent dołącza do dokumentacji protokół do pomiarów?

Jako podpowiedz dodam, że airpack 400 na fabrycznych nastawach miał wydajność w okolicy 250-300m3/h?

Tak się rodzą mity o cichej centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak policzyć przepływ powietrza (objętość w czasie), gdy mamy tani chiński anemometr, który podaje prędkość.

 

Czyli to o co pytał @hajnel (rano).

 

PS. Ja dla odmiany źle zapamiętałem (teraz spojrzałem ponownie) o co pytał, i moja odp. (ta z linkiem do rysunku) była myląca, sory.

 

@cezary, sądzę że się mylisz

 

Wiem jak policzyć m3/h z predkości. Jeżeli mierzysz w dużym przekroju to nie ma problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co piszesz jak nie masz nic do powiedzenia.

Nie pytałem czy się mierzy czy nie.

Ale skoro o tym dyskusja to zapytam wszystkich tych co uważają, że domowych instalacji się nie mierzy:

Po co producent dołącza do dokumentacji protokół do pomiarów?

Jako podpowiedz dodam, że airpack 400 na fabrycznych nastawach miał wydajność w okolicy 250-300m3/h?

Tak się rodzą mity o cichej centrali.

 

Piszę że się nie mierzy i tyle mam w tym temacie do powiedzenia czyli mam... ale jak ktoś chce niech sobie mierzy tylko nie wiem po jakiego diabła. Jak ktoś instaluje u kogoś centrale to robi tak aby ta instalacja działała optymlanie. Ustawia się wentylatory tak aby nie było problemu głównie z przesuszaniem powietrza. Dawniej nie bawioło się np. onyxami w regulację tylko dobierało się centralę pod konkretny przypadek, skrzynki, rozprowadzenie i bez żadnych ceregieli instalacja fajnie działała i działa nadal bez problemów cicho i wydajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę że się nie mierzy i tyle mam w tym temacie do powiedzenia czyli mam... ale jak ktoś chce niech sobie mierzy tylko nie wiem po jakiego diabła. Jak ktoś instaluje u kogoś centrale to robi tak aby ta instalacja działała optymlanie. Ustawia się wentylatory tak aby nie było problemu głównie z przesuszaniem powietrza. Dawniej nie bawioło się np. onyxami w regulację tylko dobierało się centralę pod konkretny przypadek, skrzynki, rozprowadzenie i bez żadnych ceregieli instalacja fajnie działała i działa nadal bez problemów cicho i wydajnie.

 

Teraz widocznie się mierzy bo bez tego nie ustawisz wentylatorów żeby było wydajnie. Skoro kupiłem centralę 400m3/h przy 200Pa to tyle chcę mieć w dyspozycji nawet jak na co dzień wentyluje 100m3/h. Gdybym nie pomierzył żyłbym w przekonaniu, że ustawiając centralę na 100% chociażby po to żeby przewietrzyć dom daje ona ok. 400 m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już przypomnieliście że "domowej się nie mierzy".

 

Ja też jestem ciekaw (jakąś "kaskę" za to dostanę?). Wydaje mi się że ten wymiar (ale ja się nie znam):

https://drive.google.com/file/d/0By7oxu71awcfNENnZklYcV9BUnc/view?usp=sharing

 

Grzegorzu, Ty możesz wiedzieć, podpowiesz? :)

 

Pytanie moje było proste czy waszym zdaniem mierząc prędkość powietrza takim miernikiem w przekroju takim jak twoja czerwona linia (czyli średnicy wiatraka) odliczyć powierzchnię tego czarnego środka wiatraka - bo logicznie patrząc zmniejsza on pole przepływu co ma przełożenie na obliczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widocznie się mierzy bo bez tego nie ustawisz wentylatorów żeby było wydajnie. Skoro kupiłem centralę 400m3/h przy 200Pa to tyle chcę mieć w dyspozycji nawet jak na co dzień wentyluje 100m3/h. Gdybym nie pomierzył żyłbym w przekonaniu, że ustawiając centralę na 100% chociażby po to żeby przewietrzyć dom daje ona ok. 400 m3/h.

 

Dobra, rób jak chcesz. Tam gdzie ludzie mają pozakładane i dobrze im działa w oparicu o to co pisałem na tychże rekuperatorach to problemów żadnych nie ma. Wentylacja jest dla nas i ma dawać komfort skoro tak jest to po sprawie. Tę wentylację robił Ci ktoś? Jeśli tak niech ustawia wedle Twoich wymagań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci dało odkrycie, że tak nie jest ?

 

Oprawię sobie w ramkę i powieszę na ścianie ;)

 

Mi już nic nie da. Ale może następny czytelnik się zastanowi czy warto płacić za centralę 400 skoro dmucha 250...

 

edit: a po co pan kominiarz mierzył twoją instalację?

Edytowane przez hajnel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co cię tak boli moja instalacja? To problem, że chcę znać jej wydajność? Robiłem sam jak to musisz wiedzieć wedle być może także twoich wskazówek.

 

Mnie nic nie boli... :) To Twoja instalacja. Masz prawo wiedzieć o niej wszystko ale najważniejsze jest to by zapewniała komfort. Uwierz, nic do Ciebie nie mam. A mierzyłeś jakie u ciebie opory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawię sobie w ramkę i powieszę na ścianie ;)

 

Mi już nic nie da. Ale może następny czytelnik się zastanowi czy warto płacić za centralę 400 skoro dmucha 250...

 

edit: a po co pan kominiarz mierzył twoją instalację?

 

Mierzył, bo to jest potrzebne do odbioru domu, a mnie swoją drogą interesowała wydajność wentylacji w pom. technicznym z kotłem.

Lecz to, czy na maxie instalacja miała 250, czy 210 m3/h to mnie akurat nie interesowało.

Przez rok tej wydajności użyłem łącznie przez kilkadziesiąt minut.

 

A kwestia nad/podciśnienia jest łatwiejsza do zweryfikowania testem foliowym.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzył, bo to jest potrzebne do odbioru domu, a mnie swoją drogą interesowała wydajność wentylacji w pom. technicznym z kotłem.

Lecz to, czy na maxie instalacja miała 250, czy 210 m3/h to mnie akurat nie interesowało.

 

A kwestia nad/podciśnienia jest łatwiejsza do zweryfikowania testem foliowym.

 

Gdyby różnica była tak jak piszesz też by mnie to nie interesowało. Niestety dmuchało na fabrycznych nastawach 0,5 tego co miało.

Jak to się przełożyło na strumienie w poszczególnych pomieszczeniach się domyśl. Szczególnie na małych % wydajnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się dostosować do potrzeb :) Co do sterownika to zależy kto czego oczekuje. Niektórzy airpacki nawet biorą z samym pokrętłem i jest ok.

 

To jeszcze jedno pytanie, gdzie najwygodniej umieścić sterowanie reku? Myślałem korytaż/kuchnia/salon a najlepiej w takim punkcie, gdzie będzie pośrednio z każdego z tych miejsc najwygodniej o dostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z reku Brink exellent.

Leje mi się z niego woda z przodu obudowy. Zdjąłem panel przedni i widok na jak na załaczonym zdjęciu.

W 'komorze na "dolocie skrapla mi sie sporo wody. Stoi tam 2-3 cm wody i stamtąd nieszczelnosciami między formatkami styropianu wydostaje się na zewnątrz.

Problem pojawił sie po zakupieniu filtrów kasetowych solis. Na nawiewie F7.

Reku chodzi 4 m-ce. Wczesniej na tym filtrze co dostaje sie z reku (ramkowym?) też na dole skraplało się trochę wody ale nie na tyle aby wydostawała się na zewnątrz.

W czym może byc problem.?

I dlaczego na tej komorze na nawiewie (chodzi mi o tą niecką zagłębienie przed filtrem) nie ma odprowadzenia skroplin

20160316_090550_resized.jpg

Edytowane przez Budujący Radom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...