Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylator do grzejnika


anjap

Recommended Posts

Moi rodzice w zeszłym roku kupili mieszkanie i zrobili generalny remont. Mieszkają na parterze, pod swoim mieszkaniem mają piwnicę, i okazało się że mają trochę za zimno w mieszkaniu,a właściwie w jednym pokoju. Planują wymianę grzejnika na większy ( sezon grzewczy tuż tuż) , ale... no właśnie jest kilka tych ale: koszt nowego grzejnika, koszt wymiany, koszt pewnie jakichś poprawek itd. I tak szukając po necie informacji o niedrogich kaloryferach natknęłam się na coś takiego: https://ecogadget.pl/pl/wentylator-grzejnikowy-do-przemieszczania-strumienia-cieplego-powietrza-radiator-booster.html . W sumie ciekawe rozwiązanie, bo można to zamontować samemu no i koszt nie będzie taki duży jak przy wymianie starego grzejnika na nowy.

I jeszcze takie coś znalazłam: http://www.aliento.pl/o-aliento/dla-kogo-aliento/

Tylko czy jest sens montowania czegoś takiego. Może ktoś mi doradzić czy to ma ręce i nogi? Czy lepiej faktycznie po prostu kupić nowy kaloryfer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wydmuchiwanie kurzu nie przeszkadza bo moja mama bardzo często czyści kaloryfery w środku, szczególnie w sezonie grzewczym. Bardziej chodzi o funkcjonalność - czy faktycznie zwiększy się wydajność kaloryfera jak takie urządzenie się zamontuje. Może ktoś już to ma/miał? Albo teoretycznie ktoś może się wypowiedzieć - czy takie coś ma rację bytu. Tak na chłopski rozum... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wydmuchiwanie kurzu nie przeszkadza bo moja mama bardzo często czyści kaloryfery w środku, szczególnie w sezonie grzewczym. Bardziej chodzi o funkcjonalność - czy faktycznie zwiększy się wydajność kaloryfera jak takie urządzenie się zamontuje. Może ktoś już to ma/miał? Albo teoretycznie ktoś może się wypowiedzieć - czy takie coś ma rację bytu. Tak na chłopski rozum... :)

 

Na chłopski rozum, to musi się zwiększyć wydajność grzejnika, ponieważ będzie szybszy odbiór ciepła. O ile się zwiększy i czy wystarczy, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zwiększy temperaturę w pokoju kosztem hałasu wirujących śmigieł. Równie dobrze można podobne rozwiązanie zrobić samemu, kilka wiatraków komputerowych ( niskoobrotowych 1500 rpm ) do tego byle zasilacz 12V uzyskasz dokładnie to samo za mniejszą cenę. A i w celach porównawczych lepiej zrobić to samemu bo pewnie koszt tego urządzenia to połowa nowego większego grzejnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.regulus.com.pl/news/jak-zwiekszyc-moc-grzejnikow-sciennych

 

Krótkoczasowa praca niemal bezszelestnie pracujących wentylatorów poprzecznych, z całą pewnością nie będzie dla nikogo dyskomfortem, a z pewnością wspomoże

szybkość ogrzania i stopień ogrzania niedogrzanego z jakichś powodów pomieszczenia.

 

anjap pisze: cyt."Moi rodzice w zeszłym roku kupili mieszkanie i zrobili generalny remont. Mieszkają na parterze, pod swoim mieszkaniem mają piwnicę, i okazało się że mają trochę za zimno w mieszkaniu,a właściwie w jednym pokoju. " koniec cyt.

 

W tym co pisze założyciel wątku nie ma nic do lubienia i wolenia...

Stwierdza fakt i oczekuje pomocy.

Poddaje swój pomysł do dyskusji.

===

 

Pozdrawiam

Bogusław

 

Ps. Produkowane przez REGULUS-system grzejniki są, poza linią grzejników kanałowych, grzejnikami radiacyjno-konwekcyjnymi.

===

Edytowane przez boguslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.regulus.com.pl/news/jak-zwiekszyc-moc-grzejnikow-sciennych

 

Krótkoczasowa praca niemal bezszelestnie pracujących wentylatorów poprzecznych, z całą pewnością nie będzie dla nikogo dyskomfortem, a z pewnością wspomoże

szybkość ogrzania i stopień ogrzania niedogrzanego z jakichś powodów pomieszczenia.

 

anjap pisze: cyt."Moi rodzice w zeszłym roku kupili mieszkanie i zrobili generalny remont. Mieszkają na parterze, pod swoim mieszkaniem mają piwnicę, i okazało się że mają trochę za zimno w mieszkaniu,a właściwie w jednym pokoju. " koniec cyt.

 

W tym co pisze założyciel wątku nie ma nic do lubienia i wolenia...

Stwierdza fakt i oczekuje pomocy.

Poddaje swój pomysł do dyskusji.

===

 

Pozdrawiam

Bogusław

 

Ps. Produkowane przez REGULUS-system grzejniki są, poza linią grzejników kanałowych, grzejnikami radiacyjno-konwekcyjnymi.

===

 

Bogusław, bardzo dziękuję za odpowiedź - chyba jednak kupię to ustrojstwo. Myślałam, że takie wentylatory w grzejnikach to coś nowego, bo u nikogo się z tym nie spotkałam. A tu się okazuje że są kompletne rozwiązania, czyli grzejnik z już wmontowanym wentylatorem. Czyli musi to jakoś funkcjonować.

I chyba zdecydujemy się na ten, który jest schowany pod grzejnikiem - jakoś bardziej to do nas przemawia ( szczególnie do mamy, która innej opcji nie chce bo to akurat jest niewidoczne).

Bogusław, a wentylatory w Regulusie są jakoś sterowane? Czy tylko na zasadzie: włącz-wyłącz. Bo to aliento ma jakiś sterownik. Jest widoczny ale całkiem estetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zwiększy temperaturę w pokoju kosztem hałasu wirujących śmigieł. Równie dobrze można podobne rozwiązanie zrobić samemu, kilka wiatraków komputerowych ( niskoobrotowych 1500 rpm ) do tego byle zasilacz 12V uzyskasz dokładnie to samo za mniejszą cenę. A i w celach porównawczych lepiej zrobić to samemu bo pewnie koszt tego urządzenia to połowa nowego większego grzejnika.

 

marcinbbb, niestety sama tego nie zrobię, moi rodzice też nie. Tym bardziej, że dużą rolę odgrywa tu estetyka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, bardzo dziękuję za odpowiedź - chyba jednak kupię to ustrojstwo. Myślałam, że takie wentylatory w grzejnikach to coś nowego, bo u nikogo się z tym nie spotkałam. A tu się okazuje że są kompletne rozwiązania, czyli grzejnik z już wmontowanym wentylatorem. Czyli musi to jakoś funkcjonować.

I chyba zdecydujemy się na ten, który jest schowany pod grzejnikiem - jakoś bardziej to do nas przemawia ( szczególnie do mamy, która innej opcji nie chce bo to akurat jest niewidoczne).

Bogusław, a wentylatory w Regulusie są jakoś sterowane? Czy tylko na zasadzie: włącz-wyłącz. Bo to aliento ma jakiś sterownik. Jest widoczny ale całkiem estetyczny.

 

Możliwe opcje:

 

1. osobny termostat który załączy wentylator grzejnika gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej zadanej ( praca z zwiększoną dynamiką) i rozłączy go po jej osiągnięciu. Grzejnik powraca do pracy ze swoją standardową mocą, o ile nie zastosowano termosiłownika zamykającego w tym wypadku także obieg wody.

Sterowanie to może być bez biegów lub z trzema biegami wybieranymi ręcznie ( 1 bieg- wentylator popracuje dłużej, 3-ci bieg pracuje krócej)

 

Dostępne modele:

- najprostsze: http://www.regulus.com.pl/armatura-regulacyjna-e-vent

- szersza oferta: http://www.regulus.com.pl/sterowanie-vent

2. Sprawdzić posiadany sterownik- najprościej wentylator grzejnika podłączyć do niego ( jeżeli zasilanie jest 230V lub 12V można zamówić wentylator o odpowiednim napięciu, lub zastosować stycznik + transformator - koszt ok 120-150 zł) lub np. połączyć równolegle z pompą obiegową.

 

Pozdrawiam

Bogusław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorzk 7 ,mógłbyś to wytłumaczyć pewnemu lekarzowi który sprzedaje grzejniki konwektorowe :D

Próbuję od wielu tygodni, a on tylko "moje najlepsze grzejniki [/url]

Pozdrawiam.

 

Mozna to wytlumaczyc bardzo prosto - czy przyjemniej jest siedziec przy ognisku czy tez jak farelka dmucha nam w twarz :)

 

A wracajac do pytania - tylko i wylacznie wiekszy grzejnik, a nie zadne wiatraczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to wytlumaczyc bardzo prosto - czy przyjemniej jest siedziec przy ognisku czy tez jak farelka dmucha nam w twarz :)

 

A wracajac do pytania - tylko i wylacznie wiekszy grzejnik, a nie zadne wiatraczki...

 

Przy ognisku bywa tak: gorąco w twarz - zimno a plecy.

Tak bywa także przy promiennikach w zimnym pomieszczeniu. Z jednej strony ciepło - z drugiej wyraźnie chłodniej.

===

 

Człowiek siedzący twarzą przed farelką? Chyba wielka rzadkość. Może gdzieś na portierniach..

Grzejnik z cicho pracującym wentylatorem poprzecznym, tylko kompletny laik może skojarzyć z farelką.

===

 

Często nie ma możliwości powieszenia większego grzejnika a pomieszczenie jest niedogrzane, np. przy pompie ciepła...

===

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Anjap,też bym radził kupić przewymiarowany (dużo większy.bądź głębszy) grzejnik płytowy,niż konwektor z wentylatorem=mniej kurzu i nie trzeba za prund płacić,który zużywa+ dodatkowe koszty w wypadku awarii i na pewno będzie taniej :D

Mistalova,ten przypadek pacjenta jako lekarza jest nie do wyleczenia :p

Najbardziej podoba mi się twój wpis na dole=drobnym drukiem :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...