Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym ogrzewać ?  

668 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym ogrzewać ?

    • Kocioł na EkoGroszek
      121
    • Kocioł Zgazowujący Drewno
      46
    • Pompa Ciepła
      221
    • Kocioł na miał
      8
    • Kocioł gazowy
      138
    • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)
      87


Recommended Posts

Klimacik,

mieszkanie w spalinach powstałych ze spalania alkoholu .

Złośliwi żartują że nasze babcie spalały denaturat w domu tylko po to aby kurczaka opalić .Teraz podobnie robią ludzie udający że mają kominek .

Klimacik .....

 

To był tylko przykład aby pokazać że nie potrzeba tradycyjnego kominka. Jak nie bio to elektryczny i taki bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klimacik,

mieszkanie w spalinach powstałych ze spalania alkoholu

 

Tak gwoli dokladnosco, to produktami spalania alkoholu etylowego jest dwutlenek wegla i woda, wiec cos co juz i tak masz w domu. Taki "kominek" to dodatkowe "3 osoby" do wentylcji. Od cieplego smrodu jeszcze nikt nie umarl.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A według Twoich obliczeń to reku z gwc w domu pasywnym dadzą radę utrzymać komfort latem?

 

Chciałbym zwrócić wasza uwagę że kwestia domu pasywnego ma niewiele wspólnego z jego komfortem latem. To zależy od tego ile energii wpuścimy, jaka jest akumulacyjnosc domu i jakie są możliwości jego odprowadzania ciepła. To są w dużym stopniu rzeczy niezależne od kwestii pasywności.

Generalnie dom pasywny chroni nas przed przegrzaniem przez strop i ściany. Zawsze naraża nas na intensywne nasłonecznienie przez okna. Ale duże okna to nie jest jakąś wyjątkowa cecha domów pasywnych. Wiele współczesnych domów ma duże przeszklenia od zgony południowej. Aby domu nie przegrzewac musimy po prostu zadbać o to by słońce nie padało bezpośrednio latem przez okna. Nie ma to jednak żadnego związku z pasywnością. Moim zdaniem w domu pasywnym łatwiej o komfort termiczny latem. Tak jak zimą mniej energii potrzebujemy by go ogrzać tak i mniej by schłodzić. Oczywiście pod warunkiem, że zadbalismy o to by go nie grzać poprzez okna. Okien nie trzeba zasłaniać roletami zewnętrznymi i mieszkać po ciemku, wystarczy je zacienić, tak by słońce nie wpadło do srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co najgorsza, nie idzie na tym tobie zarobić.

 

Na wszystkim można zarobić , biokomiki także mają swoja cenę i marże dla sprzedającego .

Co płomień ze spalania alkoholu [ + smrodek gratis ] ma wspólnego z widokiem płomieni palącego się drewna ?

Gdyby sam zysk był najważnieszy w mojej działalności to sprzedawałbym wszystko co jest w tej branży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić wasza uwagę że kwestia domu pasywnego ma niewiele wspólnego z jego komfortem latem. To zależy od tego ile energii wpuścimy, jaka jest akumulacyjnosc domu i jakie są możliwości jego odprowadzania ciepła. To są w dużym stopniu rzeczy niezależne od kwestii pasywności.

Generalnie dom pasywny chroni nas przed przegrzaniem przez strop i ściany. Zawsze naraża nas na intensywne nasłonecznienie przez okna. Ale duże okna to nie jest jakąś wyjątkowa cecha domów pasywnych. Wiele współczesnych domów ma duże przeszklenia od zgony południowej. Aby domu nie przegrzewac musimy po prostu zadbać o to by słońce nie padało bezpośrednio latem przez okna. Nie ma to jednak żadnego związku z pasywnością. Moim zdaniem w domu pasywnym łatwiej o komfort termiczny latem. Tak jak zimą mniej energii potrzebujemy by go ogrzać tak i mniej by schłodzić. Oczywiście pod warunkiem, że zadbalismy o to by go nie grzać poprzez okna. Okien nie trzeba zasłaniać roletami zewnętrznymi i mieszkać po ciemku, wystarczy je zacienić, tak by słońce nie wpadło do srodka.

 

Cały czas o tym mówię że ma znaczenie czy dom jest pasywny czy nie. A w domu pasywnym wentylacją usuwa się nadmiar ciepła oraz chłodzi dzięki gwc. Tylko przy małych potrzebach jest to możliwe. Fajną ale drogą opcją byłoby umieszczenie rurek w ścianie z silki a dokładniej w jej kanałach. Wtedy w lato można byłoby puścić w nich w obiegu zimną wodę i w ten sposób schładzać ścianę a przez to ściana pobierałaby cały czas ciepło i stabilizowała temperaturę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kominek i tak nie ogrzeje cały dom a na sam salon jest za mocny i tylko będzie przegrzewać
to jakoś widzę że Ci się liczby rozjechały

kominek uciągnie całą hałupę, kto powiedział że musi grzać tylko powietrze ? i to przed sobą?

Najtańsze ogrzewanie domu ? Przy obecnych cenach gazu płynnego to chyba propanem - no jeżeli nie najtańsze to przynajmniej jedno z najtańszych.

Co do smrodku z biokominka to nie czuć za mocno - ja mam w gabinecie i czasem dodaje kropelkę jakiegoś zapachu- ostatnio ziołowy.

bombę koło domu dawać ? może z butli? powinni butli zakazać! na grzyba to komu.

Pozorne oszczędzanie, dawno pozbyłem się 2 piecyków na butle, teraz nagrzewnica 9kW i klimatyzator z ogrzewaniem

miodzik. Nie jest to w domu a w wynajętym lokalu dla ścisłości.

 

Oczywiście wielka bania na LPG do C.O to ciut inaczej się ma, bo i piec inny np kondensat, nie mniej bomby pod chałupą ja nie chce.

 

Zapewnienie komfortu w lecie w pasywniaku to bułka z masełkiem, na razie starajcie się wierzyć na słowo, ponieważ sza ..:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakoś widzę że Ci się liczby rozjechały

kominek uciągnie całą hałupę, kto powiedział że musi grzać tylko powietrze ? i to przed sobą?

 

Kominek to nie jest dobre rozwiązanie w domu który nie potrzebuje ogrzewania. On się nadaje tylko do durszlaków. Ciekawe jak chcesz niby połączyć kominek w takim domu z zapasowym systemem grzewczym. Podaj konkretne rozwiązanie które nie spowoduje przegrzania a dom będzie mógł być pasywny. I oczywiście aby to wszystko działało i cena tego nie była kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie z racji, iż to mój pierwszy post na forum.

Planuję w tym roku ruszyć z budową małego domku 100m użytkowych z poddaszem użytkowym bez piwnicy.

Wstępnie mam budować z pustaka keramzytowego 24cm i 20cm styropianu. Ogrzewanie w większości podłogowe + kilka grzejników.

Nie wiem jaki wybrać typ ogrzewania. Mieszkam na wsi, mam 3ha swojego lasu, więc opał praktycznie za darmo i skłaniam się raczej w tym kierunku (piec w kotłowni, bez kominka). Z tego co czytałem musi być jakieś rozwiązanie EKO. Planuję zrobić kolektory słoneczne ze zbiornikiem w kotłowni z opcją puszczenia ciepła ze słońca w ogrzewanie domu.

Bardzo bym prosił o opinię znawców tematu odnośnie moich planów, gdyż moja wiedza na ten temat jest niezbyt bogata. Warto inwestować w pompę ciepła i rezygnować z ogrzewania drzewem mając swój las? Zaznaczam, że mam 2 studnie usytuowane praktycznie na styk od owego nowego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie z racji, iż to mój pierwszy post na forum.

Planuję w tym roku ruszyć z budową małego domku 100m użytkowych z poddaszem użytkowym bez piwnicy.

Wstępnie mam budować z pustaka keramzytowego 24cm i 20cm styropianu. Ogrzewanie w większości podłogowe + kilka grzejników.

Nie wiem jaki wybrać typ ogrzewania. Mieszkam na wsi, mam 3ha swojego lasu, więc opał praktycznie za darmo i skłaniam się raczej w tym kierunku (piec w kotłowni, bez kominka). Z tego co czytałem musi być jakieś rozwiązanie EKO. Planuję zrobić kolektory słoneczne ze zbiornikiem w kotłowni z opcją puszczenia ciepła ze słońca w ogrzewanie domu.

Bardzo bym prosił o opinię znawców tematu odnośnie moich planów, gdyż moja wiedza na ten temat jest niezbyt bogata. Warto inwestować w pompę ciepła i rezygnować z ogrzewania drzewem mając swój las? Zaznaczam, że mam 2 studnie usytuowane praktycznie na styk od owego nowego domu.

 

Palenie drewnem jest EKO. Mając swój las grzanie czym innym jest chyba bezsensowne. Chyba ,że jesteś leniuszkiem . Wtedy PC .

Ja ogrzewam kominkiem z płaszczem wodnym . Odpalam raz na dobę-dwie. Mam CO i CWU i ciut więcej izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz swoje drewno to porządny kociołek zgazowujacy + duży bufor do tego. instalacja 100% podłogówka- grzejniki odpuść sobie, chyba że drabinka w łazience do suszenia ręcznikow z grzałką żeby cały rok korzystać.

jak ma być bezobsługowo ale drożej niż własnym drewnem, pompa ciepła - powietrzne sa już o takich parametrach że nie ma sensu inwestować w gruntówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być bezobsługowo ale drożej niż własnym drewnem, pompa ciepła - powietrzne sa już o takich parametrach że nie ma sensu inwestować w gruntówki

 

Po pierwsze, drewno ma swoją cenę. Zawsze je można sprzedać i grzać czym innym za te pieniądze.

Po drugie dlaczego nie ma sensu inwestować w gruntówki, skoro są w podobnych pieniądzach a trwałość raczej wyższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ty na razie(z osób o których wiem) masz gruntówkę w cenie powietrznej więc nie generalizuj.

poza tym nie wiadomo czy grunt jest odpowiedni pod wiercenia lub kolektor poziomy- zacznij w końcu myśleć rozsadnie a nie wszystko pod swój przykład podciągasz- kazdy ma inna sytuację i to co dobre u Ciebie u innego moze nie wypalić lub okazać się zbyt kosztowną inwestycją. Przeczyta Kowalski taki bzdet i potem się dziwią ludzie jak to jest że on ma a u mnie to wyszlo 2 razy drożej albo 2 razy gorzej.

policz też ile trzeba pracy włożyć w przygotowanie tego drewna do sprzedaży- i ile można na tym zarobić- nawet nie wiesz jaki to las - może da się tym opędzić jeden domek w sezonie ale nie da tyle surowca by był z tego przyzwoity zysk wart włożonego nakładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...