Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo już same jego założenia mocno ten komfort ograniczają. Zresztą Sam pisałeś że chcesz mieć 23C a nie 19C w domu. Już samo to spowoduje wzrost zużycia na ogrzewaniu 20-25 %. Ja to rozumiem bo sam tak mam, dla mnie 19C to nie komfort, podobnie jak: 30 dni w roku gdzie 25C w domu, brak garażu w domu, brak okien od północy, okna jak okienka strzelnicze, przewietrzanie w nocy, problem z zyskami bytowymi w lecie. Dom jest dla mnie a nie ja dla domu. Nie zrezygnowałem z komfortu dla 1000 czy 1500pln oszczędności rocznie na CO i CWU. Zbudowałem niskoenergetyczny a nie pasywny właśnie z w/w powodów.

 

W okresie zimowym chcę mieć raczej 22st i temu pewnie przyda się jakiś nieduży grzejniczek który w tym pomoże w zimniejszych dniach. W nocy można przewietrzać ale nie trzeba. Jednym pasują warunki pasywności a innym nie. Ja będę miał garaż razem a jednak osobno od domu. Da się? No tak. W bryle domu nie musi być ale jak komuś się tak nie podoba jak mój to budowa niskoenergetycznego też nie jest zła. Trochę marudzisz o domu pasywnym w dziwny sposób. Dobrze że nie ma w normie pasywnej że drzwi wewnętrzne muszą być prawe bo byś marudził że to nie komfort bo wolisz lewe:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli was zastanie rok 2021 to wyrobienie się z EP 70 przy pasywnym i prądzie będzie prawie cudem.

wszystko co wyjdzie x3 czyli 15x3=45 i pewnie z 12 kWh na wodę to daje ile ? 36 suma ? 81 kWh.

http://www.passivhausprojekte.de/index.php#d_9 jak byk dom z garażem w piwnicy :p

 

http://www.passivhausprojekte.de/index.php#d_11 kominek też może być ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie zimowym chcę mieć raczej 22st i temu pewnie przyda się jakiś nieduży grzejniczek który w tym pomoże w zimniejszych dniach. W nocy można przewietrzać ale nie trzeba. Jednym pasują warunki pasywności a innym nie. Ja będę miał garaż razem a jednak osobno od domu. Da się? No tak. W bryle domu nie musi być ale jak komuś się tak nie podoba jak mój to budowa niskoenergetycznego też nie jest zła. Trochę marudzisz o domu pasywnym w dziwny sposób. Dobrze że nie ma w normie pasywnej że drzwi wewnętrzne muszą być prawe bo byś marudził że to nie komfort bo wolisz lewe:lol2:

 

Sorki ale jakie grzanie ? W pasywnym tylko zyski bytowe. Widzisz ja też mam garaż bryle ale odizolowany od domu i ogrzewany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli was zastanie rok 2021 to wyrobienie się z EP 70 przy pasywnym i prądzie będzie prawie cudem.

wszystko co wyjdzie x3 czyli 15x3=45 i pewnie z 12 kWh na wodę to daje ile ? 36 suma ? 81 kWh.

http://www.passivhausprojekte.de/index.php#d_9 jak byk dom z garażem w piwnicy :p

 

http://www.passivhausprojekte.de/index.php#d_11 kominek też może być ..[/quote

Dlatego że mam wodną podłodówkę z PC PW a nie kable czy pasywniaka, to ni jest mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale jakie grzanie ? W pasywnym tylko zyski bytowe. Widzisz ja też mam garaż bryle ale odizolowany od domu i ogrzewany.

 

Zyskami utrzyma się komfort ale jak się zdarzy kilka dni pochmurnych i mroźnych to zyski nie wystarczą i czymś trzeba uzupełnić a do tego najlepiej grzejniki elektryczne lub nagrzewnica w reku. Przy garażu w bryle i jak jest ogrzewany to nie da się uzyskać szczelności odpowiedniej więc nie ma szans na pasywny. Garaż w bryle nieogrzewany to dla pasywniaka więcej problemów niż korzyści. Może się da ale będzie to droga zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli was zastanie rok 2021 to wyrobienie się z EP 70 przy pasywnym i prądzie będzie prawie cudem.

wszystko co wyjdzie x3 czyli 15x3=45 i pewnie z 12 kWh na wodę to daje ile ? 36 suma ? 81 kWh.

http://www.passivhausprojekte.de/index.php#d_9 jak byk dom z garażem w piwnicy :p

 

http://www.passivhausprojekte.de/index.php#d_11 kominek też może być ..

 

kominek w salonie domu pasywnego to przerost formy nad treścią i błąd w sztuce. Domy pasywne nie mogą mieć kominków no chyba że taki który nie grzeje ale nie wiem czy takie są oprócz elektrycznych ale nawet takie chyba dają coś ciepła. No chyba że też wymyśliłeś kominek o mocy grzewczej regulowanej i maksymalnej 0,5kW? A przy okazji aby był szczelny i zarazem nie kosztował majątku bo się to mija z celem.

Nie wiem jaki bystrzacha wpadł na taki pomysł z robieniem projektów pasywniaków z kominkiem, ale pewnie maczał w tym palce jakiś producent kominków bo inaczej nie widzę sensownego wytłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j 0,5kW? A przy okazji aby był szczelny i zarazem nie kosztował majątku bo się to mija z celem.

Nie wiem jaki bystrzacha wpadł na taki pomysł z robieniem projektów pasywniaków z kominkiem, ale pewnie maczał w tym palce jakiś producent kominków bo inaczej nie widzę sensownego wytłumaczenia.

Kamil spokojnie, akurat przy własnym lesie mikro kociołek do CWU na drzewo jak nie ma słońca na solar jest ok. Ja sam chcę wykorzystać swoje zasoby biomasy, jeśli mi starczy ściąć jedno drzewo na sezon, jestem niezależny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil spokojnie, akurat przy własnym lesie mikro kociołek do CWU na drzewo jak nie ma słońca na solar jest ok. Ja sam chcę wykorzystać swoje zasoby biomasy, jeśli mi starczy ściąć jedno drzewo na sezon, jestem niezależny.

 

Zapomniałem że autonomie można różnie odbierać. Czyli ma być niezależnie ale chyba nie jest powiedziane ile to ma kosztować pracy własnej. Tak na dobra sprawę można zbudować zwykły wiejski domek, kupić działkę rolna czy leśna i zasadzić dużo drzew i z tego mieć CO i CWU a w domu wyposażyć się w urządzenia energooszczędne albo nawet olać to. Piec kaflowy w każdym pomieszczeniu, w kuchni tez taki piec na którym można gotować. U mojego wujka na wsi takiej zabitej dechami był taki piec, jego dom z bali wiec wszystko z natury, i można cofnąć się w czasie o kilka stuleci i wszystko ręcznie robić i będzie pełna autonomia i mogą sobie elektrownie paść, ruski gaz swój zjeść a i tak się jakoś przeżyje. Patrząc na to pod tym względem osiągnie się niezależność a kataklizmy będzie się mieć w głębokim poszanowaniu.

Na szczęście nie mam tak nierówno pod kopułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek w salonie domu pasywnego to przerost formy nad treścią i błąd w sztuce. Domy pasywne nie mogą mieć kominków no chyba że taki który nie grzeje ale nie wiem czy takie są oprócz elektrycznych ale nawet takie chyba dają coś ciepła. No chyba że też wymyśliłeś kominek o mocy grzewczej regulowanej i maksymalnej 0,5kW? A przy okazji aby był szczelny i zarazem nie kosztował majątku bo się to mija z celem.

Nie wiem jaki bystrzacha wpadł na taki pomysł z robieniem projektów pasywniaków z kominkiem, ale pewnie maczał w tym palce jakiś producent kominków bo inaczej nie widzę sensownego wytłumaczenia.

 

Dom pasywny oznacza nie więcej jak 15kWh/m2. Pytanie. Jaki powód by taki dom nie miał kominka do CWU czy CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze to nie ma, ponieważ trzeba zrobić to na nową modłę :p

 

Jak to nie ma? Pełna autonomia oznacza bycie niezależnym we wszystkim czyli jedzenie też sobie zrobić samemu i wszystko samemu z swoich zasobów ale to jest prawie jak epoka kamienia łupanego. Dlatego wygodniej jest mieć niepełną autonomię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom pasywny oznacza nie więcej jak 15kWh/m2. Pytanie. Jaki powód by taki dom nie miał kominka do CWU czy CO?

 

Bo w pasywnym nie robi się CO.. Bo kominek i tak nie ogrzeje cały dom a na sam salon jest za mocny i tylko będzie przegrzewać. Nawet jak są te specjalne kominki które mogą być w domach energooszczędnych to pewnie tanie nie są a kominek za kilkanaście tysięcy aby zapalić w nim dwa razy w roku jest bezsensu bo nie będzie używany bo nie będzie kiedy. W pasywnym nie grzeje się w okresach przejściowych bo wtedy zyski wystarczą do tego aby było ciepło więc zapalenie w kominku będzie oznaczało to aby chłodzić aby się w domu nie usmażyć a jak niby to chłodzenie masz zamiar zrobić? Jedynie to aby reku nawiewał chłodniejsze powietrze a zrobi to gdy by-pasem będzie omijał odzysk ciepła ale wtedy też do innych pomieszczeń nie będzie nawiewał cieplejszego a chłodniejsze więc w tych pomieszczeniach będzie musiało chodzić zapasowe dogrzewanie aby to wyrównać. Jednym słowem kominki nie nadają się do domów pasywnych i są w nich bezsensownym wydatkiem. Jak chce sie mieć płomień widoczny to są te bio kominki i też może być klimacik.

A do cwu to jest zupełny bezsens robienie kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce sie mieć płomień widoczny to są te bio kominki i też może być klimacik.

Klimacik,

mieszkanie w spalinach powstałych ze spalania alkoholu .

Złośliwi żartują że nasze babcie spalały denaturat w domu tylko po to aby kurczaka opalić .Teraz podobnie robią ludzie udający że mają kominek .

Klimacik .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...