Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem, może mi się zdaje ale dalej pchasz, dla mnie nie potrzebnie spór dla samego istnienia.

Dobrze zdajesz sobie sprawę, że poddanie się Twoim sugestiom nie będzie miało nic wspólnego z obiektywizmem.

Jeśli ktoś miałby się poczuć dotknięty asolt-a postami to na pewno sam architekt posądzony o jego celowe wprowadzanie w błąd.

Może taki zgłosi się na Forum, a w tedy sytuacja będzie zgoła odmienna.

Liwko pomogłeś wielu osobom na FM, wliczając w to moją osobę (dobór DZ do pompy), pozwól nam forumowiczom rozpoznawać Twoją osobę jako fachowca od tematów związanych z energooszczędnością domów i nie tylko. Dajmy spokój zaszłościami, zwadom i nieporozumieniom.

Zdaję sobie sprawę, że to trudne. Może jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co piszesz. Jeżeli ktoś na otwartym forum rzuca takie oszczerstwa, nie poparte dowodami, to znaczy, że albo ma w tym własny cel (naprawdę nie wiesz jaki?), albo jest zwyczajną forumową mendą. Przecież oczywistym jest, że tak robić nie wolno. No chyba, że wolno? Gdybym nazwał wszystkich audytorów OZC oszustami, to jaka była by wartość tej wypowiedzi? Żadna. Natomiast miałbym już na karku asolta, bana, i być może proces. Teraz rozumiesz?

 

Nie musisz szukac, obliczenia ozc wykonane przez wiekszosc architektów to nieprawda, nie tyle co nieprawda to oszustwo.

 

No i co z tego ze dzisiejsze normy są tak wysrubowane, skoro architekci chcąc sprostac wymaganiom WT2017 zaczynają nagminnie oszukiwac obliczenia ozc co powoduje ze jest zanizane zapotrzebowanie na ciepło w projekcie. Zauwazałem juz kilka takich przypadków, niektóre to zanizenie dwukrotne w stosunku do dokładnych obliczen ozc. Cel jest jeden przepchniecie PNB i nic wiecej Zadnego zaufania do wyników ozc w projekcie. Jest przepis jest i jego obejscie, w starostwie nikt tego nie sprawdzi bo i jak i tak sie to kręci.

 

A dyskusja potoczyła się w dobrym kierunku, bo wynikło z niej, że ktoś nas robi w bambuko. Okazuje się, że sprzedawany jest nam nagminnie wadliwy towar, który powinniśmy reklamować. Zgadzasz się teraz ze mną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega asolt po prostu był szczery, a kolega Liwko ma fobie. I tyle.

 

wiesz tak mi się skojarzyło, odnośnie szczerości i fobii

 

Jak PiS (PC i tym podobne "prawicowe") szuka to jest Walka o Wolność i Prawdę.

Jak szukają na PiS to jest to podły zamach stanu i niedopuszczalne grzebanie w prywatnym życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie nie panowie. Możecie mnie z tego powodu lubić lub nie, ale jeżeli będę widział patologię, będę zawsze reagował. Taki już jestem.

 

Musisz w takim razie zajrzeć w tematy elektryczne (pewnie nie tylko) - tam regularnie jeden z forumowiczów (nawiasem mówiąc - bardzo doświadczony i z dużą wiedzą) określa "inwektywami" Kierownika budowy, murarzy, tynkarzy oraz instalatorów innych niż elektryk - na pewno w stopniu większym, niż przytaczany przez Ciebie Asolt. Czasem jest to uogólnienie, czasem dotyczy przykładu w danym wątku, można się z tym, tak jak ja, nie zgadzać, ale nie sądzę, że jest to powód do"hurtowego" sądzenia się ze wszystkimi wykonawcami innymi niż elektrycy. Jak ktoś się czuje pokrzywdzony - jasna sprawa.

Myślę, że jeśli nie był by to Asolt, to nie było by tematu z Twojej strony, przynajmniej w takiej skali.

Liwko - lubić lub nie Ciebie można za całokształt, a akurat należysz (moim zdaniem oczywiście) do tych, którym "się chce" pomóc/doradzić innym, więc sprawa jest oczywista. Natomiast w temacie Twojej "krucjaty" anty As..wej mam podobne zdanie jak Tomasz131.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli nie był by to Asolt, to nie było by tematu z Twojej strony, przynajmniej w takiej skali.

 

I tu się mylisz.

 

A co do krucjaty.

Możecie to nazywać jak chcecie, możecie na mnie wieszać psy, mody mogą mnie banować a nie jego, ale to on oskarżył mnie na tym forum, że jestem zakamuflowanym sprzedawcą pomp ciepła. Nie dostarczył do tej pory żadnych dowodów, nie przeprosił i pomimo próśb do władnych tego forum włos mu z głowy nie spadł. W takim razie wytłumacz mi, w jaki sposób mam domagać się swoich praw? Mam iść z tym do sadu?

 

Na tym forum miałem wiele konfliktów z forumowiczami, w szczególności z branżą węglową. Po czasie okazywało się, że to ja miałem rację. Dlatego jeżeli uważam, że ją mam, a nikt nie poda mi argumentów przeciw, to zawsze będę jej bronił. Nie myśl że uważam, że jestem alfą i omegą, bo niejednokrotnie potrafiłem przyznać się do błędu i wiele osób przestrzegałem przed swoimi (nie dalej jak wczoraj).

 

Zobacz o co ten spór

 

asolt twierdzi, że architekci (wrzuca wszystkich do jednego wora) to oszuści. Wolno mu?

Proszę o dowody. Wolno mi?

 

Coś mi się zdaje, że ta krucjata zaczyna dotyczyć mnie, a nie tego którego powinna :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, oczekujesz sprawiedliwości? Nie ma szans. I na FM i w życiu. Na prostowanie FM szkoda czasu - i tak nie wygrasz. Są układy, są PP, są sympatie, są interesy, są MODowie rozsądzający wg przydzielonej im funkcji. I też może dobra zmiana wyciągnęła tu rękę.

 

Kiedyś to było forum... Mi się wydaje, że było inaczej. Bez tylu wojenek, posty były merytoryczne. Wielu ludzi już nie ma, albo siedzą cicho, wielu też zostało. Ale to były stare czasy, rok 2009, jeśli pamięć mnie nie myli :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troch dłuższy staż na forum. Kiedyś te z było inaczej. I co z tego? Tamte czasy nie wrócą. Istotne jest tylko teraz.

 

 

 

Liwko, oczekujesz sprawiedliwości? Nie ma szans. I na FM i w życiu. Na prostowanie FM szkoda czasu - i tak nie wygrasz. Są układy, są PP, są sympatie, są interesy, są MODowie rozsądzający wg przydzielonej im funkcji. I też może dobra zmiana wyciągnęła tu rękę.

 

Kiedyś to było forum... Mi się wydaje, że było inaczej. Bez tylu wojenek, posty były merytoryczne. Wielu ludzi już nie ma, albo siedzą cicho, wielu też zostało. Ale to były stare czasy, rok 2009, jeśli pamięć mnie nie myli :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniam czy krucjata, ani przeciwko komu.

 

Problem tkwi w nieznajomości przepisów i bazowaniu na wiedzy (w tym zakresie) projektantów/architektów.

Niestety prawda jest taka, że cierpi na tym inwestor - Liwko ma rację, naciąga się inwestora w imię niejasnych celów.

Projektant/architekt nie zna najnowszych przepisów i leci z projektem tak jak było kilka lat temu.

A teraz nie OZC jest istotne dla projektu, tylko wskaźnik EP.

 

I jeszcze raz OZC nie jest wymaganą częścią projektu budowlanego - OZC powinno być częścią projektu ogrzewania - bo do tego jest przeznaczone.

 

Dlatego nie rozumiem twierdzenia, że projektanci/architekci to oszuści, bo ............. źle liczą OZC - już pomijam, że fachowca poznaje się też po właściwej terminologii (tak to jest złośliwość z mojej strony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam propozycję, aby do każdego wątku był przyklejony rozdział zatytułowany "Tezy wątku". W nawiasie podana byłaby liczba użytkowników, którzy głoszą taką tezę. Lista tez byłaby edytowana przez moderatora, aby uniknąć tez różniących się np. spacją. Każdy po wpisaniu postu mógłby (powinien?) podać że w tym poście popiera daną tezę. Oczywiście jak dyskusja toczy się przez wiele stron, to wiele postów będzie popierało tę tezę, ale będzie można łatwo znaleźć te wszystkie posty i od razu wstrzelić się w środek wątku; przeczytać to co przed artykułem i po nim. Popieranie tej samej tezy wielokrotnie nie zwiększy liczby użytkowników w nawiasie. Po kliknięciu na daną tezę można by wyświetlić listę postów, które daną tezę popierają. Pomysł mój pojawił się stąd, że wiele wątków ma kilkaset postów i ciężko coś wysupłać z tego, a tak byłaby przynajmnije jakaś segregacja głoszonych opinii. Przykład takiej strony z tezami:

"Wentylacja mechaniczna - tak (758 )"

"Ściany z silikatów - tak (494 )"

"Pompa ciepła grunt-woda - nie (328 )"

"Dach płaski jest tani w budowie (189 )"

Można się zastanowić co zrobić, gdy ktoś zmieni zdanie (!) i przestanie popierać jakąś tezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...