Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Forum Muratora - uwagi


firewall

Recommended Posts

Test dla "finlandii" i naczelnego:

 

Na chuj mi było takie klejenie spoin ?

[ATTACH=CONFIG]453529[/ATTACH]

 

Była odpowiedź na (moderowano) .BYŁA...

Przy okazji widać, że okna są fajnie wysunięte .

Pytanie,na (moderowano) ...Również BYŁO to ;)

 

Ale jak ręka rękę myje, to prawo Achima czyli było a nima :D

Dlaczego nima ?

 

To już Pan wie i forumowicze również, dlaczego tak często jest Pan banowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ciekaw byłem nocnych postów, bo na popołudniowe mnie zaskoczyły pozytywnie.

Niestety, z żalem patrzę na to co się pojawiło i celowo zostawiam, by inni użytkownicy mogli się z nimi zapoznać. Gaweł, za takim forum będziesz tęsknić?

Czy użytkownicy nie zasługują na przeprosiny? Użytkownicy!

 

Ubolewam. I ja przepraszam Forum, że na pierwsze raporty o nowym klonie napisałem "dajmy mu szansę", bo tym samym naraziłem Was na takie posty.

 

Generalnie tak, aczkolwiek nie rozumiem tych pretensji z dziennikiem:confused:. Że był cenny i że Redakcja zarabiała na jego odsłonach i ruchu w necie który generował. I potem na życzenie Autora został skasowany, I teraz Autor ma pretensje i tu właśnie nie wiem o co? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

a jak juz jestem to cos tam powiem ...

generalnie forum umiera wg mnie z powodu technologii, szybkosci odpowiedzi, reklam ktore sa tak irytujace ze glowa mala.

szybkosc odpowiedzi, latwosc zalaczenia multimediow - przy komp spoko - z telefonu - dramat.

trzeba sledzic watki, trzeba ich pilnowac.

 

wyemigrowalem na FB - do grupy tematycznej.

nie powiem ze grupy tematyczne fb sa idealne - tam czesto adminami sa janusze takie ze glowa mala, posty potrafia byc kasowane, ludzie wyrzucani za wlasne zdanie, za to ze niepochlepbnie wypowiedzieli sie o firmach ktore wspolpracuja z grupa. w wielu komercha jest potezna. z ilu mnie wyrzucili.

 

Teraz umocowalem sie w grupie Elewacje Inspiracje - wg mnie jest zajebista, jest inna, nie jest sponsorowana przez nikogo, janusze oczywiscie sie pojawiaja, wojenki netowe oczywiscie ze sa, przeciez wlasnie w tej chwili mam co najmniej 2 rozpoczete.

 

ale z mojego pkt widzenia - ja na forum/grupe nie przychodze sie uczyc przeciez w zakresie elewacji - ja przychodze jak mam chwile podzielic sie wiedza, komus pomoc, albo wrzucic jakies info. Oczywiscie na fm mam PP - mam je dlatego ze kosztuje niewiele i mam swiety spokoj, klientow raczej nie szukam - grafik na rok do prozodu na swoje elewacje zapelniam w miesiac bez problemu. zatem nie szukam klientow, wrecz odwrotnie - w tematach wykonawczych w sumie fajnie by bylo jakby ich bylo mniej.

 

Ale narzedzie jakim jest forum - dla mnie osobioscie w obsludze jest mega niewygodne i po prostu archaiczne.

Mam sentyment do FM - dlugo tu jestem i dlatego czasami wpadam, tak jak teraz o 1:15 w srodku nocy.

Edytowane przez fighter1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna diagnozę. Niestety. A szkoda bo mam tu sporo znajomych. Ludzi których po prostu lubię. Zmiany są nieuniknione.

 

a jak juz jestem to cos tam powiem ...

generalnie forum umiera wg mnie z powodu technologii, szybkosci odpowiedzi, reklam ktore sa tak wkurwiajace ze glowa mala.

szybkosc odpowiedzi, latwosc zalaczenia multimediow - przy komp spoko - z telefonu - dramat.

trzeba sledzic watki, trzeba ich pilnowac.

 

wyemigrowalem na FB - do grupy tematycznej.

nie powiem ze grupy tematyczne fb sa idealne - tam czesto adminami sa janusze takie ze glowa mala, posty potrafia byc kasowane, ludzie wyrzucani za wlasne zdanie, za to ze niepochlepbnie wypowiedzieli sie o firmach ktore wspolpracuja z grupa. w wielu komercha jest potezna. z ilu mnie wyrzucili.

 

Teraz umocowalem sie w grupie Elewacje Inspiracje - wg mnie jest zajebista, jest inna, nie jest sponsorowana przez nikogo, janusze oczywiscie sie pojawiaja, wojenki netowe oczywiscie ze sa, przeciez wlasnie w tej chwili mam co najmniej 2 rozpoczete.

 

ale z mojego pkt widzenia - ja na forum/grupe nie przychodze sie uczyc przeciez w zakresie elewacji - ja przychodze jak mam chwile podzielic sie wiedza, komus pomoc, albo wrzucic jakies info. Oczywiscie na fm mam PP - mam je dlatego ze kosztuje niewiele i mam swiety spokoj, klientow raczej nie szukam - grafik na rok do prozodu na swoje elewacje zapelniam w miesiac bez problemu. zatem nie szukam klientow, wrecz odwrotnie - w tematach wykonawczych w sumie fajnie by bylo jakby ich bylo mniej.

 

Ale narzedzie jakim jest forum - dla mnie osobioscie w obsludze jest mega niewygodne i po prostu archaiczne.

Mam sentyment do FM - dlugo tu jestem i dlatego czasami wpadam, tak jak teraz o 1:15 w srodku nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ fighter 1983 masz rację, jednak FM zmieniło się w 2009 roku o ile pamiętam i to wcale w pierwszym okresie mu bynajmniej nie pomogło, więc nie wiem czy taka zmiana ma sens, moim zdaniem nie to jest główny powód umierania bynajmniej.

To jest główny powód:

(...)

nie powiem ze grupy tematyczne fb sa idealne - tam czesto adminami sa janusze takie ze glowa mala, posty potrafia byc kasowane, ludzie wyrzucani za wlasne zdanie, za to ze niepochlepbnie wypowiedzieli sie o firmach ktore wspolpracuja z grupa. w wielu komercha jest potezna. z ilu mnie wyrzucili. (...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnalizujemy programistom problem z reklamami. Faktem też jest, że forum jako aplikacja jest programem z poprzedniej epoki. Ale to wszystko są tylko problemy techniczne!

 

Co jest atutem forum? Naszym zdaniem:

Ludzie - są najważniejsi. Na forum maja energię, by budować, dyskutować, pomagać, dzielić się swoimi doświadczeniami, spierać itd.

Zbiór doświadczeń - ogromna baza wiedzy i doświadczeń, bardzo cenna dla kogoś, kto szuka informacji i rady innych. Wiedza skatalogowana, pod ręką.

Brak animowości - FB jest jak apteka, gdzie idziemy po doraźną pomoc. Forum jest częścią życia - znamy ludzi choćby po nicku, wchodzimy w relacje; wiemy, że jest to miejsce, gdzie nasi rozmówcy są - gotowi pomóc albo pospierać się. W życiu realnym często brakuje takich osób wokół nas, z którymi można podyskutować, pogadać, drążyć temat.

Forum docenia - rada udzielona na FB znika w czeluściach. Na forum doświadczony inwestor, specjalista buduje swoją reputację - jego rady są potrzebne, przydatne, uzyskuje dowody zainteresowania. Forum docenia w czasie.

 

Czy zgadzacie się, że nasze forum jest wielką wartością? Trzeba powiedzieć więcej: Wy jesteście wielką wartością. Dlatego prosimy, traktujcie forum jak stary ukochany przedmiot - trochę odstaje, trochę nawala, ale jest... niezastąpiony. Zgoda?

Edytowane przez Redakcja
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama o której tu mowa w mojej subiektywnej ocenie nie jest , a właściwie nie musi być zmorą tego jeszcze zacnego forum. Przypomnę co to za ciało owe forum.

forum1. spotkanie (lub miejsce spotkania) poświęcone otwartej dyskusji na ważne tematy publiczne;

2. ogół członków takiego spotkania;

3. miejsce publicznych wystąpień, przemówień;

4. w starożytnym Rzymie: miejsce zebrań, sądów i targów;

5. w dawnej Polsce: sąd właściwy dla rozstrzygania danej sprawy;

6. w informatyce: forma grup dyskusyjnych w Internecie, służąca do wymiany informacji i poglądów między użytkownikami sieci przy użyciu przeglądarki internetowej

 

Proszę o tym nie zapominać. Redakcja mówi ,że poprawi problem z reklamami .Poprawia go już bardzo długo ,a przecież wszyscy wiedzą ,że dla informatyka zatrudnionego na FM to pikuś .Redakcja w pierwszym zdaniu oznajmującym tłumaczy co to jest Forum Muratora , a są to ludzie którzy dyskutują o budowaniu .Moim skromnym zdaniem w tym kierunku to forum iść powinno . Jeśli powstaje temat niebudowlany (sam jestem tego przykładem i się nie wybielam bo tak jest ) powinien mieć znamiona przyzwoitości (też to przekraczam i walczę z tym ) , Trzeba sobie zadać pytanie . Czy to jest zwykłe forum internetowe czy li tylko FM ? .Już w drugim wyrazie brzmi to Murator . Co do jakości tego forum budowlanego .Każde fora mają swoje bolączki to forum jest jednak specyficzne . W moim odczuciu pozwala na zbyt wiele i jest trochę nietolerancyjne , takie które nie szanuje czyichś poglądów ,czyichś wierzeń ,upodobań ,czyjegoś postępowania . Obiektywizm i stronniczość to zapomniane znaczenia - słowa o których to forum budowlane zapomina . Nowa Redakcja jak dla mnie troszkę walczy z wiatrakami .

 

Sygnalizowanie programistom mało daje droga Redakcjo .Ale jest i dobra strona tego błędu FM. Szybkość ruszania myszką jest powalająca by pozbyć się tej natarczywej reklamie i nie tylko . Poprawiamy tężystość fizyczną .:D

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzamy. Nie powinno tak być, że reklama blokuje korzystanie z forum. Przepraszamy za niedogodności.

Bardzo źle to wygląda jak się okłamuje użytkowników forum.

Bolek z ulicy po takim czymś odpuści forum po minucie.

A Arturo72 poświęcił się i nagrał jak to dzisiaj wygląda:

https://youtu.be/tfzsSa1d4tU

 

Jak widać, reklama blokuje korzystanie z forum.

 

Poświeciłem się i nagrałem bo to aż niepojęte jak to wk..

Naprawdę aż z taką premedytacją robicie z ludzi idiotow ?

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo źle to wygląda jak się okłamuje użytkowników forum.

Bolek z ulicy po takim czymś odpuści forum po minucie.

A Arturo72 poświęcił się i nagrał jak to dzisiaj wygląda:

https://youtu.be/tfzsSa1d4tU

 

Jak widać, reklama blokuje korzystanie z forum.

 

Poświeciłem się i nagrałem bo to aż niepojęte jak to wk..

Naprawdę aż z taką premedytacją robicie z ludzi idiotow ?

 

Też tak mam na androidzie ,nie idzie już otwierać tematów ,na kompie jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Redakcja Muratora ma swoich wybrańców na odpowiadanie . To także można przeżyć na tym jeszcze zacnym forum budowlanym .Mam skrytą nadzieję ,że nie , ale to forum pójdzie w zapomnienie i zastąpi ją jakaś opcja internetowa .Nakład w sieci moich zaprzyjaźnionych sklepów czasopisma , "Murator" spada. Przecież nie musze go zamawiać . Ktoś zobaczy przecież inne czasopismo budowlane i tam będzie szlifował swoje inwestorskie zapędy . Tam będzie lokował swoje reklamy które nie będą mu przeszkadzały w biznesie jak tu na FM . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd musi być naprawiony, bo tak nie da się korzystać z forum.

 

A co z tymi fotkami, co się nie wyświetlają? Wiele postów przez to traci wartość albo i sens w niektórych przeglądarkach - a Chrome i Edge to spora część internetu.

 

Puffin na androidzie i IE na Windows wyświetlają mi prawidłowo - Chrome (zarówno na androidzie jak i Windows) i Edge nie wyświetlają fotek zewnętrznych.

 

Przykładowy post z takimi fotkami

 

Jak ktoś nie widzi, to w tym poście Autorusa jest 10 fotek - bez nich post jest zupełnie bez sensu.

 

IE wyświetla fotki, ale też takie ostrzeżenie:

 

attachment.php?attachmentid=454017

 

Czemu FM zawiera niebezpieczne treści?

 

I jeszcze jeden nierozwiązany problem:

Co się stało z fotkami wstawianymi od 13 lutego?

 

attachment.php?attachmentid=441506

 

Zmniejszanie wrzucanych fotek do nieczytelności chyba każdemu dokuczyło już? Nie każdy wie że trzeba i potrafi przerobić fotkę przed wrzuceniem, żeby była czytelna.

 

Można mieć zastrzeżenia, do Facebooka. Ale wygląda i działa współcześnie, problemy techniczne jak się pojawią to są naprawiane (i to szybko). A na FM ciągle wisi link do Google+ - usługi niedostępnej od kwietnia 2019r - zwracałem na to uwage dwa lata temu w niniejszym wątku.

Tuż obok Google+ wisi link do strony FM na Facebooku.. Fajnie nie? Tylko jak ktoś kliknie, to dostaje komunikat:

Te materiały nie są teraz dostępne

Dzieje się tak zwykle, gdy właściciel udostępnił zawartość tylko małej grupie osób, zmienił jej widoczność lub ją usunął.

 

To wszystko wygląda niepoważnie.

IEStraszy.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...