Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolor dachu niezgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego


kkpax

Recommended Posts

Witam,

Bardzo prosze o poradę.

Od roku mieszkam w odebranym domu, podkreślam ze dom został odebrany!

Wg mpzp kolor dachówki powinien być czerwony, brązowo-czerwony, a ja mam ciemny-szary.

"Przyjazny sąsiad" doniósł kilka dni temu na mnie do pinb iż mam inny kolor dachówki z mpzp (2-ch sąsiadów także).

Dostałem pismo z pinb że za kilka dni będzie u mnie kontrola w tej sprawie. Mam przygotowac wszystkie dokumenty zw z budową.

Pytanie:

Czy dom, w którym mieszkam od roku i jestem zameldowany, można kontrolować? wcześniej, ani przed odbiorem ani w trakcie pinb nie widział przeciwskazan do odbioru, nie widział do tego podstaw, czy obecnie może po roku czasu cofnąć swoją decyzję lub podważyć ją, ewentualnie kazać mi zmienić kolor dachówki jeżeli uznają że jest niezgodna z mpzp?

Prosze o poradę co w takiej sytuacji można zdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się lepiej kontrolera zapytaj który to sąsiad dowiedz się czy jest ubiecpieczony jak nie to ja bym robił ognisko u skurwisyna w salonie jak go tak w oczy kuje czyjś dom. Ja pamiętam z 8 lat temu robiłem właśnie rozbiórkę i wlaściciel musiał skracać okap po 5 latach jak zamieszkał bo sąsiadowi coś nie pasowało ale nie pamiętam szczegółów to było dawno. Na konfidentów jest jeden sposób . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz przechlapane.

Wybudowałeś budynek nie zgodny z warunkami na jakich miasto udzieliło Ci pozwolenia.

Wątpię żeby to się skończyło pozytywnie dla Ciebie.....

Ale cuda się zdarzają

Trzeba było sąsiada na parapetówkę zaprosić.....

 

z drugiej strony gdzie byl kier bud, wydaje mi sie ze on za to odpowiada bo przyklepal ze zrobione zgodnie z projektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeżeli nie ma sprecyzowanej definicji co oznacza dachówka w kolorze brązowo-czerwonym to moge smiało twierdzić, ze moja dachówka jest b.ciemno brązowa i tyle!

Wg mnie brąz ma wiele odcieni podobnie jak czerwień, jedni widzą 10 kolorów a ja 100.

czy jeśli podwazą moją definicje to przy okazji stwierdzą ze ja mam problem ze wzrokiem? Na fakturze pisze brązowa? Czy to wystarczy, aby się odczepili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeżeli nie ma sprecyzowanej definicji co oznacza dachówka w kolorze brązowo-czerwonym to moge smiało twierdzić, ze moja dachówka jest b.ciemno brązowa i tyle!

Wg mnie brąz ma wiele odcieni podobnie jak czerwień, jedni widzą 10 kolorów a ja 100.

czy jeśli podwazą moją definicje to przy okazji stwierdzą ze ja mam problem ze wzrokiem? Na fakturze pisze brązowa? Czy to wystarczy, aby się odczepili?

 

moim zdaniem tak, jak wg inspektora brazowy nie jest brazowy to niech do okulisty idzie.

ale to sie tak gada, zalezy od upierdliwosci konkretnego osobnika. a tak z ciekawosci nie wiedziales wczesniej ze robisz wbrew ew na granicy planu miejscowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wg mpzp kolor dachówki powinien być czerwony, brązowo-czerwony, a ja mam ciemny-szary...

 

No i bardzo dobrze, ze masz kontrole. Tak to jest jak sie robi cos wbrew MPZP. Powinini ci dopier...lic. Dostajesz warunki i je olewasz.

Jak Ci nie pasowaly warunki to trzeba bylo tam domu nie stawiac.

Coraz wiecej ludzi olewa przepisy a potem, sie zala i poszukuja wspolczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd jak będą wątpliwości powoła biegłego.... który określi kolor.

Nazwa na fakturze nie jest istotna ponieważ wiemy wszyscy że można tam napisać wszystko....

Dużo zależy od urzędnika - czy będzie dociekliwy czy nie. Ale z drugiej strony wszyscy żądamy aby urzędnik był kompetentny.

Myślę że sprawa będzie trudna do wygrania.

Jeśli będziesz uważał to za stosowne poinformuj na forum jak się sprawa zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, ze masz kontrole. Tak to jest jak sie robi cos wbrew MPZP. Powinini ci dopier...lic. Dostajesz warunki i je olewasz.

Jak Ci nie pasowaly warunki to trzeba bylo tam domu nie stawiac.

Coraz wiecej ludzi olewa przepisy a potem, sie zala i poszukuja wspolczucia...

 

O, i już wiesz, kkpax, że kzysiukirl to Twój życzliwy sąsiad...

 

A jeśli chodzi o kolory dachówek i wymogi MPZP... Głupie przepisy są w róznych państwach, ale w Polsce mam wrażenie, że jest ich więcej, niż w całej Europie... Szary to normalny naturalny kolor dachu. Dawniej eternity prawie wszystkie były szare. JA rozumiem, że nie wolno robić dachów żółtych, zielonych niebieskich - mam takie dw aw okolicy, jeden na granicy parku narodowego - jaki debil odebral ten dom? No ale nie bylo MPZP, mozna było robic wszystko, nawet takie nijak nie pasujące do dachu i otoczenia kolory. NIkt nie pomyślał, ze to pasuje jak dupa do ciasta. Ale żeby nie wolno było robić szarych? Banda debili na odpowiedzialnych stanowiskach, której jedynym celem jest utrudnianie normalnym ludziom życia...

Edytowane przez Ifarrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sasiadem kkpax -a.

A moze wlasnie tubylcom i sasiadom kkpax-a bardzo pasowaly takie warunki MPZP - czerwony dach i nie chcialy szarego w okolicy. Ale pojawil sie pan z kasiura i jak to takie pany nie beda sie przejmowaly zadnymi warunkami, I postawil sobie chalupke z szarym zamiast czerwonego i sie bedzie odznaczal zeby goscie wiedzieli gdzie trafic :)

Warunki nie zmienily sie w trakcie budowy - pretensje miej tylko do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sasiadem kkpax -a.

A moze wlasnie tubylcom i sasiadom kkpax-a bardzo pasowaly takie warunki MPZP - czerwony dach i nie chcialy szarego w okolicy. Ale pojawil sie pan z kasiura i jak to takie pany nie beda sie przejmowaly zadnymi warunkami, I postawil sobie chalupke z szarym zamiast czerwonego i sie bedzie odznaczal zeby goscie wiedzieli gdzie trafic :)

Warunki nie zmienily sie w trakcie budowy - pretensje miej tylko do siebie

 

 

ciekawa teza... że ciemna dachówka jest dla bogaczy a czerwona dla biednych... bo czerwona kosztuje "zero" zl???

Kilku sąsiadów tez ma czerną, szarą dachówke a większość ciemno brązową, owy "dobry sąsiad" tak po prostu z braku laku donosi na wszystkich po kolei. Czy z zawiści? Nie wiem, ja nie mam jaguara jak on...

Poza tym prócz dachówki nie ma sie u mnie do czego doczepić, w przeciwieństwie do niego... z tym ze ja nie jestem cham i tego nie zrobie. On ma wtyki w urzędach i sie tym chlubi, bawi i wykozystuje (dlatego nie będe na niego donosił) a zresztą mam inne lepsze zajęcia.

Prosiłem o info co mozna w takiej sytuacji zrobić i jak zapobiec najgorszemu?

 

Czy może wystosować pismo o odstępstwo do architektury???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są plany aby ich przestrzegać i to nie urzędnicy je uchwalają. Trzeba było występować przed rozpoczęciem budowy. Oczywiście jako właściel możesz występować i prosić. Decyzja w rękach kompetentnych urzędników. Myślę, że skończy się to koniecznością wymiany pokrycia lub pomalowaniem dachu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Witam,

Bardzo prosze o poradę.

Od roku mieszkam w odebranym domu, podkreślam ze dom został odebrany!

Wg mpzp kolor dachówki powinien być czerwony, brązowo-czerwony, a ja mam ciemny-szary.

"Przyjazny sąsiad" doniósł kilka dni temu na mnie do pinb iż mam inny kolor dachówki z mpzp (2-ch sąsiadów także).

Dostałem pismo z pinb że za kilka dni będzie u mnie kontrola w tej sprawie. Mam przygotowac wszystkie dokumenty zw z budową.

Pytanie:

Czy dom, w którym mieszkam od roku i jestem zameldowany, można kontrolować? wcześniej, ani przed odbiorem ani w trakcie pinb nie widział przeciwskazan do odbioru, nie widział do tego podstaw, czy obecnie może po roku czasu cofnąć swoją decyzję lub podważyć ją, ewentualnie kazać mi zmienić kolor dachówki jeżeli uznają że jest niezgodna z mpzp?

Prosze o poradę co w takiej sytuacji można zdziałać?

 

kkpax, jak temat koloru dachu? Sprawa już zakończona czy walczycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda jeszcze domu nie wybudowałem.. ale tak sobie mysle ze każdy urzednik to tez cżłowiek... a człowiek to nie wielbłąd, a skoro tak to takowie człowiek tez musi sie czasami napić..

 

Poza tym wielbłądy za swwoją prace dostają raczej marne "wynagrodzenie", a taki urzednik pewnie chciałby byc lepszy od przecietnego wielbłąda. (wierzę, że przekaz jest zrozumiały)

 

 

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
U mnie plan nakazuje dachy w odcieniach czerwieni lub brązu. Sąsiad ma ciemno-szary (prawie czarny). Ale pozwolenie na budowę uzyskał przed wejściem MPZP i nadal buduje... Pytanie co jeśli w pozwoleniu na budowę jest kolor niezgodny z zapisami MPZP? Czy pomimo prawomocnego "Pozwolenia na budowę" mogą wycofać je jak się zorientują, że kolor się nie zgadza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie plan nakazuje dachy w odcieniach czerwieni lub brązu. Sąsiad ma ciemno-szary (prawie czarny). Ale pozwolenie na budowę uzyskał przed wejściem MPZP i nadal buduje... Pytanie co jeśli w pozwoleniu na budowę jest kolor niezgodny z zapisami MPZP? Czy pomimo prawomocnego "Pozwolenia na budowę" mogą wycofać je jak się zorientują, że kolor się nie zgadza?

 

jeżeli sąsiad uzyskał pozwolenie na budowę przed wejściem MPZP ( tj. wg Decyzji o Warunkach Zabudowy ) to może spokojnie budować zgodnie z zatwierdzonym projektem bez względu na zmiany jakie zostały wpisane później w MPZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...