Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem od splita po kanałówkę


oszczednyGrześ

Recommended Posts

Tabelka dla Lomo Luxury....

 

[ATTACH=CONFIG]376502[/ATTACH]

 

Co to za tryb Super High?? Przy takiej pracy parametry już nie zachwycają....

 

Super high czyli nawiew w trybie turbo. Jak poszukuje się bardzo wysokich wydajności przy niskich temperaturach to trzeba sięgać po daikiny czy toshiby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabelka dla Lomo Luxury....

 

[ATTACH=CONFIG]376502[/ATTACH]

 

Co to za tryb Super High?? Przy takiej pracy parametry już nie zachwycają....

No ok, ale ile ta klima będzie pracowała na turbo? Kilka minut max? Będziesz ją ustawiał albo na auto, albo na max 2 biegu, bo Luxury 3,5 ma przepływy 660/540/460/330, a tutaj 3 bieg to już naprawdę sporo i bardzo niekomfortowo dla uszu. Mój Economic ma max przepływ 560m3/h i już przy takim czymś nie wysiedzisz, a max do przebywania w pomieszczeniu to dla mnie 2 bieg czyli 410m3/h, przy 1 biegu czyli 290m3/h jest najprzyjemniej, bo nie zwraca się uwagi na nadmuch, gdzieś tam po prostu sobie szumi delikatnie, włączysz radio, tv to już w ogóle luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale ile ta klima będzie pracowała na turbo? Kilka minut max? Będziesz ją ustawiał albo na auto, albo na max 2 biegu, bo Luxury 3,5 ma przepływy 660/540/460/330, a tutaj 3 bieg to już naprawdę sporo i bardzo niekomfortowo dla uszu. Mój Economic ma max przepływ 560m3/h i już przy takim czymś nie wysiedzisz, a max do przebywania w pomieszczeniu to dla mnie 2 bieg czyli 410m3/h, przy 1 biegu czyli 290m3/h jest najprzyjemniej, bo nie zwraca się uwagi na nadmuch, gdzieś tam po prostu sobie szumi delikatnie, włączysz radio, tv to już w ogóle luzik.

 

I na takie opinie praktyków czekam

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na takie opinie praktyków czekam

Dzięki

 

Mój mission extreme jest ustawiony na auto i I feel. Generalnie jest ok. Czasem musi podkręcić i wtedy nieco głośniejszy ale poza tym nie ma co narzekać. Lomo economy którego założyłem siostrze zdecydowanie głośniejszy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głośniejsza jest zewnętrzna od wewnętrznej i mnie to już mocno irytuje, ale w tym sezonie tak będzie i tyle. Mam chyba zbyt blisko ściany, no i nierozważnie przykręciłem do muru, zamiast oprzeć na styropianie.

Średnio łyka mi 6kWh na dobę (~250W) i do tego 18kWh kable w nocnej (~750W). Zakładając COP klimy równy 3, wychodzi mi moc strat domku na poziomie 1500W, co oznacza 11,72W/m2 dla warunków takich jak teraz. W silne mrozy pewnie wzrośnie dwukrotnie. Czyli realnie dom około 30kWh/m2*rok, ale temperatura w środku jednak nie 20, tylko około 22stC i nie mam jeszcze części izolacji.

 

Z powyższego wynika, że mam przewymiarowane urządzenie, ale jednak nie. Moja klima pracuje tylko około 7 godzin dziennie, czyli w nocy jest cicho, a działa tylko w dzień, kiedy szum nie przeszkadza. Mniejsza musiałaby pracować dłużej. Lepsza byłaby kanałówka, która prawdopodobnie odciążyłaby również kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na takie opinie praktyków czekam

Dzięki

 

Wczoraj spędziłem kilka godzin w pawilonie ogrzewanym splitem - nigdy w życiu nie zainstalowałbym czegoś takiego w domu.

Owszem, bardzo szybko nagrzało pomieszczenie, nie było nawet zbytnio głośno (przynajmniej w dzień, w nocy raczej nie dałoby się spać), ale ten podmuch powietrza był megawkurzający.

Oczywiście to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spędziłem kilka godzin w pawilonie ogrzewanym splitem - nigdy w życiu nie zainstalowałbym czegoś takiego w domu.

Owszem, bardzo szybko nagrzało pomieszczenie, nie było nawet zbytnio głośno (przynajmniej w dzień, w nocy raczej nie dałoby się spać), ale ten podmuch powietrza był megawkurzający.

Oczywiście to moja opinia.

 

Split super komfortowy nie jest ale dobrze zrobiona kanałówka to niebo w porównaniu do splita. W nocy w zasadzie nie słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy w tym dziale.

Chciałbym prosić o poradę dotyczącą klimatyzacji kanałowej. Mieszkam w domu parterowym z poddaszem nieużytkowym o powierzchni 92 m kw - kubatura 240 m sześć. Dom posiada ocieplenie na podłodze 6 cm styropianu, fundamenty 8 cm, ściany beton komórkowy 24 cm +10 cm styropianu, na suficie 25 cm wełny . W domu mieszkam od 2002 roku i jedynym ogrzewaniem jest kominek z rozprowadzeniem ciepła z turbiny DGP. Chciałbym dogrzewać do np. -5 stopni klimatyzacją .Mam kilka pytań na początek:

- czy mogę połączyć rozprowadzenie ciepła z kominka z kanałami z klimatyzacji kanałowej (wstawiłbym klapy zwrotne)

- czy moc 7 KW dla zastosowania jest wystarczająca

- z racji niewielkiego budżetu chciałbym zakupić klimatyzację budżetową - która z firm jest najmniej awaryjna : KAISAI, Rotenso czy York

- czy jednostka wewnętrzna może być zainstalowana na poddaszu nieużytkowym - nie ogrzewanym -gdzie panują temperatury ujemne

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy w tym dziale.

Chciałbym prosić o poradę dotyczącą klimatyzacji kanałowej. Mieszkam w domu parterowym z poddaszem nieużytkowym o powierzchni 92 m kw - kubatura 240 m sześć. Dom posiada ocieplenie na podłodze 6 cm styropianu, fundamenty 8 cm, ściany beton komórkowy 24 cm +10 cm styropianu, na suficie 25 cm wełny . W domu mieszkam od 2002 roku i jedynym ogrzewaniem jest kominek z rozprowadzeniem ciepła z turbiny DGP. Chciałbym dogrzewać do np. -5 stopni klimatyzacją .Mam kilka pytań na początek:

- czy mogę połączyć rozprowadzenie ciepła z kominka z kanałami z klimatyzacji kanałowej (wstawiłbym klapy zwrotne)

- czy moc 7 KW dla zastosowania jest wystarczająca

- z racji niewielkiego budżetu chciałbym zakupić klimatyzację budżetową - która z firm jest najmniej awaryjna : KAISAI, Rotenso czy York

- czy jednostka wewnętrzna może być zainstalowana na poddaszu nieużytkowym - nie ogrzewanym -gdzie panują temperatury ujemne

:)

 

Co do KAISAI to ma tendencję do przeregulowywania temperatuty, co objawia się np. tym, że w trybe automatycznym na zmianę grzeje i chłodzi. Gdy chłodzi to robi to pełną mocą, tak że ludzie zamarzają, gdy grzeje też wali na maxa. Pozostałych dwóch firm nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...