Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie róbcie kominków w domu:)


Adam626

Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu  

294 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

    • Nie róbcie kominków w domu!
      86
    • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!
      166
    • Mam mieszane uczucia
      42


Recommended Posts

W grudniu miałem awarię ogrzewania (kocioł się zawiesił) koło 22. Nie chciało mi się już grzebać bo był weekend a ja w trakcie degustacji "księżycówki", więc zrobiłem go w południe następnego dnia.

Efekt? Po 14 h bez ogrzewania (na zewnątrz kilka stopni poniżej zera) na dole gdzie jest OP temperatura spadła o 0,4'C, na górze gdzie są średniowieczne kaloryfery;) temperatura spadła o 0,7'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W dobrze ocieplonym domu z przyzwoitą akumulacją to po tygodniu mrozów bez prądu spadnie temperatua w domu o kilka stopni.

Ps. ostatnio w lutym przez 6 h nie miałem prądu bo robili konserwację lini w okolicy i co ?? nic , nawet o 0,5 C mi nie spadło. Jak masz namiot słabo ocieplony to musisz palić non stop.

 

Mrozów, jakich mrozów np. -5, o kilka np.8 czyli z 21 zrobi się 13 a co jak na zewnątrz będzie -20;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze ocieplonym domu z przyzwoitą akumulacją to po tygodniu mrozów bez prądu spadnie temperatua w domu o kilka stopni.

 

Powiedz to tym w Texasie gdzie ludzie zamarzali w domach. Swoją drogą ile trzeba na takie ocieplenie wydać aby temperatura długo trzymała tak z tydzień (ile jest tak ocieplonych domów) bo moje ocieplenie nie wydaje się małe (mój majster pukał się w głowę po co mi 20 cm styropianu) i choć nie jest to dom pasywny to już po 72h czuje znaczny dyskomfort.

 

spadnie temperatua w domu o kilka stopni

 

spadek o 3-5 stopni jest bardzo odczuwalne : z 23 na 20 czy 18 odczuwa się bardzo , szczególnie jak ma się dzieci

 

w lutym przez 6 h nie miałem prądu

 

Wyłącz na 72 h wtedy sprawdź (juz nie mówię o tygodniu jak w Texasie)

 

I taka dygresja , kominka można nie używać, ja traktuje jako wspomaganie pompy podczas silnych mrozów oraz podczas wyłączeń prądu (mam agregat ale nie pociągnie PC) ale w gotowym domu praktycznie NIE DA SIĘ go dobudować. Więc to decyzja dosyć definitywna

 

BTW odpowiedź jest ale oryginalnego posta już nie ma , cenzura ? jeśli tak mogę prosić o powód ?

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to tym w Texasie gdzie ludzie zamarzali w domach. Swoją drogą ile trzeba na takie ocieplenie wydać aby temperatura długo trzymała tak z tydzień (ile jest tak ocieplonych domów) bo moje ocieplenie nie wydaje się małe (mój majster pukał się w głowę po co mi 20 cm styropianu) i choć nie jest to dom pasywny to już po 72h czuje znaczny dyskomfort.

 

 

 

spadek o 3-5 stopni jest bardzo odczuwalne : z 23 na 20 czy 18 odczuwa się bardzo , szczególnie jak ma się dzieci

 

 

 

Wyłącz na 72 h wtedy sprawdź (juz nie mówię o tygodniu jak w Texasie)

 

I taka dygresja , kominka można nie używać, ja traktuje jako wspomaganie pompy podczas silnych mrozów oraz podczas wyłączeń prądu (mam agregat ale nie pociągnie PC) ale w gotowym domu praktycznie NIE DA SIĘ go dobudować. Więc to decyzja dosyć definitywna

 

BTW odpowiedź jest ale oryginalnego posta już nie ma , cenzura ? jeśli tak mogę prosić o powód ?

 

Dobrze to opisałeś. Mała uwaga ,że jeśli w mieszkaniu z jakiś tam powodów spadnie temp. o np. 1 stC , to trudniej będzie z powrotem podgrzać o ten stopień .Taka dziwna fizyka .Dlatego kominek zawsze mam na podtrzymaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ich tam zamarzło w Texasie w Domach ???

 

Jeden link już podałem wcześniej, podawać więcej ?

 

Z pierwszego z brzegu linka :

 

" 60-year-old man who was found dead in his home and an 86-year-old woman whose daughter found her frozen in her backyard."

[..]

"Elsewhere in the state, a 69-year-old man was found dead inside his home in a rural community south of San Antonio, where he lived alone. He did not have electricity, and the authorities said his bedroom was 35 degrees when they found him."

[..]

"Near Houston in Conroe, Texas, an 11-year-old boy, Cristian Pineda, was found dead in his bed on Monday morning. His family had no power the night before, and the parents, the boy and his siblings had huddled together in one bedroom, Lt. James Kelemen of the Conroe Police Department said on Friday."

https://www.nytimes.com/2021/02/19/us/texas-deaths-winter-storm.html

 

BTW : szczerze to nie rozumiem tego pytania, mamy się tutaj licytować zwłokami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden link już podałem wcześniej, podawać więcej ?

 

Z pierwszego z brzegu linka :

 

" 60-year-old man who was found dead in his home and an 86-year-old woman whose daughter found her frozen in her backyard."

[..]

"Elsewhere in the state, a 69-year-old man was found dead inside his home in a rural community south of San Antonio, where he lived alone. He did not have electricity, and the authorities said his bedroom was 35 degrees when they found him."

[..]

"Near Houston in Conroe, Texas, an 11-year-old boy, Cristian Pineda, was found dead in his bed on Monday morning. His family had no power the night before, and the parents, the boy and his siblings had huddled together in one bedroom, Lt. James Kelemen of the Conroe Police Department said on Friday."

https://www.nytimes.com/2021/02/19/us/texas-deaths-winter-storm.html

 

BTW : szczerze to nie rozumiem tego pytania, mamy się tutaj licytować zwłokami ?

 

On też. Jakby rozumiał, to by go nie zadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden link już podałem wcześniej, podawać więcej ?

 

Z pierwszego z brzegu linka :

 

" 60-year-old man who was found dead in his home and an 86-year-old woman whose daughter found her frozen in her backyard."

[..]

"Elsewhere in the state, a 69-year-old man was found dead inside his home in a rural community south of San Antonio, where he lived alone. He did not have electricity, and the authorities said his bedroom was 35 degrees when they found him."

[..]

"Near Houston in Conroe, Texas, an 11-year-old boy, Cristian Pineda, was found dead in his bed on Monday morning. His family had no power the night before, and the parents, the boy and his siblings had huddled together in one bedroom, Lt. James Kelemen of the Conroe Police Department said on Friday."

https://www.nytimes.com/2021/02/19/us/texas-deaths-winter-storm.html

 

BTW : szczerze to nie rozumiem tego pytania, mamy się tutaj licytować zwłokami ?

 

Nic trollowi nie tłumacz .On wie wszystko ponieważ nie ma nic.:yes:

 

Tłumacz przetłumaczył to tak by się nie męczył bo może jak zwykle źle zinterpretować .

 

„60-letni mężczyzna, który został znaleziony martwy w swoim domu i 86-letnia kobieta, której córka znalazła ją zamrożoną na swoim podwórku”.[..]

„W innym miejscu w stanie 69-letni mężczyzna został znaleziony martwy w jego domu w wiejskiej społeczności na południe od San Antonio, gdzie mieszkał sam. Nie miał prądu, a władze stwierdziły, że jego sypialnia miała 35 stopni, kiedy oni Znalazłem go."

[..]

„W pobliżu Houston w Conroe w Teksasie 11-letni Cristian Pineda został znaleziony martwy w swoim łóżku w poniedziałek rano. Poprzedniej nocy jego rodzina nie miała władzy, a rodzice, chłopiec i jego rodzeństwo zebrali się razem w jednej sypialni, powiedział w piątek porucznik James Kelemen z wydziału policji w Conroe. "

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dawno nie zaglądałem do tego wątku, bo znudziło mi się tłumczenie że białe jest białe. Głową betonu nie przebije.

Ale wpadłem się pochwalić. Będę miał nowego sąsiada. I mu wyperswadowałem z głowy prymitywną skrzynkę do zadymiania i wędzenia okolicy.

Buduje bardzo ciepły dom. To mu policzyłem, o ile mu wzrośnie temperatura w salonie jak taki kominek odpali i dlaczego w związku z tym budowanie go to idiotyczny pomysł. Że zostanie z drogim, wątpliwym meblem w salonie, z kominem przez który tylko będzie uciekało ciepło, i rozpalniem 2 razy na sezon po roku po to żeby se powkurzać jak mu się w salonie sauna zrobi. Na szczęście są jeszcze rozsądni ludzie na tym świecie, do których docierają racjonalne argumenty :-)

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz instaluje dopiero to o czym rozmawialiśmy 10 lat temu...
I pewnie jest dumny z tego, jaki ma świetny pomysł.

 

A u mnie to żadne zdolności perswazji. Sąsiad się pytał o różne rozwiązania w domu, między innymi padło pytanie o kominek. Powiedziałem jak było, że go rozebraliśmy, dlaczego, jakie problemy generował i dlaczego nigdy w życiu bym już nie zrobił. Wnioski wyciągnął sam. To ten typ człowieka który wnioski wyciąga i pogapienie się dwa razy w roku na ogień nie stanowi wystarczającej przeciwwagi dla wszystkich negatywów. Był na etapie ścian wiec komina już nie zbudował. Flaszkę mu za to postawię na parapetówie i drzewo wytnę, żeby mu fotowaltaiki nie cieniowało.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Buduje bardzo ciepły dom. To mu policzyłem, o ile mu wzrośnie temperatura w salonie jak taki kominek odpali i dlaczego w związku z tym budowanie go to idiotyczny pomysł. Że zostanie z drogim, wątpliwym meblem w salonie, z kominem przez który tylko będzie uciekało ciepło, i rozpalniem 2 razy na sezon po roku po to żeby se powkurzać jak mu się w salonie sauna zrobi. ...

 

Jakbym czytał o sobie...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że kominek to jedna z fajniejszych rzeczy jakie zrobiliśmy w nowym domu i nie wyobrażam sobie go nie mieć. Klimat w zimę i kilka stopni ciepłej przy kąpieli niemowlaka to super opcja

 

Też tak uważam, nawet odpalenie kominka tylko okolicznościowe jest super, świadomość zabezpieczenia się od siedzenia w zimnie w razie katastrofy takiej jak w Teksasie jest bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, nawet odpalenie kominka tylko okolicznościowe jest super, świadomość zabezpieczenia się od siedzenia w zimnie w razie katastrofy takiej jak w Teksasie jest bezcenna.

O czym wy piszecie, standardowo jakieś demagogie uprawiacie. Przecież w PL w życiu coś takiego jak w Teksasie nie będzie mieć miejsca. Tam domy mieli z papieru, to co się stało to ewenement, najgorsze katastroficzne scenariusze tego nie zakładały, u nas to w zasadzie lekka zima jest. Może wcześniej zbadajcie co było głównym problemem a co u nas tym problemem nie może być zamiast znowu snuć te swoje strachy na lachy. Już nie wspomnę że trzeźwy ogrzewający prądem to się jednak zabezpieczy na taką ewentualność i wcale nie musi wydawać 20 tys. na kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie jest dumny z tego, jaki ma świetny pomysł.

 

A u mnie to żadne zdolności perswazji. Sąsiad się pytał o różne rozwiązania w domu, między innymi padło pytanie o kominek. Powiedziałem jak było, że go rozebraliśmy, dlaczego, jakie problemy generował i dlaczego nigdy w życiu bym już nie zrobił. Wnioski wyciągnął sam. To ten typ człowieka który wnioski wyciąga i pogapienie się dwa razy w roku na ogień nie stanowi wystarczającej przeciwwagi dla wszystkich negatywów. Był na etapie ścian wiec komina już nie zbudował. Flaszkę mu za to postawię na parapetówie i drzewo wytnę, żeby mu fotowaltaiki nie cieniowało.

 

W tym roku pomimo mrozów przekraczających 20 stopni ani razu nie odpaliłem kominka. Nie było takiej potrzeby, nawet wtedy gdy przez 32 godziny nie było prądu. Dom dobrze ocieplony, temperatura spadła o 1 stopień. Kominek czekał w pogotowiu wystarczyło odpalić. Niesamowite uczucie gdy siedzisz przy świeczkach i nie wzrusza cię awaria elektryki, opał zgromadzony na 4 lata, więc w razie czego do maja można palić. Kominek to jedna z moich lepszych decyzji, nie żałuje, w kolejnym domu również będzie, innym też doradzam. Rozsądniej jest się zabezpieczyć przed Texasem aby później nie żałować. Precz z terrorem Zielonych. Przy całkowitych kosztach budowy dobry kominek to 2 % całkowitych wydatków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądniej jest się zabezpieczyć przed Texasem aby później nie żałować. Precz z terrorem Zielonych. Przy całkowitych kosztach budowy dobry kominek to 2 % całkowitych wydatków. Pozdrawiam

I ponownie, przed "Teksasem" (choć ponownie, ekstrapolowanie tego na PL nie ma kompletnie sensu i tylko zupełny dyletant może to przywoływać jako analogię) można się zabezpieczyć np. lepiej ocieplając dom, albo mieć w garażu agregat za 1/4 ceny kominka -- i nie siedzieć przy świeczkach jak za średniowiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponownie, przed "Teksasem" (choć ponownie, ekstrapolowanie tego na PL nie ma kompletnie sensu i tylko zupełny dyletant może to przywoływać jako analogię) można się zabezpieczyć np. lepiej ocieplając dom, albo mieć w garażu agregat za 1/4 ceny kominka -- i nie siedzieć przy świeczkach jak za średniowiecza.
Ale jak ktoś ma ochotę na zabezpieczenie się kominkiem, ma sobie kupić agregat, bo TY tak uważasz.....Kobiety ze swoimi prawami mają się też podporządkować podobnym demagogom...Więcej przykładów, czy już Ci szare komórki zaczęły pracować? Bo głupi jak widać chyba nie jesteś.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś ma ochotę na zabezpieczenie się kominkiem, ma sobie kupić agregat, bo TY tak uważasz.....

 

Nie, ale warto pokazać alternatywę.

Ciepło + światło + gorący posiłek za 1/3 ceny

Bo może wtedy ktoś się zastanowi i "ochota" przejdzie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś ma ochotę na zabezpieczenie się kominkiem, ma sobie kupić agregat, bo TY tak uważasz.....

Nie bo ja tak uważam, tylko że to logiczne. Kominkiem się tylko ogrzejesz, agregatem jeszcze światło zapalisz i komputer ew. telefon żeby mięć kontakt ze światem. I to wszystko za 1/4 ceny mebla w salonie.

 

Kobiety ze swoimi prawami mają się też podporządkować podobnym demagogom...Więcej przykładów, czy już Ci szare komórki zaczęły pracować? Bo głupi jak widać chyba nie jesteś.....

I dalej bełkoczesz, co ma piernik do wiatraka? Przecież to WY, wielbiciele smrodów na drewienko, siejecie demagogię i dajecie "argumenty" przemawiające za instalacją kominka oderwane od rzeczywistości. Ponownie powtarzam, sprawdź sobie, jeden z drugim, jakie były przyczyny "zamarzania" domów w Teksasie, jakie prawdopodobieństwo takiej sytuacji jak w Teksasie jest u nas i dlaczego kompletnie bez sensu jest stawiać taki argument podpierający zasadność montowania kominka w PL. Jak ruszysz w końcu swoje szare komórki aby zrozumieć co napisałem, to wróć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...