Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki ekspres do kawy kupić? Wasze opinie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

moim zdaniem wszystko zależy od oczekiwań, oczywiście w przełożeniu na cenę ;) chociaż w przypadku ekspresów to jest jednak wydatek długoterminowy więc lepiej chyba kupić bardziej "wypasiony" ekspres ;) sam wiem jaka to jest wygoda jak latte można zrobić naciskając słownie 2 przyciski (wybór mocy, a później rodzaju kawy) tak jak mam w swoim saeco. ważne są też opcje typu młynek ceramiczny, automatyczne czyszczenie, zapamiętywanie ustawień etc - niby może się wydawać że to detale, ale jednak przekładają się na bezproblemową obsługę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Niestety dałam się namówić koleżance na ekspres Tchibo. I teraz pewnie 2-3 lata będę z nimi związana.

Najgorsza firma jeżeli chodzi o wysyłki, zwroty, obsługę z jaką miałam do czynienia.

To jest mój wpis sprzed 2 tyg.

Rewelacyjna firma Tchibo - poziom mojej adrenaliny i wk...wu przekroczył dopuszczalne granice.

Zamówiłam extra ekspres do kawy, kapsułki, jakieś rzeczy do auta i dla piesków.

Dostałam dzisiaj przesyłkę. Było w niej wszystko oprócz ekspresu, zamiast którego otrzymałam przyrząd gimnastyczny do robienia brzuszków.

1,5 godz. na telefonie a efekt - zero.

Mam zapakować sobie ten przyrząd, wypełnić multum druków, podać nr mojego konta i wysłać to do Tchibo. Mam zeskanować potwierdzenie nadania, złożyc reklamację na stronie i chyba podac nr buta jeszcze.

Oczywiście mam to wysłać na swój koszt a oni mi przeleja kiedyś kasę na konto.

Mam też sobie zamówić jeszcze raz ten ekspres i zapłacić na nowo wszystko.

Nigdy więcej kontaktów z firmą Chibo.

Korespondencja i pertraktacje chwilę trwały.

W końcu oni mi zamówili i wysłali jeszcze raz ten ekspres na tych samych warunkach i nie musiałam ponosić kosztów wysyłki ale musiałam zapłacić jeszcze raz za ekspres.

Przyrząd miałam odesłać po czym miałam dostać zwrot pieniędzy za niego.

Multum czasu straconego, pokowanie, opisywanie, jeżdżenie na pocztę, koszty moich telefonów - no trudno.

No i wczoraj na poprawę humoru

https://www.facebook.com/mariola.kosciuczyk

Firmy Tchibo ciąg dalszy a poziom mojej adrenaliny totalny.

Odesłałam przyrząd gimnastyczny. Otrzymałam ekspres za który ponownie zapłaciłam 242 zł. I właśnie dostałam meila z Tchibo, że oni zwrócą mi ale 79,95 zł bo tyle kosztuje ten przyrząd gimnastyczny. Nieważne, że ja zapłaciłam za ekspres za pierwszym razem bo przyrząd to była ich pomyłka.

Oni ewentualnie mogą powiedzieć przepraszam i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jedna z ważniejszych kwestii to budżet jakim dysponujesz ;p Rynek ekspresów jest bardzo bogaty podobnie jak ich ceny , z własnego doświadczenia mogę polecić firmę DE LONGHI ;) Używam ekspresu http://kw.pl/Ekspres_DE_LONGHI_Nespresso_EN_110_B_item5263147.html i jestem zadowolony, a poranna kawa zawsze smakuje bardzo dobrze ;d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jedna z ważniejszych kwestii to budżet jakim dysponujesz ;p Rynek ekspresów jest bardzo bogaty podobnie jak ich ceny , z własnego doświadczenia mogę polecić firmę DE LONGHI ;) Używam ekspresu http://kw.pl/Ekspres_DE_LONGHI_Nespresso_EN_110_B_item5263147.html i jestem zadowolony, a poranna kawa zawsze smakuje bardzo dobrze ;d

 

I tylko po to się zalogowałeś by puścic tu żałosny SPAM? Gdy dystrybutora nie stać na porządnyą reklamę to znaczy, ze sprzedaje tylko drogi chłam i koszty reklamacji zjadają mu budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspres ma robić kawę z ziarnistej i z mielonej + spieniać mleko.

Ma też robić dużą smaczną pianę do Late Machiato albo Cappucino.

 

Do małego biura max 20 kaw dziennie.

Ma być łatwe mycie.

Budżet max 2600-2700 zł netto.

 

Aulika Focus, Nivona 757, Nivona 767 czy jeszcze coś innego?

Czy coś tańszego?

 

Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 months później...
A co myślicie o ekspresach Saeco? Bo słyszałam różne opinie, zarówno bardzo pochlebne jak i bardzo negatywne. Ktoś miał z tą marką do czynienia? Wybieram ekspres do firmy, więc chcę, żeby był porządny i wydajny – będzie robił dziennie pewnie ze 30 kaw. Najlepiej z funkcją spieniania mleka itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ekspres tej marki – dokładnie Saeco Aulika i dobrze się sprawdza w biurze, nie trzeba często wymieniać fusów, dolewać wody, bo ma duże zbiorniki. No i robi też mleczne kawy. Jest prosty w obsłudze i na pewno każdy sobie poradzi, bo wystarczy nacisnąć przycisk. Kupiłem go w sklepie Flint, ceny raczej standardowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A co myślicie o ekspresach Saeco? Bo słyszałam różne opinie, zarówno bardzo pochlebne jak i bardzo negatywne. Ktoś miał z tą marką do czynienia? Wybieram ekspres do firmy, więc chcę, żeby był porządny i wydajny – będzie robił dziennie pewnie ze 30 kaw. Najlepiej z funkcją spieniania mleka itd.

 

Jesli do firmy, to raczej Jura. Jest nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A ja jestem już chyba związana emocjonalnie z wyjątkowo prostym i tanim Saeco. Każdy zachwala naszą kawę i zawsze muszę tłumaczyć, że nie mamy super ekspresu tylko bardzo dobrą kawę:). Moje rozwiązanie jest tanie i fakt, nie mamy młynka. Ale kawę trzymam dobrze zamkniętą w lodówce i zachowuje ona ładnie aromat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć,

 

ja aktualnie korzystam z ekspresu przelewowego ale próbowałem kawę z profesjonalnego ciśnieniowego ekspresu z młynkiem,

różnica kolosalna, teraz już nie mogę strawić innej,

szukałem trochę w necie i trafiłem na ofertę ekspresów Saeco,

czytałem bardzo różne opinie na temat tej marki ale chyba na ten najtańszy będę starał się uzbierać :yes:

Edytowane przez Elfir
reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
jak ekspresy to tylko kolbowe, ciśnieniowe takich marek jak Bezzera, Rocket czy Rancilio najlepiej z zastosowaną grupą E61, wyposażonych w pompę, miedziany bojler i najlepiej HX jeśli lubimy kawy mleczne. Z innych, mam tu na myśli automaty saeco czy deloghi (do tej pory korzystałem z automatu tej pierwszej firmy) możemy uzyskać co najwyżej "pseudoespresso". Fakt że za 1000 pln nie kupimy takiego ekspresu (chociaż za dwa już tak :) ) ale jeśli ktoś chce w domu pić espresso jak we włoskiej kawiarni musi się liczyć z większym wydatkiem. Ja korzystam aktualnie z modelu Rocket V3 PID który jest po prostu rewelacyjny a takie espresso z cremą piłem wcześniej tylko we włoszech lub portugali! :) Przed zakupem przejrzałem chyba wszystkie strony sklepów internetowych i generalnie ci którzy prowadzą coffeesite.pl mają chyba najlepsze ceny w kraju, no i przede wszystkim mają ekspresy co w przypadku innych sklepów nie jest takie oczywiste ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ten czas się pewnie nie wróci, ale miałem kuchnię kaflową .. bo był ekspres dopiero ..

woda w kociołku cały czas wrzątek, zrobienie kawy trwało mniej niż 5s :)

http://www.metal-technik.com.pl/galeria/kociolek.jpg człowiek zmęczony po robocie przy drenażu, mógł się napić

naprawdę expresem kawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...