Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek o komin systemowy - wysokość trójnika


KolesMaz

Recommended Posts

Witam,

 

jestem przed położeniem tynków I właśnie panowie od tynków zauważyli pewną nieprawidłowość. Komin systemowy (do kominka w salonie) ma umieszczony trójnik na wysokości 160cm od podłogi (wylewki). Stwierdzili, ze to stanowczo za nisko.

Czytając posty w tej kategorii, zauważyłem, żę rzeczywiście jest za nisko.

 

Pytanie do specjalistów, jakie mam opcje? CZy muszę podnieść trójnik, czy moze da się dopasować kominek do komina?

 

Nie usmiecha mi się przeróbka gotowego komina.

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wylewki ostatniej czy chudziaka ? bo piszesz ze nie masz tynkow jeszcze. a tynki zwyklo sie robic przed wylewka.

niskich wkladow jest sporo. podlaczenie bedzie parlo w trojnik. kup wklad co nie wywals 500 w komin i zrob elastyczne.

Hej,

 

dokładnie to 140 cm od wylewki do dolnej krawedzi trójnika. Trójnik jest 45 stopniowy.

Obawiam się, że to zdecydowanie za nisko I będę musiał przerabiać komin,

Chyba, że gdzieś znajdę niski kominek. Czego powinienem szukać?

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kwestia przeróbki nie jest kosztowna bo to wymaga wybicia powyżej kolejnej dziury w pustaku i wycięcia jej w ceramice.

Niższe kolanko odciąć i zaślepić zaprawą z szamotem.

Powodem przeróbki musi być koncepcja urządzenia kominka bo jeśli niski wkład będzie się podobał to z podłączeniem nie będzie problemu ale wyższy wkład i podmurówka lub stojak kominka to już ponad 100 - 120cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie należy nic "wybijać" (post nr 6). Najlepiej porozumieć się z przedstawicielem producenta, który zaproponuje, dostarczy albo zaakceptuje technologię (naszą). Mam dobre doświadczenia z Schiedlem w tej kwestii. Zwykle podejmujemy działania po pisemnych uzgodnieniach. Klient zachowuje gwarancję, jeśli robi to firma do której producent ma zaufanie.

 

Mając do czynienia z producentem, który wydziwia, można zrobić po swojemu, bo i tak się wypnie (z gwarancją). W takiej sytuacji daję klientowi swoją gwarancję. Dodam tylko, że wykonuję takie "manewry" tylko moim klientom kominkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach o nieco wyższej kulturze budowlanej niż nasza, kominy robi się często bez trójników. Te montuje się podczas wykonywania podłączenia urządzenia grzewczego. Robiąc właśnie wycinkę i wklejkę. Tyle, że tam (w tych krajach), kominki budują uprawnieni wykonawcy. Samymi kominami czasem zajmują się też kominiarze...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak schiedel leier itp, odesłać do producenta - niech przerabiają i nadal gwarantują

jak krzak, to już twoja wola i pomysł

pozdr.

Powiem szczerze bardzo często wykonujemy wcinkę komina ceramicznego, lecz tego aspektu nie przewidziałem, tylko co w takim przypadku zostawić klienta aby męczył się z tym "na własną rękę"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................według mnie kominy powinny być stawiane bez trójników spalinowych bo z doświadczenia bynajmniej w moim regionie wynika, iż ok 1/3 kominów ma źle wyprowadzony trójnik.

.

 

Tylko że to nie jest dobry argument aby budować bez a potem wycinać .

Taka sytuacja to brak ;

- przemyślanego projektu

- nadzoru ze strony KIEROWNIKA BUDOWY

- konsultacji z wykonawca kominków

- myślenia ze strony ekipy budującej

 

Czy zauważyliście jak wiele kominów systemowych ma trójnik przyłączeniowy i wyczystkę po tej samej stronie jedno nad drugim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie jest dobry argument aby budować bez a potem wycinać .

Taka sytuacja to brak ;

- przemyślanego projektu

- nadzoru ze strony KIEROWNIKA BUDOWY

- konsultacji z wykonawca kominków

- myślenia ze strony ekipy budującej

 

Czy zauważyliście jak wiele kominów systemowych ma trójnik przyłączeniowy i wyczystkę po tej samej stronie jedno nad drugim ?

 

Przemyślany projekt, dobre z reguły jakiś gotowiec i brak zainteresowania inwestora na etapie projektu,

Nadzór KB też dobre on jest zainteresowany ewentualnie tym za co może beknąć i to nie zawsze a nie miejscem trójnika i wyczystki.

Konsultacje z wykonawcą kominka to na samym końcu jak już się komuś przypomni przecież pan Kazio od GK coś wykombinuje i taniej będzie;-)

Z myślącą ekipą budującą też mogą być spore problemy a czasami sam inwestor "Panie to nie problem na teraz, jakoś to się załatwi".

Wyczystka po tej stronie co trójnik bo murarz tak na rysunku widział. Komin trzeba postawić samemu to będzie ok.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście jak wiele kominów systemowych ma trójnik przyłączeniowy i wyczystkę po tej samej stronie jedno nad drugim ?

 

A oczywiście, bo po co myśleć, tak jest ładniej, a że kominek zasłoni wyczystkę - kogo to obchodzi.

 

Witam.

A ja tam lubię te 2-3 w miesiącu kominy systemowe przerabiać ... z wiadomych względów ... :rolleyes:

Zupełnie mi te rzeczy o których Darek pisze nie przeszkadzają ... :D

Pozdrawiam.

 

Ja również nie narzekam na przeróbki, ale fakt faktem myślenie na etapie budowy sprawia nieraz trudności.

Edytowane przez Raczynski23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...