Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Po pierwsze zrobienie mieszanej instalacji nie będzie błędem ,ponieważ od pewnego czasu produkowane są grzejniki niskotemperaturowe.

 

A co to zmienia? Tylko gabaryty tej watpliwej ozdoby. Nadal beda i grzejniki i podlogowka.

 

Po drugie nie namawiam Panią "Nani" na instalację mieszaną .:D

 

No kurde juz drugi raz grasz "wariata". Why?

 

Pamiętaj nie rób całych podłóg z podłogówką !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co to zmienia? Tylko gabaryty tej watpliwej ozdoby. Nadal beda i grzejniki i podlogowka.

No kurde juz drugi raz grasz "wariata". Why?

Nie masz instalacji mieszanej to się nie wypowiadaj, ja już chyba 14 rok grzeję dom z podłogówką i z instalacją mieszaną .

 

Co do wpisu "Pamiętaj nie rób całych podłóg z podłogówką !" już tłumaczę .

 

W sumie te 140m2 podłogówki bez problemu ogrzewa jakby 180m2 domu licząc z antresolą.

 

To bym się nieźle zdziwiła jak po przeprowadzce zgłosiłabym hydraulikowi reklamacje - "Panie ta podłoga to w ogóle nie jest ciepła, coś mi tu Pan zrobił"

 

Zaczynasz jarzyć?

 

Pomniejszając powierzchnię podłogówki na podłogach w całym domu np.. za szafami i innymi meblami ,na powierzchniach poza komunikacją .Może odczuwać ciepło podłogi ,pomniejszając m2 podłogówki poniesie się temperatura płyty a ,nie będzie dyskomfortu przegrzewania pomieszczenia .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy robić pompy ciepła tylko kocioł gazowy kondensacyjny. Jeżeli już będziemy decydować się na podłogówkę, to nie będziemy już wieszać grzejników, bo to głupota grzać w okresie przejściowym jednym, a później drugim. Od jakiegoś czasu zrobiłam się bardzo wybredna i grzejniki w sypialniach już mi się nie podobają, po prostu szpecą. Gdybym chciała żeby były ładne, to wtedy taki grzejnik nie kosztuje 300zł tylko 1000zł, a po co mam wydawać taką kasę, jak za te pieniądze mam instalacje podłogówki w całym domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz jarzyć?

 

Pomniejszając powierzchnię podłogówki na podłogach w całym domu np.. za szafami i innymi meblami ,na powierzchniach poza komunikacją .Może odczuwać ciepło podłogi ,pomniejszając m2 podłogówki poniesie się temperatura płyty a ,nie będzie dyskomfortu przegrzewania pomieszczenia .

 

Wijesz sie jak piskorz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy robić pompy ciepła tylko kocioł gazowy kondensacyjny. Jeżeli już będziemy decydować się na podłogówkę, to nie będziemy już wieszać grzejników, bo to głupota grzać w okresie przejściowym jednym, a później drugim. Od jakiegoś czasu zrobiłam się bardzo wybredna i grzejniki w sypialniach już mi się nie podobają, po prostu szpecą. Gdybym chciała żeby były ładne, to wtedy taki grzejnik nie kosztuje 300zł tylko 1000zł, a po co mam wydawać taką kasę, jak za te pieniądze mam instalacje podłogówki w całym domku.

 

Nadal nie rozumiesz ,trudno.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nani, gdybyś zdecydowała się na instalację mieszaną, z grzejnikami, to proszę Cię o jedno.

Po pierwszym sezonie użytkowania, napisz czy jesteś zadowolona i dlaczego.

A jeśli niezadowolona, też napisz dlaczego. Wielu następnych inwestorów, podziękuje Ci zapewne szczerze.

Proszę nie zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś już będę mogła napisać po wizycie hydraulika, ta zapowiedziana jest na przyszły tydzień. Nie wiem czy ktoś będzie chciał to czytać za jakieś 2-3 lata, bo dopiero wtedy planujemy się tam wprowadzić, no chyba, że wcześniej odwiedzimy bank :) Tak czy inaczej coś z pewnością napiszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno zmowa

dawno temu, czytałem któryś wątek o OP

chyba ten

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?140933-Ogrzewanie-pod%C5%82ogowe&highlight=pod%C5%82ogowe

 

przeczytałem go swego czasu cały - i najbardziej utkwiło mi w pamięci, że osoby mające systemy mieszane, w zdecydowanej większości (circa 95%) żałowało że nie zrobiło podłogówki po całości. Wśród moich znajomych jest podobnie.

 

cos ta zmowa długo trwa :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno zmowa

dawno temu, czytałem któryś wątek o OP

chyba ten

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?140933-Ogrzewanie-pod%C5%82ogowe&highlight=pod%C5%82ogowe

 

przeczytałem go swego czasu cały - i najbardziej utkwiło mi w pamięci, że osoby mające systemy mieszane, w zdecydowanej większości (circa 95%) żałowało że nie zrobiło podłogówki po całości. Wśród moich znajomych jest podobnie.

 

cos ta zmowa długo trwa :bash:

 

Po pierwsze wątek sugeruje -> Najtańsze ogrzewanie domu <- więc opisuję moje spostrzeżenia.

Po drugie kiedyś ni było grzejników niskotemperaturowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsunę Ci tu opis projektu budynku pasywnego ,będziesz mógł się wzorować na grubościach izolacji i innych elementów budynku ,jak obniżyć koszty ogrzewania ,jest tam źródło ciepła – pompa ciepła powietrze/woda.

 

http://klasteroze.it.kielce.pl/upload/DOKUMENTY/SEMINARIA/11_05_2010/Budynek%20Pasywny%20W%20Wolce.pdf

 

Do pasywny nie potrzebuje stałego kotła do ogrzewania. Jedynie do produkcji ciepłej wody do mycia.

Edytowane przez kostekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pasywny nie potrzebuje stałego kotła do ogrzewania. Jedynie do produkcji ciepłej wody do mycia.

 

A czy to się kalkuluje ?

kupić do CWU kocioł ,piec na paliwa stale do którego trzeba wybudować komin spalinowy oraz przeznaczyć jakieś pomieszczenie na kotłownie potrzebną do obsługi takiego kotła zamiast jednej grzałki elektrycznej wsadzonej do zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss - mówiąc szczerze nie mam pojęcia czego dotyczy twoja odpowiedź.

Czy tobie się wydawało, że ja proponuję kocioł na węgiel do podgrzewania wody w domu pasywnym?

 

Tak jakoś to odebrałem, kostekk wpisał do pasywniaka " zwykły kocioł jest najlepszym rozwiązaniem" Ty dopisałeś że "do produkcji ciepłej wody do mycia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...