Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Szpaka ;)


Recommended Posts

Witaj Gust, przychodzę do Ciebie z rewizytą. :)

Bardzo ładny jest ten Wasz Szpaczek.

Rozkładowo podobny do naszego, tylko trochę większy i z zaprojektowanym już dodatkowym kibelkiem.

Nie myśleliście o tym, żeby przeprojektować wiązary i zrobić sobie na górze podręczny "pawlacz"?

Napiszę Ci szczerze, że ja już teraz nie wyobrażam sobie braku tego stryszku.

Okazuje się, że w domku potrzebne jest całe multum wolnego miejsca na przeróżne graty ;).

Zazdroszczę Wam garażu, u nas niestety brak jest na razie większej gotówki i nie pozwala nam to na postawienie wiaty, która jest w projekcie zagospodarowania Bukowego Gospodarstwa.

Ciekawa jestem, jak będziesz urządzać to swoje gniazdko, więc będę "śledzić" Twoje zapiski.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beleczki w salonie sa super. Lubię takie klimaty:). Wiazary pomiędzy kuchnią, a salonem miały być podparte właśnie taką solidną belką ale firma stwierdziła, że lepiej będzie podwiesić dolny pas na dwuteowniku no i klops. Jako, że drewna nie podaruję, zrobię z niego ściankę pomiędzy kuchnią, a salonem. Fajnie domek wygląda, jeszcze okna i Szpak jak malowany :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę takiego odpoczynku po pracy :). Nie wiedziałem, ze też tak można spędzać czas. Ja po pracy muszę .....pracować :D. Jak truteń jeden, robotnica jakaś, niewolnik itp :D. Już sobie obiecaliśmy z żonką jeden wolny weekend. Na pewno będziemy intensywnie odpoczywać i jeszcze intensywniej rozmyslać o robocie po powrocie :p. Miłego wypoczynku! :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie :) szukamy doświadczeń i wiedzy, a przy okazji odnajdujemy sąsiadów ;) no może nie przez miedzę, ale jednak wieś ta sama.

Gratulujemy postępów w budowie i trzymamy kciuki za rychłą przeprowadzkę. My się dopiero zabieramy za budowę, to przy okazji małe pytanko, czy masz może do polecenia ekipy do budowy? Potrzebna nam głównie do budowy stanu surowego, potem będziemy działać sami.

Piękna ta nasza Wilkowa :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów. Jeśli chodzi o ekipę to panowie którzy nam budowali byli znośni. Chociaż zastanowiłabym się gdybym miała brać ich ponownie. Trochę oszczędzali na kleju między suporexami oraz nie wykazali się zbytnio fachowością w stawianiu komina.(musieliśmy go przerabiać, opis w dzienniku ;) ) Polecić za to mogę panów którzy robili fundamenty u kogoś w mojej rodzinie, też zresztą na Wilkowej Wsi. W razie gdybyście byli chętni poślę kontakt na priv.

Ciekawi mnie gdzie się dokładnie budujecie? :) Pozdrawiam i życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przejrzałem Twój dziennik i moją uwagę zwróciły dwie rzeczy:

 

Nadproże nad tarasem - moim zdaniem to jest błąd wykonawczy, tak nie powinno się łączyć nadproży. Może mnie ktoś poprawi jak się mylę ale uważam że to jest błąd.

 

druga sprawa to brak izolacji poziomej pod ścianką wewnętrzną obok otworu tarasowego. Na zdjęciach widać jak bloczek od spodu podciągnął wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za uwagi.

Co do nadproży nie zaprzeczę, że jest to wykonanie niezgodne z techniką murarską. Tak czy owak murarze wykonali to tak jak im kazaliśmy nie wnosząc swoich uwag... Ew. zawsze można wzmocnić prętem dla spokojnej głowy.

Co do zawilgocenia zapewne nie zwróciłeś uwagi że cała wylewka była mokra a spowodowane to było tym iż nie mieliśmy wtedy jeszcze dachu. Tzn był w trakcie wykonywania. Izolacja pozioma została wykonana pod ową wylewką także nie ma opcji aby wilgoć podsiąkała z gruntu. Tak samo z bloczków betonowych. Po pokryciu dachu żadne zawilgocenia już nie wchodziły na działówki.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ścian- ok

 

Ale jeśli chodzi o nadproże to raczej już go żadnym prętem nie wzmocnisz bo niby gdzie go chcesz dać?

nie jestem fachowcem ale to nadproże nie będzie prawidłowo pracowało, może warto zapytać kogoś z forum o opinie zanim będzie za późno.

Ja jeśli chodzi o nadproża zadawałem pytanie ekspertom z H+H w tym wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?229165-wykonanie-nadrpo%C5%BCa-pyt-czy-jest-dobrze-wykonane

 

może spróbuj zapytać bo jak jest faktycznie lipa to lepiej teraz niż później temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdun Darek B na początku nie mogliśmy się przekonać do pokrywania komina styropianem. Tak naprawdę w ogóle nie zamierzaliśmy ocieplać go. Ale woleliśmy dmuchać na zimne i potem uniknąć pękania tynku lub kruszenia się go i odpadania spowodowanego różnicą temperatur.

Styropian pokryty został siatką z włókna szklanego oraz klejem. Jak by to miało się zapalić ?? Nie wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Komin i obróbki oczywiście zawodowe. Inaczej być nie mogło ;), Zastanawiam się tylko nad jednym detalem. Strażak jest otynkowany wokół. Jeżeli jest mocowany do wkładu ceramicznego to musi mieć możliwość podnoszenia się razem z ceramiką. Po nagrzaniu wkład się wydłuża. Jeżeli będzie zwiazany z nasadą coś może popękać. W sumie to dosyć ważna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę. Każda cenna na miarę złota !

Chociaż nas bardziej trapiło to, czy nie będzie za dużego ciągu i za szybkiego spalania. Potem bawić się w regulowanie ... No nic. Do palenia jeszcze sporo czasu. Teraz pora na rynny i kończenie ocieplania szczytów. Widzę że tak samo uwielbiam te milusie kłucie wełny na każdym skrawku ciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

alez macie tempo! będę odwiedzać Wasz dziennik :)

Szpaczek był wśród naszych faworytów,bo to brdzo fajny projekt,ale z powodu linii zabudowy 18m musieliśmy się zdecydować na domek z garażem, więc stanęło na Slonecznym, z tej samej pracowni :)

szacun za prace włożone w budowę, mnie by trzeba mocno upić,żebym się wzięła za ocieplanie wełną :D

 

u nas wiązary wychodziły drożej,niż więźba tradycyjna, ale łączy nas zamiłowanie do belek stropowych odkrtych :lol2:

też będziemy mieli takie,ale chcemy odkryć strop do połowy wysokości belek, belki będą 12x20 naprawdopodobniej,

pierwszy raz widzę biały dach :D

 

powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki i zapraszam ponownie.

Słoneczny był jednym z projektów nad którym się zastanawialiśmy. Szpak, słoneczny i jeszcze kilka innych podobnych projektów mają to do siebie że przy niedużej powierzchni jak na dom można znaleźć wszystko czego potrzeba . :) Duży salon i duży taras był naszym priorytetem z tego co widzę u Was także :). a sypialnie moga byc male , wkoncu tam sie tylko spi:)

Ps. jeśli nie wystapiliście jeszcze o pnb to może warto poczekać, właśnie przeszedł projekt dzieki któremu domy jednorodzinne można budować na zgłoszenie :) za ok 3 msce uprawomocni się:)

Ja jestem człowiekiem ruchu, kopanie w ziemi, grzebanie w grządkach, malowanie i inne roboty nie są mi straszne ;) A jak sie widzi szybko efekt pracy to już w ogóle mega satysfakcja jest:)

U nas niestety wiązary także wychodziły drożej ale stwierdziliśmy że jednak wolimy więźbę prefabtykowaną. Belki to był pomysł który pojawił się w trakcie ale marzenie o belkach w salonie było zawsze. Taka mikro namiastka domu z drewna o którym zawsze marzyłam:)

Był też pomysł żeby odkryć całkowicie więźbę ale niestety zaważył rozsądek, praw fizyki nie da sie oszukac i całe ciepełko szło by pod dach. :)

Biały dach ... no cóż tak póki co musi być. Jak tylko bedziemy miec troche wiecej kasy to pomalujemy go. Brązowy może ceglany? teraz troche szkoda kasy, bo wydatków co nie miara . Powodzenia życzę i też zaglądam do Was.

Ps. Piękna działeczka. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...