Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dokładnie o to chodzi.

i dlatego w dzisiejszych czasach sztuką jest kupić coś w dobrym wykonaniu za ROZSĄDNE pieniądze. Jestem w stanie zapłacić zarobek dla firm ale 6-8 k za dwa dni roboty to trochę dużo.

Wykonanie jest bardzo proste, a w dwa dni to jeden na picie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

chodzi mi o zestaw do schładzania nawiewanego powietrza za rekuperatorem poprzez wpięcie w instalacje wodnej nagrzewnicy która robić miała by za wymiennik, aby schłodzić a nie pójść z torbami jak przy gruntowym wymienniku. miałoby to działać tylko w upalne dni. na cały dom bez konkretnego sterowania temp w pokojach bo reku tak czy tak rozprowadzi to po całym domu,

 

Jestem ciekaw czy taki pomysł jest rozsądny i wykonalny stosunkowo niedrogim kosztem. tanie klimatyzatory są po 1500-2000 tys pln., a gruntowy wymiennik ciepła do rekuperatora to wydatek od 5000 zł.wzwyż. Zaznaczam że nie chcę zimą podgrzewać powietrza gdyż jest mi to niepotrzebne.

Edytowane przez mardor1971
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o zestaw do schładzania nawiewanego powietrza za rekuperatorem poprzez wpięcie w instalacje wodnej nagrzewnicy która robić miała by za wymiennik, aby schłodzić a nie pójść z torbami jak przy gruntowym wymienniku. miałoby to działać tylko w upalne dni. na cały dom bez konkretnego sterowania temp w pokojach bo reku tak czy tak rozprowadzi to po całym domu,

 

Jestem ciekaw czy taki pomysł jest rozsądny i wykonalny stosunkowo niedrogim kosztem. tanie klimatyzatory są po 1500-2000 tys pln., a gruntowy wymiennik ciepła do rekuperatora to wydatek od 5000 zł.wzwyż. Zaznaczam że nie chcę zimą podgrzewać powietrza gdyż jest mi to niepotrzebne.

Ten nawet taki klimatyzator ba jeden pokój, mocniej dmucha niż Pana reku .

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/klimatyzator-split-inverter-tcl-2-6-kw-9000-btu-h-i4391884131.html tu mały klimatyzator ma 650m3.h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały do "chłodnego" powietrza (klimatyzacji) lepiej dawać antybakteryjne kanał wentylacyjny i klimatyzacyjny.jpg Mają one charakterystyczny srebrny kolor. Mogą też mieć folię D2P - one są przeźroczyste.

Skrzynki główne

Mogą być przelotowe skrzynka przelptowa.jpgrezdzielacze.jpg do puszczania kanałów po wierzchu,

lub z wejściem 90' grubości kanału 8cm do zalewania w stropie skrzynka do stropu.jpg

Na drugim końcu kanałów są skrzynki do anemostatów - pojedyncze na nawiewach i podwójne lub potrójne do kuchni i łazienek skrzynki z anemostatami.jpg

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam instalację na PEFLEX 75/63 i kanał wywiewny z łazienki o długości ok. 7-8m z dwoma zakrętami ok. 90 stopni + jeden zakręt trochę łagodniejszy. Czy nie będę miał w tym kanale zbyt dużego oporu ?
Wywiew najważniejszy jest w łazienkach. Kuchnia, gdy nic się ie gotuje jest, praktycznie jak pokój, gdy się gotuje, przeważnie chodzi okap, zwiększając punktowo wywiew i nawiewy w pokojach. Bardzo częstym błędem, jest duża ilość anemostatów wywiewnych. Należy je maksymalnie ograniczyć, pomieszczeń mokrych! Łazienki najwięcej i kuchnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo częstym błędem, jest duża ilość anemostatów wywiewnych. Należy je maksymalnie ograniczyć, pomieszczeń mokrych!

 

Właśnie w łazience, o której piszę, chciałem dwa kanały rozdzielić na dwa anemostaty - jeden planowałem dać bezpośrednio nad prysznicem żeby od razu wyciągał parę, a drugi pod oknem w głębi pomieszczenia. Czyli Pana zdaniem lepiej będzie dać oba pod oknem w jednym anemostacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w łazience, o której piszę, chciałem dwa kanały rozdzielić na dwa anemostaty - jeden planowałem dać bezpośrednio nad prysznicem żeby od razu wyciągał parę, a drugi pod oknem w głębi pomieszczenia. Czyli Pana zdaniem lepiej będzie dać oba pod oknem w jednym anemostacie ?
Nie ma to znaczenia, dlatego się nie "rozbija", wilgotność w łazience szybciej się wyrównuje niż działa wentylacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, uruchomilem pierwszy raz wm

na wyrzutni, czerpni i wywiewach jest cisza

ale slychac delikatny szum na nawiewach

ktory bedzie denerwujacy w nocy

 

instalacja jest na flexach 63 + reku brink large

 

czy przyczyna moze byc to ze przedluzenie pod anemostaty jest

takze z blachy i lepiej dac jednac elastyczne podejscie (odcinki okolo 25cm)

 

czy moze kupic http://www.klimamarket.pl/przepustnice-tlumiki-jeven-inno.html

i to zalatwi sprawe?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...