Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

Moze to zatrucie metalami cięzkimi ? :)

 

"W europejskiej czołówce największych trucicieli są jeszcze bloki węglowe w Kozienicach i Rybniku."

 

http://healpolska.pl/aktualnosci/rtec-szkodzi-ludziom-i-srodowisku-jednym-z-glownych-zrodel-jej-emisji-jest-spalanie-wegla-w-ue-przoduja-w-tym-niemcy-i-polska/

 

 

Ha, ha swoj, swego cytuje...

Podaj w takim razie stęzenie metali ciezkich w mojej okolicy.

Bo stezenie PM10, ktore zabija wiecej osob niz CALA energetyka w Polsce jest tu wielokrornie przekroczone, co latwo znaleźć w rwporrwch stacjo monitprujaxych powietrze.

Przeczytales, ile zgonów przynosi przekroczenie PM ?

PM produkowanych pod oknem sasiadów, pod czerpniami ich WM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie jest temat o elektrowniach.

Kolejne wypowiedzi o emisjach elektrowni zostaną potraktowane jako spam a piszący dostaną weekendowy urlop.

 

Jak was pasjonuje temat zanieczyszczeń przemysłowych, można założyć nowy temat w odpowiednim dziale.

 

Brawo.

Juz nie raz sugerowalem przeniesienie dyskusji do watku grzejących z COP1, ale ktos w swoim zacietrzewieniu najwyrazniej tego nie zrozumiał (zresztą nie tylko tego)

Wątek ekologiczny - emisja PM do atmosfery- to tylko jeden z zarzutów pod kierunkiem kominków.

Bo czesto (przyklady na forum) podtruwaja one domowników.

Czesto z biegiem lat staja sie niewykorzystywane, niepotrzebnie zajmują miejsce.

Pieniądze wydane na ich stawianie mozna spożytkować mądrzej.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj w takim razie stęzenie metali ciezkich w mojej okolicy.

 

A umiesz czytac ze zrozumieniem ? Przecież tego nikt nie mierzy , sami ci co truja mówią że nie muszą i nie ma żadnych norm ....

 

 

Bo stezenie PM10, ktore zabija wiecej osob niz CALA energetyka w Polsce jest tu wielokrornie przekroczone, co latwo znaleźć w rwporrwch stacjo monitprujaxych powietrze.

 

 

A to ciekawa teza , skoro nie mierzy się stężenia metali ciężkich to skąd wiesz ze wiecej zabija ? sam zmierzyłeś ? jeśli tak to podziel się

 

To wyglada juz jak demagogia :" nie znam sie ale sie wypowiem"

 

 

P.S.

 

co to są "rwporrwch stacjo monitprujaxych powietrze." ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o elektrowniach..

 

 

A ja głupi myslalem ze mowimy o zanieczyszczeniach powodowanych przez kominki opalane DREWNEM* vs inne źródła ogrzewania (i powodach robiebnia/nie robienia tychże)

 

No bo jak nie kominek to co ? prund bo "ekologiczny" ?? a może piec na miał węglowy bo nie robi "niskiej emisji" ?? ......no bo przecież kominek na DREWNO to samo zło , cała reszta to "zielona energia " :confused:

 

 

*a nie jak niektórzy sugerują palnenie ODPADAMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umiesz czytac ze zrozumieniem ? Przecież tego nikt nie mierzy , sami ci co truja mówią że nie muszą i nie ma żadnych norm ....

 

 

 

A to ciekawa teza , skoro nie mierzy się stężenia metali ciężkich to skąd wiesz ze wiecej zabija ? sam zmierzyłeś ? jeśli tak to podziel się

 

To wyglada juz jak demagogia :" nie znam sie ale sie wypowiem"

 

 

P.S.

 

co to są "rwporrwch stacjo monitprujaxych powietrze." ?

 

Oj przestań. On się zna na wszystkim. Wszystko wie najlepiej. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli elektrownia truje to po co korzystasz z prudnu

 

Co za dziwna argumentacja , świat ma wiele odcieni szarości i nie jest czarno biały to że nie smakują mi leki nie znaczy że mam z nich nie korzystać.

 

W tym wątku mówimy o kominkach i argumentacji że "trują" stąd się wzięła ta cała g*no burza . Jak komus zalezy na tym aspekcie "trucia" przez kominki powinen zainteresowac się jak wygląda to w pozostalych źródłach ogrzewania. Cały syf to piece węglowe , potem elektrownie węglowe (tam dotychczas nie było kontroli i norm co wypuszcza z komina - vide rtęć).

Więc jak komuś przeszkadza kominek powinen zainteresować się emisją pieców/ elektrowni itd. Inaczej to czysta demagogia.

 

Linki do danych z emisji podałem wczesniej , wystarczy policzyć.

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że temat naturalnie umarł.Skończyła się znowu pewna era.Dopełnieniem powinna być ankieta tu na FM.Ilu forowiczów ma lub nie ma kominka w domu.

 

Spokojnie, umarł tylko temat o elektrowniach, poruszany kompletnie bez sensu tutaj :)

O bezsensie montowania skrzynek do spalania drewna jeszcze sie tu trochę popisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak nie kominek to co ? prund bo "ekologiczny" ?? a może piec na miał węglowy bo nie robi "niskiej emisji" ?? ......no bo przecież kominek na DREWNO to samo zło , cała reszta to "zielona energia " :confused:

 

Czym dla ciebie jest kominek w takim razie? Piecem na paliwo stałe do ogrzewania domu, postawionym w salonie zamiast w kotłowni?

To temat o kominkach. Kominki, zgodnie z polskim prawem nie mogą być jednym źródłem ciepła w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dla ciebie jest kominek w takim razie? Piecem na paliwo stałe do ogrzewania domu, postawionym w salonie zamiast w kotłowni?

To temat o kominkach. Kominki, zgodnie z polskim prawem nie mogą być jednym źródłem ciepła w domu.

Przytocz to prawo coby Twój wpis był w pełni merytoryczny....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości

§ 49

Instalacje grzewcze

Budynek i pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi oraz inne budynki, jeżeli wynika to z ich przeznaczenia, powinny być wyposażone w instalacje (urządzenia) do ogrzewania pomieszczeń w okresie obniżonych temperatur, umożliwiające utrzymanie temperatury powietrza wewnętrznego odpowiedniej do ich przeznaczenia. Wymaganie to nie dotyczy budynków rekreacyjnych, użytkowanych wyłącznie w sezonie letnim.

[/i]

Kominek nie zapewnia

@Elfir

I całość § 132

Zasady instalowania urządzeń ogrzewczych

1.

Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze, niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami.

2.

Dopuszcza się stosowanie pieców i trzonów kuchennych na paliwo stałe w budynkach o wysokości do 3 kondygnacji nadziemnych włącznie, jeżeli nie jest to sprzeczne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przy czym w budynkach zakładów opieki zdrowotnej, opieki społecznej, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, lokalach gastronomicznych oraz pomieszczeniach przeznaczonych do produkcji żywności i środków farmaceutycznych - pod warunkiem uzyskania zgody właściwego państwowego inspektora sanitarnego.

 

pkt. 2 mówi tylko powyżej której kondygnacji nie należy instalować kominków.

 

Chyba, ze nie nadążam za zmianami przepisów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie doczytałam drugiego podpunktu § 132 warunków technicznych :D

 

Co masz na myśli?

Ust. 1 jest o tym, że musi być system ogrzewczy inny, nawet jak jest kominek.

Ust. 2 jest o tym, kiedy można instalować kominek (jako kolejne źródło ciepła - bo nie zawsze można go zainstalować nawet, jako piąte źródło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie doczytałam drugiego podpunktu § 132 warunków technicznych :D

 

ale tak czy inaczej - kominek jako piec na paliwo stałe w salonie? Serio?

Brzydki? Ogień przeszkadza? A może ciepła ławeczka? U mnie w domu w mroźne dni na ławeczkę są zapisy domowników ... ;) Pale drewnem, bo lubię. Ale się starzeję... Właśnie ćwiczę palnik peletowy. Zasobnik będzie w piwnicy, podajnik - zapas na całą zimę....Odpalanie jesienią, wygaszanie wiosną.

P1070236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki - przeszkadza, gdy TRZEBA palić a nie CHCE się palić.

Ten kominek to jedyne źródło ciepła? latem też tam grzejesz wodę do mycia?

 

Dlatego spytałam gogusha czym jest dla niego kominek? Bo pisze o nim w kategoriach kotła jak w kotłowni a nie elementu dekoracyjnego/rekreacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości

§ 49

Instalacje grzewcze

Budynek i pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi oraz inne budynki, jeżeli wynika to z ich przeznaczenia, powinny być wyposażone w instalacje (urządzenia) do ogrzewania pomieszczeń w okresie obniżonych temperatur, umożliwiające utrzymanie temperatury powietrza wewnętrznego odpowiedniej do ich przeznaczenia. Wymaganie to nie dotyczy budynków rekreacyjnych, użytkowanych wyłącznie w sezonie letnim.

[/i]

Kominek nie zapewnia

@Elfir

I całość § 132

Zasady instalowania urządzeń ogrzewczych

1.

Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze, niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami.

2.

Dopuszcza się stosowanie pieców i trzonów kuchennych na paliwo stałe w budynkach o wysokości do 3 kondygnacji nadziemnych włącznie, jeżeli nie jest to sprzeczne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przy czym w budynkach zakładów opieki zdrowotnej, opieki społecznej, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, lokalach gastronomicznych oraz pomieszczeniach przeznaczonych do produkcji żywności i środków farmaceutycznych - pod warunkiem uzyskania zgody właściwego państwowego inspektora sanitarnego.

 

pkt. 2 mówi tylko powyżej której kondygnacji nie należy instalować kominków.

 

Chyba, ze nie nadążam za zmianami przepisów

 

 

Ktoś tu modyfikował przepis zamieniając powinien na "musi".

Niech każdy sam przetłumaczy; co znaczy "powinien"? i niech każdy kto tego nie rozumie, zrozumie co znaczy musi.

Oprócz tego, każdy powinien* używać rozumu w sposób do tego przewidziany, z tym, że każdy może to zrobić tak, jak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki - przeszkadza, gdy TRZEBA palić a nie CHCE się palić.

Ten kominek to jedyne źródło ciepła? latem też tam grzejesz wodę do mycia?

 

Dlatego spytałam gogusha czym jest dla niego kominek? Bo pisze o nim w kategoriach kotła jak w kotłowni a nie elementu dekoracyjnego/rekreacyjnego.

U mnie jedyne źródło....na wsi. Gaz daleko, dom niezbyt udany energetycznie do grzania prądem. Grzanie wody bez sensu jeśli ten prąd jest.

 

Dwa trzy razy w sezonie miałem problem "trzeba napalić". Teraz całkowita automatyzacja (pelet) pozwoli palić drewnem dla atrakcji lub z chytrości, bo drewno jest tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co to za rozporządzenie?

Myślisz, że słowo "powinny" w jego tytule oznacza, że to poradnik?

W języku prawniczym "powinny" oznacza, że inaczej będzie niezgodne z prawem = nielegalne.

 

 

Ty, chociaż w tej kwestii, się nie wypowiadaj.

Bo już tak jest, że nie znasz się na wszystkim i nie wszystko rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...