Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak stworzyć przytulne wnętrze? Jakie dekoracje?


Niegazowana

Recommended Posts

Witam!

 

W końcu wyremontowane mieszkanie. Kupione meble. Wszystko ładnie, pięknie. Tylko jakoś taki "zimny", "surowy" klimat. A może ma to swój urok?

 

P2090186.jpg

P2090187.jpg

PC230123.jpg

 

Jednak ja wolę bardziej przytulne wnętrza.

Może jakoś "ocieplić" wnętrze dekoracjami? Ale nie mam pomysłu. Myślałam o jakiś poduszkach na sofę. Ale jakie? Jaki materiał. Jaki kolor?

 

Czy stawiać coś na parapecie czy nie?

 

Czy wieszać coś na ścianach?

 

To czekam drodzy znawcy może jakieś zdjęcia czy coś podrzucicie? Coś co mnie zainspiruje?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani poduszki na sofę (nie ta stylistya), ani puchaty dywan na podłogę...

 

Kłopot z tym wnętrzem zasadza się na fatalnej (IMO) sofie (i kolor, i styl, i materiał) i pasiastych panelach - chyba dodatkowo źle położonych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówczyni ma sporo racji.

Na twoim miejscu nie zagracałabym przestrzeni niepotrzebnymi bibelotami. Jest bardzo ładnie urządzone. Swoją drogą, to ciekawe masz oświetlenie. Sama chcę u siebie coś podobnego zamontować, tylko mąż nie może znaleźć chwili, żeby zajrzeć na stronę i zamówić odpowiednie elementy. Sama przeglądam od czasu do czasu ofertę sklepu http://tinyurl.com/ocmetu3 , ale ja to sobie mogę popatrzeć tylko. Sama się nie znam na tych modułach, mogłabym wybrać co najwyżej żyrandol, a nie taką elektronikę. Ale to chyba nie jest jakiś duży koszt, żeby zrobić takie oświetlenie, nie? Części wydają się być tanie...

Sama myślę o tym, żeby nie montować tego na suficie, ale przy ścianach, jak tu:

http://i.ytimg.com/vi/8rXA8Dx1yOg/maxresdefault.jpg

Edytowane przez Wika23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska Zgadza się. Wiem, że panele powinny być inaczej położone. Ale ja chciałam równolegle do okien.

 

Nie jestem gotowa zmienić sofy. Ale jak już mówisz, że moja czerwona sofa jest fatalna to już powiedz jaką inną sofę mogłam wybrać?

 

Wika23 U mnie poszło 2 taśmy led:5m i 8m + 2 zasilacze 180 zł czyli koszt raczej to duży nie jest

Edytowane przez Niegazowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie skórzana, nie błyszcząca, nie pikowana, nie puchata... Prosta, matowa, klasyczna raczej... I moim zdaniem nie czerwona...

 

Masz bardzo agresywny wzór na panelach, on dominuje we wnętrzu - odwrotne do klasycznego ułożenie paneli jeszcze potęguje to wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam :) Ładnie porobiłeś widać, że dużo pracy włożone pochwalam :) ja ostatnio kupiłam coś niesamowitego tzn zamówiłam bo to na zamówienie i powiem Ci że goście są w szoku to wieszak z imionami naszymi w dowolnym kolorze , nie wiem czy mogę link ci podać[spam] jak coś to zerknij sobie są boskie i wyróżniają od razu całe mieszkanie . 20140521_162621.jpg Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W końcu wyremontowane mieszkanie. Kupione meble. Wszystko ładnie, pięknie. Tylko jakoś taki "zimny", "surowy" klimat. A może ma to swój urok?

 

[ATTACH=CONFIG]294190[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]294191[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]294192[/ATTACH]

 

Jednak ja wolę bardziej przytulne wnętrza.

Może jakoś "ocieplić" wnętrze dekoracjami? Ale nie mam pomysłu. Myślałam o jakiś poduszkach na sofę. Ale jakie? Jaki materiał. Jaki kolor?

 

Czy stawiać coś na parapecie czy nie?

 

Czy wieszać coś na ścianach?

 

To czekam drodzy znawcy może jakieś zdjęcia czy coś podrzucicie? Coś co mnie zainspiruje?

 

Pozdrawiam!

 

Heloł,

Designerem nie jestem, ale mi po prostu brakuje czegoś na ścianach :) Może nad tą szafką*z trzeciego zdjęcia jakieś zdjęcia rodzinne? Albo jedno w dużej ramie, albo jakiś wzór fajny.

 

Nie wydaje mi się, że jest jakaś wielka tragedia jak to opisała koleżanka, że sofa do bani itd. Z tymi roślinkami to bym chyba uważał… chociaż może jest to związane z traumą jak ostatnio różne wnętrza oglądałem i tam było zdecydowanie za dużo roślinności rodzaju wszelkiego :) Warto pokombinować, i na pewno będzie przytulniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofa nie jest taka obmierzła. Ja bym dała roślinki, tylko nie kwitnące, po prostu zieleninę. Ale ja lubię, w przeciwieństwie do przedpiszcy.

Jakieś grafiki/plakaty na ściany, np. szare z odrobiną czerwieni. Nie widać tych ścian za bardzo, więc Ci nie powiem gdzie. Może jakąś czerwoną ceramikę w homeopatycznych ilościach (znaczy np. jedna większa sztuka w odcieniu kanapy albo kilka malusich rozrzuconych tu i ówdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Ładnie porobiłeś widać, że dużo pracy włożone pochwalam :) ja ostatnio kupiłam coś niesamowitego tzn zamówiłam bo to na zamówienie i powiem Ci że goście są w szoku to wieszak z imionami naszymi w dowolnym kolorze , nie wiem czy mogę link ci podać http://www.artman24.pl jak coś to zerknij sobie są boskie i wyróżniają od razu całe mieszkanie . [ATTACH=CONFIG]307364[/ATTACH]

 

Mnie się najbardziej spodobało "Tam są drzwi":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to czy kanapa jest fajna czy niefajna to tylko wylacznie kwestia gustu, ja bym takiej nie wybrala ale pokazywalam chlopakowi i powiedzial ze jest super - ilu ludzi tyle opinii, do kazdego przemawia inna stylistyka. Za zimny, nieprzytulny charakter wnetrza odpowiadaja w duzej mierze meble, ktore maja u Ciebie bardzo nowoczesne formy, wszedzie sie cos dzieje. Kanapa sama w sobie jest juz tak ''okreslonym'' elementem (skora, kolor, ksztalt), ze zadne poduszki nie beda wygladaly na niej dobrze. Nie jestem tez przekonana do koloru scian, na zdjeciach wyglada na cieply, taki troche ''budyniowy'' odcien i wypada troche mdlo z ta biela i czerwienia. Choc moze to tylko zludzenie, ktore daje sztuczne swiatlo. Ja bym dala jakis spokojny dywan na podloge, grafike na tej scianie gdzie drzwi i tak jak reszta dziewczyn sugerowala - jakas prosta, nie udziwniona rosline na parapet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Myślę, że ciekawymi i zawsze pasującymi dodatkami wnętrza, to obrazy bądź zdjęcia na ścianach. To zawsze dodaje wiele uroku, choć warto korzystać z nich z umiarem, by nie wprowadzić chaosu do wnętrza. Myślę, że innym ciekawym dodatkiem są np. charakterystyczne lampiony, które nadają aranżacji charakteru, wyrazistości, a jednocześnie ocieplają wnętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

zwyczajnie brak tu konsekwencji stylów.. sofa jest sama sobie - nie nawiązuje do niczego i bardzo się odcina. Podłoga jest megaciemna i wpada w czekoladowy brąz, a meble i reszta podchodzi pod sterylny klimat zalatujący glamurem, który z pewnością jest daleki od słow "przytulny". nie wiem na co na sile te akcenty czerwone/bordowe - to ma sie nijak do bialej reszty i tej strasznie ciemnej podlogi..

 

To co mozna doradzic patrzac jedynie na zdjecia - sciana, a wlasciwie naroznik za sofa jest "łysy". Dodajcie miesiste zasłony, jakies obrazy w ladnych ramach/cos na sciany. Nie wiem jak wyglada sciana za TV ale tez jest lyso, a szafka rtv ( bordowa.....) z tym blatem szklanym nadaje surowosci a nie "przytulnosci".

 

jasna podloga w kolorze drewna obecnego gdzies tam w kuchni by zmienila duzo.. Pomyslcie nad scianami ( duze ramy z rodzinnymi zdjeciami/obrazy) bo ich pustka podkreśla, ze wnetrze idzie w strone sterylności.

 

Padlo pytanie jaka sofe?.... Po pierwsze - powinna zakrecac przy scinaie przy drzwiach a nie zabierac "zakretem" waska przestrzen podloznego salonu. Po drugie - material i kolor tkaniny przytulny. Proponuje wpisac w google np. "sofa agata" i wybrac cokolwiek. Doslownie cokolwiek bedzie lepsze stylem i tkanina niz ta sofa. Zeby kupic cos takiego trzeba sie mega naszukac. przepraszam, ale styl sofy poraza.

Edytowane przez Dzeus86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...