Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w takim razie to ja chyba zacznę palić zużytymi oponami, i nikt mnie nie pobije w kosztach :jawdrop: :lol2:

 

Pół Krakowa pali w ten sposób i zobacz co tam się dzieje. Jedno z najbardziej zatrutych miast w PL.

 

Węgiel też wg mnie będzie odchodził w PL powoli w odstawkę. Jego ceny w Polsce są naprawdę wysokie. Skoro taniej wychodzi sprowadzać węgiel z dalekiej Australii, niż kupić w polskiej kopalni to tak chyba nie powinno być. Z zielonymi technologiami jest tak, że są one już całkiem wydajne. Spokojnie można ogrzać przy ich pomocy dom czy inny obiekt. Są jednak zwykle trochę kosztowniejsze na początku od konwencjonalnych rozwiązań - ale zwracają się na przestrzeni lat. Ale z drugiej strony stają się one coraz powszechniejsze w naszym kraju. Są też firmy (jak np Eko Fachowcy) które pomagają dobrać odpowiednie instalacje w stosunku do wymagań klienta. Prośbę o opracowanie specyfikacji, porównanie cen kolektorów słonecznych, pomp ciepła ofert instalatorów OZE z najbliższej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje dom jest on w stanie surowym w przyszle wakacje planuje wstawic pompe ciepla czy to dobry wybór ? czy lepszy byl by piec z podajnikiem na eko groszek. Nie ukrywam ze zalezy mi na niskiej cenie montazu takiego ogrzewania. Dom ma 180 m parter z pietrem. PROSZE O JAKAS CENNA RADE

 

Witam!

Jak chcesz zobaczyć jak wygląda i pracuje pompa ciepła to zapraszam do Gościcina - masz rzut beretem:)

Wcześniej miałem kocioł na ekogroszek i z całego serca odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wielu sie to udaje...

Smrod i dym... Niezaleznie od tego co handlowcy pisza... Zeczywistosc za oknem jest jedna...

Ja słusznie zauważyłeś, nie wielu tych naiwnych :) którzy wierzą w "taniość" i bezobsługowość :)

Vumpepumpe myślę że czas żeby umyć okna, to zobaczysz tą rzeczywistość :) niezależnie od tego co piszą pompiarze :)

Bułeczki, hehe

Chyba te na tartą bułkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wielu sie to udaje...

Smrod i dym... Niezaleznie od tego co handlowcy pisza... Rzeczywistosc za oknem jest jedna...

 

Jak dołożysz węgiel na żad to zawsze dymi. Jak zrobisz na odwrót to o dziwo jest zdecydowanie lepiej. Podajniki tak pracują a tą prace można zepsuć kiepską konstrukcją kotła nie mówiąc o nastawach. Są kotły dobre na tyle że nawet nie zwrócisz uwagi że tam się węgiel pali - po prostu nie widać. Nawet paląc poprawnie drewnem widać choćby parę wodną. To na co tak najbardziej narzekasz to zwykłe kotły zasypowe palone tradycyjnie. Każdy nowy kłąb szarego o szczypiącym zapachu dymu to kolejna porcja wrzuconego węgla w takim kotle. W takiej sytuacji da się dużo poprawić. Nawet ogrzewanie gazowe wyjdzie taniej. By węgiel się opłacał trzeba go spalać poprawnie a przecież można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo ma również związany chlor. Siarczki występują w każdej biomasie i nadają charakterystycznego zapachu w procesach gnilnych. Natomiast ekologia drzewa polega na niewprowadzaniu kolejnego węgla do atmosfery czasem do tego stopnia podkreślana że w marketingu pojawia się się informacja że ze spalania drzewa nie ma emisji dwutlenku węgla. A my stajemy się uczniami wiedzy marketingowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemii nie studiowałem więc nie chce się wypowiadać. Natomiast oba paliwa można spalić poprawnie jak i niepoprawnie. Jeśli weźmiemy szarą polską rzeczywistość czyli drewno palone w kotle przewidzianym do węgla. To na pewno znajdziesz tam więcej związków niż w dobrze prowadzonym piecu z podajnikiem. Nawet kominek wypada kiepsko. Jedyne sensowne rozwiązanie dla spalania drzewa to kocioł zagazowujący a ten wymaga pracy na nominalnej mocy i tylko z magazynem w postaci bufora by wykorzystać nadmiar na potem. Znane są przypadki niedługiej pracy takiego kotła bez bufora bo go zżarło - i moje pytanie jak myślisz tylko woda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...