Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dolot zimnego powietrza


Darek Volke

Recommended Posts

Chyba źle to napisałem, wkład to Zuzia 16BS i według producenta jest tam montowany na życzenie króciec dolotu ale mnie nie było przy montażu i nie wiem czy Panowie to wszystko spieli razem. W jaki najprostszy sposób sprawdzić czy to jest podpięte? dodam że wkład jest już obudowany

www-akcesoria-elementy-dolotu-dolot-960-960-1-0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle to napisałem, wkład to Zuzia 16BS i według producenta jest tam montowany na życzenie króciec dolotu ale mnie nie było przy montażu i nie wiem czy Panowie to wszystko spieli razem. W jaki najprostszy sposób sprawdzić czy to jest podpięte? dodam że wkład jest już obudowany

[ATTACH=CONFIG]375489[/ATTACH]

 

Nie ma żadnych kratek w obudowie na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej kratki, jest tylko wycięcie pod płytą granitową jako dolot powietrza z salonu

 

Mam nadzieję, że ten otwór ma wystarczającą powierzchnię (z czego obudowa?)...Co do przyłącza - nie możesz zapytać wykonawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten otwór ma wystarczającą powierzchnię (z czego obudowa?)...Co do przyłącza - nie możesz zapytać wykonawcy?

 

Obudowa z regipsu, a z wykonawcą będę rozmawiał na przyszły tydzień, chciałem się tylko dowiedzieć jak to bezinwazyjnie to sprawdzić, myślałem żeby do tej czerni wpuścić jakiś kolorowy dym normalnie to powinien wyjść z pod paleniska? dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie sprawdzaj, po co sie stresować. Karton gips do tego bez kratki wlotowej mała szansa na solidność. A kratka wylotowa chociaż jest?

Ja nie chciałem żadnej kratki na dole jest pod płytą wycięty otwór przez całą długość kominka. Górna kratka oczywiście też jest. Muszę to sprawdzić bo jeżeli się okaże że to nie jest podłączone to będę się domagał podłączenia tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałem żadnej kratki na dole jest pod płytą wycięty otwór przez całą długość kominka. Górna kratka oczywiście też jest. Muszę to sprawdzić bo jeżeli się okaże że to nie jest podłączone to będę się domagał podłączenia tego

Hm trudno oceniać mjąc takie informacje. pod jaką płytą i jaki rozmiar tego otworu. Jaki rozmiar kratki wylotowej. Do tego podłączenie powietrz z zewnątrz to opcja dodatkowa. Są "fachowcy" zostawiający to doprowadzenie powietrza w "powietrzu". ot taka dzura w domu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm trudno oceniać mjąc takie informacje. pod jaką płytą i jaki rozmiar tego otworu. Jaki rozmiar kratki wylotowej. Do tego podłączenie powietrz z zewnątrz to opcja dodatkowa. Są "fachowcy" zostawiający to doprowadzenie powietrza w "powietrzu". ot taka dzura w domu;-)

 

Chodzi mi o sprawdzenie czy ten odlot jest podpięty a nie o. Opinie czy obudowa jest dobrze wykonana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sprawdzenie czy ten odlot jest podpięty a nie o. Opinie czy obudowa jest dobrze wykonana

Źle wykonana obudowa grozi znacznie poważniejszymi konsekwencjami, niż brak podpięcia do żałośnie małego i tragicznie wymyślonego króćca...Tym bardziej, że Twój wkład większość powietrza pobiera STALE z pomieszczenia innym, dużo większym otworem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć ruszt, wyjąć skrzynkę popielnika, wyczyścić z popiołu zwykle zatkane dziurki dolotowe i wytężyć wzrok świecąc latarką. Jak nic nie będzie widać, wprowadzić delikatnie jakiś drut, pręt. Kumaty "zaglądacz" powinien wyczuć czy tam jest rura czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć ruszt, wyjąć skrzynkę popielnika, wyczyścić z popiołu zwykle zatkane dziurki dolotowe i wytężyć wzrok świecąc latarką. Jak nic nie będzie widać, wprowadzić delikatnie jakiś drut, pręt. Kumaty "zaglądacz" powinien wyczuć czy tam jest rura czy nie...

Zrobiłem dokładnie tak jak Pan napisał, wyjąłem wszystko ze środka i faktycznie jest ten dolot przykręcony, widać go bardzo dobrze. Natomiast że on jest wkręcony to jeszcze o niczym nie znaczyło więc wziąłem kawał rury do wody wcisnąłem z zewnątrz i wypaliłem całą fajkę wpuszczając dym do rury, i elegancko dym wyszedł przez ten dolot czyli Panowie wszystko ładnie podpięli, więc mogę teraz spać spokojnie, Serdecznie Panom dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Chciałem wkleić zdjęcia ale za chiny ludowe nie chcą wejść

DSC_0006.jpg

Dolot powietrza z salonu jest pod czarną płytą granitową, ciągnie się przez całą długość i ma szerokość około 4 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...