Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płyta indukcyjna problem


Michał1981

Recommended Posts

Witam posiadam płytę indukcyjna firmy TEKA IRF 644 model wyprodukowany na rynek niemiecki.

Płyta wydaje cykający dźwięk od 6 poziomu mocy. Cyka jak karabin non stop.

Dodam że garnki dostałem w sklepie gratis z tefala i wyczytałem że może zbyt cienkie dno może być przyczyną więc dokupiłem komplet z gerlacha z grubym dnem za około 800zł ale problem nie ustąpił. Jeżeli chodzi o podłączenie to robił to elektryk i jeszcze inny fachowiec sprawdzał czy jest wszystko dobrze(podłączenie do siły) Nie wiem czy to jest normalne ale nie wydaje mi się.To moja pierwsza płyta indukcyjna i nie mam porównania.

Daje link do filmiku na którym nagrałem jak to działa

Proszę o poradę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI się wydaję ze serwis.

 

Moja płyta Siemens ( ponad 3 tys) na 8 daje jeden sygnał takiego puk puk i koniec. Znajoma ma płyte za całe 900 zł i własnie takie jak twoja dzwięki wydaje. Spróbowałaysmy na garach - bo w serwisie mówili ze to ich wina...i moje gary WFM niestety nie pomogły....dzwięki były, jej gary na mojej płycie - dzwięków brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku tak mam.Płyta sucha próbowałem na innych garnkach i nic we wtorek przyjedziesz serwis zobaczyć.

W internecie wyczytałem że ktoś miał podobny problem i okazało się że płyta była dobra tylko za duże napięcie szło z transformatora, ludzie z elektrowni rozwiązali problem trochę dziwne. Napisze co serwis powie.

Ja dałem za moją 1700 więc to już nie najtańsze urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku tak mam.Płyta sucha próbowałem na innych garnkach i nic we wtorek przyjedziesz serwis zobaczyć.

W internecie wyczytałem że ktoś miał podobny problem i okazało się że płyta była dobra tylko za duże napięcie szło z transformatora, ludzie z elektrowni rozwiązali problem trochę dziwne. Napisze co serwis powie.

Ja dałem za moją 1700 więc to już nie najtańsze urządzenie.

Płyta sucha próbowałem na innych garnkach - to znaczy na innych też "cykało" ? czy na innych nie cykało?

Był serwis?

Cykać może też od złych garnków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Witam,

Potrzebuje pomocy posiadam płytę indukcyjna teka gkst 60I4 booster slider, od jakiegoś czasu na polach ktore sa nieużywane zaczął wyświetlać sie błąd E4, w dniu dzisiejszy zaczęła sie wyłączać błąd jest na wszystkich polach. Rozkręcimy, żeby zobaczy jak to wyglada w środku, dla mnie dobrze , tylko pytanie co jest uszkodzone? Pomożecie?

Edytowane przez Darek0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje pomocy posiadam płytę indukcyjna teka gkst 60I4 booster slider, od jakiegoś czasu na polach ktore sa nieużywane zaczął wyświetlać sie błąd E4, w dniu dzisiejszy zaczęła sie wyłączać błąd jest na wszystkich polach. Rozkręcimy, żeby zobaczy jak to wyglada w środku, dla mnie dobrze , tylko pytanie co jest uszkodzone? Pomożecie?

 

Rozkręcanie nic ci nie da jak nie znasz się na elektronice. Oddać do serwisu albo do znajomego elektronika mechanika.

Tu jest opisywany problem z błędem E4

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2115546.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...