Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róbcie kominki w domu !


butynski

Recommended Posts

Jedzenie kartofli, to czyste marnotrawstwo. Należy przerobić je na spirytus.:)

 

Producent palnika deklarował moc na poziomie 1,7 kW, a z moich testów wynika że jest około 1,5 kW.

0,25 l alkoholu etylowego o mocy 96,5% spaliło się w godzinę.

Następne testy będą z aromatyzowaniem etanolu odrostami sosny.

 

Całość wystroju DIY

 

[ATTACH=CONFIG]456675[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]456676[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]456677[/ATTACH]

 

 

Przecież bez testów widać, że to 1,6 kW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzień dobry

 

Proszę o podpowiedź jak do kominka akumulacyjnego, z komorą spalania z cegły szamotowej, wprowadzić dopływ powietrza z zewnątrz.

Pod kominkiem jest doprowadzenie kakałem,powietrza z zewnątrz budynku, Zastosowane będą drzwiczki kominkowe z popielnikiem,

Nie ma w nich możliwości podpiecia kanału z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witajcie miłośnicy kominków. Czy rozpoczęliście już sezon? Ja przez kilka wieczorów popaliłem trochę, protestowałem od góry, normalnie, pierwsze wrażenia z używania kominka w domu pozytywne. Niestety nie zaopatrzyłem się wcześniej w zapas drewna (nie miałem wiaty do niedawna) więc powoli kończy mi się zapas. A na suche trzeba się zapisywać z dwumiesięcznym wyprzedzeniem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy WM bardziej czuć smrodziarzy (bo WM działa, w przeciwieństwie do WG).

 

Latem owszem. Zimą zazwyczaj WG działa aż za wydajnie. Poza tym WM filtruje... Oczywiście trzeba mieć rekuperator z przyzwoitymi filtrami i wentylatorami, które je obsłużą - a nie bronić tandety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I on zatrzymuje smród palonego drewna/węgla?

 

Ciekawe, u mnie EU9 (F9) nic nie dawał.

 

Pewnie całe powietrze w domu miałeś zaciągane nieszczelnościami bez żadnej filtracji, bo Luna nie ma możliwości zmiany bilansu nawiewu i wywiewu (a z takim filtrem potrzebuję co najmniej kilkanaście p.p. wyższy nawiew, niz wywiew) a i sam spręż dyspozycyjny za mały.

 

Jak ten Twój filtr wyglądał?

 

Tak, u mnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma Luna do tego?

Mam zupełnie inny rekuperator, owszem, kiedyś miałem Lunę, ale to była moja pierwsza centrala, którą po kilku miesiącach zmieniłem na normalną (czyt. drogą) centralę.

Wracając do tematu - filtr wyjęty z serwerowni w której nawet powietrze musi spełniać wymogi określone przez pewną trójliterową służbę - czyt. drogi jak ch...

No i jakoś dalej czułem smród sąsiada z NAWIEWU. Owszem, dużo słabszy niż na zwykłych F5, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma Luna do tego?[

Mam zupełnie inny rekuperator, owszem, kiedyś miałem Lunę, ale to była moja pierwsza centrala, którą po kilku miesiącach zmieniłem na normalną (czyt. drogą) centralę.

 

Bo jej broniłeś twierdząc, że droższa nie jest lepsza i taka wystarczy. Ciekawe, czemu więc zmieniłes?

 

Wracając do tematu - filtr wyjęty z serwerowni w której nawet powietrze musi spełniać wymogi określone przez pewną trójliterową służbę - czyt. drogi jak ch...

No i jakoś dalej czułem smród sąsiada z NAWIEWU. Owszem, dużo słabszy niż na zwykłych F5, ale jednak.

 

Znaczy zamontowałeś używany filtr? Co to za filtr F5?

Odpowiesz, jak wyglądał? Najlepiej fotką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jej broniłeś twierdząc, że droższa nie jest lepsza i taka wystarczy. Ciekawe, czemu więc zmieniłes?

?

 

Nie Luny, tylko jakiejś innej, już nie pamiętam co to było.

A Lune zmieniłem, bo była tylko tymczasowo, chciałem zobaczyć czy ta cała rekuperacja ma sens - nigdy wcześniej nie mieszkałem z reku.

 

Znaczy zamontowałeś używany filtr?

 

Że co? jaki używany? Gdzie ja tak napisałem? Masz problem z nadinterpretacją. To był filtr, który zakładamy u mnie w firmie do serwerowni - coś jak w szpitalach na salach operacyjnych - zakłada się go "z metra"

 

Co to za filtr F5?

 

Chyba pisaliśmy o F9 a nie F5?

 

Co to za filtr F5?

Odpowiesz, jak wyglądał? Najlepiej fotką?

 

Jasne, opracuję elaborat, porobię foty a może i pomiary... Przecież wogóle nie szkoda czasu na głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Luny, tylko jakiejś innej, już nie pamiętam co to było.

 

A w czym był lepszy od Luny?

 

Że co? jaki używany? Gdzie ja tak napisałem? Masz problem z nadinterpretacją.

 

filtr wyjęty z serwerowni

Chyba pisaliśmy o F9 a nie F5?

 

Napisałeś "słabszy niż na zwykłych F5, ale jednak." - pytam, z czym porównujesz.

 

 

Jasne, opracuję elaborat, porobię foty a może i pomiary... Przecież wogóle nie szkoda czasu na głupoty...

 

Wystarczy fotka. W kwietniu pytałeś o włókninę z metra - a teraz masz już doświadczenia z filtrem z serwerowni... Z jakim? Bo pachnie ściemą. Elaborat i pomiary to zrobił Owczar. Jemu też nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bo Luna miała plastikowy wymiennik.

2. "Wyjęty", bo takie stosuję u mnie w firmie -

3. Porównuję F9 i F5 - ten pierwszy faktycznie lepiej filtruje, ale i tak nie dawał rady ze smrodem "stałopalnikowców".

4. Tak, pytałem o filtry z metra, bo nie wiem jak zwalczyć smród, a wiem z pracy, że każdą tkaninę można kupić na metry - musiałbym być ostro walnięty, żeby kupować gotowe filtry - wymieniam samą włókninę. Co do fotek - naprawdę mam iść i robić fotki filtra? Może jeszcze kupię do domu miernik CO2 i PM, żeby robić regularne pomiary? Ty się dobrze czujesz? Czy ja wyglądam na czuba co nie ma co robić z wolnym czasem? Wolę coś wypić i/lub zapalić niż tracić czas na robieniu z domu laboratorium...

 

Ewidentnie "cyk i kolejny ignorowany"

Bez odbioru

Edytowane przez Elfir
Obrażanie dyskutantów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Bo Luna miała plastikowy wymiennik.

 

Argument druzgocący. Wymieniłeś na celulozowy?

 

2. "Wyjęty", bo takie stosuję u mnie w firmie

 

To nie wyjety?

 

3. Porównuję F9 i F5

 

Ponawiam pytanie drugi raz - co to jest filtr F5?

 

 

, pytałem o filtry z metra, bo nie wiem jak zwalczyć smród

 

To niby jaki filtr mial działać gorzej od tego z filtra? Z serwerowni można zdemontowac spiro badziewia.

 

 

 

a wiem z pracy, że każdą tkaninę można kupić na metry

 

Nie kazdy filtr jest zrobiony z tkaniny. Ten, ktory mam nie jest.

 

 

- musiałbym być ostro walnięty, żeby kupować gotowe filtry - wymieniam samą włókninę.

No, przestaję się dziwić, że nie chcesz tego badziewia pokazać.

 

Bez odbioru

 

Trzymam za słowo. I wzajemnie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu wątku - olcha, wiąz - palił ktoś w Was tym? Ładne dają płomienie?

 

Ładne, bo to średniej gęstości drewno, mniej energetyczne niż np grab, dąb ale bardziej niż brzoza, topola ... Jeśli chodzi o efektowność płomieni to zawsze ładniejsze są u „lżejszego” drewna, poza tym olcha obłędnie pachnie ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...