Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Szpaka ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 215
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyłączam się do gratulacji:). Jak zwykle wrodzona dociekliwość, nie pozwala mi się nie zapytać o ciepły montaż. Klasyczny ciepły jest w warstwie ocieplenia, Widzę, że ramy są zlicowane z murem i bedą oklejone taśmami paroszczelnymi z zewnątrz, wewnatrz też będą taśmy?. Sama pianka nie zapewni szczelności pomiędzy rama, a murem.Taśmy mocno poprawią termikę tych miejsc. Przy takim sposobie montażu. pamietajcie o przykryciu części ram ociepleniem ścian, żeby zminimalizować mostek cieplny. Szkoda zasłaniać ładniutkie okienka ale 2-3cm styro na ramach nie popsuje ich wygladu. Jeszcze zapytam sie o studnię, bardziej niz porządnie wykonana czyli nic nowego :). W jakim miejscu na działce się znajduje? Planuje wiercenie w przyszłości i nie mam pojęcia gdzie ją umiejscowić. W okolicach domu czy gdzieś dalej przy planowanym ogródku? Nie mam żadnej koncepcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Ciekawi mnie ,czy nadal planujecie założyc grzejnik podłogowy.Pozazdrosciłam Wam tegoż wynalazku i też mocno się zastanawiam czy nie wcisnąc go i u nas ;) (zapoznałam się z ceną.... hmmm nie jest to tania inwestycja)

Parapety.... materiał wybraliśmy ten sam ,tylko wzór inny .Wiemy co dobre i trwałe prawda Gust? Zobaczymy czy inne rozwiązania nam się pokryją :p

Hydraulika ....Zazdroszczę porozciąganych rureczek.Mam pytanie jakie grzejniki wybraliście płytowe czy żeberkowe?

Pozdrawiam i oczekuje dalszych postępów :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nadal planujemy grzejnik kanałowy. Szczegółów nie znam gdyż zdaliśmy sie w tej kwestii na dobrego kolegę męża który robi za naszego hydraulika. Wiem tylko tyle że będzie miał długość 160 cm i będzie po środku drzwi tarasowych. Moc ok 2000 kw? Chyba dobrze podałam jednostki mocy... ;) Będzie miał wentylator- 3 tryby nawiewu. Cena ok. 2600, podobno porządnej firmy.

W salonie będą tylko 2 grzejniki -w tym kanałowy. Nie za bardzo mieliśmy gdzie upchnąć drugi wiszący a ten kanałowy spokojnie zastąpi go i nie zajmie w ogóle miejsca. Na przedpokoju i w kuchni nie będzie grzejników.

Wszystkie grzejniki będą żeberkowe stalowe.

Parapety marmurowe sprawdziły sie idealnie w mieszkaniu w którym obecnie mieszkamy . I prezentują się super!

Pozdrawiam i zapraszam do podglądania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 5 weeks później...
  • 5 weeks później...

U nas był wieniec tradycyjny w projekcie. Kierownik nie miał nic do gadania. Takie wience sie stosuje powszechnie przy parterówkach także nie wiem w czym ma problem. ;)

Niektórzy mówili nam ze dom bez stropu to nie dom. Wiele osób mówiło że więźba prefabrykowana przy pierwszej wichurze nie wytrzyma a to że ocieplamy fundament od środka i od zew. to bezsens ;)

Trzeba mieć swój rozum i tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ostatnio wspomniani panowie od tynków nas wystawili także poszukiwania nowej ekipy trwały.
Ja twierdzę, że w kraju nie ma bezrobocia, tylko się ludziskom we łbach poprzewracało. Na początku biorą ile się da robót, potem zaczynaja zawalać terminy, na koniec olewaja klientów z dalszych pozycji na listach oczekujacych. To samo miałem z zaklepanymi murarzami przed budową domu, nawet koleś nie odbierał telefonu, bo i po co, jakby skończył poprzednią budowę, to zacząłby przecież moją. Logiczne chyba? :D. Szkoda gadać. Może, to była opatrzność u Was, tynki będą lepszej jakości, zrobione w uzgodnionym terminie. Co do domu bez stropu, to jak na razie, też mam dach na swoim miejscu. Przechodził kiedyś orkan, różne burze i nic. U kolegi prawie po sąsiedzku, w tym czasie zrywało dachówki, kilka sztuk leżało wokół domu :). Jedyne czego się obawiam to meteoryty, to to jak pierdyknie, to nie bedzie czego naprawiać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiliście elektrykę w ścianach?

my się właśnie zastanawiamy, teraz wszyscy robią w podłodze, ale jakoś wizja podłogówka + elektryka mnie nie przekonuje :/

ależ u Was postepy, zaraz będzie przeprowadzka :)

dajecie karton gips na sufity miedzy belkami?

u nas też bele odkryte będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę, że w kraju nie ma bezrobocia, tylko się ludziskom we łbach poprzewracało.

 

Przechodził kiedyś orkan, różne burze i nic. U kolegi prawie po sąsiedzku, w tym czasie zrywało dachówki, kilka sztuk leżało wokół domu :). Jedyne czego się obawiam to meteoryty, to to jak pierdyknie, to nie bedzie czego naprawiać :D

 

Z tym bezrobociem potwierdzam i zgadzam sie w całości.

 

I to własnie był jeden z głównych powodów, dlaczego my nie mamy dachówek. Tak więc gratuluję sama sobie trafionej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...